ورود به جانویس

توییتر اسپیسز چیست و چگونه کار می‌کند؟

توییتر اسپیسز چیست و چگونه کار می‌کند؟
توییتر اسپیسز چیست و چگونه کار می‌کند؟

قابلیت توییتر اسپیسز به توییتر اضافه شد! روند کلاب‌هاوس سبب شده تا بسیاری از افرادی که در صنعت سوشیال مدیا کار می‌کنند به فکر فرو روند و در صدد آپدیت اپلیکیشن خود برآیند که توییتر از این امر مستثنا نمی‌باشد. به همین دلیل توییتر سرویس جدیدی تحت عنوان توییتر اسپیسز یا همان توییتر صوتی را به اپلیکیشن خود اضافه کرده‌است. با این قابلیت جدید می‌توانید به صورت زنده و صوتی با دیگر کاربران در تعامل باشید. به نظر می‌رسد صاحبان این دسته از اپلیکیشن‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که صدای انسان می‌تواند احساسات و تفاوت‌ها را بهتر به نمایش بگذارد، اتفاقی که در متن نمی‌افتد.

پیش از این، توییتر قابلیت صوییت یا توییت صوتی را اضافه کرده‌ بود اما چندان مورد استقبال قرار نگرفت.

توییتر در هنگام راه‌اندازی این سرویس گفت: این قابلیت به صورت محدود و روی صمیمیت صدای انسان متمرکز می‌باشد و همچنین این سرویس بر پایه‌ی صدای کاربران توییتر یا به عبارتی جامعه‌ی توییتر می‌باشد، تا آن‌ها بتوانند به راحتی در کنار هم جمع شوند و با یکدیگر معاشرت کنند. توییتر در حال حاضر مشغول تست این قابلیت می‌باشد تا بازخوردهای مورد نظر خود را دریافت کند، اما به مرور زمان توییتر اسپیسز در اختیار همه‌ی کاربران توییتر قرار می‌گیرد.

توتیتر برای همگانی کردن این قابلیت و رقابت بهتر با کلاب هاوس تلاش‌های بسیاری کرده است. تا به این جای کار توییتر توانسته ویژگی اسپیسز را برای آن دسته از کاربران اپلیکیشن‌های اندروید و‌ iOS که بیش از ۶۰۰ فالوور دارند، در دسترس قرار دهد.

اگر در این دسته از کاربران توییتر قرار دارید، استفاده از آن برای شما به این صورت است: فردی که فالو کرده‌اید، زمانی که اسپیسزی را شروع می‌کند و یا در یک اسپیس شروع به صحبت کردن می‌کند، شما از طریق حبابی بنفش رنگ که در بخش بالایی تایم لاین قرار دارد، می‌توانید به آن اسپیس دسترسی پیدا کنید. همچنین زمانی که به عنوان شنونده وارد یک اسپیس می‌شوید، می‌توانید از طریق ایموجی نسبت به صحبت‌های دیگران واکنش نشان دهید.

 در این مقاله چگونگی استفاده از توییتر اسپیسز را به شما آموزش می‌دهیم:

چگونه می‌توانید از توییتر اسپیسز استفاده کنید؟

برای استفاده از توییتر اسپیسز، توییتر دو راه در مقابل کاربرانش قرار داده‌است.

راه اول: گزینه‌ی Compose توییتر که به صورت دایره‌ای آبی رنگ در پایین سمت راست صفحه قرار دارد را انتخاب کنید و روی آن نگه دارید. سپس در نیم صفحه‌ی باز شده گزینه‌ی New Spaces که پایین‌ترین گزینه است را انتخاب کنید.

چگونه می‌توانید از توییتر اسپیسز استفاده کنید؟

راه دوم: روی عکس پروفایل Fleet خود بزنید، سپس صفحه را به سمت راست بکشید و گزینه‌ی Spaces را انتخاب کنید. زمانی که آماده بودید کافیست روی گزینه‌ی Start your Space بزنید. سپس با انتخاب گزینه‌ی Allow mic access می‌توانید میکروفون خود را فعال کنید.

چگونه می‌توانید از توییتر اسپیسز استفاده کنید؟(راه دوم)

توییتر اسپیسز چه قابلیت‌هایی دارد؟

توییتر مزایای بسیاری را در این قابلیت برای کاربران خود در نظر گرفته است که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

گزینه‌ی Speaking Privileges این امکان را برای شما فراهم می‌کند که انتخاب کنید چه کسانی وارد Space شما شوند. به این معنا که می‌توانید انتخاب کنید همه‌ی کاربران توییتر، مخاطبانی که دنبال می‌کنید و یا تنها کسانی را که دعوت می‌کنید، اجازه‌ی ورود داشته باشند.

در حال حاضر در یک Space، تا ۱۰ نفر می‌توانند به صورت همزمان با یک دیگر صحبت کنند، اما محدودیتی برای شنوندگان در نظر گرفته نشده‌است.

با فعال کردن گزینه‌ی Share transcriptions مکالمات گفته شده در اسپیسز به صورت همزمان نوشته می‌شود. پس از اتمام اسپیسز تا زمانی که توییتر نسخه‌ی کپی از آن را دارد، می‌توانید نسخه‌ی نوشته شده را دانلود کنید.

پس از تمام شدن اسپیسز چه اتفاقی می‌افتد؟

پس از آنکه اسپیسز توسط کسی که آن‌ را ایجاد کرده‌ به پایان می‌رسد، توییتر به مدت ۳۰ روز یک کپی از اسپیسز برگذار شده نگه می‌دارد تا ببیند این اسپیسز با قوانین توییتر مطابقت دارد یا خیر. در صورتی که اسپیسز برگذار شده قوانین توییتر را نقض کند، توییتر به مدت ۹۰ روز آن را نگه می‌دارد. در واقع توییتر با انجام اینکار قصد دارد تا به کاربران خود این فرصت را بدهد تا اگر متوجه اشتباهی شده‌اند اعتراض خود را اعلام کنند.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها