ورود به جانویس

چگونه گزینه‌ی کانتکت اینستاگرام را فعال کنیم؟

چگونه گزینه‌ی کانتکت اینستاگرام را فعال کنیم؟
چگونه گزینه‌ی کانتکت اینستاگرام را فعال کنیم؟

کاربرد گزینه‌ی کانتکت اینستاگرام چیست؟ چرا باید از این قابلیت استفاده کنیم؟ آیا گزینه‌ی کانتکت برای همه فعال است؟ چگونه می‌توانیم گزینه‌ی کانتکت را برای پیج خود فعال کنیم؟ در این مقاله جانویس به همه‌ی این سوالات پاسخ می‌دهد:

اینستاگرام بیش از ۴۰ میلیون کاربر فعال در ایران دارد. پس بی‌دلیل نیست که تمامی کسب‌وکارها به این اپلیکیشن هجوم آورده‌ و به تبلیغ بیزینس خود پرداخته‌اند.

به طور کلی تبلیغات در اینستاگرام مانند هر نوع دیگری از تبلیغات نیاز به زمان، انرژی، برنامه‌ریزی و مهم‌تر از همه  نیاز به تحلیل و بررسی دارد. به طور مثال شما برای اینکه تبلیغات درست داشته باشید باید به صورت مداوم پیج خود را تحلیل و بررسی کنید و ببینید مخاطب شما به چه نوع محتوایی علاقه دارد. به طور کلی با توجه به آمار گفته شده، اینستاگرام بهترین فضا برای دیده شدن می‌باشد.

بیزینس پروفایل اینستاگرام یکی از قابلیت‌های کاربردی و مهم برای کاربرانی که دارای کسب‌وکاری می‌باشد، است. با استفاده از اطلاعاتی که از  این قابلیت بدست می‌آورید، می‌توانید تبلیغات اساسی و درستی را برای پیج خود در نظر بگیرید.

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که بیزینس پروفایل اینستاگرام در اختیار شما قرار داده است دکمه‌ی Contact می‌باشد که با استفاده از این گزینه مخاطبان می‌توانند به راحتی با شما در ارتباط باشند.

چگونه گزینه‌ی کانتکت ‌(Contact) اینستاگرام را در پیج خود فعال کنیم؟

امکان گذاشتن کانتکت ‌(Contact) اینستاگرام تنها برای پیج‌‌های بیزینسی فعال است. اگر پیج شما در حالت معمولی و پیش‌فرض باشد نمی‌توانید از این قابلیت استفاده کنید. پس از اینکه اکانت خود را از حالت معمولی و پیش‌فرض به بیزینسی تغییر دادید به صورت خودکار گزینه‌ی کانتکت ‌(Contact) در اینستاگرام برایتان فعال می‌شود.

Contact Options به شما قدرت انتخاب می‌دهد!

در این بخش اینستاگرام می‌توانید انتخاب کنید که مخاطبان چگونه با شما در ارتباط باشند. برای دسترسی به این بخش مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا وارد بخش پروفایل پیج‌تان شوید و روی گزینه‌ی Edit Profile بزنید. در صفحه‌ای که پس از انتخاب این گزینه برایتان باز می‌شود گزینه‌ی Contact Options را انتخاب کنید. صفحه‌ای تحت عنوان Contact Options برایتان باز می‌شود. در این صفحه می‌توانید هر روشی که می‌خواهید مخاطبانتان با شما در ارتباط باشند را انتخاب کنید. به طور کلی ۴ روش وجود دارد که شما می‌توانید در ادامه هر کدام را توضیح می‌دهیم:

ایمیل (Email): همانطور که می‌دانید ایمیل روشی پیامی می‌باشد. در این بخش با قرار دادن آدرس ایمیل، این امکان را فراهم می‌کنید تا مخاطبانتان بتوانند از این راه با شما در ارتباط باشند.

شماره تماس (Call): با قرار دادن گزینه‌ی تماس مشتریان می‌توانند به صورت مستقیم با شماره تلفنی که قرار دادید، تماس بگیرند.

لوکیشن (Business address): در این بخش با قرار دادن آدرس به مخاطبان لوکیشن محل کار خود را نشان می‌دهید.

شماره واتس‌آپ (WhatsApp Business Phone Number): در این قسمت با قرار دادن شماره‌ی یک اکانت بیزینسی در واتس‌آپ به مخاطبان خود این امکان را می‌دهید تا از طریق واتس‌آپ با شما در ارتباط باشند.

برای راه‌های ارتباطی حداقل باید دو روش را انتخاب کنید.

از آنجا که گزینه‌ی دایرکت به صورت پیش‌فرض وجود دارد و متداول است ما در اینجا جز روش‌های ارتباط مشتریان به حساب نیاورده‌ایم.

Contact Options به شما قدرت انتخاب می‌دهد!

چگونگی دسترسی به کانتکت اینستاگرام یک پیج!

برای دسترسی به شماره تماس و ایمیل شخصی که می‌خواهید با او ارتباط برقرار کنید، مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا وارد صفحه‌ی شخص مورد نظرتان شوید. اگر پیج او از این قابلیت بهرمند باشد، گزینه‌‌ی Contact را در وسط صفحه مشاهده خواهید کرد. روی گزینه‌ی کانتکت بزنید. در نیم صفحه‌ای برایتان باز می‌شود به عنوان مثال دو گزینه‌ی تماس (‌Call) و ایمیل (Email) قرار دارد. با انتخاب هر گزینه می‌توانید با شخص مورد نظرتان ارتباط برقرار کنید.

چگونگی دسترسی به کانتکت اینستاگرام یک پیج!

در نهایت استفاده از اینستاگرام گزینه‌ی بسیار خوبی برای ارتباط با مشتری، ترویج و گسترش کسب‌وکارتان می‌باشد. فراموش نکنید که استفاده از این امکان همانند دیگر قابلیت‌ها رایگان می‌باشد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها