ورود به جانویس

جمعه‌ی سیاه در مقابل دوشنبه‌ی سایبری

جمعه سیاه در مقابل دوشنبه سایبری
جمعه سیاه در مقابل دوشنبه سایبری

نزدیک شدن به تعطیلات نشان می‌دهد که به هفته‌ی سایبری نزدیک می‌شویم. در این زمان بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین، فروشگاه‌های فیزیکی و موسساتی مانند Walmart و Best Buy، خود را برای این روز‌ها آماده می‌کنند.

هفته سایبری یک رویداد خرده‌فروشی بزرگ است که پنج روز طول می‌کشد و پنج تاریخ خرید عمده را پوشش می‌دهد: روز شکرگزاری ایالات متحده، جمعه‌ی سیاه، شنبه‌ی مشاغل کوچک، یکشنبه‌ی فوق العاده و دوشنبه‌ی سایبری. از میان این روزهای خاص، مصرف‌کنندگان بیش از همه منتظر جمعه سیاه و دوشنبه سایبری هستند.

چرا این دو روز در بین مردم محبوب است؟ علت افزایش درآمد در این روزها چه می‌باشد؟ خرده فروشان و خریداران برای جمعه سیاه و دوشنبه سایبری امسال باید چه روندهایی را بدانند و این دو رویداد در سال ۲۰۲۰ چقدر درآمد داشته‌اند؟ بیایید نگاهی به تفاوت شگفت‌انگیز جمعه‌ی سیاه و دوشنبه‌ی سایبری بیندازیم و بررسی کنیم:

جمعه سیاه چیست؟

اگر بشونید که جمعه‌ی سیاه نزدیک است احتمالا ذهن شما به سمت تخفیف‌های بزرگ می‌رود حتی ممکن است قبلا با فیلمی برخورد کرده‌باشید که نشان می‌دهد فروشگاه‌های خرده‌فروشی در هرج‌و‌مرج کامل هستند و خریداران دیوانه وار وارد این فروشگاه‌ها می‌شوند تا وسایل مورد نیاز خود را در این رویداد بخرند. به طور خلاصه این جمعه سیاه است: معاملات ظالمانه، جمعیت زیاد و درآمد بیشتر.

جمعه سیاه، جمعه بعد از شکرگزاری، به دلیل تخفیف‌های سخاوتمندانه، زمان محبوبی برای مشتریان در خرید کریسمس می‌باشد. اقلام محبوبی که در جمعه‌ی سیاه به فروش می‌رسند عبارتند از لوازم الکترونیکی، اسباب بازی، اثاثیه منزل و پوشاک.

اما قبل از اینکه اصطلاح جمعه‌ی سیاه‌ مترادف با قیمت‌های پایین و انبوهی از خریداران شود، در اوایل دهه ۱۹۶۰ در فیلادلفیا بود که برای توصیف خیابان‌های پر از خریدارانی که به دنبال معاملات پس از روز شکرگزاری بودند، استفاده می‌شد. اما خود این اصطلاح به حدود ۱۰۰ سال قبل بر می‌گردد. در سال ۱۸۶۹ از آن برای اشاره به سقوط بازار سهام استفاده می‌شد.

چرا به آن جمعه سیاه می‌گویند؟

بیایید به دهه ۱۹۶۰ برگردیم، زمانی که از آن برای شروع فصل خرید تعطیلات استفاده می‌شد. در این زمان برای نشان دادن سود در سوابق حسابداری رنگ قرمز به رنگ مشکی تغییر پیدا می‌کرد.

جمعه سیاه به طور سنتی پس از روز شکرگزاری برگزار می‌شود، تاریخ آن مانع از آن نشده است که بسیاری از خرده‌فروشان، چه آنلاین و چه فیزیکی، هفته‌ها قبل از رویداد واقعی تخفیفاتی را ارائه دهند. برخی از این پیشنهادات حتی چند روز پس از جمعه سیاه تمدید می‌شوند.

دوشنبه‌های سایبری چیست؟

در مقایسه با جمعه سیاه، دوشنبه‌‌ی سایبری یک رویداد خرده فروشی جدیدتر می‌باشد.

این اصطلاح در اوایل دهه ۲۰۰۰ توسط بنیاد ملی خرده‌فروشی (NRF) برای توصیف محبوبیت فروش آنلاین که در دوشنبه پس از روز شکرگزاری اتفاق افتاد، استفاده شد. این عنوان در کنار بلک فرایدی قرار گرفت که عمدتا شامل فروشگاه‌های فیزیکی بود.

محبوبیت روزافزون گوشی‌های هوشمند در کنار دوشنبه‌‌ی سایبری، باعث شده تا خرید آنلاین در خط مقدم قرار بگیرد. در این زمان بسیاری از مشتریان از تلفن‌های همراه خود به منظور کشف تخفیفات دوشنبه‌های سایبری و خرید استفاده کردند.

دوشنبه‌ی سایبری در حالی که قبلا یک رویداد یک روزه بود به قدری محبوب شد که برخی از خرده‌فروشان این رویداد را تا یک هفته تمدید کردند و آن را هفته سایبر یا هفته دوم سایبر نامیدند که معمولا در روز کریسمس (۲۵ دسامبر) شروع می‌شود تا روز سال نو ادامه پیدا می‌کند.

Cyber ​​Monday به‌ خاطر قیمت‌های پایین و کالاهای مرتبط با فناوری، مانند لپ‌تاپ، کنسول‌های بازی، بلندگوهای هوشمند، دستگاه‌های VR و تلویزیون‌ها معروف می‌باشد. با این حال، می‌توانید وسایل دیگری مانند تشک، لوازم خانگی، دوربین و … را نیز در این فروش ویژه مشاهده کنید.

جمع‌بندی

با توجه به کاهش قیمت و کالاهایی که در جمعه‌ی سیاه و دوشنبه‌ی سایبری به فروش می‌رسد، زمان خوبی برای سود و درآمد بیشتر می‌باشد در نتیجه اگر کسب‌وکاری دارید این روزها را دریابید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها