ورود به جانویس

۲۱ منبع بازاریابی برای ارتقا تیم بازاریابی در سال ۲۰۲۲

۲۱ منبع بازاریابی برای ارتقا تیم بازاریابی در سال ۲۰۲۲
۲۱ منبع بازاریابی برای ارتقا تیم بازاریابی در سال ۲۰۲۲

قطعا شما هم از اهمیت به روز بودن منبع بازاریابی که قرار است کارهای برندتان را بر اساس گفته‌های آن پیش ببرید، آگاه هستید؛ درست مثل هر چیز دیگری که در این دنیا پیوسته در حال تغییر و بهتر شدن است، اصول بازاریابی نیز مرتبا به روز می‌شوند. و کسانی که بیشتر از این تغییرات آگاه باشند، بهتر می‌توانند در جامعه کنونی کار خود را انجام دهند.

اگر دنبال منابع بازاریابی خوب و به روز شده‌ای می‌گردید که هر زمان نیاز داشتید در دسترس‌تان باشد، لیست ما را دنبال کنید. ما در این مقاله ۲۱ مورد از بهترین منابع که اصول بازاریابی را بر اساس به روزترین اطلاعات شرح داده‌اند، جمع‌آوری کرده‌ایم. این منابع بهترین‌هایی هستند که می‌توانید در سال ۲۰۲۲ میلادی از آن‌ها استفاده کنید.

معرفی منابع بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی یکی از وسیع‌ترین و متغیرترین زمینه‌های بازاریابی‌ست. پلتفرم‌ها مرتبا در حال به روز رسانی هستند، الگوریتم‌های‌شان تغییر می‌کند و ممکن است بهترین مدل‌های بازاریابی در آن‌ها یک شبه بی‌فایده شوند و دیگر کاربردی نباشند!

مجموعه‌ای که در اینجا به شما معرفی می‌کنیم، شامل وبلاگ‌ها، خبرنامه‌ها و پادکست‌هایی‌ست که می‌توانند به شما کمک کنند تا در این صنعت گسترده، به روز و موفق باشید. (البته قبل از آنکه سرگیجه بگیرید!)

۱- Social Media Today

Social Media Today، یک سایت فعال در زمینه شبکه‌های اجتماعی‌ست که هر آنچه در پلتفرم‌های مختلف اتفاق می‌افتد را به صورت دقیق، تجزیه و تحلیل می‌کند. در این سایت می‌توانید هر آنچه که برای بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی نیاز دارید را در قالب مقاله، کتاب و وبینار در اختیار داشته باشید. علاوه بر این، می‌توانید خبرنامه‌های سایت را، روزانه، به صورت ایمیل دریافت کنید.

۲- Social Pros Podcast

Social Pros، پادکستی‌ست که داستان‌های واقعی از آدم‌های واقعی در دنیای واقعی را روایت می‌کند! مجری‌های این پادکست Jay Baer و Adam Brown هستند که درباره استراتژی‌های متفاوتی که در شبکه‌های اجتماعی، که کارآمد واقع شده‌اند صحبت می‌کنند. علاوه براین، روند پیش روی شبکه‌های اجتماعی و اتفاقاتی که در آن رخ می‌دهد نیز جزء بحث‌های همیشگی آن‌هاست.

برای شروع می‌توانید این پادکست را گوش دهید: How Hulu uses social media to create massive brand chatter

۳- TL;DR Marketing Social Media Newsletter

TL;DR منبع بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی
https://tldrmarketing.com/social-media/

TL;DR Marketing Social Media، خبرنامه آنلاینی که برای افراد کم حوصله، حکم یک معدن طلا را دارد! TL;DR Marketing، جدیدترین اخبار مورد نیاز شما را به صورت روزانه در اختیارتان قرار می‌دهد.

۴- Sprout Social’s Insights Blog

Sprout’s Insights blog وبلاگی‌ست که مقالات بسیاری در رابطه با تاکتیک‌های مصاحبه، اصول بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی و به روزترین تحقیقات صورت گرفته در زمینه بازاریابی و شبکه‌های اجتماعی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

معرفی منبع بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال یک پکیج کلی از فعالیت‌هایی‌ست که در بستر دیجیتال انجام می‌شود. قطعا زمینه‌ای بسیار گسترده است! تمام اطلاعات مربوط به وب، اینترنت، موبایل، ایمیل و موارد دیگر را پوشش می‌دهد. منابع و کتاب‌های بسیاری وجود دارند که می‌توانند در این زمینه راهنمای شما باشند؛ اما ما هم در اینجا لیستی از بهترین‌ها را جمع‌آوری کرده‌ایم تا سرنخ را بگیرید و پیش بروید.

۵- HubSpot Academy

HubSpot یک سایت معتبر در زمینه بازاریابی می‌باشد و جا دارد که دوباره اسم‌اش را بیاوریم. در این سایت می‌توانید دوره‌های مختلف در زمینه بازاریابی ببینید و مدرک دریافت کنید. این مدرک می‌تواند امتیازی برای شما محسوب شود و حتی می‌توانید آن را به رزومه خود در لینکدین اضافه کنید.

۶- Today in Digital Marketing Podcast

Today in Digital Marketing، روزانه پادکست‌های ۸ دقیقه‌ای در رابطه بازاریابی دیجیتال و بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی تولید می‌کند. مخاطبان، به گویش ساده و صمیمانه Tod Maffin، مجری این پادکست علاقه بسیار دارند و از این منظر، توجه زیادی بدست آورده.

۷- Backlinko’s SEO Marketing Hub

Backlinko برای کسانی که دنبال سئو هستند

اگر دنبال مطالب به روز درباره سئو هستید، به این سایت سر بزنید. Backlinko اطلاعاتی در اختیارتان قرار می‌دهد که فارغ از سطح مهارت و دانشی که دارید، بتوانید مهارت خود را افزایش دهید و در جست‌وجوهای گوگل بالا بیایید.

برای شروع می‌توانید این مقاله از سایت را مطالعه کنید: What is SEO? Search engine optimization in plain english

۸- Animalz Content Marketing Blog

وبلاگ Animalz، اطلاعات شسته رفته‌ای درباره بازاریابی دیجیتال در اختیارتان قرار نمی‌دهد (مطالبی که می‌توانید در سایت‌های مختلف پیدا کنید)، این سایت شما را به فکر فرو می‌برد و باعث می‌شود دیدگاه‌های تازه‌ای پیدا کنید و روش‌های خاص خود را به وجود آورید.

برای شروع، نگاهی به این مقاله سایت بندازید: The content writing guide: How to write blog posts that readers care about

۹- Really Good Emails

Really Good Emails مجموعه‌ای در حال گسترش از بهترین و تاثیرگذارترین ایمیل‌های بازاریابی می‌باشد. این سایت بیش از ۹ هزار ایمیل دردسترس دارد که می‌توانید از محتوا و طراحی‌های آن‌ها الهام بگیرید.

نرم افزارهای تحقیقات بازار

چطور ایده‌های خود را برای بازاریابی تست می‌کنید؟ چگونه بودجه خود را خرج می‌کنید؟ تحقیقات بازار مجموعه‌ای از اطلاعات است که سبب ارتباط تولیدکننده و مشتریان می‌شود. اطلاعاتی که باعث می‌شود شناخت بهتری نسبت به مخاطبان بدست آورید و از این اطلاعات برای افزایش تجربه مشتری، طراحی بهتر محصولات و حتی تعیین مدل درآمدی خود استفاده کنید.

۱۰- ThinkWithGoogle

ThinkWithGoogle، دیدگاه‌های تازه‌ای در مورد روند پیش‌روی بازار و رفتار مصرف‌کنندگان در اختیار شما قرار می‌دهد. این اطلاعات توسط تیم بازاریابی گوگل و سایر بازاریابان پیشرو در سراسر جهان تهیه شده‌اند. هم‌چنین می‌توانید ترند جست‌وجوها را نیز به کمک این ابزار بدست آورید.

۱۱- Exploding Topics

اگر می‌خواهید موضوعاتی که قرار است ترند بعدی شوند و مثل بمب صدا کنند را پیدا کنید، پیشنهاد می‌کنیم در  Exploding Topics چرخی بزنید.

تیم Exploding Topics، هر سه شنبه، تجزیه و تحلیل‌هایی در رابطه با اینکه قرار است چه موضوعاتی ترند و بیشتر جست‌وجو شوند به اشتراک می‌گذارند. علاوه براین، آن‌ها درباره اینکه چرا یک موضوع ترند شده و بازاریابان چطور می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند نیز مطالبی در اختیار شما قرار می‌دهند.

۱۲- Pinterest Trends

Pinterest Trends، ترندهای بعدی در آمریکا، بریتانیا و کانادا، در زمینه‌های مختلف غذا، مد، زیبایی و موارد دیگر را پیش‌بینی می‌کند. شما می‌توانید حدس و گمان‌های خود درباره ترندهای بعدی را در این ابزار جست‌وجو کنید و تعداد دفعاتی که آن موضوع جست‌وجو شده را بیابید و پیش‌بینی‌های موجود درباره آن را ببینید.

۱۳- Twitter Marketing

Twitter Marketing، به بررسی موضوعات مطرح شده میان کاربران توییتر می‌پردازد. این ابزار با تکیه بر نظرات کاربران، ترندهای بعدی را پیش‌بینی می‌کند. بخش Insights وب‌سایت، مملو از گزارش‌ها و گفت‌وگوهایی‌ست که می‌تواند به شما در پیش‌بینی ترندهای بعدی کمک کند.

منابعی برای طراحی و خلاقیت

اگر کار شما طراحی در محیط دیجیتال می‌باشد و نیاز به کمی چاشنی خلاقیت بیشتر دارید، این قسمت برای شماست! طراحی با خلاقیت است که دیده می‌شود و آموزش بهتر، ذوق و استعداد را تقویت می‌کند. در این قسمت ابزارهایی معرفی می‌‌کنیم که به شما در طراحی هر آنچه که می‌خواهید کمک می‌کنند.

۱۴- Canva Design School

Canva یک پلتفرم طراحی گرافیک آنلاین است که مجموعه‌ای از کارگاه‌ها و آموزش‌های ضبط شده و زنده را پشتیبانی می‌کند. آموزش‌های کاربردی آن باعث می‌شود که هر شخص با هر سطح از مهارت، بتواند طرح‌های گرافیکی زیبایی بسازد.

برای شروع می‌توانید این محتوای آموزشی را ببینید: Become a Pinterest creator with Ashley Schroeder

۱۵- Unsplash

اگر به دنبال تصاویر آماده می‌گردید، Unsplash می‌تواند بهترین گزینه باشد! این سایت با داشتن بیش از ۲ میلیون تصویر با کیفیت بالا و در دسته‌بندی‌های مختلف، این امکان را فراهم می‌کند تا تصویر مورد نظرتان را بدون نیاز به هیچگونه ویرایشی دریافت کنید.

۱۶- CloudApp

پوشه‌های لپ‌تاپ یا گوشی‌تان پر شده از اسکرین‌شات‌هایی که لازم دارید و نباید پاک شوند؟ پیدا کردن یکی‌شان در میان این حجم عظیم، شبیه پیداکردن سوزن در انبار کاه شده؟! احتمالا CloudApp بتواند کاری برای شما بکند!

به کمک این ابزار می‌توانید اسکرین‌شات‌های خود را برچسب‌گذاری کرده و در دسته‌بندی‌های مختلف ذخیره کنید. علاوه بر این، امکان ضبط فیلم از صفحه مانیتور به همراه صدای خودتان نیز فراهم می‌باشد.

معرفی منابع برای آنالیز داده‌ها و تهیه گزارش

گزارش‌نویسی و آنالیز داده‌ها، از مهارت‌های اساسی در کار بازاریابی می‌باشند. بدون توانایی نوشتن یک گزارش مناسب، عملا کسی نمی‌تواند حرف‌های شما را متوجه شود. گزارش خروجی کار و تلاش شماست، پس بهتر است با اصول آن بهتر آشنا شوید.

۱۷- Google Analytics Academy

آکادمی Google Analytics، به شما کمک می‌کند تا با ابزارهای سنجش داده‌ها در گوگل آشنا شوید. با یادگیری آموزش‌های این وب‌سایت می‌توانید اطلاعات مربوط به کسب و کار خود را اصولی آنالیز کنید و خروجی بهتری از آن‌ها بگیرید.

۱۸- کانال یوتیوب Orbit Media Studios

Orbit Media Studios، ویدیوهای آموزشی متعددی درباره نحوه تجزیه و تحلیل داده‌ها و تهیه گزارش‌های با کیفیت، در کانال یوتیوب خود قرار می‌دهد. این ویدیوها طوری تهیه می‌شوند که هر فرد با هر سطح از دانش و تجربه بتواند مهارت‌های خود را تقویت کند.

به عنوان نمونه می‌توانید این محتوای آموزشی را مشاهده کنید: ?How do I track social media in Google Analytics

منابع مفید برای رهبران

اگر رهبر یک تیم هستید یا قرار است بشوید، این منابع می‌تواند راهنمای شما در فضای کاری باشد. منابعی که به شما آموزش می‌دهند، چطور یک رهبر خوب باشید و نقش خود را به خوبی ایفا کنید.

۱۹- WorkLife with Adam Grant

WorkLife، یک پادکست در TED است که توسط Adam Grant تهیه شده. در این سری پادکست‌ها، مجموعه‌ای از آموزش‌های لازم برای لذت بردن از کار به شما ارائه می‌شود. به عنوان نمونه، در برخی قسمت‌ها، با عواملی که منجر به پرت شدن حواس‌تان حین کار می‌شود آشنا می‌شوید و می‌توانید راهکارهایی برای تسلط بر آن‌ها، بیاموزید.

برای امتحان، این قسمت را گوش کنید: How to love criticism

۲۰- Harvard Business Review

Harvard Business Review سایتی برای مدیران بازاریابی

Harvard Business Review، ماموریت‌اش را بهبود عملکرد مدیریت در دنیا معرفی می‌کند. محتواهای آن‌ها شامل مطالب و توصیه‌هایی‌ست برای رهبری بهتر، ایجاد فرهنگ کار در سازمان‌های مختلف و موارد مختلف دیگر که سبب بهبود اوضاع کار در شرکت‌های مختلف می‌شود.

۲۱- CMO Today Newsletter

اگر شما هم به دنبال استراتژی‌های به روز برای مدیریت هستید، CMO Today Newsletter می‌تواند کمک کننده باشد. مدیر ارشد بازاریابی مقاله‌های این سایت، در تلاش است تا از دید بازاریابی، به اخبار روز دنیا نگاه کند. این مقالات می‌تواند به رهبران کمک کند تا چشم‌انداز بهتری نسبت به هرآنچه که در دنیای کسب و کار پیوسته در حال تغییر است بیاندازند.

 در این مقاله سعی کردیم منابعی معرفی کنیم که در مسیر شغلی شما، همانند کتب درسی راهنما باشند. در این لیست سعی کردیم بهترین‌ها را جمع‌آوری کنیم، اما اگر شما هم منبع خوب دیگری می شناسید که می‌تواند در این لیست قرار گیرد، به ما معرفی کنید.

سوالات متداول

آیا برای استفاده از این منابع نیاز به پرداخت هزینه می‌باشد؟

خیر؛ منابع معرفی شده در این لیست، محتواهای رایگان دارند و می‌توانید با خیال راحت از آن‌ها استفاده کنید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها