ورود به جانویس

۱۹ ایده ایمیل مارکتینگ برای فروش بیشتر

19 ایده برای ایمیل مارکتینگ
19 ایده برای ایمیل مارکتینگ

اگر تا اینجای سال فروش خوبی نداشته‌اید، نگران نباشید! زمانی از سال که منتظر آن بودید، رسید. زمان آنکه ایمیل مارکتینگ خود را برای فروش بیشتر به کار بیندازید.

طبق آمار Statista، در ۱۲ سال گذشته فروش در ایام تعطیلات، در هرسال به طور تقریبی افزایش‌یافته است. اما نکته مهم اینجاست که در شش ماه دوم سال، رقابت بیشتری برای فروش است. این بدان معناست که شما باید به فکر راه‌های خلاقانه باشید تا در دریای تبلیغات غرق نشوید و بتوانید بهترین صید را داشته باشید.

ایمیل مارکتینگ می‌تواند در ایام تعطیلات بسیار موثر باشد. با توجه به اینکه مصرف کنندگان در این زمان از سال باید چند هدیه به طور همزمان بخرند، فروشگاه‌ها و آنلاین شاپ‌ها می توانند بیشترین استفاده را از فروش ببرند.

علاوه بر این، با ایمیل مارکتینگ می‌توانند فوراً خرید خود را انجام دهند و به این ترتیب، از ایستادن درصف‌های طولانی رها شوند.

یکی دیگر از مواردی که بازاریابان می‌توانند با پیام‌های ایمیل در ایام تعطیلات، سود بیشتری داشته باشند، شخصی‌سازی است.

در واقع با ایمیل، می‌توانید محتوایی ایجاد کنید که گیرندگان شما آن را مختص به خود بدانند؛ از درج نام آنها گرفته تا ارائه ایده‌هایی برای هدیه بر اساس خریدهای قبلی و تعدادی از روش‌های دیگر که می‌توانند به شما در افزایش فروش کمک کند.

برنامه‌ریزی و اجرای کمپین بازاریابی برای تعطیلات و عید نیازمند استراتژی‌های خاصی است که در اینجا نکات برتر و استراتژی‌های آن را ذکر می‌کنیم. همچنین چند نمونه ایده برای الهام گرفتن در این فصل سال را نیز آورده‌ایم.

۱۹ ایده ایمیل مارکتینگ که نباید برای تعطیلات عید از دستشان داد:

۱. تیتر جذاب برای ایمیل مارکتینگ بنویسید.

ایمیل‌ها شباهت زیادی به هدایا دارند، هر دوی آنها برای به‌دست‌آوردن چیزی که خبر نداریم باز می‌شوند. اگرچه، برخلاف هدایا، مردم تمایل زیادی به بازکردن ایمیل‌ها ندارند.

هنگام نوشتن تیتر موضوع ایمیل، سه راهکار برای افزایش نرخ بازکردن ایمیل وجود دارد: شخصی‌سازی، جمله‌بندی درست و وقتی با نوشتن کلمات موفق نمی‌شوید؟! شکلک.

طبق گزارش Campaign Monitor، ایمیلی که با موضوعی شخصی‌سازی‌شده باشد و به نام شخص باشد؛ ۲۶ درصد بیشتر احتمال دارد که باز شود. ساده‌ترین راه برای شخصی‌سازی آن صرفاً درج نام گیرنده مخصوصاً با نام کوچک است.

بسته به هویت برند، می‌توانید از ایموجی‌های جذاب در تیتر موضوع ایمیل خود استفاده کنید. این کار نه‌تنها می‌تواند به شما کمک کند تا تیتر موضوع شما با صفحه‌نمایش کوچک‌تر دستگاه تلفن همراه منطبق شود، بلکه می‌تواند به برجسته‌تر شدن ایمیل‌های شما نیز کمک کند.

برای اینکه آن را برای بازاریابی در تعطیلات مرتبط‌تر کنید، سعی کنید از شکلک‌هایی مانند آدم‌برفی، وسایل سفره هفت‌سین، بابانوئل، هدیه، کدوحلوایی یا درخت کریسمس استفاده کنید.

در اینجا چند نمونه تیتر وجود دارد که برندهای مختلف دیگر از آنها استفاده کرده‌اند و می‌توانید برای ایمیل‌های خود از آنها ایده بگیرید.

  • Les McKeown: فرصت فقط همین الان است.
  • United by Blue: این یک فروش نیست. این یک جشن است.
  • Paperless: پرنده‌ها زودتر از وقت بزرگ‌شدنشان به فروش می‌رسند.
  • Groupon: معامله با شما باعث افتخار ماست (برخلاف برادرزاده ما، استیو).
  • Happy Socks: چقدر در صبح مشتاقید، سریع جورابتان را بپوشید؟
  • Blue Apron: شما هم می‌توانید یک سبد میوه بفرستید.

۲. یک راهنمای جامع برای انتخاب هدیه درست کنید.

برای برخی از افراد، تعطیلات عید می‌تواند استرس‌زا باشد. یکی از دلایل این احساس، پیداکردن یک هدیه عالی است.

برای فروش بیشتر می‌توانید برای مشتریان خود یک لیست برای انتخاب هدیه بر اساس نوع محصول، علایق یا گروه سنی ایجاد کنید. اکثر برندهای بزرگ در هفته‌های منتهی به کریسمس و عید چندین راهنمای انتخاب هدیه را برای مشتریانشان ارسال می‌کنند.

راهنمای خرید هدیه با ایمیل مارکتینگ

۳. یادآوری سالیانه بفرستید.

همچنین می‌توانید با نزدیک شدن به زمان تعطیلات به‌عنوان فرصتی برای نقطه عطف سال کاری خود استفاده کنید. یادآوری و وفاداری برای خریداران در این مقطع سال بسیار اهمیت پیدا می‌کند و می‌تواند به درخشش برند شما و تقویت ارتباط با مشتریان کمک زیادی کند.

همچنین می‌توانید از این نوع ایمیل به عنوان فرصتی برای تشکر از مشتریان خود برای پشتیبانی مداوم و وفاداریشان استفاده کنید. به عنوان مثال، گنجاندن یک ویدئوی ویژه عید می‌تواند یک راه عالی برای انجام این کار باشد و فرصتی برای معرفی تیم خود به مشتریان است تا بتوانند چهره‌های پشت نام برندتان را ببینند.


۴. سنت‌های خود را به اشتراک بگذارید.

راه دیگری که می‌توانید برند خود را بولد کنید و ارتباط صمیمانه‌تری با مخاطبان هدف خود برقرار کنید، اشتراک‌گذاری برخی از سنت‌های فرهنگی خود و خانواده‌تان با دیگران است.

به طور مثال آیا خانواده شما برای روز عید کار خاصی انجام می‌دهند؟ و یا همکارانتان در تیم شما چگونه تعطیلات را با خانواده خود جشن می‌گیرند؟


۵. پیش فروش برای وسایل عید برگزار کنید.

برخی از مشتریان ترجیح می‌دهند از خیر خرید در تعطیلات بگذرند. اگرچه ممکن است تعداد این افراد زیاد نباشد اما برای عوض‌کردن نظرشان، پیش‌فروش هدایا و محصولات می‌تواند ایده خوبی باشد.

این استراتژی نه‌تنها می‌تواند به شما کمک کند تا فروش اولیه به دست آورید، بلکه می‌توانید از آن به‌عنوان فرصتی برای افزایش لیست مشترکان ایمیلی خود با پیشنهاد اینکه در هفته‌های آینده پیشنهاد برای محصولات و هدایا بیشتر و بیشتر می‌شود، استفاده کنید.


۶. زودتر از موعد حراج را شروع کنید.

حراج زودتر از موعد با ایمیل مارکتینگ

بر اساس داده‌های به اشتراک گذاشته شده توسط Adobe Analytics، افراد بیش از ۱۰ میلیارد دلار در روز حراج Cyber Monday در سال ۲۰۲۰ خرج کردند که آن را به بزرگ‌ترین روز خرید در تاریخ تجارت الکترونیک در ایالات متحده تبدیل کردند. این فقط به‌خاطر تخفیف‌های زیاد این روز نیست که باعث فروش می‌شود، بلکه واقعیت این است که مشتریان زمان برای برنامه‌ریزی و صرفه‌جویی برای این رویداد ویژه را داشتند.

داده‌های Criteo نشان می‌دهد که خریدهای اینترنتی ۱۰ روز قبل از Black Friday تقریباً ۵۰٪ افزایش می‌یابد. علاوه بر این، مشتریانی که برای اولین‌بار در Black Friday از یک فروشگاه خرید کردند، به طور متوسط ​​۴۱ روز قبل از Black Friday از وب‌سایت فروشگاه بازدید کردند.

نکته مهم: ایمیل مارکتینگ خود را یک تا دو هفته قبل از رویدادهای بزرگ شروع کنید. حتی اگر به کسی در مورد Black Friday و Cyber Monday فکر نمی‌کنند، شما بر اساس لیست خود ایمیل مارکتینگ را شروع کنید و خیلی زودتر از موعد شروع به تبلیغ کنید.


۷. روزهای معمولی را به خاطر بسپارید.

همان‌طور که مهم است که روی رویدادهای بزرگ در تقویم تمرکز کنید، مانند Cyber Monday و Black Friday، اما نباید رویدادهای جایگزین را نیز فراموش کنید. برای مثال می‌توانید به روز شکرگزاری نیز نگاه کنید. در ایالات متحده، این روز سه‌شنبه بعد از روز شکرگزاری است. هدف از این روز این است که افراد و شرکت‌ها با انجام کارهای خوب و مفید، جوامع و جهان را تغییر دهند.

با فرستادن ایمیل‌های تبلیغاتی برای روزهای معمولی‌تر، می‌توانید برای مشتریانی که نیاز به توجه دارند، ارزش قائل شوید و آنها را جذب خود کنید. به عنوان مثال، می‌توانید اعلام کنید که درصدی از فروش خود را به هدفی اختصاص می‌دهید که برای مخاطب جالب باشد.

همچنین می توانید این برگه از کتاب Lyft را ببینید. آنها تصمیم گرفتند مبلغ سود خود را برای حمایت از فقرزدایی اهدا کنند.

یادآوری روزهای معمولی با ایمیل مارکتینگ

۸. یک تقویم محتوایی آنلاین ایجاد کنید.

تقویم محتوایی آنلاین می‌تواند به شما کمک کند تا تعامل برند خود را برای مدت طولانی‌تری افزایش دهید و به شما کمک کند تا از این زمانی که فقط یک‌بار در سال می‌آید استفاده کامل کنید.

با استفاده از این روش، شما به مشترکین خود ایمیل‌های روزانه ارسال می‌کنید یا به‌عنوان‌مثال، وقتی روی تاریخ آن روز کلیک می‌کنند، می‌توانید نکات مربوط به محصول، نقل‌قول‌های الهام‌بخش، کلیپ‌های ویدئویی خنده‌دار، مسابقات، ایده‌های هدیه و تخفیف‌ها را به اشتراک بگذارید و به‌عنوان یک تقویم محتوایی برای بزرگسالان فکر کنید.

به‌جای خوراکی‌های شکلاتی، غذا برای روح و سوخت برای مغز به اشتراک می‌گذارید.


۹. شمارش معکوس برای فروش راه‌اندازی کنید.

تقویم‌های محتوایی می‌توانند برای شمارش معکوس روزها تا ایام خاص و عید بسیار مفید باشند، اما در مورد سایر رویدادهای مهم در تقویم چطور؟ برای کمک به فروش‌، می‌توانید یک تایمر دیجیتالی اضافه کنید که تعداد روزهای باقی‌مانده برای استفاده از تخفیفات و خرید را برای مشتریان یاداوری کند.

شمارش معکوس برای فروش با ایمیل مارکتینگ

۱۰. ارسال رایگان داشته باشید.

ارسال رایگان موردعلاقه همه مشتریان است. ممکن است کمی عجیب باشد، اما، طبق گفته نتایج به‌دست‌آمده، ۸۲ درصد از آمریکایی‌ها ارسال رایگان را به ارسال سریع ترجیح می‌دهند.

استفاده از ارسال رایگان به‌عنوان یک مزیت رقابتی است و مشتریان زیادی به این مسئله اهمیت می‌دهند زیرا مجبور نیستند هزینه حمل‌ونقل را بپردازند و به‌نوعی برایشان خوشایندتر است. شما می‌توانید ارسال رایگان را فقط برای سفارش‌هایی که به مقدار مشخصی خرید تعلق دارند، اختصاص دهید و یا آن را به محصولات یا روزهای خاصی محدود کنید.

به‌عنوان‌مثال برند Elysium تصمیم گرفت به خریداران لحظه آخری خود ارسال یک‌روزه رایگان ارائه دهد. به‌این‌ترتیب برای خریداران لحظه آخری با دانستن اینکه امسال به دلیل تعویق خود در ترافیک گیر نمی‌کردند، بسیار خوشایند بود.

پیام ارسال رایگان با ایمیل مارکتینگ

۱۱. کدهای تبلیغاتی برای ایام خاص ارسال کنید.

در هفته‌های منتهی به تعطیلات می‌توانید از کدهای تبلیغاتی به روش‌های مختلف استفاده کنید. این کدها می‌توانند تنها یک ایمیل خاص باشد یا به‌عنوان یک یادآوری برای خبرنامه ایمیل ماهانه شما استفاده شود.

هر روشی را که ترجیح می‌دهید، می‌تواند انگیزه خوبی برای مشتریان بالقوه برای حمایت از فروشگاه شما در سال آینده باشد.

بعلاوه، کدهای تبلیغاتی مزایای بیشتری نسبت به کوپن‌های معمولی دارند زیرا با ارسال یک کد کوپن، می‌توانید تخفیف را به تعدادی از مشتریان محدود کنید. همچنین پیگیری پیشرفت کمپین‌های ایمیلی شما را، بسیار ساده‌تر می‌کند.


 12. بسته‌های هدیه ویژه تبلیغ کنید.

راه دیگری که می‌توانید بدون ارائه تخفیفی که حاشیه سود شما را کاهش می‌دهد و ارزش بیشتری برای مخاطبان هدف خود ایجاد کنید، ایجاد بسته‌های هدیه ویژه است.

به‌طورکلی، شما با ترکیب وسایل مختلف برای ایجاد یک بسته هدیه منحصربه‌فرد، فروش بیشتری خواهید داشت. این نوع هدیه نه‌تنها خاص‌تر است، بلکه روشی عالی برای متمایزکردن خود از رقبا است.

از طرف دیگر، می‌توانید آن را ساده نیز نگه دارید و فقط پیشنهاد دهید بسته‌بندی محصول را در صورت هدیه بودن محصول تغییر می‌دهید. زمانی که محصولات خود را بسته‌بندی می‌کنید، می‌تواند تنها انگیزه‌ای باشد که مشتریان بالقوه از شما خرید کنند.

به‌علاوه، اگر از کاغذ بسته‌بندی مارک‌دار با لوگوی برند خود استفاده می‌کنید، این یک راه عالی برای افزایش آگاهی از برند نیز می‌باشد.


۱۳. مسابقه برگزارکنید.

مسابقات آنلاین مانند مسابقه عکس، می‌تواند راهی عالی برای دریافت محتوای جدید تولید شده از کاربران باشد که می‌تواند برای بازاریابی سال آینده شما استفاده شود. همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا ترافیک وب‌سایت خود را افزایش دهید، مشترکین ایمیل بیشتری دریافت کنند و دنبال‌کنندگان شبکه‌های اجتماعی شما افزایش یابند.

اگر شرکت در مسابقه آسان باشد و جایزه برای مخاطبان جذاب باشد، این استراتژی بازاریابی می‌تواند برنده شود.


۱۴. یک صفحه لندینگ پیج ایجاد کنید.

به‌جای هدایت ترافیکی به صفحه اصلی وب‌سایت خود که یک ایمیل ایجاد می‌کند، می‌توانید از صفحه فرود یا لندینگ‌پیج که به طور خاص برای کمپین تعطیلات و عید ایجاد کرده‌اید، استفاده کنید. به‌این‌ترتیب، مشتریان بالقوه مجبور نیستند برای خرید محصولی که در سایت خود بازاریابی کرده‌اید، جستجو کنند.

اگر می‌خواهید نرخ تبدیل‌ را افزایش دهید، ارائه یک تجربه کاربری عالی و صفحات فرود می‌توانند با حذف عوامل حواس‌پرتی به انجام این کار کمک کنند. برای اطمینان از اینکه صفحه فرود شما به خرید تبدیل می شود، به یاد داشته باشید که همه عناصر مهم مانند پیشنهاد فروش منحصر به فرد، متن تبلیغاتی جذاب، تشویق‌های اجتماعی، و فراخوان‌های واضح رابنویسید.

اگرچه این کار خیلی سخت به نظر می‌رسد، اما اینطور نیست و فقط کافی است چندین گزینه سازنده که در ساخت صفحه فرود وجود دارد را استفاده کنید (بسیاری از آنها نیز رایگان هستند). ابزار Sendinblue یا GetResponse سازنده‌های صفحه فرود هستند.


۱۵. فوتر خود را بهینه کنید.

پاورقی ایمیل همان بلوک نهایی محتوا در قالب ایمیل شما است. برندها اغلب همان اطلاعات قدیمی و خسته‌کننده مانند اطلاعات تماس، لوگو، لینک وب‌سایت و غیره را در قسمت پایین صفحه قرار می‌دهند.

وقتی صحبت از بازاریابی برای عید به میان می‌آید، می‌توانید در عوض از این فضا برای تبلیغ خدمات مرتبط با هدیه مانند بسته‌بندی هدیه، ارسال سریع، لینک به هدایای ارزان‌قیمت استفاده کنید. فقط به یاد داشته باشید که آن را ساده نگه دارید و فضای سفید کافی بین بخش‌های پاورقی قرار دهید.


۱۶. زمان ارسال و مرجوعی کالا را مشخص کنید.

خرید آنلاین با خریدهای دیگر بسیار متفاوت است. در خرید آنلاین برای خودتان، می‌دانید که کالا همان چیزی است که می‌خواهید و احتمال اینکه بخواهید کالا را برگردانید بسیار کم است اما اگر شخصی که هدیه‌ای را به‌صورت آنلاین برای او می‌خرید، هدیه را دوست نداشته باشد یا موارد تکراری دریافت کرده باشد، آیا تعویض یا بازگشت آسان است؟

نکته مهم دیگر زمانی است که در حال خرید آنلاین برای هدیه هستید، یک زمان مشخص برای رسیدن کالا وجود دارد؛ بنابراین، شاید زمان ارسال ۷-۱۴ برای شما مناسب نباشد.

برای پرداختن به این دو مشکل، ارسال ایمیلی را در نظر بگیرید که به طور خاص به نحوه عملکرد کالای مرجوعی اشاره می‌کند و ایمیل دیگری که زمان ارسال را مشخص می‌کند. برای مثال، می‌توانید برای سفارش‌هایی که باید قبل از روز عید تحویل داده شوند، یک ایمیل به‌عنوان «آخرین تماس» ارسال کنید.

زمان فرستادن کالا با ایمیل مارکتینگ

۱۷. خریدهای  لحظه آخری ایجاد کنید.

بر اساس یک نظرسنجی که در سال ۲۰۲۰ توسط Klarna انجام شد، ۷۹٪ از خریداران قصد داشتند هدایای عید خود را در عرض دو هفته قبل از عید دریافت کنند. علاوه بر این، ۵۵ درصد از این خریداران لحظه آخری اعلام کردند که قصد دارند این هدایا را آنلاین بخرند، حتی اگر به این معنی باشد که به‌موقع تحویل داده نمی‌شود.

در ایام نزدیک به عید و تعطیلات، برندها تا آخرین لحظه فرصت دارند به ایمیل مارکتینگ خود ادامه دهند. در مورد بازاریابی کارت‌های هدیه الکترونیکی در آن ایمیل لحظه آخری چطور؟ به‌این‌ترتیب، مخاطبان هدف شما می‌توانند خرید خود را تا آخرین لحظه ترک نکنند و همچنان هدیه خود را به‌موقع دریافت کنند.

خریدهای لحظه آخری با ایمیل مارکتینگ

۱۸. سال جدید را جشن بگیرید.

عید اغلب آخرین رویدادی است که بازاریابان ایمیلی هنگام ارسال ایمیل‌های تبلیغاتی برای تعطیلات و عید روی آن تمرکز می‌کنند. اگرچه، روز سال نو رویداد دیگری در تقویم است که می‌تواند بخشی از کمپین شما در این فصل باشد. درست مانند کاری که برای عید انجام داده‌اید، می‌توانید یک راهنمای هدیه با ایده‌هایی برای سال جدید نیز ایجاد کنید. از لوازم اداری، خانگی گرفته تا لباس‌های جدید و لوازم تناسب‌اندام.

اگر در طول فصل کدهای تبلیغاتی بسیار زیادی فرستاده‌اید، می‌توانید به‌سادگی یک تقویم یا سررسید با برند خود بفرستید تا به آنها کمک کنید در سال جدید کارهایشان را سازماندهی کنند. ازاین‌قبیل موارد قابل چاپ نیز می‌توان به‌عنوان آهنربا برای کمک به رشد لیست مشترکان ایمیل استفاده کرد.


۱۹. صبح روز بعد را فراموش نکنید.

بعد از تمام شدن عید، هنوز استراتژی ایمیل مارکتینگ تمام نشده است. ارسال یک ایمیل پس از آخرین خرید ایده خوبی است برای مشترکینی که برای مدت طولانی در لیست شما بوده‌اند، این ایمیل می‌تواند نشان دهد که می‌توانند انتظار دریافت ایمیل‌های کمتری از شما را داشته باشند.

برای کسانی که اخیراً به لیست شما ملحق شده‌اند، این نوع ایمیل می‌تواند به رشد مشتریان وفادار کمک کند. به‌هرحال، جذب مشتریان بیشتر باید یکی دیگر از اهداف هر استراتژی ایمیل مارکتینگ باشد.


چند ماه آخر سال یک دوره شلوغ برای همه افراد است زیرا مردم با ساعت مسابقه می‌دهند تا همه چیز را از لیست کارهای خودزودتر انجام دهند. بعلاوه، باتوجه‌به این که برای دوره تعطیلات، مردم معمولاً باید برای چندین نفر به طور هم‌زمان خرید کنند، خرید سریع هدایای ایده‌آل می‌تواند کمی استرس‌زا باشد.

بنابراین، زمانی که ایده‌های کمپین ایمیل مارکتینگ خود را برنامه‌ریزی می‌کنید، این که چگونه می‌توانید این کار را برای مخاطبان هدف خود آسان‌تر کنید، تمرکز کنید. از پیش‌نمایش فروش گرفته تا راهنمای هدیه شخصی، یادآوری زمان ارسال و راه‌های زیاد دیگری وجود دارند که می‌توانید از ایمیل برای دسترسی به مخاطبان خود و ارائه محتوای ارزشمند استفاده کنید و فراموش نکنید هر ایمیلی که ارسال می‌کنید نباید فقط در مورد فروش باشد.

و نکته آخر، فصل تعطیلات و عید با شخصی‌تر کردن ایمیل‌ها می‌توانید مشتریان وفادار به برند خود را افزایش دهید که قطعاً در سال جدید برایتان مزایای زیادی به همراه خواهند آورد.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها