ورود به جانویس

۱۰ ویژگی مفید برای استفاده در دایرکت اینستاگرام

۱۰ ویژگی مفید برای استفاده در دایرکت اینستاگرام
۱۰ ویژگی مفید برای استفاده در دایرکت اینستاگرام

اینستاگرام دارای برخی از ویژگی‌های پیام‌رسانی مفید است تا یک تجربه چت همه کاره را برای کاربران به ارمغان آورد.

روزهایی که اینستاگرام فقط به اشتراک‌گذاری عکس‌ها و ویدیوهای ده ثانیه‌ای می‌پرداخت، گذشته است. امروزه، اینستاگرام یک برنامه بسیار تعاملی با بسیاری از ویژگی‌های هیجان انگیز است.

دایرکت‌های اینستاگرام بهتر از همیشه هستند. به جای ارسال پیام، کاربران اکنون می‌توانند به روش‌های همه کاره‌تر متصل شوند. آیا به دنبال راهی برای لذت بردن بیشتر دایرکت خود هستید؟ ما با ارزش‌ترین ویژگی‌ها را برای استفاده در DM های اینستاگرام گردآوری کرده‌ایم تا بتوانید با دوستان و خانواده خود سرگرم شوید:


۱) نظرسنجی در دایرکت اینستاگرام

گاهی اوقات در چت‌های گروهی، ممکن است مشاجره‌ای به دلیل اختلاف نظرها شروع شود. چه در حال برنامه ریزی برای تعطیلات بعدی باشید یا در مورد سیاست جهانی بحث کنید، نظرسنجی‌های اینستاگرام در پیام‌ها به شما کمک می‌کند تا نظرات هر یک از اعضای گروه را درک کنید.

برای ایجاد یک نظرسنجی در دایرکت اینستاگرام:

نظرسنجی در دایرکت اینستاگرام
  1. چت گروهی را باز کنید و روی آیکون استیکر کوچک در سمت راست پایین فضای تایپ خود بزنید.
  2. poll را انتخاب کنید.
  3. سوال نظرسنجی و گزینه‌های آن را اضافه کنید.
  4. Create Poll را انتخاب کنید. سوال به طور خودکار به DMها ارسال می‌شود تا اعضا به آن رای دهند.

این یک راه ساده برای تصمیم‌گیری درباره موضوعات و بحث در مورد موضوعات است. با این حال، ویژگی نظرسنجی فقط برای چت گروهی با سه یا چند عضو در دسترس است. دقت داشته باشید که از این ویژگی در مکالمات شخصی نمی‌توانید استفاده کنید.


۲) میوت کردن نوتیفیکیشن‌های پیام

نادیده گرفتن افراد در اینستاگرام بسیار ساده است. افراد از ویژگی Mute برای جلوگیری از ارتباط ناخواسته استفاده می‌کنند. اما ممکن است دلایل دیگری برای ساکت کردن DM شما وجود داشته باشد.

نادیده گرفتن چت یک نفر به شخص دیگر اطلاع نمی‌دهد. با این حال، آن‌ها می‌توانند پیام ارسال کنند، شما را تگ کنند و پست‌ها را فوروارد کنند اما به شما اطلاع داده نمی‌شود. اما اگر می‌خواهید ارتباط خود را به طور کامل قطع کنید، باید آن شخص خاص را در اینستاگرام بلاک کنید.

اینستاگرام همچنین گزینه‌هایی را برای میوت کردن نوتیفیکیشن‌های پیام و تماس در اختیار شما قرار می‌دهد.

میوت کردن نوتیفیکیشن‌های پیام

این تنظیمات برای DMهای موجود در پوشه اصلی شما هستند. همچنین یک پوشه پیام‌های مخفی در اینستاگرام با درخواست افراد ناشناس وجود دارد. کاربران از این پیام‌ها نوتیفیکیشن دریافت نمی‌کنند مگر اینکه آن‌ها را بپذیرند.


۳) ری‌اکشن‌های دایرکت اینستاگرام

ری‌اکشن‌های دایرکت اینستاگرام

کم حرف هستید یا وقت تایپ ندارید؟ DMهای اینستاگرام به کاربران این امکان را می‌دهند که به پیام‌ها و پست‌های به اشتراک گذاشته شده در صندوق ورودی خود واکنش نشان دهند. شما می‌توانید از بین شش ایموجی اصلی یا صدها ایموجی دیگر که وجود دارند، انتخاب و ارسال کنید.

گزینه پلاس در نوار واکنش به شما امکان می‌دهد تا ایموجی‌های دیگری را انتخاب کنید. همچنین یک گزینه Customize برای تغییر چینش ایموجی‌ها و تنظیم آن‌ها بر اساس استفاده شما وجود دارد.


۴) ارسال GIF و استیکر

ارسال GIF و استیکر

اینستاگرام قابلیتی را معرفی کرده است که در آن کاربران می‌توانند گیف و استیکر را برای سایر افراد در DM ارسال کنند.

این باعث می‌شود چت سرگرم‌کننده‌تر و لذت‌بخش‌تر باشد و افراد را تشویق کند تا زمان بیشتری را در برنامه صرف کنند. بنابراین، دفعه بعد که شخصی پستی ارسال کرد یا استوری اینستاگرام را به اشتراک گذاشت، با GIF و استیکر ری‌اکشن نشان دهید تا مکالمه ادامه پیدا کند.

روی نماد استیکر در گوشه سمت راست پایین صفحه چت خود بزنید. از آن‌ جا می‌توانید، انتخاب کنید که یک استیکر یا یک GIF ارسال کنید.


۵) ارسال ویس در دایرکت اینستاگرام

ارسال ویس در دایرکت اینستاگرام

ویس یک ویژگی مفید هستند زیرا ابهام و سردرگمی که گاهی اوقات توسط متون ایجاد می‌شود را از بین می‌برند.

اگر می‌خواهید منظور و لحن خود را واضح‌تر بیان کنید، توصیه می‌کنیم از ویژگی ویس اینستاگرام استفاده کنید. ویس‌ها همچنین در زمان صرفه‌جویی می‌کنند و نیاز به تماس با دیگران را از بین می‌برند.

کاربران می‌توانند هنگام ضبط صدا را قفل کنند تا از دست نرود. می توانید یک ویس حداکثر یک دقیقه‌ای را در دایرکت اینستاگرام ارسال کنید.


۶) استفاده از حالت Vanish

طبیعی است که افراد در مورد مکالمات و حریم خصوصی خود ناامن شوند. اگر می‌خواهید مکالمات اینستاگرام خود را خصوصی نگه دارید، پیشنهاد می‌کنیم از حالت Vanish استفاده کنید. در اینجا نحوه استفاده از آن آمده است:

استفاده از حالت Vanish
  1. چت را به سمت بالا بکشید و نگه دارید تا زمانی که وارد یک چت با پس‌زمینه مشکی شوید و با ذکر اینکه در حالت Vanish هستید، وارد شوید.
  2. همانطور که دوست دارید گفتگو کنید.
  3. برای پایان دادن به حالت Vanish، انگشت خود را به سمت بالا بکشید و رها کنید.

چت همچنین با نوتیفیکیشن‌ها به‌روزرسانی می‌شود که فردی اسکرین‌شات می‌گیرد یا صفحه آن را ضبط می‌کند. این حالت زمانی به پایان می‌رسد که یک کاربر چت را ترک کند.


۷) ارسال سلفی در DM

ارسال سلفی در دایرکت اینستاگرام

دایرکت‌ اینستاگرام به کاربران اجازه می‌دهد عکس‌ها و سلفی‌ها را به عنوان پاسخ دریافت یا ارسال کنند. همچنین می‌توانید از ویژگی‌هایی مانند Boomerang ،Collage ،Multi-capture و بسیاری دیگر استفاده کنند.

کاربران به طور کامل در دایرکت کنترل دارند. آیا می‌خواهند گیرنده، سلفی را دوباره پخش کند یا خیر. می‌توانید از سلفی‌های مورد نظر نیز استفاده و پاسخ را نیز ریمیکس کنید. امکان انتخاب تصاویر از گالری یا گرفتن عکس در لحظه نیز وجود دارد.


۸) پاسخ دادن به پیام‌های خاص

می‌توانید پیام خاصی را در مکالمه انتخاب کنید و به‌ جای اینکه مکالمه را مختلط کنید، مستقیما به آن پاسخ دهید. در حال حاضر، می‌توانید به متون، ریلز‌ها و پست‌ها به صورت متنی پاسخ دهید.

اگر نمی‌توانید روی محتوای موجود در DM به بالا بکشید، به این معنی است که نمی‌توانید به طور خاص به آن پاسخ دهید، مانند استوری‌های به اشتراک گذاشته شده در DM.


۹) فوروارد کردن پست‌ها در دایرکت اینستاگرام

ایجاد محتوای عالی در اینستاگرام ممکن است ساده نباشد، اما ارسال آن واقعا آسان است. می‌توانید پست‌ها را در DM برای عزیزان خود فوروارد کنید. اگر اینستاگرام شما به فیسبوک متصل است، می‌توانید این پست‌ها را برای مخاطبین مسنجر خود نیز ارسال کنید.

کاربران می‌توانند این پست‌ها را به صورت جداگانه یا گروهی ارسال کنند. پست‌هایی که شما و دوستانتان برای یکدیگر ارسال می‌کنید نیز می‌توانند در استوری شما به اشتراک گذاشته شوند. فقط برای باز کردن پست اصلی روی آن بزنید، از فلش برای اشتراک‌گذاری استفاده کنید و افزودن پست به استوری خود را انتخاب کنید.


۱۰) Restricting اکانت‌ها

Restricting اکانت‌ها

صرف نظر از حریم خصوصی حساب خود، می‌توانید پیام‌ها را در اینستاگرام محدود کنید. این ویژگی نوتیفیکیشن‌های مربوط به یک حساب محدود را در حالت Restricting و پیام‌های موجود در صندوق ورودی را در Other قرار می‌دهد تا آن‌ها را از دید دور نگه دارد. یک اکانت محدود در واقع مسدود نیست، بلکه محدود است.

یک کاربر محدود همچنان می‌تواند محتوای پروفایل شما را تماشا کند. برای حذف کامل یک فرد از اینستاگرام خود باید آن‌ها را بلاک کنید. اگر احساس می‌کنید اشتباهی رخ داده است، می‌توانید محدودیت حساب را لغو کنید و آن اکانت در DMهای اصلی شما بازخواهد گشت.


جمع‌بندی…

در نهایت سعی داشته باشید پیامک‌های اینستاگرام خود را سرگرم‌کننده و تعاملی کنید. DM های اینستاگرام به دلایلی که در بالا گفتیم در حال محبوبیت هستند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از پیام‌های پیامکی اینستاگرام به عنوان حالت اصلی مکالمه خود استفاده کنند. گزینه‌ها و ویژگی‌های تعاملی زیادی برای میوت و محدود کردن مکالمات وجود دارد. به طور کلی دایرکت اینستاگرام همه چیز را برای کاربران امن و خصوصی می‌کند. با وجود همه‌ی این‌ها، بسیار توصیه می‌شود که فقط با افرادی ارتباط برقرار کنید که می‌دانید در زندگی واقعی وجود دارند.

نظر شما در مورد دایرکت اینستاگرام چیست؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها