ورود به جانویس

چگونه بفهمیم در تلگرام و اینستاگرام هک شده‌ایم؟

چگونه بفهمیم در تلگرام و اینستاگرام هک شده‌ایم؟
چگونه بفهمیم در تلگرام و اینستاگرام هک شده‌ایم؟

چگونه بفهمیم در تلگرام و اینستاگرام هک شده‌ایم؟ سوالی است که حداقل یکبار برای همه‌ی کاربران پیش آمده‌است. به طور کلی ریسک هک شدن در همه‌ی شبکه‌های اجتماعی وجود دارد که اینستاگرام و تلگرام نیز از این مسئله مستثنا نمی‌باشند. مدیران این شبکه‌های اجتماعی همواره برای امنیت بالای اپلیکیشن خود تلاش می‌کنند. این دو اپلیکیشن در قسمت تنظیمات خود، قسمتی را قرار داده‌اند تا دستگاه‌های وصل شده شده به اکانت مورد نظر را نمایش دهند.

 در این مقاله به شما آموزش‌های لازم جهت پیشگیری از هک شدن را می‌دهیم:

چطور بفهمیم در اینستاگرام هک شده‌ایم؟

اگر در اینستاگرام خود فعالیت‌هایی همانند لایک خوردن پستی که لایک نکرده‌اید و یا باز شدن پیام‌های قسمت دایرکت اینستاگرام بدون اطلاع شما، می‌توانید مشکوک شوید که پیج شما هک شده‌است. برای پیشگیری از هک شدن در اینستاگرام در قدم اول باید در پیج خود بسیار فعال و حساس باشید. سعی کنید ایمیلی معتبر ثبت کنید و آن را در اینستاگرام کانفریم کنید. پس از تایید کردن ایمیلتان حتما رمز خود را عوض کنید و اگر فردی حساس هستید و می‌خواهید محکم کاری کنید، می‌توانید رمز دوم را فعال کنید و یا پیجتان را به یک اکانت فیسبوک متصل کنید. فراموش نکنید قرار دادن یک پسورد قوی می‌تواند تا ۹۰ درصد امنیت پیج شما را تضمین کند. پسورد قوی یعنی پسوردی که بالای ۸ رقم و مخلوطی از حروف و کارکتر باشد.

همچنین می‌توانید در قسمت تنظیمات پیج خود روید، گزینه‌ی Security را انتخاب کنید. در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود روی گزینه‌ی Login Activity بزنید و پس از آن می‌توانید دستگاه‌هایی که به حساب کاربری شما وصل هستند را مشاهده کنید.

چطور بفهمیم در اینستاگرام هک شده‌ایم؟

چگونه بفهمیم در تلگرام هک شده‌ایم؟

همانطور که گفتیم، تلگرام برای این مسئله چاره‌ای اندیشه است و شما با انجام مراحل زیر به راحتی می‌توانید بفهمید چه سیستم‌هایی به حساب کاربری شما متصل است.

ابتدا وارد تلگرام خود شوید. به قسمت تنظیمات تلگرام روید و گزینه‌ی Privacy and Security را انتخاب کنید. در صفحه‌ی جدیدی که برایتان باز می‌شود گزینه‌ی Active Sessions را لمس کنید. پس از طی این مراحل می‌توانید از سیستم‌های متصل به حساب کاربریتان مطلع شوید.

اگر اتصال یک سیستم ناآشنا را مشاهده کردید، کافیست وارد قسمت اطلاعات سیستمی شوید و آن را حذف کنید.

چگونه بفهمیم در تلگرام هک شده‌ایم؟

در این مقاله سعی کردیم علاوه بر راه‌های تشخیص هک شدن، راه‌های جلوگیری از هک شدن و جاسوسی را نیز به شما آموزش دهیم.  

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها