ورود به جانویس

۱۰ ابزار برای افزایش سریع‌تر مخاطبان یوتیوب

به دنبال ابزارهای برتر یوتیوب هستید؟ بسیارخب! خبر خوب اینکه با ادامه رونق این پلتفرم، برندها می‌توانند از تمام کمک‌هایی که یوتیوب برای جذب فالور بیشتر در اختیارشان می‌گذارد، استفاده‌کنند.

اما علیرغم اینکه یوتیوب چقدر رقابتی است، موارد زیادی هست که باید به آن‌ها توجه کرد. طبق جدیدترین شاخص اجتماعی Sprout، پنجاه و یک درصد از مصرف‌کنندگان قصد دارند فعالیت خود را در سال جاری در پلتفرم یوتیوب افزایش‌دهند. اما فقط ۳۵ درصد از برندها می‌گویند که مردم از طریق یوتیوب با آن‌ها آشنا شده‌اند. به ‌عبارت‌ دیگر مردم هنوز به‌درستی با یوتیوب آشنا نشده‌اند و به‌ همین‌دلیل شانس برندها نیز برای شناخته‌شدن پایین می‌آید. بنابراین اکنون وقت آن است که حضور خود را در یوتیوب افزایش‌دهید. در ادامه انواع مختلفی از ابزارهای یوتیوب را که می‌توانند به شما در بهتر شدنتان کمک‌کنند معرفی می‌کنیم.


ابزارهای ویرایش یوتیوب

با توجه به محبوبیت تیک تاک و ریلز، برندها مشتاق هستند تا جایی که ممکن است برای معرفی محتوای خود از ویدیو استفاده‌کنند. در این خصوص برای برندهایی که از قبل ویدیوهای خود را در دیگر برنامه‌های اجتماعی گذاشته‌اند، یوتیوب بی‌معنا خواهد بود. اما برای برندهایی که از قبل محتوای خود را در یوتیوب قرار می‌دادند و اکنون قصد دارند در دیگر برنامه‌های اجتماعی نیز فعالیت‌ کنند، قضیه متفاوت است. در ادامه برخی از ابزارهای ویرایش یوتیوب را که به درد جمع آوری محتوا در رسانه‌های اجتماعی مختلف می‌خورد را معرفی کرده‌ایم.


۱) Invideo

پلتفرم Invideo مملو از ویژگی‌های خاص یوتیوب است! این برنامه شامل یک معرفی سازنده و اختصاصی با هزاران الگو از پیش ساخته‌شده می‌باشد. با فیلم‌های موجود و ابزاری که در اختیار دارید، می‌توانید ویدیوهایی را مطابق سلیقه خود و به صورت سفارشی بسازید. این برنامه همچنین به شما کمک می‌کند کیت‌های منحصربه‌فرد برند خود را ایجاد کنید که برای حساب‌های تجاری شما کاملا مناسب‌اند.

۲) Veed.Io

پلتفرم ویرایش Veed.Io رونویسی و زیرنویسی ویدیوهای یوتیوب را آسان‌تر می‌کند.

زیرنویس‌ها در ویدیوها به بینندگانی که فیلم را بدون صدا می‌بینند، کمک شایانی می‌کنند. طبق گفته خود پلتفرم Invideo، هشتاد و پنج درصد از تمام ویدیوهای فیسبوک، در حالت بی‌صدا تماشا می‌شوند. اما مهم‌تر از هر چیزی، ساخت زیرنویس‌های زیرکانه‌ای است که باعث شود محتوا فراگیرتر شود.

زیرنویس‌های ویدیوهای بومی اغلب چیزهای زیادی برای گفتن دارند. فراتر از ویژگی زیرنویس، VEED ویرایش ویدیوهای درون برنامه‌ای را بدون نیاز به دانلود در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این پلتفرم همچنین کیت‌های برند و فشرده‌سازی در قالب‌های ویدیویی مختلف را شامل می‌شود که به این معناست هنگام تبدیل ویدیوهای خود و انتشار در بین پلتفرم‌ها کیفیت ویدیوها را از دست نمی‌دهید. لازم به ذکر است ابزارهای کوچک و گرافیکی یوتیوب باعث می‌شوند ویدیوهای شما پاپ شوند و طبق گفته خود یوتیوب، ۹۰ درصد از ویدیوهای با عملکرد برتر دارای یک تصویر سفارشی کوچک هستند.


به خاطر داشته‌باشید ارائه ویدیوهای یوتیوب شما به اندازه محتوای واقعی که منتشر می کنید مهم است. این امر مخصوصا از طرح‌بندی کانالتان گرفته تا تصاویر کوچک و نمادها، در صورتی صادق است که هدف شما به‌دست آوردن مشترکین بیشتر در یوتیوب باشد.

بیایید به برخی از ابزارهای یوتیوب برای کمک به خلق عناصر زیبا جهت قرار دادن در پروفایل‌ها نگاه کنیم.

۳) تمپلیت‌های رایگان Sprout

آیا شما به دنبال بنر یوتیوبی هستید که به منابع طراحی اضافی نیازی نداشته‌باشد؟ خبر خوب اینکه ابزار قالب‌های سوشیال مدیای Sprout دارای بنرهای رایگان یوتیوب هستند که می‌توانید همین امروز دانلود کرده و به کانال خودتان اضافه کنید.

۴) Canva

احتمالا قبلا با Canva برای ایجاد گرافیک‌های اجتماعی یا طراحی و ایجاد کردن ویدیوها آشنا شده‌باشید. این پلتفرم الگوهای کاملا قابل تنظیم هم برای طراحی کانال یوتیوب هم برای طراحی تصاویر کوچک ارائه می‌دهد.

از آنجایی که Canva تمام چیزهایی که دارید را ذخیره می‌کند، می‌توانید خلاقیت‌های گذشته خود را ذخیره کرده و تغییر دهید تا برند خود را از ویدیو به ویدیو ثابت نگه‌دارید.


ابزارهای تجزیه و تحلیل و محک زدن یوتیوب

همانطور که قبلا اشاره شد، درحال حاضر رقابت در یوتیوب بسیار شدید است. رشد پایدار به معنای درک عملکرد محتوا است که به این معنی است که بتوانید ارزیابی کنید چه چیزی کارآمد و چه چیزی ناکارآمد است. به همین دلیل است که برندها باید رشد رقبای خود را نیز به دقت زیر نظر داشته‌باشند. در حالی که ابزارهای خود یوتیوب برای تجزیه و تحلیل در دسترس قرار دارند، ابزارهایی که در ادامه معرفی می‌شوند یک لایه اضافی از تجزیه و تحلیل رقابتی را ارائه می‌دهند.

۵) Social Blade

Social Blade یک ابزار ساده است که سطح بالایی از رشد هر حساب یوتیوب را ارائه می‌دهد. این برنامه می‌تواند به شما نشان‌دهد که یک کانال چه تعداد پست را به صورت مداوم می‌گذارد یا اینکه چه تعداد مشترکینی را اخیرا به دست‌آورده یا از دست داده است. سپس می‌توانید حساب خود را با یک رقیب مقایسه کنید تا ببینید چه کسی سریع‌تر رشد می‌کند یا ویدیوهای اخیر چه کسی بیشتر مورد توجه قرار گرفته‌است؟

۶) HypeAuditor

Hype Auditor که در درجه اول یک پلتفرم بازاریابی تاثیرگذار است، تجزیه و تحلیلی قوی از یوتیوب را ارائه می‌دهد که بر حساب‌های سازنده تمرکز دارد. به عنوان مثال Hype Auditor می‌تواند افزایش فالورها، فعالیت‌ها، کامنت‌ها و نرخ تعاملات را برای اینفلوئنسرهای بررسی‌کننده برندها شناسایی کند.

علاوه بر آن، این پلتفرم می‌تواند موضوعات محتوا، تعداد مخاطبین و جمعیت شناسی را برای هر حساب مشخصی تجزیه و تحلیل کند و همچنین می‌تواند تایید کند که آیا یک حساب یوتیوب فالورهای خود را به صورت واقعی افزایش داده است یا فیک هستند.

۷) Measure Studio

Measure Studio یک ابزار تجزیه و تحلیل یوتیوب با ویژگی‌هایی است که عمیقا عملکرد محتوا را بررسی می‌کند. این پلتفرم داده‌های حساب را برای شناسایی محتوایی با عملکرد برتر و فرصت‌های بهینه‌سازی جمع آوری می‌کند. اگر مطمئن نیستید که کدام ویدیو بیشترین تعامل را دارد، Measure Studio می‌تواند فورا به شما اطلاع دهد.

یکی دیگر از ویژگی‌های قابل توجه این پلتفرم، امکان ذخیره به‌موقع داده‌های تحلیلی از ۷۲ ساعت اولیه پخش یک ویدیو است. این ویژگی به برندها اجازه می‌دهد تا محتوای خود را برای حداکثر تعامل زودتر بهینه کنند.


ابزارهای کلیدی یوتیوب برای کلمات سئو

پر واضح است که در حال حاضر ویدیوها بر جستجوهای گوگل تسلط دارند. هر عبارت «چگونه»ای را جستجو کنید، خودتان این تسلط را خواهید دید. ارتباط بین محتوای یوتیوب و سئو غیرقابل انکار است.

فراتر از آن، سئوی یوتیوب به مجموعه‌ای از استراتژی‌ها و تاکتیک‌ها برای به حداکثر رساندن ویدیوهای شما نیاز دارد. خوشبختانه فرصت‌های زیادی وجود دارد تا ویدیوهای خود را در الگوریتم یوتیوب قرار دهید. در ادامه، دو ابزار معرفی‌شده که می‌توانند در این خصوص به شما کمک‌کنند.

۸) Ahrefs Youtube Keyword Tools

آیا روی عنوان یا کلمه کلیدی که می‌خواهید در آخر ویدیو خود قرار دهید گیر کرده‌اید؟ ابزار رایگان کلمه کلیدی Ahrefs یک نقطه شروع عالی برای انجام تحقیق و کاوش عباراتی است که در محتوای شما گنجانده می‌شوند. این کار شامل عناوین، توضیحات و استیکرهای شما می‌شود.

اگر هیچ چیز دیگری نباشد، این ابزار می‌تواند به ایده‌های بالقوه ویدیویی و طوفان‌های فکری شما کمک کند. اگر در حال حدس زدن موضوع ویدیو یا عبارت کلیدی هستید و می خواهید حجم جستجو واقعی در اطراف آن را تایید کنید، انجام این کار مفید است!

۹) Tubics

Tubics یک ابزار سئوی قدرتمند یوتیوب است که فراتر از تحقیق و ایده پردازی کلمات کلیدی است. این پلتفرم ساختار و قالب‌بندی ویدئو را براساس محتوای برتر برای هر موضوعی پیشنهاد می‌کند. Tubics همچنین می‌تواند اسکریپت‌ها، خطوط کلی و نکات گفتگو را برای پوشش در یک ویدیو ایجاد کند.

این پلتفرم همچنین فرصت‌هایی را برای بهینه‌سازی محتوای موجود شما برای بازدید‌های بیشتر برجسته می‌کند. Tubics اصطلاحات، استیکرها و توضیحاتی را برای ویدئوهایی که ممکن است ضعیف باشند پیشنهاد می‌دهد.

با توجه به کارهای لازم برای تولید محتوای ویدیویی، این راه‌حل‌های سریع می‌توانند به شما کمک‌کنند تا بازگشت سرمایه بیشتری را نسبت به تلاش‌های خود دریافت کنید.


ابزارهای همه کاره یوتیوب

به احتمال زیاد، یوتیوب تنها شبکه موجود در موبایل شما نیست! به همین دلیل است که برندها باید پلتفرم‌های همه کاره را انتخاب کنند که حضور آن‌ها را در یوتیوب با رسانه‌های اجتماعی دیگر هماهنگ کنند. انجام این کار باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود و به همین ترتیب شما را از رفت و آمد بین چندین برنامه اجتماعی باز می‌دارد.

۱۰) Sprout Social

Sprout Social ابزاری ایده‌آل برای برندهایی است که می‌خواهند حضور اجتماعی و یوتیوبی خود را به طور همزمان افزایش دهند. انتشار و تجزیه و تحلیل باهم دیگر درک جامع‌تری از تلاش‌های بازاریابی شما ایجاد می‌کنند. به عنوان مثال Sprout می‌تواند استیکرهای قابل‌توجه، جستجوی کلید واژه‌ها و احساسات بیننده را کشف کند. این کار نشان می‌دهد که مردم چگونه محتوای شما را پیدا می‌کنند و چه احساسی نسبت به آن دارند. انجام این کار به شما کمک می‌کند تا گرایش‌های یوتیوب با تصاویر بزرگ و ایده‌های محتوای جدیدی را که مخاطبانتان دوست خواهند داشت، شناسایی‌ کنید.

توانایی مدیریت دارایی‌های ویدیویی اجتماعی و زمان‌بندی آن‌ها در یک مکان نیز یک بازی تغییری است. آیا می‌خواهید بین یوتیوب و فیسبوک پست ارسال کنید؟ به دنبال انتشار بروزرسانی‌های اجتماعی و محتوای یوتیوب خود در یک پلتفرم هستید؟ Sprout می‌تواند هر دو را انجام‌دهد!

همچنین ویژگی‌های تجزیه و تحلیل Sprout، درک محتوا و عملکرد بالا را آسان می‌کند. این یک مثال درخشان از نحوه استفاده از ابزارهای یوتیوب برای شناسایی انواع ویدیوهایی است که با افزایش مخاطبان خود می‌توانید الویت‌بندی کنید.

از کدام ابزارهای یوتیوب برای افزایش حضور خود استفاده می‌کنید؟

رشد در یوتیوب کار راحت و کمی نیست. رشد در صورتی امکان‌پذیر است که بخواهید یک حساب تجاری را از صفر پایه‌گذاری کنید. گفته می‌شود گذاشتن ابزارهای مناسب یوتیوب در اختیار کاربران می‌تواند کمک بزرگی باشد. از ویرایش خلاقانه گرفته تا تجزیه و تحلیل جامع، فرصت‌های زیادی برای بهینه‌سازی حضور فعلی شما وجود دارد. امیدواریم ابزارها و نکات گفته‌شده در این مقاله بتوانند به شما در مورد راه‌هایی برای تحقق این موارد اشاره کند. اگر هنوز درمورد استراتژی خود احساس گیر کردن دارید، آن را نادیده نگیرید. اگر قبلا این کار را نکرده‌اید، راهنمای جامع ما برای بازاریابی یوتیوب را بررسی‌کنید تا در مسیر درست قرار گیرید.

سوالات متداول

چگونه می توانیم تعداد مخاطبان یوتیوب خود را افزایش دهیم؟

رشد و افزایش مخاطبین در یوتیوب کار راحتی نیست. اما می‌توان با استفاده از ابزارهایی مثل Invideo، Tubics و... ویدیو و محتواهای خود را جذاب‌تر کرده و مخاطبان خود را افزیش دهید.

الهه مصطفی زاده

سلام!
من الهه هستم...
دختری که عاشق share کردن اطلاعاتشه.
به دنیای پر محتوای من خوش‌آمدید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها