ورود به جانویس

استایل Grid در پست اینستاگرام را دریابید! + ۴ ابزار برای استفاده از این استایل

استایل Grid در پست اینستاگرام را دریابید! + ۴ ابزار برای استفاده از این استایل
استایل Grid در پست اینستاگرام را دریابید! + ۴ ابزار برای استفاده از این استایل

اگر از ظاهر فعلی پیج‌ اینستاگرام‌تان خسته شده‌اید و نیاز به تنوع دارید استفاده از استایل Grid در پست‌‌های اینستاگرام می‌تواند گزینه‌ی خوبی‌ باشد. در ادامه‌ی مقاله با این استایل بیشتر آشنا می‌شویم و یاد می‌گیریم چگونه باید تصاویر خود را شبکه‌ای کنیم:

نمایش شبکه‌ای یا استایل Grid در پست اینستاگرام چیست؟

قبل از اینکه به سراغ نحوه‌ی استفاده از استایل Grid برویم، بهتر است بگوییم استایل Grid چیست و چه کاربردی دارد؟ استفاده از این استایل به شما این امکان را می‌دهد تا پست‌های خود را به صورت شبکه‌ای (پازلی) نمایش دهید.

به قسمت پروفایل پیج‌تان در اینستاگرام روید. پست‌ها به صورت مربعی و با یک نظم خاص در کنار یک‌دیگر قرار دارند، به این شکل چیدمان استایل Grid یا شبکه‌ای می‌گویند. اگر دقت کرده‌باشید برخی کاربران به جای نمایش عکس دلخواهشان در یک پست، آن را در چندین پست نمایش می‌دهند! این سبک، پروفایل شما را به گونه‌ای خاص جذاب می‌کند.

ناگفته نماند این سبک به اینستاگرام محدود نمی‌شود و می‌توانید از آن برای سایت‌ها هم استفاده کنید.

چرا باید از استایل Grid در پست‌های اینستاگرام استفاده کنیم؟

اصلی‌ترین و مهم‌ترین علت استفاده از استایل Grid این است که پروفایل اینستاگرام‌تان فراتر از زیبایی می‌شود. این استایل علاوه بر اینکه پیج‌تان را زیبا‌تر می‌کند حس کنجکاوی کاربران را هم قلقلک می‌دهد. همانطور که می‌دانید اینستاگرام همیشه یک پلتفرم بصری برای اشتراک‌گذاری تصاویر و ویدئوها بوده و هرچقدر بتوانید پست‌های خود را به شکل زیباتری به کاربران نمایش دهید، تعداد فالوورها و در ادامه تعامل پیج‌تان افزایش پیدا می‌کند.

در واقع این سبک به شما کمک می‌کند تا بتوانید یک تصویر کامل را در چندین پست (مثلا ۶ پست اینستاگرام) به نمایش بگذارید. برای آن که کاربران بدانند یک پست Grid در صفحه شما آپلود شده است، کافیست از استوری اینستاگرام کمک بگیرید و از صفحه پروفایل خود و بخشی که آن عکس وجود دارد، به کاربران بگویید. اگر تصویر شبکه‌ای بتواند نظر کاربران را جلب کند، نتیجه‌ی این عمل آن‌ است که کاربران برای دیدن پست‌های قبلی و پست‌هایی که در آینده آپلود می‌کنید، شما را فالو می‌کنند.

به عنوان مثال اگر چند عکس نامرتبط باهم دارید و می‌خواهید به نحوی میان آن‌ها ارتباط برقرار کنید، استفاده از این استایل راه‌حل کاربردی می‌باشد! یک تم خاص انتخاب کنید و چند تصویر نامرتبط را به وسیله این تم در کنار هم قرار دهید. به عبارتی می‌توانید تصاویر خود را در یک تم قرار دهید و آن را به یک پست Grid بسیار زیبا تبدیل کنید.

 برای ایجاد استایل Grid (استایل شبکه‌ای) از ۴ اپلیکیشن زیر کمک بگیرید!

در  ادامه ۴ اپلیکیشن را به شما معرفی می‌کنیم چرا که برای استفاده از استایل Grid نیاز به ابزار دارید:

۱) Planoly

یکی از بهترین برنامه‌ها برای ایجاد استایل Grid این اپلیکیشن می‌باشد. طراحی ساده اپلیکیشن Planoly کمک می‌کند تا به راحتی بتوانید از امکانات آن استفاده کنید.

علاوه بر ایجاد استایل Grid می‌توانید از دیگر امکانات این برنامه برای مدیریت پیج‌تان استفاده کنید چرا که برنامه‌ی Planoly قابلیت‌های زیادی نظیر مدیریت هشتگ‌ها، آنالیز اینستاگرام، زمان‌بندی انتشار استوری، پست اینستاگرام و … را در اختیارتان قرار می‌دهد.

اما این برنامه برای نسخه‌ی رایگانش محدودیت‌هایی در نظر گرفته‌است. به عنوان مثال در ماه حداکثر ۳۰ پست و استوری را می‌توانید زمان‌بندی کنید یا به آنالیز بخش‌های مختلف دسترسی ندارید. اما باز هم قابلیت‌های زیادی از برنامه مانند قابلیت شبکه‌ای کردن پست‌ها در اختیارتان است. همچنین این برنامه در ورژن‌های IOS، اندوروید و دسکتاپ در دسترس کاربران قرار دارد.

برای استفاده از این برنامه مسیر زیر را طی کنید:

پس از ورود به برنامه روی علامت + بزنید و تصویر مورد نظرتان را انتخاب کنید. سپس بر روی آیکون شبکه‌سازی که در پایین صفحه قرار دارد بزنید.

در بخش بعدی، اپلیکیشن Planoly از شما می‌خواهد حالت مورد نظر خود را انتخاب کنید تا پیش‌نمایشی از تصویر شبکه‌ای به شما نشان دهد. اگر نیاز به حذف تصاویر دارید، کافیست آیکون ضربدر که در بالا و سمت راست هر تصویر نشان داده شده است، بزنید و آن را از میان دیگر تصاویر شبکه‌ای خود حذف کنید. در نهایت کافی است گزینه‌ی Upload را لمس کنید تا وارد بخش انتشار تصویر روی اینستاگرام شوید. همچنین با استفاده از گزینه Scheduled به راحتی می‌توانید تصاویر مورد نظر را زمان‌بندی کنید تا در زمان دلخواه منتشر شوند.

اپلیکیشن Planoly برای ایجاد استایل Grid در پست اینستاگرام

۲) اپلیکیشن Preview App

این اپلیکیشن یکی دیگر از برنامه‌های کاربردی است که می‌توانید از امکانات آن برای مدیریت اینستاگرام‌تان استفاده کنید. برنامه‌ی Preview App در دو نسخه‌ی پولی و رایگان وجود دارد که در نسخه‌ی رایگان آن محدودیت‌های مانند امکانات کمتری برای آنالیز پیج‌تان در اختیارتان قرار می‌دهد. با این حال می‌توانید برای شبکه‌ای کردن تصاویر مورد نظرتان از این برنامه استفاده کنید.

برای استفاده از Preview App باید مراحل زیر را طی کنید:

پس از ورود به برنامه‌ی Preview App روی + بزنید. در این مرحله می‌توانید علاوه بر انتخاب تصویر آن را ادیت هم بکنید، فیلتر دلخواه‌تان را انتخاب و با دو بار ضربه زدن بر روی فیلتر مورد نظر می‌توانید شدت آن را تغییر دهید. حال با انتخاب آیکون کامنت می‌توانید وارد بخش انتشار پست اینستاگرام شوید.

سپس می‌توانید کپشن بنویسید و هشتگ‌های لازم را اضافه کنید. همچنین اگر نیاز به زمان‌بندی پست برای انتشار در اینستاگرام دارید، کافیست از طریق بخش Scheduled زمان مورد نظرتان را وارد کنید. در آخر اگر به صفحه‌ی اصلی این برنامه برگردید آیکون تقویم برایتان قابل مشاهده است که می‌توانید پست‌هایی که زمان‌بندی‌ کرده‌اید را در این بخش ببینید.

اپلیکیشن Preview App

۳) اپلیکیشن UNUM

این برنامه علاوه بر امکاناتی همچون آنالیز پست‌ها و شبکه‌ای کردن تصاویر، نوشتن روی تصاویر را هم برایتان ممکن می‌کند. با استفاده از این ابزار می‌توانید ۵۰۰ عکس را در ماه را آپلود و همچنین ۱۸ تصویر را به تصاویر شبکه‌ای تبدیل کنید.

امکاناتی که این اپلیکیشن در اختیارتان قرار می‌دهد:

برای تبدیل عکس‌ها به استایل Grid کافیست پس از ورود به اپلیکیشن UNUM، عکس مورد نظرتان را انتخاب کنید و روی + بزنید. در این برنامه می‌توانید تصاویر خود را ادیت کنید. همچنین اپلیکیشن UNUM امکاناتی همچون جابه‌جایی دو تصویر و تغییر زمان‌بندی پست‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهد.

اپلیکیشن UNUM

۴) اپلیکیشن Plann

اپلیکیشن Plann از نظر رابط کاربری شباهت بسیار زیادی به اپلیکیشن Planoly دارد و قابلیت‌های آن‌ها تقریبا مشابه هم هستند. استفاده از این برنامه به شما امکان آپلود ۳۰ تصویر در ماه را می‌دهد. همچنین اگر نسخه تجاری آن را تهیه کنید، می‌توانید از قابلیت‌های آنالیز کامل اکانت اینستاگرام، استراتژی انتشار پست و… بهره‌مند شوید. ۴ دلار بپردازید تا امکاناتی مانند بهترین زمان برای پست گذاشتن را به شما ارائه می‌دهد که بتوانید تعامل بیشتری را از کاربران دریافت کنید.

برای استفاده از برنامه‌ی Plann مسیر زیر را طی کنید:

پس از ورود به این برنامه علامت + بزنید و سپس تصاویر دلخواه‌تان را انتخاب کنید. در صفحه‌ی جدیدی که برایتان باز می‌شود، می‌توانید تصاویر را شبکه‌ای کنید. اگر می‌خواهید تصایر را هم آپلود کنید، کافیست هر عکس را انتخاب کنید و کپشن دلخواه‌تان را بنویسید و سپس آن را منتشر کنید. همچنین این برنامه امکان تنظیم زمان یادآوری انتشار پست را برایتان فراهم می‌کند!

استفاده از اپلیکیشن Plann برای ایجاد استایل Grid در پست اینستاگرام

خلاصه که…

 طراحی پست‌های اینستاگرام یکی از موارد مهمی است که باید به آن توجه کنید. اگر از طراحی فعلی پیج‌تان خسته شده‌اید و احساس می‌کنید نیاز به تنوع دارد، با کمک ابزارهایی که در مقاله گفتیم سعی کنید پیج خود را متحول کنید و منتظر نتیجه‌ای خارق‌العاده باشید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها