ورود به جانویس

۱۰ ایده برای ویدیوهای یوتیوب

۱۰ ایده برای ویدیوهای یوتیوب
۱۰ ایده برای ویدیوهای یوتیوب

پیدا کردن ایده برای ویدیوهای یوتیوب کار سختی نیست! اگر فکر می‌کنید ایده‌های شما برای ویدیوهای تمام شده است بدانید که تنها نیستید. در روزهای اولیه اجرای یک کانال یوتیوب، اغلب احساس می‌کنید که ایده‌ها به طور طبیعی جریان دارند.

اما هنگامی که حجم قابل توجهی از محتوا را منتشر کردید، ممکن است احساس کنید که دیگر چیزی برای گفتن ندارید. در چنین مواقعی، باید به راه‌های جدیدی برای جذب مخاطب فکر کنید.

در حالی که الهام گرفتن برای ویدیوهای YouTube گاهی اوقات چالش برانگیز است؛ اما شما گزینه‌های زیادی برای انجام این کار دارید. در این مقاله ۱۰ راه برای ایجاد ایده‌های جدید و جالب برای تولید محتوا در یوتیوب را می‌گوییم:


۱) ویدیوی بقیه یوتیوبرها را تماشا کنید!

اگر چه نباید کارهای دیگران را کپی کنید؛ اما تماشای برخی از سازندگان مورد علاقه‌تان می‌تواند به شما کمک کند برای ویدیوهایتان ایده‌هایی بیاندیشید.

برای مثال، ممکن است یاد بگیرید که روش‌های دیگری برای ادیت و ویرایش ویدیوها وجود دارد، یا به این فکر کنید که چگونه می‌توانید چیزی را که آن‌ها گفته‌اند بردارید و در تخصص خود از آن استفاده کنید. به عنوان مثال تماشای یوتیوبرهای فیلمسازی مخصوصا اگر تا حالا ویدیو‌های آن‌ها را ندیده‌اید، گزنیه‌ی خوبی می‌باشد.

وقتی سایر YouTubers را تماشا می‌کنید، مطمئن شوید که وقت خود را صرف شخص و ویدیوی درستی کرده‌اید؛ در غیر این صورت علاوه بر اینکه چیزی به دست نیاورده‌اید، ممکن است احساس کنید وقتتان را هدر داده‌اید.


۲) به پادکست‌های الهام بخش گوش کنید!

پادکست به دلایل مختلفی یکی از محبوب‌ترین روش‌های بدست آوردن اطلاعات است. می‌توانید در موقعیت‌های مختلف به قسمت‌ها گوش دهید، مانند زمانی که در حال انجام کارهای خانه هستید. همچنین اگر اطلاعات را به درستی جذب کنید، می‌توانید طیف وسیعی از چیزهای جدید را بیاموزید که به شما در حرفه YouTube شما کمک می‌کند.

پادکست‌ها را در ژانرهای مختلف خواهید یافت و ممکن است بخواهید به آن‌هایی که مخصوص جایگاه خود هستند گوش دهید. همچنین می‌توانید از طریق یکی از موارد زیر برای ویدیوهای خود الهام بگیرید:

  • مصاحبه با سازندگان
  • نکات و توصیه‌های تجاری

۳) زمانی را برای جلسات طوفان فکری در نظر بگیرید!

در حالی که می‌توانید از محتوای دیگران الهام بگیرید، اغلب زمانی بهترین ایده‌های خود را دریافت می‌کنید که مغزتان زمان بیشتری برای فکر کردن داشته باشد.

وقتی ویدیوهای معمولی برای یوتیوب ایجاد می‌کنید، اختصاص دادن زمان برای جلسات طوفان فکری انتخاب عاقلانه‌ای است.

انتخاب اینکه چند بار جلسات طوفان فکری برگذار گنید بر عهده‌ی خودتان است. یک بار در ماه ممکن است برای برخی کارآمد باشد، در حالی که برخی دیگر ممکن است نیاز به افزایش آن به هر هفته داشته باشند.

هنگام طوفان فکری ایده‌های ویدیویی می‌توانید از چندین روش مانند نقشه ذهنی استفاده کنید. سعی کنید حوا‌س‌پرتی را در طول دوره‌های تمرکز خود محدود کنید. اگر موسیقی به شما کمک کند کارهای بیشتری انجام دهید اشکالی ندارد، اما باید گوشی خود را در حالت هواپیما قرار دهید یا آن را خاموش کنید.


۴) یک زاویه جدید انتخاب کنید!

هنگامی که صدها ویدیو را در کانال YouTube خود آپلود کردید، ممکن است متوجه شوید که برخی از آن‌ها پس از یک دوره خاص قدیمی می‌شوند. متاسفانه، تازه کردن محتوای قدیمی در پلتفرم بیشتر از یک پست وبلاگ طول می‌کشد.

به جای تغییر دادن محتوای اصلی، یک ویدیوی جدید آپلود کنید. اگر مطلبی را چند سال پیش پست کرده باشید، ممکن است زاویه جدیدی را پیدا کنید که مربوط به زمان حال باشد. محتوای قدیمی خود گوش دهید و ببینید آیا می‌توانید چیزی را پیدا کنید که ارزش استفاده مجدد یا اکسپلور را داشته باشد.


۵) کتاب و وبلاگ‌های مرتبط را بخوانید!

در حالی که ویدیوهای یوتیوب عمدتا بر روی تصاویر و صدا تمرکز می‌کنند، لازم نیست برای به دست آوردن الهام فقط به این دو رسانه تکیه کنید. کتاب‌ها و وبلاگ‌های زیادی پیدا خواهید کرد که به شما در ایجاد ایده‌های جدید کمک می‌کنند.

شما نیازی به خواندن کتاب‌هایی در مورد YouTube، کسب‌وکار، یا ایجاد محتوای آنلاین ندارید، شما تقریبا‌ به هر چیزی که به مغز شما غذای بیشتری برای فکر می‌دهد، نیاز دارید.

حتی اگر برای ویدیوهای خود الهام‌بخش نباشید، ممکن است ایده‌های جدیدی برای اجرای موثرتر کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود بیابید یا چیز دیگری.


۶) یک استراحت کوتاه از یوتیوب داشته باشید!

استراحت در زمینه‌های خلاقانه مانند عکاسی مفید است. از این نظر، یوتیوب نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر به‌ طور منظم برای مدت طولانی ویدیوها را آپلود کرده‌اید، ممکن است دچار فرسودگی شوید یا به آن وضعیت وحشتناک نزدیک شوید.

وقتی از یوتیوب فاصله می‌گیرید، ممکن است در ابتدا برایتان دلهره آور باشد. بسیاری از سازندگان می‌ترسند که وقتی موقتا از پلتفرم فاصله می‌گیرند، غیرقابل کشف می‌شوند، اما لزومی ندارد که اینطور باشد. برای مثال، می‌توانید ویدیو‌های فعلی خود را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

در مدت دوری از یوتیوب، توجه خود را روی چیزهای دیگر متمرکز کنید. ورزش و فعالیت‌های خلاقانه جدید به بخش‌های مختلف مغز شما کمک می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که هنگام بازگشت به YouTube احساس شادابی کنید.


۷) به آخرین ترندها نگاه کنید!

صرف نظر از این که کانال یوتیوب شما در مورد چیست، جایگاه شما احتمالا به سرعت تکامل می‌یابد. در نتیجه، باید در صدر ترندهای موجود بمانید. اگر این کار را نکنید، ارتباط خود را با مخاطبان از دست خواهید داد.

شما باید به طور مرتب از آخرین روندهای صنعت آگاه باشید و حداقل یک بار در هفته سر فصل‌ها را مرور کنید. همچنین ویدیوهای دیگر سازندگان در حیطه‌ی فعالیت شما ارزش تماشا کردن را دارد و ببینید آن‌ها چه می‌گویند. انجام این کار به شما کمک می‌کند بهتر درک کنید که کاربران به چه چیزی علاقه دارند.


۸) از مشترکین خود ایده بخواهید!

در هر شکلی از بازاریابی، اغلب پاسخ‌ها را درست در مقابل شما قرار دارند. اگر کاربران شما نقطه دردناکی دارند، احتمالا قبلا در کامنتی آن را بیان کرده‌اند و اگر اینطور نیست، از پرسیدن مستقیم آن‌ها سود زیادی خواهید برد.

اگر با ایده‌هایی برای ویدیوهای YouTube مشکل دارید، از مشترکین خود در بخش کامنت‌ها آخرین آپلود خود بپرسید. همچنین اگر واجد شرایط استفاده از برگه انجمن هستید، می‌توانید از آن نیز استفاده کنید.


۹) از یک ایده مولد استفاده کنید!

در حالی که باید از مخاطبان خود بپرسید که آن‌ها می‌خواهند از شما چه چیزی ببینند، کمک گرفتن از منابع دیگر بدترین ایده در جهان نیست. اگر هنوز نمی‌توانید به ایده‌های زیادی فکر کنید، استفاده از یک ژنراتور آنلاین یک گزینه عالی است.

شما ایده پردازهای زیادی را در اینترنت پیدا خواهید کرد، از جمله weshare و TuBeast. کلمات کلیدی مرتبط با حوزه تخصصی خود را جستجو کنید و ببینید چه چیزی می‌توانید پیدا کنید.


۱۰) کلمات کلیدی را در طاقچه خود جستجو کنید!

یوتیوب بعد از گوگل دومین موتور جستجوی بزرگ جهان است، بنابراین اگر می‌خواهید ایده‌های ویدیویی جدیدی پیدا کنید، جستجوی کلمات کلیدی بسیار مهم است.

مانند تولیدکنندگان ایده، ابزارهای مختلف تحقیق کلمات کلیدی را به صورت آنلاین پیدا خواهید کرد. به عنوان مثال، TubeBuddy یک افزونه مرورگر عالی است که بینش‌هایی را در مورد عملکرد خوب ارائه می‌دهد. همچنین می‌توانید یک نمای کلی از عملکرد کانال های رقبای خود داشته باشید.


جمع‌بندی…

حتی زمانی که فکر می‌کنید در مورد هر چیزی که ممکن است در یوتیوب صحبت کرده‌اید، حقیقت این است که احتمالا فقط سطح را خراشیده‌اید. می‌توانید ایده‌های ویدیویی منحصر به‌ فرد زیادی را با کمی تفکر خارج از جعبه پیدا کنید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها