ورود به جانویس

۱۰ نکته برای افزایش نرخ تبدیل بازاریابی ایمیلی + معرفی ابزارهایی برای آن

۱۰ نکته برای افزایش نرخ تبدیل بازاریابی ایمیلی + معرفی ابزارهایی برای آن
۱۰ نکته برای افزایش نرخ تبدیل بازاریابی ایمیلی + معرفی ابزارهایی برای آن

بیش از ۵۹ درصد از بازاریابان می‌گویند ایمیل بزرگترین منبع بازگشت سرمایه آن‌هاست. به طور کلی بازاریابی ایمیلی یکی از قدرتمندترین راه‌های جذب مخاطبان و پرورش آن‌ها برای تبدیل شدن به مشتریان دائمی می‌باشد. اما چگونه می‌توان بهترین نتایج را از بازاریابی ایمیلی بدست آورد؟

پیشنهادات زیر را در نظر بگیرید چرا که در بازاریابی ایمیلی بهترینند:    

 • ایمیل‌ها را تا جای ممکن برای گروه‌ها و افراد مختلف شخصی‌سازی کنید.
 • در هر ایمیل محتوایی باکیفیت ارائه دهید تا برای مخاطب ارزش‌آفرین باشد.
 • تست A/B انجام دهید، به ویژه برای پروسه‌ها، روندها و اصلاح پیام‌ها.
 • در ارسال ایمیل زیاده‌روی نکنید اما تعادل را هم حفظ کنید چرا که مخاطب نباید شما را فراموش کند.

برای اینکه در بهترین موقعیت افزایش نرخ تبدیل بازاریابی ایمیلی قرار بگیرید و بالاترین ROI (ROI به معنای این است که در قبال خرجی که می‌کنید، چقدر سود به شما بر می‌گردد) را داشته‌باشید، ابزارهای کاربردی زیادی وجود دارد که ارزش افزودن به مجموعه بازاریابی‌تان را دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین آن‌ها را معرفی کنیم:

۱۰ ابزار برای دریافت نتایج بهتر از بازاریابی ایمیلی!

۱) خدمات بازاریابی ایمیلی

خدمات بازاریابی ایمیلی می‌تواند بخشی از CRM شما یا یک برنامه‌ی مستقل باشد، اما باید ابزاری باشد که بتوانید بیشترین بهره را از آن ببرید. Mailerlite ،Sendinblue و Mailchimp از بهترین ابزارهای بازاریابی از طریق ایمیل می‌باشند که استفاده از آن‌ها را در شروع کار پیشنهاد می‌کنیم.

زمانی که بهترین ابزار بازاریابی ایمیلی را برای کسب‌وکار خود انتخاب می‌کنید، ابتدا موارد زیر را بررسی کنید:

 • تجربه‌ی کاربر: آیا استفاده از برنامه را دوست دارید و آن را بصری می‌دانید؟
 • عملکرد: آیا این برنامه ابزار طراحی دارد و اگر دارد آیا کار کردن با آن آسان است؟
 • قیمت: آیا استفاده از این ابزار با بودجه شما مطابقت دارد؟
 • هم‌گام‌سازی: آیا با سایر برنامه‌های مورد علاقه شما هم مسیر می‌شود؟

۲) بهره‌گیری از ابزار تقویت اطلاعات

برای ایجاد ایمیل‌های شخصی‌سازی شده و دریافت نرخ تبدیل بالا از پیام‌هایتان، از ابزار تقویت‌کننده داده استفاده کنید. به عنوان مثال Clearbit به شما این امکان را می‌دهد که آدرس ایمیل یا دامنه شرکتی را وارد کنید و اطلاعات مفیدی را از بیش از ۲۵۰ منبع در ۸۵ زمینه منحصربه‌فرد، از جمله شغل افراد دریافت کنید.


۳) اتوماسیون بازاریابی

استفاده از اتوماسیون بازاریابی به شما این امکان را می‌دهد که ایمیل‌هایی به‌ صورت خودکار در زمان درست و برای افراد مناسب ارسال کنید که یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش نرخ تبدیل بازاریابی ایمیلی می‌باشد. برخی از بهترین ابزارهای اتوماسیون بازاریابی برای مشاغل کوچک عبارتند از:

 • ActiveCampaign: هدف این ابزار ارائه‌ی اتوماسیون بازاریابی درست می‌باشد.
 • HubSpot: استفاده از این ابزار برای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) در روند کار و ارتباطات خارجی پیشنهاد می‌شود.
 • SendinBlue: یک ارائه دهنده‌ی ایمیل قدرتمند با ویژگی‌های اتوماسیون ایمیل داخلی می‌باشد.
 • Mailchimp: در حال حاضر این سایت محبوب‌ترین سرویس ایمیل مارکتینگ می‌باشد.

۴) استفاده از Inbox

آیا با ابزار‌هایی که در اختیار دارید متوجه می‌شوید که مخاطب ایمیل شما را باز کرده‌است؟ یا امکان زمانبدی ایمیل‌هایتان را دارید؟

با استفاده از ابزارهایی مانند Boomerang for Gmail و Copper به راحتی می‌توانید ببینید آیا ایمیل شما باز شده‌است یا خیر.


۵) بهینه‌سازی Landing Page

برای افزایش تبادلات از طریق ایمیل مارکتینگ حتما باید به Landing Page فکر کنید چرا که اولین صفحه‌ای است که کاربران با آن روبه‌رو می‌شوند. این صفحه را باید به گونه‌ای بهینه کنید که کاربران در آن احساس راحتی داشته باشند. منطقی است که بعد از محتوای ایمیل مهم‌ترین بخش، بهینه‌سازی Landing Page باشد.


۶) آنالیز ایمیل و نرخ تبدیل آن

چه مقدار اطلاعات در مورد ایمیل‌هایی که ارسال می‌کنید، دارید؟ زیرا با جمع‌آوری اطلاعات و آنالیز آن‌ها می‌توانید مواردی که باعث کاهش نرخ تبدیلات شما می‌شوند را پیدا و بررسی کنید.

برای ایمیل مارکتینگ که نرخ تبدیل در آن بسیار مهم است، اطلاعات ارزشمند زیر را بررسی کنید:

 • ایمیل‌های ارسال شده، ایمیل‌های باز شده، پرش‌ها و تعداد کلیک
 • نرخ تبدیلات در Landing Page
 • درآمد، زمان بسته شدن ایمیل، و بازگشت سرمایه از مخاطبین و مشتریان

۷) تأیید ایمیل و سرویس پاک‌کننده لیست

بررسی اطلاعات عملکردتان پس از ارسال ایمیل‌ها خوب است اما اگر بتوانید قبل از ارسال یکسری اطلاعات را بررسی کنید قطعا نتیجه‌ی بهتری بدست می‌آورید. به عنوان مثال با ابزاری مثل DataValidation می‌توانید سریعا درصد آدرس‌های ایمیل قابل تحویل و تحویل ناپذیر را در لیست خود قبل از ارسال ببینید. این یک راه عالی برای بهبود نرخ تبدیل بازاریابی ایمیلی و افزایش بازگشت سرمایه است.

همچنین می‌توانید DataValidation را به ‌صورت دو طرفه با دیگر فناوری خود همگام‌سازی کنید تا ایمیل‌های ارسال‌ نشده را از همه ابزارها حذف کند.


۸) استفاده از برنامه‌های زمانبندی شده

نرخ تبدیل کسب‌وکار شما چگونه است؟ یکی از راه‌های افزایش نرخ تبدیل این است که تا حد امکان فعالیت‌های تیم‌تان مانند تعداد جلسات را با یک برنامه‌ی زمانبندی شده پیش ببرید و آن‌ها را به حداکثر برسانید.

با ابزاری مانند Calendly، می‌توانید لینک‌هایی را در ایمیل‌های خود قرار دهید تا به سرعت جلسه‌ای را در زمانی که برای هر دوی شما مناسب است رزرو کنند.


۹) استفاده از سیستم CRM

کسب‌وکارهایی که بهترین عملکرد را دارند، تمایل بسیاری دارند که یک CRM داشته‌باشند به صورتی که تیمشان با آن راحت باشد. به طور کلی CRM کمک می‌کند تا محتوای مناسب برای گروه‌هایی از افراد ارسال شود، نرخ تبدیل‌های بازاریابی ایمیلی را افزایش می‌دهد و شانس پاسخگویی به CTA و تبدیل آن‌ها را به حداکثر می‌رساند.

برای دریافت بهترین نتایج از CRM خود، دقت کنید که تمام مخاطبین با همه‌ی برنامه‌ها و لیست پستی شما همگام سازی شوند. همچنین مطمئن شوید که بخش‌بندی و داده‌های مناسب مانند منبع اصلی، اطلاعات کسب‌وکار و جزئیات تماس نیز همگام‌سازی شده‌اند.


۱۰) همگام سازی دو طرفه اطلاعات

برای دریافت نتایج بهتر از ایمیل مارکتینگ، توجه کنید به چه کسی ایمیل ارسال می‌کنید. آیا همه‌ی مخاطبینی که در همه برنامه‌ها شرکت کرده‌اند در لیست پستی شما هستند؟ زیرا ممکن است آدرس‌های ایمیل را از ابزارهای وبینار، صندوق ورودی شخصی یا سایر ابزارهای اصلی خود گم کرده باشید. در نتیجه برای اطمینان از اینکه تک تک مخاطبین در مکان مناسب همگام‌سازی می‌شوند، از یک همگام‌سازی داده دو طرفه برای اتصال داده‌های خود بین برنامه‌ها استفاده کنید و هر بخش داده را دقیقا در جایی که به آن نیاز دارید قرار دهید.


در آخر….

در این مطلب بهترین ابزارها و کلیدی‌ترین نکات را درباره‌ی بازاریابی ایمیلی بیان کردیم. امیداریم این مقاله باعث رونق کسب‌وکارتان شود!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها