ورود به جانویس

نرخ کلیک یا CTR ایمیل چیست؟ چطور آن را اندازه بگیریم؟

CTR
CTR

با یک کمپین ایمیل مارکتینگ درست، شما این توانایی را دارید که برندتان را تقویت کنید، مشتریان فعلی و بالقوه را درگیر کنید و آنها را به سمت اهداف و یا محصولاتتان سوق دهید.

ایمیل‌ها کمترین کاری که می‌کنند این است که شما را در کانون توجه مخاطبانتان نگه می‌دارند. ازآنجایی‌که ایمیل یکی از نقاط برای تماس شخصی‌تر است و می‌توانید برای ایجاد ارتباط مؤثر با مشتریان خود از آن استفاده کنید، پس باید یاد بگیرید که ایمیل‌های خود را معنادار بفرستید.

ایمیل مارکتینگ به دلیل سهولت، هزینه کم و اثربخشی زیاد در سال‌های اخیر توانسته محبوبیت زیادی را بین افراد کسب کرده است. به گفته لیتموس، از هر پنج بازاریاب، چهار نفر ترجیح می‌دهند که شبکه‌های اجتماعی را به‌خاطر ایمیل مارکتینگ کنار بگذارند. اما چگونه می‌توان موفقیت کمپین‌های ایمیل مارکتینگ را اندازه‌گیری کرد؟

یکی از معیارهای کلیدی و مهم که ایمیل مارکترها برای تعیین میزان عملکرد کمپین‌های ایمیلشان استفاده کنند، نرخ کلیک (CTR) است.

CTR چیست؟

نرخ کلیک ایمیل، درصدی از گیرندگان ایمیلی است که روی یک یا چند لینک در پیام‌های ایمیل شما کلیک کرده‌اند. در بازاریابی پرداخت به‌ازای کلیک، نرخ کلیک تعداد کلیک‌هایی است که یک تبلیغ نسبت به ایمپرشن‌ها «بازدیدها» دریافت می‌کند.

در حالت عادی، مشترکین ایمیل شما به طور تصادفی روی پیوندها کلیک نمی‌کنند. اما در حالت ایده‌آل شما آنها را از طریق ایمیل‌ مارکتینگ تشویق می‌کنید که این کار را انجام دهند.

در ایمیل مارکتینگ شاید شما بخواهید افراد، محصول شما را بخرند. یا (اگر سازمانی غیر دولتی دارید) به اهداف مالیتان کمک کنند. همچنین شاید بخواهید آنها در کلاس‌های آموزشی شما ثبت‌نام کنند، یا حتی فقط در یک نظرسنجی شرکت کنند تا بتوانید در مورد نیازهای آنها بیشتر بدانید.

نکته مهم این است که تقریباً هر ایمیلی که ارسال می‌کنید دارای نوعی دعوت به اقدام است که اغلب از گیرندگان می‌خواهد روی یک پیوند کلیک کرده و برای انجام آن اقدام موردنظر به یک وب‌سایت مراجعه کنند. این عمل کلیک کردن روی یک پیوند در ایمیل شما و رفتن به‌جای دیگر به CTR شما کمک می‌کند. همین امر در مورد بازاریابی پرداخت به‌ازای کلیک (PPC) نیز صدق می‌کند که در آن هر بار روی لینک سایت شما که به شکل تبلیغات است، کلیک می‌شود، به ازای آن کلیک برایتان هزینه پرداخت می‌شود.

شما می‌توانید مقاله ۱۹ ایده ایمیل مارکتینگ برای فروش بیشتر را در مورد ایده‌گرفتن در مورد ایمیل‌هایتان مطالعه کنید.

فرمول CTR

اکنون که متوجه شدید نرخ کلیک چیست و چرا برای تلاش‌های بازاریابی شما بسیار مهم است، باید یاد بگیرید که چگونه آن را محاسبه کنید.

محاسبه CTR

برای ایمیل مارکتینگ، فرمول CTR به شرح زیر است:

CTR = تعداد افرادی که روی یک لینک کلیک کردند / تعداد ایمیل‌های ارسال شده با موفقیت × ۱۰۰

ایمیل مارکتینگ

فرض کنید یک ایمیل به لیستی از ۱۱۰ نفر ارسال کرده‌اید و در حدود ۱۰۰ ایمیل با موفقیت به گیرندگان آنها تحویل داده شده‌است. از این ۱۰۰ گیرنده، ۳۵ نفر از آنها روی CTA (دعوت به اقدام) شما کلیک کردند و به صفحه جدیدی فرستاده شدند. با استفاده از این داده‌ها، در اینجا نحوه محاسبه CTR آورده شده است:

محاسبه CTR:

۳۵ نفر روی لینک کلیک کرده‌اند/ ۱۰۰نفری که ایمیلی که دریافت کرده‌اند×۱۰۰=۳۵%


نحوه محاسبه CTR برای PPC

در اینجا فرمولی است که می‌توانید برای محاسبه CTR برای PPC استفاده می‌کنید:

CTR = تعداد افرادی که روی تبلیغ کلیک کردند / تعداد نمایش تبلیغات × ۱۰۰

با استفاده از این فرمول، اگر ۲۰۰ نفر تبلیغ شما را دیدند و ۲۰ نفر روی آن کلیک کردند، ۱۰% برای CTR آن مشاهده خواهید کرد.

یک CTR خوب چیست؟

یک CTR خوب، برای کسب‌وکار شما به صنعت، بودجه، اهداف کمپین و اندازه مخاطب بستگی دارد. بیایید ببینیم برا اساس تحقیقات این جمله چه معنایی دارد.

میانگین CTR

طبق گفته MailChimp، میانگین نرخ کلیک ایمیل در صنایع ۲.۹۱٪ است. صنایعی که بالاترین نرخ کلیک را داشتند شامل دولتی (۳.۹۹٪)، رسانه و انتشارات (۴.۶۲٪)، خانه و باغ (۳.۰۳٪) و سرگرمی‌ها (۵.۰۱٪) بودند. برای نرخ کلیک PPC، میانگین در بین صنایع حدود ۲٪ است.


CTR خود را پیشرفت دهید.

هنگامی که CTR خود را محاسبه کردید و آن را با استانداردهای صنعت مقایسه کردید، ممکن است بخواهید اقداماتی را برای بهبود آن و ایجاد کمپین‌های ایمیل و PPC موفق‌تر انجام دهید. احتمال کمی وجود دارد که در مورد کمپین‌های خود بازخوردی از مشتریان دریافت کنید، به این معنی که بیشتر اطلاعات شما از آزمایش به دست می‌آید.

ابتدا نگاهی به کمپین‌های ایمیل قدیمی خود بیندازید. آنها را به دودسته تقسیم کنید:

آنهایی که عملکرد خوبی داشتند (CTR نسبتاً بالایی داشتند) و آنهایی که موفقیت کمی داشتند (CTR نسبتاً پایین).

برای تجزیه‌وتحلیل این پیام‌ها وقت بگذارید و تفاوت‌ها یا الگوهای عمده را یادداشت کنید.

همچنین این موارد را نیز بررسی کنید:

  • متن تبلیغات: آیا می‌تواند کوتاه‌تر باشد؟ شخصی‌تر؟ درک راحت‌تر؟ سعی کنید از زبانی استفاده کنید که با مخاطبان شما دوستانه‌تر شود که ممکن است از زبان رسمی کمی دورتر شود.
  • طراحی: آیا ایمیل‌های شما از نظر بصری جذاب هستند؟ آیا مشخص است که خواننده قرار است چه قدم بعدی را بردارد؟
  • دعوت به اقدام: CTA شما چقدر واضح است؟ مکان و زبان را آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی برای مخاطبان شما مفید است. همچنین، CTA و پیوندها را به یک یا دو تا در هر ایمیل محدود کنید. هنگامی که با انتخاب‌های بیش از حد ارائه می شود، خوانندگان ممکن است سردرگم شوند.

اگر می‌خواهید در ذهن مخاطبان خود ماندگار شوید، باید یک ایمیل یا تبلیغ تأثیرگذار ایجاد کنید، تا بتوانید افرادی را که می‌خواهید جذب کنید.

یک ارائه‌دهنده خدمات ایمیل خوب، A/B testing  را ارائه می‌دهد، بنابراین می‌توانید یک تغییر را به یک بخش از مخاطبان خود، یک تغییر دوم را به بخش دیگر ارسال کنید، و سپس CTR را مقایسه کنید تا ببینید کدام یک بهتر عمل می‌کند.

شما چه به ازای هر کلیک مبلغی پرداخت کنید و چه برای اشتراک ماهانه یک ارائه‌دهنده خدمات ایمیل هزینه بسیار کمی بپردازید، همچنان در حال صرف زمان و تلاش برای دستیابی به مخاطبان خود و تبدیل آنها به مشتری هستید. شما بازگشت سرمایه خود را می‌خواهید پس باید منتظر نتیجه دادن تلاش‌های ایمیل مارکتینگ خود باشید.

اطمینان از اینکه تبلیغات و کمپین‌های ایمیل شما به طور مؤثر نوشته و طراحی شده‌اند و به مخاطبان مناسب می‌رسند، به شما کمک می‌کند تا پایگاه مشتری موردنظر خود را ایجاد و حفظ کنید. برای تعیین آن، باید با نرخ کلیک آشنا شوید و محتوای خود را برای ایجاد بهترین نتیجه ممکن بهینه کنید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها