ورود به جانویس

آزادی مالی با این ۶ روش ساده!

آزادی مالی
آزادی مالی

آزادی مالی چی هست؟ اینکه درآمد داشته باشیم آزادی مالی هست؟ خیر!

آزادی مالی یعنی بدون توجه به موجودی کارتتان، بتوانید موتور یا وسیله‌ای که دوست دارید را بخرید، بعد هم بیایید خانه و از داشتنش لذت ببرید، نه اینکه قرار باشد یک هفته ناهار و شامتان را یکی کنید تا هزینه کم‌تری صرف شود! 😆

اما نکته اولی که باید بدانید این است که آزادی مالی با کار زیادی به‌دست نمی‌آید؛ که اگر اینطور بود یک کارگر الان مولتی میلیاردر بود! این آزادی با نکات ساده‌ای به‌وجود می‌آید که با تلاشی اندک، قابل دستیابی هستند. 🥰

۱- از خودمان شروع کنید نه از حساب بانکی!

اول از همه باید بدانید که شما و باورهایتان ارزشمندترین داراییتان هستند. هنگامی که خودتان برای خودتان ارزشی قائل نباشید، چطور از بقیه توقع دارید که به شما احترام بگذارند؟ 😏

پس اول از همه باید احترام به خودمان را یاد بگیریم. وقتی که اینطور سرشار از حس خوب و اعتماد به نفس باشیم دیگران هم یاد می‌گیرند به ما احترام بگذارند. فرض کنید برای یک مصاحبه کاری رفته‌اید، وقتی کارفرما ببیند که شما چقدر با توان صحبت می‌کنید و تمایل دارید به سطوح بهتری از آزادی مالی برسید، مطمئن باشید با دید دیگری به شما نگاه می‌کند.

۲- مسئولیت‌پذیر باشید

مسئولیت حل هر چالش و سختی که در آن گیر افتادید بر عهده شماست، وقتی که همین موضوع را باور کنید نیمی از راه را رفته‌اید. ممکن است نیاز به آموزش، مشورت، کمک و… داشته باشیم، اما مسئول اصلی آن خودتان هستید و قرار نیست هیچ فرشته آسمانی برسد و شما را از چاله‌های زندگیتان رد کند!

کلا موفقیت‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ یا قرار است ارثیه‌ای هنگفت به شما برسد و یا باید خودتان تلاش کنید! پس وقتی می‌دانید از ارثیه هنگفت خبری نیست، 🙄 خودتان دست به کار شوید.

۳- محصولاتتان را به بهترین محصول تبدیل کنید

خب وقتی می‌خواهید درآمد بالایی داشته باشید اول از همه باید چیزی برای ارائه داشته باشید؛ منظورم را متوجه می‌شوید؟ بگذارید مثالی بزنم.

کسی که خیاط است هنر خیاطی دستش را می‌فروشد، یک نویسنده خلاقیت ذهنش را می‌فروشد، یک بازاریاب هنر صحبت و فروشندگی‌اش را می‌فروشد و همین‌طور تا آخر…

حالا می‌گویم که باید محصولمان را به بهترین محصول تبدیل کنید. مثلا وقتی در حال خیاطی هستید باید آپشن مثبت دیگری را هم، علاوه بر لباس زیبا، به مشتریتان ارائه دهید، تا مشتری بهترین‌ها را در انتخاب شما به عنوان خیاطش ببیند. 🥰

این مورد یک نکته مثبت دارد و آن این است که حتی اگر کارمند باشید هم می‌توانید از این گزینه استفاده کنید. وقتی بخواهید بهترین را در حرفه کارمندیتان عملی کنید، می‌توانید صبح‌ها زودتر بروید، کارهایتان را به بهترین نحو انجام دهید و خلاصه اینکه هر مسئولیتی که مربوط به شماست در کامل‌ترین وضعیت ممکن قرار بگیرد. اگر می‌خواهید راجب مدیریت بهتر عملکردتان مقاله‌ای مطالعه کنید، پس راهنمای نهایی مدیریت عملکرد را از دست ندهید!

آزادی مالی

۴- خدمت کنید

با آوردن نام خدمت کردن، همه یاد مسئولانی میفند که ما را در انتظار وعده‌هایشان نشانده‌اند… اما شما اینطور نباشید. شما خدمتی حقیقی ارائه دهید. 😁

تا می‌توانید به دیگران کمک کنید، با راهنمایی‌هایتان، با ایده دادن، صحبت، دلداری و خلاصه هر کاری که بتوان نامش را کمک گذاشت. گاهی بدون چشم‌داشت کاری را انجام دهید تا برگرداندن هزینه آن به عهده خدا و کائنات باشد.

۵- از مسیر اشتباه بیرون بیایید

مطمئن باشید تا زمانی که در کار و مسیر اشتباه باشید، پولدار نخواهید شد. شاید بتوانید پس‌انداز جمع کنید، اما پولدار و ثرتمند نمی‌شوید.

اینهمه سال گذشته است و شما تنها برای دیگران کار کرده‌اید، اما این بار نوبت خودتان است. امروز که جلوی آینه می‌روید با خودتان صحبت کنید، بگویید امروز روز من است و تصمیم درست را بگیرید.

۶- برای روزتان ارزش قائل باشید

چیزی که عمر شما را می‌سازد همین روزهاست. اگر امسال را عادی و بدون هیچ پیشرفتی ادامه دهید و هر روز بهبودی در کارتان حاصل نکنید قطعا سال دیگر هم پیشرفتی نخواهید داشت.

چطور می‌خواهید سال دیگر به قله‌ها برسید وقتی امروزتان نسبت به دیروز هیچ پیشرفتی نداشته است؟

خلاصه کلام

هر روز حتی اگر شده یک قدم بردارید، فردا را جدی بگیرید، در کاری که دوست ندارید نمانید، به دیگران خدمت کنید، در کارتان بهترین باشید، مسؤلیت زندگیتان را به عهده بگیرید و در نهایت از جایگاهی که به آن رسیده‌اید لذت ببرید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها