ورود به جانویس

ساخت Reels در اینستاگرام نرخ تعامل پیچ را افزایش می‌دهد؟

ساخت Reels در اینستاگرام نرخ تعامل پیچ را افزایش می‌دهد؟
ساخت Reels در اینستاگرام نرخ تعامل پیچ را افزایش می‌دهد؟

آیا این موضوع حقیقت دارد که ساخت Reels در اینستاگرام و بارگذاری آن، باعث جلب نظر مخاطبان و افزایش فالور می‌شود؟ چگونه از قابلیت جدید اینستاگرام برای افزایش تعاملات پیجمان استفاده کنیم؟ ما در این مقاله قصد داریم به کمک یک آزمایش این موارد را بررسی کنیم و نهایتا راهکارهایی برای افزایش تعاملات با استفاده از Reels ارائه کنیم.

همانطور که می‌دانید Reels یکی از قابلیت‌های جدید اینستاگرام می‌باشد که به کاربران اجازه می‌دهد هم‌چون تیک‌تاک و لایکی، کلیپ‌‌های کوتاه و سرگرم‌کننده درست کنند. تقریبا از یک سال پیش که این قابلیت به اینستاگرام اضافه شده، بسیاری خبر از افزایش فالورها و تعاملاتشان داده‌اند. اما آیا این موضوع حقیقت دارد؟ با ما همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

انجام یک آزمایش

سایت hootsuite یک آزمایش غیررسمی در این باره انجام داده تا تاثیر بارگذاری Reels در صفحه اینستاگرام را به خوانندگان نشان دهد. آن‌ها از ۲۱ ژانویه ۲۰۲۱ تا ۳ مارس ۲۰۲۱، این آزمایش را انجام دادند. طی این چهل روز، شش Reels، هفت IGTV، پنج پست و یک ویدیو در پیج خود قرار دادند و سعی کردند در هر هفته حداقل یک Reels بارگذاری کنند.

نتایج آزمایش Reels در اینستاگرام

در این قسمت به بررسی نتایج حاصل از این آزمایش که توسط سایت hootsuite گزارش شده است می‌پردازیم:

تاثیر Reels بر تعداد دنبال‌کنندگان

در این آزمایش تعداد دنبال‌کنندگان، یک تا سه روز بعد از بارگذاری ریلزها شمارش و یادداشت می‌شد. طبق نمودار مربوط به تعداد فالورها، به نظر می‌رسد که جهش‌هایی که در نمودار سبز رنگ ( نمودار مربوط به فالورهای جدید) می‌بینیم، به علت بارگذاری ریلزها می‌باشد.

تاثیر ریلز بر تعداد فالوورها

پیج hootsuite معمولا هر هفته بین ۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰ فالور جدید و تقریبا بین ۴۰۰ تا ۶۵۰ آنفالو داشت که این نرخ بعد از بارگذاری ریلزها تغییر چندانی نکرد.

پس طبق نتایج بدست آمده از آزمایش، به طور کلی برای پیج hootsuite نرخ فالورها و کسانی که پیج را آنفالو می‌کردند تغییر محسوسی نسبت به قبل از بارگذاری ریلزها نداشته است.

تاثیر Reels بر نرخ تعامل پیج

اما تاثیر Reels بر تعاملات چگونه بوده است؟ اتفاق جالبی که افتاد این بود: «تعداد کامنت‌ها و لایک‌ها در این چهل روز افزایش پیدا کرد.» در این بازه، تعداد لایک‌های Reels بین ۳۰۰ تا ۸۰۰ بود، در حالی که تعداد لایک‌های IGTV بیشتر از ۱۰۰ تا ۲۰۰ عدد نشد.

طبق بررسی کارشناسان hootsuite، دلیل افزایش تعاملات اضافه شدن ریلزها به محتوای اینستاگرام بوده است.

چگونه به کمک Reels نرخ تعامل پیج را افزایش دهیم؟

اینستاگرام محکم پشت قابلیت جدید خود ایستاده

خب در ابتدا بگوییم که اینستاگرام در آپدیت‌های جدید، چینش صفحه‌ها را طوری برنامه‌ریزی کرده که Reels گل سرسبد محتواها و جلوی دید باشد. این یعنی امکان تعاملات بیشتر به کمک ریلزها فراهم می‌شود؛ پس هرچه از این قابلیت بهتر و به جا استفاده کنید، شانس افزایش فالور و ارتباط با آن‌ها بیشتر می‌شود.

بازنشر فیلم‌های تیک‌تاک در Reels اینستاگرام تاثیرگذار است؟

گذاشتن فیلم از سایر پلتفرم‌ها باعث کاهش کیفیت محتوای شما در Reels می‌شود و به این ترتیب نظر کاربران کمتری را به خود جلب می‌کند. پس بهتر است که از قابلیت‌های خود اینستاگرام برای ساخت ویدیو استفاده کنید.

محتوای صوتی کولاک می‌کند!

در آزمایشی که انجام شد، از شش ریلز قرار داده شده در صفحه hootsuite، سه ریلز همراه با آهنگ‌هایی بودند که پرطرفدار هستند و در اینستاگرام و تیک‌تاک ترند شده‌اند و سه‌تای دیگر، بدون محتوای صوتی بارگذاری شدند. جالب است بدانید که تعاملات سه Reels با محتوای صوتی، نسبت به سه‌تای دیگر بیشتر بود.

پس در صورت امکان، با آهنگ‌های جذاب و شنیدنی به محتوای خود روح ببخشید!

اشتراک گذاشتن ریلزها در استوری، بازدیدها را افزایش می‌دهد.

این امکان برای شما فراهم است تا ریلزها را در استوری‌های خود نیز قرار دهید. همانطور که می‌دانید بازدید استوری‌ها نسبتا بالاست و این یک فرصت مناسب است تا محتوای خود را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهید.

برای ریلزهام هشتگ بذارم یا نذارم؟

گزارش مربوط به سایت hootsuite در رابطه با آزمایش Reels با هشتگ‌ها، چنین نشان می‌دهد که هشتگ‌ها هیچ تاثیر آشکاری بر ریلزها نداشتند؛ برای همین این سایت اطمینان صد در صدی درباره کاربرد هشتگ‌ها بر ریلزها ارائه نکرد.

اما همانطور که می‌دانید، هشتگ‌ها یک پل ارتباطی رایگان بین شما و افرادی هستند که با پیج و محتواهای شما آشنایی ندارند و این احتمال وجود دارد که با سرچ یک هشتگ توسط کاربر، محتوای شما نیز جزء مطالبی قرار گیرد که به او نشان داده می‌شود. پس چرا از هشتگ‌ها استفاده نکنیم؟ هشتگ‌گذاری کار سختی نیست، تنها کافی‌ست بدانید چه هشتگ‌هایی بازدید دارند و بهتر است که با چه ترتیبی هشتگ‌گذاری داشته باشید.

ریلز می‌تواند مانند پست‌، ۳۰ هشتگ داشته باشد و از جمله محبوب‌ترین آن‌ها در ریلزها می‌توان به: dance, fitness, humor, reelitfeelit اشاره کرد. برای شروع می‌توانید از این هشتگ‌ها استفاده کنید.

تمام این گفته‌ها تنها بخشی از اطلاعات درباره ریلزهاست و درواقع آپدیت‌های جدیدی برای این بخش از اینستاگرام در راه است؛ چرا که آدام موسری، مدیر اینستاگرام در یکی از صحبت‌های خود گفته که: «هنوز از ریلزها راضی نیستم.» پس منتظر خبرهای جالب‌تری از طرف اینستاگرام باشید.

منبع: hootsuite.com

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها