ورود به جانویس

نکات طلایی بازاریابی اصولی در لینکدین

نکات طلایی بازاریابی اصولی در لینکدین
نکات طلایی بازاریابی اصولی در لینکدین

تصور می‌کنید تنها راه دستیابی به مخاطبان بیشتر در لینکدین، هزینه برای تبلیغات گران قیمت هست؟

ممکن است بدست آوردن مخاطبان بیشتر و درگیر کردن آن‌ها با محتوایی که تولید می‌کنید، زمان زیادی از شما بگیرد. اما ارزش‌اش را دارد!

اینجا ده نکته طلایی بازاریابی اصولی در لینکدین را بیان می‌کنیم تا به کمک آن‌ها قادر باشید موثرتر و حرفه‌ای، صفحه خود را تبلیغ کنید و مخاطب جذب کنید.

۱۰ نکته طلایی بازاریابی اصولی در لینکدین

۱- با افراد دیگر در موقعیت‌های مناسب ارتباط موثر داشته باشید.

وقتی شبکه‌های اجتماعی مکانی برای کسب و کار شما هستند، قطعا بازاریابی برای شرکت شما مهم خواهد بود. مخاطبان شما در حال صرف زمان در لینکدین هستند و شما می‌خواهید توجه آن‌ها را به خود جلب کنید و آن‌ها را به سمت وب‌سایت‌های خود بکشانید.

درست است که بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی بسیار با اهمیت است، اما تنها بخش مهم ماجرا نیست!

وابسته بودن به اجتماع برای افزایش ارتباطات و تلاش برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مفید هم از جمله بخش‌های مهم برای فعالیت اصولی در یک شبکه اجتماعی می‌باشد.

شما نمی‌توانید بدون در نظر گرفتن وابستگی صفحه برندتان به اجتماع، بازاریابی خود را قوی کنید. برای دستیابی به اهداف‌تان در لینکدین، باید با افراد دیگر تعامل داشته باشید. اگر بتوانید با افراد گوناگون در صنعت کاری‌تان ارتباطات موثر برقرار کنید و ارزش و اعتبار محصولی که تولید می‌کنید را به خوبی به نمایش بگذارید، آن‌ها خود مایل می‌شوند تا محتوای شما را با دیگران به اشتراک بگذارند و شما را به اهداف‌تان نزدیک‌تر می‌کنند.

ابزار جست‌وجوی لینکدین، یک راه عالی برای پیدا کردن افراد جدید در حوزه کاری‌تان می‌باشد. تنها کافی‌ست کلمات کلیدی مورد نظرتان را جست‌وجو کنید و از پیشنهاداتی که لینکدین برای‌تان به نمایش می‌گذارد استفاده کنید.

جست و جو در لینکدین توسط نوار کوچکی که در بالا سمت چپ تصویر قرار دارد انجام می‌شود.

زمانی که در حال فرستادن درخواست اتصال هستید، از قابلیت “add a note” برای اضافه کردن پیام استفاده کنید. با اضافه کردن یک متن، درخواست‌تان تاثیرگذارتر خواهد بود.


۲-  از نبوغ و نوآوری استفاده کنید.

بسیاری از افراد در لینکدین به دنبال دیدن ایده‌های نو و اطلاعات دسته اول می‌گردند. آن‌ها مایل‌اند بداند جهان به چه سمتی پیش می‌رود و دسته اول‌ترین خبرها چه هستند. شما به عنوان یک گروه حرفه‌ای در صنعت خودتان، اطلاعاتی را به مخاطبان بدهید که به دنبال‌اش هستند.

شبکه‌های اجتماعی یعنی تبادل! مخاطبان به ازای محتوای با ارزشی که تولید می‌کنید با شما تعامل برقرار می‌کنند و شما به آنچه که هدف قرار داده‌اید می‌رسید. این یعنی بازی برد برد! برای همین، استفاده از نبوغ و نوآوری در ایجاد محتواهای ارزشمندی که مخاطبان را جذب کند بسیار در بازاریابی شما موثر خواهد بود.

توجه داشته باشید که مخاطبان شما می‌توانند ایده پردازان‌تان هم باشند! می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید و اگر کسی ایده نابی در اختیارتان قرار داد یا توانست شما را راهنمایی کند، در پست خود از او یاد کنید تا او و سایر مخاطبان را تشویق به همکاری کنید.


۳- محتوای ویدیویی هم بارگذاری کنید.

خودتان را جای مخاطبان قرار دهید، یا اصلا زمانی که تازه صفحه لینکدین‌تان را راه اندازی کرده بودید را به یاد بیاورید؛ متن جذاب‌تر بود یا ویدیو؟

عموم مخاطبان، وقت صرف خواندن متون بلند بالا نمی‌کنند و درعوض، هر آنچه که به چشم‌شان خوش می‌آید را باز می‌کنند. و تجربه ثابت کرده که ویدیوها طرفداران بیشتری نسبت به متون بلند بالا دارند.

یوتیوب دومین غول جست‌وجو در سراسر جهان است. چرا؟ چون ما ویدیوها را دوست داریم!

ویدیوها پیام شما را موثرتر از متن منتقل می‌کنند؛ نکته کلیدی که باید به خاطر بسپارید این است که ارزش محتوای‌تان را حفظ کنید؛ چرا که هر محتوایی ارزش دیدن ندارد حتی اگر بسیار دیده شده باشد!

و درعین حال ویدیو را طوری تهیه کنید که مخاطب بتواند با آن ارتباط برقرار کند. از شخصیت‌هایی که دور از اجتماع هستند استفاده نکنید و شخصیت‌هایی را انتخاب کنید که مخاطب با آن‌ها همزاد پنداری کند و آن‌ها را درک کند.


۴- سرچ و هشتگ در لینکدین را دست کم نگیرید!

هشتگ‌ به لینکدین کمک می‌کنند تا محتواها را سازمان‌دهی کند تا به راحتی در اختیار کاربران قرار گیرند. زمانی که هشتگ‌های مربوط به کسب و کارتان را به پست‌های‌تان اضافه می‌کنید، پیدا کردن شما توسط افراد مشتاق راحت‌تر خواهد شد.

استفاده از هشتگ نه تنها احتمال دیده شدن پست‌های شما را بیشتر می‌کند، بلکه در دراز مدت ممکن است باعث شود که لینکدین شما را در سرچ‌های اولیه به مخاطبان معرفی کند.

حسن دیگر استفاده از هشتگ، معرفی محتوای پست به مخاطبان است؛ برخی از مخاطبان، قبل از آنکه محتوای شما را بخوانند، به سراغ هشتگ‌ها می‌روند تا دریابند محتوای شما درباره چیست و اصطلاحا لپ مطلب را متوجه شوند. بعد از آن است که تصمیم می‌گیرند محتوای شما را بخوانند یا خیر. پس هشتگ‌ها می‌توانند نمادی از کل آن چیزی باشند که قصد دارید بگویید.


۵- کامنت و اشتراک‌گذاری محتواهای مرتبط برای‌تان مفید است.

قطعا گسترش دادن ارتباطات‌تان در لینکدین بدون فعالیت و کسب اعتبار، راحت نخواهد بود. بخشی از تلاش برای کسب اعتبار در میان جامعه لینکدین، به فعالیت‌‌های شما برمی‌گردد. اینکه چقدر در به اشتراک‌گذاشتن محتواهای مرتبط با کارتان فعال هستید و چقدر برای افراد مرتبط کامنت می‌گذارید.

در هر زمینه‌ای که فعالیت دارید، مطمئنا افراد مستعد با ایده‌های عالی زیادی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها مطالب جدید بیاموزید و علاوه بر آن، با تعامل با آن‌ها، فرصتی برای رشد برندتان ایجاد کنید.

می‌توانید در کامنت‌ها، نظر تخصصی ارائه کنید و نشان دهید که در موضوع مورد بررسی، صاحب نظر هستید و با این کار، خودتان را به افراد جدید معرفی کنید.


۶- مثل ربات‌ها رفتار نکنید!

در این دوره که بسیاری از برندها شبیه ربات پیش‌بینی شده عمل می‌کنند، شما به برندتان روح بدهید! درست است که نوشتن مطالب برای یک برند با نوشتن مطلب برای یک شخص متفاوت است، اما باید طوری محتوا تولید کنید که مخاطب با شما ارتباط برقرار کند.

برند شما باید صدای مخصوص به خودش را داشته باشد. بشینید و فکر کنید که می‌خواهید برند شما در چه قالب و شیوه‌ای با مخاطبان ارتباط برقرار کند.


۷- محتوای خود را در سایر شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

محتوای جون دار، چه در اینستاگرام، چه فیس‌بوک و چه هرجای دیگر بارگذاری شود، تاثیرگذار خواهد بود. با این تفاوت که باید تغییرات کوچکی در آن ایجاد کنید.

صرف نظر از آن تغییرات کوچک، با به اشتراک گذاشتن محتوای‌تان، اطلاعات بیشتری بدست می‌آورید که می‌تواند در استراتژی ساخت محتواهای بعدی کمک‌تان کند.

ممکن است در فیس‌بوک نظراتی دریافت کنید که برای تولید محتواهای آینده بسیار کارساز باشد یا ممکن است متوجه شوید که پست شما در اینستاگرام، با اینکه مدل مخاطبان متفاوتی نسبت به لینکدین دارد، بسیار خوب جواب داده و کاربران از آن استقبال کرده‌اند. همه این‌ها به شما کمک می‌کند تا استراتژی بهتری برای ساخت محتوا در لینکدین پیدا کنید و متوجه شوید چطور می‌توانید مخاطبان خود را تحت تاثیر قرار دهید.


۸- به گروه‌های مرتبط با کسب و کارتان ملحق شوید.

یکی دیگر از امکانات عالی لینکدین، ایجاد گروه‌هاست.

با فیلتر group می‌توانید گروه‌ها را در لینکدین مشاهده کنید.

برخی از بزرگ‌ترین گروه‌های لینکدین تا میلیون‌ها نفر عضو دارند و این یعنی مخاطبانی حاضر و آماده برای شما! اما فراموش نکنید هدف چیست! هدف، ارزش آفرینی و کسب اعتبار برای برندتان می‌باشد؛ پس محتواهایی که در گروه‌ها به اشترام می‌گذارید را با دقت انتخاب کنید.

عضو فعال گروه باشید و فقط محتواهای خودتان را به اشتراک نگذارید. از افراد با استعداد دیگر در زمینه کاری‌تان هم حمایت کنید. حتی می‌توانید آن‌ها را با ایده‌های خودتان ترکیب کنید.


۹- منظم پست بگذارید.

یکی از سخت‌ترین قسمت‌ها در بازاریابی آنلاین، ثابت قدم ماندن است. مسلما ساده نیست که به طور پیوسته محتواهای با کیفیت تولید کنید و آن‌ها را آماده اشتراک‌گذاری کنید و در عین حال سعی کنید یک عضو فعال هم باشید.

این موضوع ممکن است کمی شما را خسته کند و مثل خیلی از برندهای خسته! دیگر، به دنبال میان‌برها بروید. اما بازاریابی اصولی با تقلب مخالف است و کسانی که اصولی کار می‌کنند، به احتمال بیشتری به موفقیت‌های دراز مدت دست پیدا می‌کنند.

اگر مایلید درباره زمان‌های مناسب برای پست گذاشتن در لینکدین اطلاعات کسب کنید، مقاله‌ی «بهترین زمان پست گذاشتن در لینکدین» را مطالعه کنید.


۱۰- محتواهای مختلف را آزمایش کنید.

اگر در مسیری که می‌روید، مرتبا در حال یادگیری باشید، قطعا می‌توانید به موفقیت‌های بیشتری برسید. آنالیز لینکدین می‌تواند بینش قدرتمندی درباره اینکه چه چیز کار می‌کند و چه چیزی خوب نیست به شما بدهد و شما باید از آن برای اصلاح استراتژی خود استفاده کنید.

چه نوع محتواهایی بهترین تعامل را دارد؟ کدام CTA بیشتری تعداد کلیک را به همراه دارد؟ کدام سرفصل‌ها توجه مخاطبام شما را جلب می‌کند؟

این‌ها همه سوالاتی هستند که می‌توانید با تجزیه و تحلیل اطلاعات در لینکدین پاسخ دهید.

مقاله‌ی «۱۲ ابزار آنالیز لینکدین که باید بشناسید» اطلاعات مفیدی درباره تجزیه و تحلیل داده‌ها در لینکدین در اختیارتان قرار می‌دهد.

بازاریابی اصولی در لینکدین، یک راه عالی برای جذب مخاطبان هدف می‌باشد. با ایجاد یک نمایه حرفه‌ای می‌توانید برندتان را زنده نگه دارید و به سرعت مخاطبان‌تان را افزایش دهید. قطعا باید مدت زمانی بگذرد تا به نتایج دلخواه‌تان برسید و رشد‌تان را ببینید. این زمان برای هر کسب و کاری متفاوت است اما امکان آنالیز آن وجود دارد. با کمی صبر و استواری در مسیر هدفی که مد نظرتان است، قطعا به موفقیت‌های زیادی دست پیدا می‌کنید.

سوالات متداول

منظور از بازاریابی اصولی در لینکدین چیست؟

منظور از بازاریابی اصولی، توانایی شما برای معرفی برندتان، جذب مخاطبان و تعاملات بیشتر بدون پرداخت هزینه تبلیغات می‌باشد.

چطور باید بازاریابی اصولی انجام داد؟

مهم‌ترین نکات، داشتن محتواهای ارزشمند برای افزایش تعامل با مخاطبان هدف و فعالیت منظم در لینکدین می‌باشد تا بتوانید توجه مخاطبان را به خود جلب کنید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها