ورود به جانویس

آپلود استوری یک دقیقه‌ای در اینستاگرام، یک ویژگی آزمایشی جدید!

آپلود استوری یک دقیقه‌ای در اینستاگرام، یک ویژگی آزمایشی جدید!
آپلود استوری یک دقیقه‌ای در اینستاگرام، یک ویژگی آزمایشی جدید!

امکان قرار دادن ویدئوهای ۶۰ ثانیه‌ای در استوری اینستاگرام، در ماه‌های گذشته به صورت آزمایشی در دسترس کاربران قرار داده شد و هم‌اکنون به طور رسمی این قابلیت ویژه راه‌اندازی شده است.

در واقع این قابلیت، به این معنی است که کلیپ‌های ویدئویی طولانی‌تر از ۱۵ ثانیه را وقتی استوری می‌کنید، دیگر به بخش‌های ۱۵ ثانیه‌ای تقسیم نمی‌شوند و در فریم‌های مختلف استوری اینستاگرام پخش نمی‌شوند.

استوری اینستاگرام و ویدئوی یک دقیقه ای

همان‌طور که اشاره شد، در ماه‌های گذشته، محقق برنامه اینستاگرام «الساندرو پالوزی» پیام بالا را که در کد پشتیبان برنامه ذخیره شده بود، به اشتراک گذاشت و این پیام اکنون برای برخی از کاربران در استوری اینستاگرام نمایش داده می‌شود.


پس از پرسیدن کاربران در مورد به‌روز رسانی اینستاگرام، این بیانیه نیز ارائه شد که از‌ آنجایی‌ که امکان ایجاد استوری اینستاگرام به صورت طولانی‌تر توسط کاربران بسیار درخواست شده است، استوری‌ اینستاگرام را به صورت ۶۰ ثانیه‌ای آزمایش می‌کنیم تا مردم بتوانند استوری‌هایی را با وقفه‌های کمتری ایجاد و مشاهده کنند.

همچنین مدیران اینستاگرام گفتند که این گزینه در حال حاضر با گروه کوچکی از کاربران در حال آزمایش است تا بتوانیم امکانات خلاقانه‌تری را برای آن فراهم کنیم و ویژگی‌های ویدئویی این برنامه را برای به کار بردن ابزارها و عملکردهای خلاقانه آن منسجم‌تر کنیم.

در واقع این کار، تمرکز اصلی سازندگان اینستاگرام است. در ماه ژانویه، آدام موسری «مدیر اینستاگرام» ادغام محصولات ویدئویی این اپلیکیشن را با هدف سرعت بالاتر و کاهش ابزارهای مختلف برای این پلتفرم محبوب اعلام کرد. این کار با ادغام پست‌های فید ویدئویی و IGTV در یک قالب واحد آغاز شد.


بر اساس توضیحات موسری، در به روز رسانی‌های اینستاگرام به دنبال این هستند که چگونه می‌توانند نه فقط با حذف IGTV بلکه در همه اینستاگرام، ایده‌ها را ساده‌تر و ادغام کنند. از‌ آنجایی‌ که در سال گذشته کارهای جدیدی را انجام دادند، امسال خواهان این هستند که تمرکز خود را بر روی سادگی و قابلیت‌های این‌چنینی بگذارند.

این قابلیت تا حد زیادی تحت تأثیر از  تیک تاک است، که به محبوب‌ترین برنامه اجتماعی در میان کاربران جوان تبدیل شده است و از اینستاگرام نیز پیشی گرفته است. بخشی از جذابیت اصلی تیک تاک همین سادگی آن است. در تیک تاک، شما به فید تمام صفحه از کلیپ‌های ویدئویی و لایو دسترسی دارید و همه آن‌ها در یک فهرست متمرکز، بهینه و متناسب با هر کاربر خاص قرار داده شده‌اند.

اینستاگرام به صورت تقسیم‌بندی طراحی شده است. ریلز در یک فید جداگانه و استوری در بخش خودش دسته‌بندی شده است. این ویژگی می‌تواند جذب کاربر را محدود کند، به همین دلیل است که اینستاگرام اکنون به دنبال تغییر دادن همه این قابلیت‌ها است که در نهایت به اینستاگرام این امکان را می‌دهد تا بهترین‌های هر موضوع را به نمایش بگذارد.


طولانی شدن مدت کلیپ‌های ویدئویی ۶۰ ثانیه‌ای در استوری، گام دیگری از تغییرات تدریجی اینستاگرام است، که در مرحله‌ای برنامه را برای فید تمام صفحه استوری‌ها، پست‌های فید و ریلز باز می‌کند و مانند تیک تاک، برای استفاده از همه محتوای آپلود شده برای به حداکثر رساندن تعامل کاربر کمک بگیرد.

اما اینستاگرام هنوز از این مرحله فاصله دارد، ویدئوهای طولانی‌تر به این معنی است که کاربران اکنون می‌توانند ریلزهای کامل را در استوری اینستاگرام پست کنند. به‌ طور مثال، این‌ که چگونه این دو قابلیت را به طور خودکار ترکیب کنند و تعیین کنند که چگونه از فید سنتی به استوری‌ها/ریلزها تغییر دهند، هنوز فاصله زیادی هست.


این گام بزرگ و یک تغییر اساسی‌ برای برنامه اینستاگرام است و می‌توانیم شرط ببندیم که برای بازگرداندن کاربران جوان‌تر بسیار مؤثر است. به همین دلیل، این آزمایش گام مهمی تلقی می‌شود که در حال حاضر محدود است اما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که به‌زودی ویدئوهای استوری اینستاگرام طولانی‌تری را در اپلیکیشن محبوب خود مشاهده کنیم.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها