ورود به جانویس

با ۷ راه‌کار زندگی خود را متحول کنید!

یک مسیر جدید برای خودتان ایجاد کنید
یک مسیر جدید برای خودتان ایجاد کنید

شاید بپرسید چه دلیلی دارد یک مسیر جدید برای خودتان ایجاد کنید؟ یا اینکه بخواهید زندگی خود را متحول کنید؟ حق هم دارید! واقعا چرا باید خودمان را تحت فشار قرار دهیم و تغییر کنیم؟ ممکن است صحبت شما درست باشد، اما این موضوع مال زمانی‌ست که شما از زندگی خودتان راضی باشید. در این صورت بله؛ نیازی به مسیر جدید نیست.

اما گاهی اوقات احساس می‌کنیم در زندگی گیر افتاده‌ایم. بارها و بارها همان کارهایی را انجام می‌دهیم که ما را خوشحال نمی‌کنند. شاید شما هم کارهایتان را به تعویق می‌اندازید یا در بلاتکلیفی گیر افتادید. این ممکن است برای همه‌ی ما پیش بیاید؛ اما می‌توانیم جلوی آن را بگیریم.. از این احساسات فرار نکنید. کافی‌ست به سمتش حرکت کنیم و آن را در آغوش بگیریم.

در این مقاله سعی داریم در مورد چند اصل برای متوقف نشدن در زندگی و ایجاد یک مسیر جدید، صحبت کنیم. با ما همراه باشید تا عادت‌های ناکارآمد خود را تغییر دهیم.

روی آوردن به سمت سختی‌ها و مقابله با آن‌ها، یکی از مهم‌ترین الزامات تغییر است.

۱- به دل سختی‌ها بروید

خودتان را به آن راه نزنید! اگر از فکر کردن در مورد یک پروژه‌ی سخت، وضعیت اقتصادی نامناسب، ورزش کردن یا رژیم غذایی مناسب خودداری کرده‌اید.. تا زمانی که با آن‌ها رو در رو نشوید، چیز زیادی تغییر نخواهد کرد. روی آوردن به سمت سختی‌ها و مقابله با آن‌ها، یکی از مهم‌ترین الزامات تغییر است.

۲- تصمیم بگیرید و هدف خود را تعیین کنید

اگر می‌خواهید زندگی روی دیگرش را به شما نشان دهد، باید تصمیم بگیرید که تغییر کنید. به همین سادگی‌ست؛ اما جایی این میان گیر میفتیم.. می‌خواهیم تغییر کنیم اما تصمیم روشنی برای این کار نگرفته‌ایم! یک تصمیم روشن به این معنی‌ است که تمام «آیا باید این کار را انجام دهم یا نه؟»ها را کنار بگذاریم و فقط به تصمیمی که گرفته‌ایم، متعهد بمانیم.

حالا بگویید، تصمیم شما چیست؟

۳- با خودتان مهربان باشید

وقتی وارد یک چرخه‌ی معیوب شویم، خودمان را دچار مشکل کرده‌ایم. ناامید می‌شویم، دلسرد می‌شویم، ترسو می‌شویم و از خودمان تصویری منفی تشکیل می‌دهیم. من این احساسات را خوب می‌شناسم اما باید بدانید که هیچکدام به ما کمک نمی‌کنند. پس در عوض اگر با خودمان مهربان باشیم چه خواهد شد؟ پاسخ این است که حداقل از دلسرد کردن خودمان دست برمی‌داریم.

۴- این کار را با دیگران انجام دهید

اکثر مردم سعی می‌کنند به تنهایی در زندگی خود تغییراتی ایجاد کنند. شاید احساس امنیت بیشتری دارد، اما سخت‌تر است. باید بدانید که در اکثر مواقع کارساز نیست. انجام این کار با دیگران فوق‌العاده موثر است. یک گروه از افراد پیدا کنید، خود را به چالش بکشید و جواب بگیرید؛ به معنی دیگر یک گله گرگ برای دویدن پیدا کنید! آن‌ها زمانی که می‌خواهید تسلیم شوید، حمایتتان می‌کنند.

۵- زمان تعیین کرده و تمرین کنید

خنده دار است که هر چند وقت یکبار می‌گوییم می‌خواهیم کاری انجام دهیم، اما به شب نرسیده آن را فراموش می‌کنیم. برای انجام این کار با خودتان قرار بگذارید یا با شخصی دیگر، تا این کار را با او انجام دهید. به صورت مداوم تمرین کنید تا شاهد تغییرات تدریجی خود باشید.

تغییر تدریجی، برابر با پیشرفتی بزرگ در طول زمان است.

۶- پیروزی‌های کوچک، تغییرات آهسته، پیشرفت شگفت‌انگیز

در ابتدا بر پیروزی‌های کوچک تمرکز کنید. فقط باید بند کفش‌های خود را ببندید و از در خارج شوید. به تدریج رشد می‌کنید و خواهید دید بعد از گذشت یک سال، دارید در مسابقات دو شرکت می‌کنید؛ در صورتی که قبلا حتی ۱۰ دقیقه هم نمی‌توانستید بدوید. تغییر تدریجی، برابر با پیشرفتی بزرگ در طول زمان است.

۷- پیشرفت کردن، نه کمال‌گرایی

در این کار سعی نکنید کامل باشید. شما در تلاش هستید که در مسیر درست قدم بردارید. هفته‌ی گذشته، ۴ روز از مراقبه را از دست دادید؟ خب روی ۳ روزی که انجام دادید، تمرکز کنید! به پیشرفت خودتان ادامه دهید و از اشتباهات کوچک بگذرید.

این‌ها برخی از مفیدترین مواردی هستند که می‌توانید در مسیر تغییر کردن از آن‌ها کمک بگیرید. به قول ماهی سیاه کوچولو: «شما زیادی فکر می‌کنید. همه‌اش که نباید ترسید. راه که بیوفتیم، ترسمان به کلی می‌ریزد

پس شجاع باشید و قدم اول را بردارید..

منبع: zenhabits.net

حانیه خانی

من حانیه خانی هستم. خواندن و نوشتن در زندگی‌ام نقش پررنگی دارند. اگر در این مسیر به یک سوال از ذهن‌تان پاسخ دهم برای من کافی‌ست..

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها