ورود به جانویس

بهترین روتین صبحگاهی بر اساس زبان عشق شما!

بهترین روتین صبحگاهی بر اساس زبان عشق شما!
بهترین روتین صبحگاهی بر اساس زبان عشق شما!

داشتن یک روتین صبحگاهی مؤثر و مملو از عشق به خود، به شما کمک می‌کند روز خود را با ذهنی آرام و آماده شروع کنید. هم در روابط و هم در عشق به خود، هر کسی عشق را به گونه‌ای متفاوت تجربه می‌کند. اینجاست که زبان عشق وارد می‌شود.

زبان عشق راهی‌ست که بر اساس شخصیت خود بهترین عشق را می‌دهید و دریافت می‌کنید. این مفهوم در روابط شخصی مهم است، اما علاوه بر این می‌تواند به شما بگوید که کدام عادات عشق به خود، بیشترین تاثیر را در روتین روزانه‌ی شما دارد.

این عادت‌های عشق به خود می‌توانند برای هر شخص متفاوت باشند. برای اینکه بفهمید زبان عشق شما چیست، می‌توانید در این آزمون شرکت کنید تا متوجه شوید که برنامه‌ی صبحگاهی شخصی شما چه باید باشد.


کلمات تاییدکننده: تایید کردن روزانه

اگر زبان عشق شما کلمات تاییدکننده است، به این معنی‌ست که تایید شفاهی برای شما بسیار مهم است و به شما کمک می‌کند احساس امنیت کنید. از نظر عشق به خود، این بدان معناست که کلمات مثبت اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهند. همچنین به این معنی است که انتقاد منفی از خود می‌تواند سنگینی زیادی بر ذهن شما وارد کند.

از آنجایی که کلمات در این نوع زبان عشق بسیار مهم هستند، خواندن جملات تاییدکننده‌ی روزانه راهی موثر برای تقویت عشق به خود و شروع روز با اعتماد به نفس است. عبارتی را انتخاب کنید که با شما همخوانی داشته باشد. آن‌ها باید مهربانانه و تشویقی باشند. برای مثال، «کمک خواستن نشانه‌ی قدرت و خودآگاهی است، نه ضعف.» هنگامی که جمله‌ی تاییدکننده‌ی خود را انتخاب کردید، جلوی آینه بایستید و هر روز صبح چند بار آن را بخوانید.


زمان باکیفیت: مراقبه‌ی ذهنی

وقتی زمان باکیفیت زبان عشق شماست، این بدان معناست که از وقتی که برای خودتان می‌گذارید قدردانی می‌کنید. وقت گذاشتن برای دور شدن از دیگران و مسئولیت‌ها و لذت بردن از اوقاتی آرام و تنها، به شما کمک می‌کند انرژی بگیرید و برای مقابله با آن روز آماده باشید.

مدیتیشن یک فعالیت عالی برای روتین صبحگاهی شماست که به شما کمک می‌کند احساس حضور و آرامش بیشتری داشته باشید. برای تمرین مدیتیشن یک محیط آرام در خانه یا بیرون را پیدا کنید. این زمان را به بخش خاصی از روتین صبحگاهی خود تبدیل کنید. هیچ چیز دیگری برای این زمان برنامه‌ریزی نکنید و آن را به عنوان یک زمان باکیفیت برای خودتان محفوظ نگه دارید.


تماس فیزیکی: روتین مراقبت از پوست

تماس فیزیکی به عنوان یک زبان عشق، به این معنی است که شما برای ارتباط فیزیکی ارزش قائل هستید و به فعالیت‌های عشق به خود که از نظر فیزیکی درگیر هستند، واکنش مثبت نشان می‌دهید. روتین مراقبت از پوست روزانه یکی از همین فعالیت‌هاست.

یک روتین مراقبت از پوست برای نوع پوست‌تان ایجاد و آن را به یک عادت تبدیل کنید. توجه کنید که پوست‌تان چه احساسی هنگام استفاده از هر محصول دارد. در انجام این روتین عجله نکنید، اما آگاهانه برای اعمال دقیق هر مرحله از مراقبت پوست وقت بگذارید.


دریافت هدایا: از خود با یک صبحانه‌ی خوب پذیرایی کنید

اگر دریافت هدیه زبان عشق شماست، نگران نباشید! این به این معنی نیست که شما مادی‌گرا هستید. این زبان عشق به سادگی به این معنی است که وقتی هدیه‌ی معناداری دریافت می‌کنید، برای آن ارزش قائل هستید.

برای اینکه این زبان عشق را در برنامه‌ی صبحگاهی خود بگنجانید، صبحانه‌ای سالم بخورید که شما را برای روز پرانرژی نگه می‌دارد. برای خود یک قهوه‌ی خوب یا ساندویچ صبحانه‌ی مورد علاقه‌تان را بخرید. همچنین می‌توانید روی لوازم آشپزخانه سرمایه‌گذاری کنید. مثلا یک دستگاه اسپرسوساز هدیه‌ای‌ست که هر روز صبح به شما داده می‌شود.


خدمت کردن: برای روز برنامه‌ریزی کنید

اگر خدمت کردن زبان عشق شما باشد، کارهایی که برای خودتان انجام می‌دهید موثرتر از کلمات هستند. به کارهایی فکر کنید که خود آینده‌تان به خاطر آن‌ها از شما تشکر می‌کند.

یکی از بهترین کارهایی که هر روز صبح می‌توانید انجام دهید، این است که برای آن روز برنامه‌ریزی کنید. از یک دفتر یا پلنر برای نوشتن لیست کارهایتان و ترسیم برنامه‌ی روزانه استفاده کنید. برای اولویت‌بندی کارها وقت بگذارید و تخمین بزنید که هر کدام چقدر طول می‌کشند تا از برنامه‌ریزی بیش از حد خود جلوگیری کنید.


این‌ها ایده‌های مراقبت از خود هستند که باید بر اساس زبان عشق‌تان به روتین صبحگاهی خود اضافه کنید.

ایجاد یک روتین صبحگاهی عشق به خود که متناسب با شخصیت و نیازهای شخصی‌تان باشد، به شما در بهبود سلامت روان کمک می‌کند. حتما در این تست شرکت کنید و یاد بگیرید که زبان عشق شما چیست!

حانیه خانی

من حانیه خانی هستم. خواندن و نوشتن در زندگی‌ام نقش پررنگی دارند. اگر در این مسیر به یک سوال از ذهن‌تان پاسخ دهم برای من کافی‌ست..

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها