ورود به جانویس

چطور پیج اینستاگرام را خصوصی یا پرایوت کنیم؟ + مزایا و معایب

چطور پیج اینستاگرام را خصوصی یا پرایوت کنیم؟ + مزایا و معایب
چطور پیج اینستاگرام را خصوصی یا پرایوت کنیم؟ + مزایا و معایب

اگر شما هم جز افرادی هستید که دوست ندارید پست‌ها و به طور کلی محتواهای پیج‌تان را افراد ناشناس ببینند به راحتی می‌توانید پیج اینستاگرام را خصوصی یا پرایوت کنید و این مقاله راهنمای شماست.

دقت کنید اگر به تازگی حساب کاربری در اینستاگرام باز کرده‌اید به صورت پیش‌ فرض پیج شما حالت عمومی دارد و هر کاربری در اینستاگرام می‌تواند صفحه‌ی پروفایل شما را ببیند و از پست‌ها و استوری‌هایتان دیدن کند.

در ادامه‌ی این مقاله شما را بیشتر با مفهوم خصوصی کردن (Private) آشنا می‌کنیم و راه خصوصی کردن پیج اینستاگرام را آموزش می‌دهیم:

خصوصی یا Private کردن پیج اینستاگرام به چه معناست؟

به طور کلی پرایوت کردن پیج اینستاگرام به این معناست که تنها افرادی که شما به آن‌ها اجازه داده‌اید (Followers)، می‌توانند محتوای پیج‌تان (پست‌ها و استوری‌ها) را ببینند.

خصوصی کردن پیج اینستاگرام چه معایب و مزایایی دارد؟

مزایا:

حریم خصوصی دارید!

زمانی که پیج‌تان را خصوصی کردید کاربران برای اینکه بتوانند محتواهای پیج شما را ببینند باید به شما در خواست دنبال کردن دهند و در صورتی که شما این درخواست را قبول کنید طرف مقابل می‌تواند پست‌ها و استوری‌های پیج‌تان را ببیند. پس با توجه به توضیحات می‌توان گفت یکی از مزیت‌های فعال کردن گزینه‌ی پرایوت این است که شما احساس امنیت بیشتری می‌کنید.

بازدهی تبلیغات افزایش می‌یابد!

همچنین بازدهی تبلیغاتی که انجام می‌دهید افزایش پیدا می‌کند. چرا که کاربران از روی کنجکاوی به شما درخواست می‌دهند تا بتوانند محتوای پیج شما را ببینند. در این شرایط اگر پیج‌تان باز باشد، افراد محتوای را می‌بینند و رد می‌شوند.

معایب:

از اکسپلور حذف می‌شوید!

اگر پیچ‌تان را خصوصی ‌کنید، انتشار پست‌هایتان در قسمت اکسپلور اینستاگرام متوقف خواهد شد و این مسئله احتمال اینکه اکانت شما روز به روز بازدیدکننده‌ی بیشتری داشته‌باشد را از دست می‌دهد. (همانطور که می‌دانید اکسپلور اینستاگرام پست‌ها و به طور کلی محتواهای پیج‌تان را برای غیر از فالوورهایتان نمایش می‌دهد.) پس می‌‌‌‌‌توان گفت اگر هدف شما از پیج‌ اینستاگرام‌تان فروش یک محصول است پیشنهاد می‌کنیم به خصوصی کردن پیج‌تان فکر نکنید چرا که شما نیاز به دیده شدن دارید و با خصوصی کردن پیج‌تان به بیزینس خود ضرر می‌رسانید.

جست‌وجو با هشتگ امکان پذیر نمی‌باشد!

همچنین شما با خصوصی کردن پیج‌تان از فهرست جست‌وجو هشتگ در اینستاگرام حذف می‌شوید. به عنوان مثال شما سفر رفته رفته‌اید و چندین عکس جذاب از سفر خود با هشتگ سفر آپلود کرده‌اید. اگر صفحه‌ی شما عمومی باشد امکان دارد فردی که هشتگ سفر را سرچ می‌کند، پست شما برایش نشان داده شود اما اگر پیج‌تان خصوصی باشد شما فرصت اینکه محتوای‌تان بیشتر نشان داده شود را از دست داده‌اید. اما اگر در زمان تبلیغات باشید بهتر است که صفحه‌ی شما خصوصی باشد.

اما به طور کلی حتی اگر پیج‌ اینستا‌گرام‌تان حالت خصوصی داشته باشد، تمامی کاربرانی که شما درخواست آن‌ها را قبول نکرده‌اید می‌توانند پروفایل پیج‌تان، تعداد پست‌ها، تعداد فالوورها و فالویینگ‌های شما را ببینند.

در ورژن جدید پیج اینستاگرام را خصوصی یا پرایوت کنید

جایگاه گزینه‌ی Private در طی آپدیت‌هایی که اینستاگرام در سال‌های اخیر داده‌، تغییر کرده‌است. در این قسمت به شما نحوه‌ی خصوصی کردن پیج اینستاگرام‌تان را در ورژن جدید این اپلیکیشن آموزش می‌دهیم:

مرحله‌ی اول: به پروفایل اکانت مورد نظر بروید!

در ابتدا وارد قسمت پروفایل خود شوید. سپس سه خط بالای صفحه را انتخاب کنید.

مرحله‌ی دوم: گزینه‌ی تنظیمات را انتخاب کنید!

در نیم صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود روی گزینه‌ی Settings بزنید. با انتخاب گزینه‌ی Settings، صفحه‌ی جدیدی برایتان باز می‌شود.

مرحله‌ی سوم: پیج خود را خصوصی (قفل) کنید!

در این صفحه‌ی روی گزینه‌ی Privacy بزنید. در صفحه‌ی جدیدی که برایتان باز می‌شود یک گزینه تحت عنوان Private Account وجود دارد. اگر این گزینه روشن باشد یعنی پیج شما حالت خصوصی دارد اما اگر خاموش باشد به این معناست که پیج‌تان به حالت Public در اینستاگرام نمایش داده می‌شود.

حال شما با روشن (به رنگ آبی تغییر می‌کند) و یا خاموش کردن (به رنگ خاکستری تغییر می‌کند) این گزینه می‌توانید انتخاب کنید اکانت اینستاگرام‌تان به چه حالتی باشد.

در ورژن جدید پیج اینستاگرام را خصوصی یا پرایوت کنید

توجه: در ورژن‌های قدیمی اینستاگرام خصوصی کردن پیج در سیستم‌های اندورید و IOS متفاوت بود اما در ورژن جدید این اپلیکیشن این تفاوت‌ها از بین رفته‌اند. همچنین فراموش نکنید اگر پیج‌تان بیزینسی می‌باشد ابتدا باید آن را به حالت عمومی و سپس به حالت خصوصی تغییر دهید.

همانطور که دیدید قفل کردن پیج اینستاگرام اصلا کار سختی نمی‌باشد اما در صورتی که در هر یک از مراحل سوالی داشتید با ما در میان بگذارید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها