ورود به جانویس

۷ مورد که باعث شادوبن در اینستاگرام می‌شود!

۷ مورد که باعث شادوبن در اینستاگرام می‌شود!
۷ مورد که باعث شادوبن در اینستاگرام می‌شود!

برخی از کاربران به اینستاگرام مشکوک هستند که اکانت‌هایشان را شادوبن کرده است. به طور کلی اینستاگرام ابزاری عالی برای رشد کسب‌وکارهای مختلف می‌باشد و به همان اندازه قدرتمند است که مردم را قادر می‌سازد تا با عزیزانشان در ارتباط باشند. اما بسیاری از کاربران به طور کامل از دستورالعمل‌های این پلتفرم آگاه نیستند که این مسئله مشکلاتی را برایشان به همراه دارد.

شادوبن یکی از مشکلات رایجی است که بسیاری از افراد در اینستاگرام با آن مواجه هستند. با این حال، shadowbanning چیست؟ و چگونه می‌توان حساب خود را از این مشکل در امان نگه داریم؟ در اینجا به معنای این واژه و اینکه چرا اینستاگرام ممکن است دسترسی اکانت شما را محدود کند، می‌پردازیم:


شادوبن در اینستاگرام به چه معناست؟

وقتی در اینستاگرام shadowbane می‌شوید، حساب کاربری شما حذف نمی‌شود و همچنان می‌توانید از این پلتفرم استفاده کنید اما با این تفاوت که محتوای شما مانند قبل برای دیگر کاربران قابل مشاهده نمی‌باشد.

به عبارت دیگر دسترسی شما محدود می‌شود!

اینستاگرام معمولا حساب‌ها را شادوبن می‌کند زیرا دستورالعمل‌های رسمی این اپلیکیشن را نقض کرده‌اید. برخلاف زمانی که شما یک ممنوعیت واقعی دریافت می‌کنید، اینستاگرام به شما نمی‌گوید که آیا حساب شما را shadowban کرده است یا خیر! در این زمان اگر تعاملات پیج‌تان کاهش پیدا کرد می‌توان حدس زد که به احتمال زیاد اکانت اینستاگرام شما شادوبن شده است.


آیا ریپورت یک پست می‌تواند من را در اینستاگرام شادوبن کند؟

اگر پست شخص دیگری را ریپورت کنید، اینستاگرام احتمالا حساب شما را تحت الشعاع قرار نخواهد داد و اگر کاربر دیگری محتوای شما را ریپورت کند، پروفایل شما فورا مورد بازدید قرار نخواهد گرفت.

با این حال، اگر چندین نفر پست‌های شما را ریپورت کنند، مشکلاتی ایجاد می‌شود. در چنین مواردی، اینستاگرام ممکن است اکانت شما را شادوبن کند و با توجه به شدت تخلف شما، ممکن است حساب‌تان را به طور کلی حذف کند.

دقت کنید اگر پست شما دستورالعمل‌ها را نقض نکند، اینستاگرام ریپورت‌ها را به عنوان سیگنالی می‌بیند که مردم نمی‌خواهند پست‌های شما را ببینند. بنابراین در فید آن شخص کمتر ظاهر می‌شوید. اگر افراد زیادی پست یا حساب شما را ریپورت کنند، این می‌تواند به جایی که در فیدهای آن‌ها ظاهر می‌شوید تاثیر بگذارد.


چه چیزی می‌تواند باعث شادوبن در اینستاگرام شود؟

اکنون که معنای Shadowband شدن در اینستاگرام را می‌دانید، می‌توانیم عوامل احتمالی کمک‌کننده را بررسی کنیم. اگر هر یک از موارد زیر را انجام داده‌اید و متوجه تغییراتی در حساب خود شده‌اید، ممکن است این پلتفرم شما را جریمه کرده باشد:

۱) استفاده از هشتگ‌های بسیار زیاد

استفاده از هشتگ‌های بسیار زیاد باعث شادوبن در اینستاگرام می‌شود

استفاده صحیح از هشتگ‌های اینستاگرام راهی عالی برای افزایش آگاهی می‌باشد و اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد تا حداکثر ۳۰ هشتگ در هر پست استفاده کنید. در روزهای اولیه این پلتفرم، استفاده از تمام ۳۰ مورد رایج و راهی ساده برای افزایش دسترسی به پست‌ها بود. اما حالا همه چیز تغییر کرده است.

اگر این روزها از ۳۰ هشتگ در پست‌های اینستاگرام خود استفاده ‌کنید، این شبکه‌ی اجتماعی ممکن است فکر کند که در حال تلاش برای اسپم کردن هستید؛ پس شما در معرض خطر shadowband قرار می‌گیرید.

به جای استفاده از ۳۰ هشتگ، سعی کنید مقدار آن را به کمتر از ۱۰ تا محدود کنید. به این فکر کنید که اگر به‌ عنوان شخص دیگری به دنبال پست خود می‌گردید چگونه جستجو می‌کنید، این روش می‌تواند راهنمای خوبی برایتان باشد.


۲) استفاده از هشتگ‌های نامربوط

یکی دیگر از دلایل شادوبن در اینستاگرام استفاده از هشتگ‌های نامربوط

به پست‌های اینستاگرام خود نگاه کنید، چه تعداد از هشتگ‌هایی که استفاده کرده‌اید واقعا به محتوای منتشر شده شما مرتبط است؟ اگر پاسخ «تعداد زیادی نیست» است، ممکن است به این دلیل Shadowban شوید.

هشتگ‌هایی مانند «#instagram» و «#picoftheday» ممکن است در سال ۲۰۱۵ به شما کمک کرده باشد که لایک‌های بیشتری دریافت و فالوورهای بیشتری جذب کنید، اما پلتفرم از آن زمان به‌ طور قابل توجهی تغییر کرده است. هیچکدام  از این هشتگ‌ها به اکثر پست‌ها مرتبط نیستند و احتمالا مخاطب مورد نظر خود را جذب نخواهید کرد.

به جای استفاده از هشتگ‌هایی با حجم بالا فقط از هشتگ‌هایی استفاده کنید که مرتبط با محتوای شما هستند، این هشتگ‌ها تعاملات پیج شما را افزایش می‌دهند. به عنوان مثال: اگر عکسی از سفرهای خود آپلود می‌کنید، می‌توانید از هشتگ رسمی تابلوی گردشگری در مکانی که بازدید کرده‌اید استفاده کنید.


۳) استفاده از تاکتیک‌های تعامل غیر صادقانه

استفاده از تاکتیک‌های تعامل غیر صادقانه

در روزهای اولیه اینستاگرام، بسیاری از کاربران چندین تاکتیک را امتحان کردند که دیگر برای افزایش تعامل در پست‌هایشان کارساز نیست. روش‌های هک اینگیجمنت یک مثال است و گذاشتن نظرات نامربوط در مورد محتوای دیگران نمونه دیگری است. با این حال، هیچ‌کدام از این‌ها دیگر کار نمی‌کنند و ادامه استفاده از آن‌ها می‌تواند منجر به شادوبن شود.

از آن جایی که روش‌های تعامل شامل چندین نفر هستند که به طور همزمان روی پست‌های شما نظر می‌دهند و آن‌ها را لایک می‌کنند، الگوریتم می‌تواند به راحتی تشخیص دهد که این تعاملات واقعی نیستند.

به طور مشابه، اینستاگرام می‌تواند تشخیص دهد که آیا نظرات نامربوطی روی پست‌های دیگران می‌گذارید یا خیر.

ممکن است اینستاگرام فکر کند که شما در حال ارسال هرزنامه هستید، که اغلب منجر به shadowban می‌شود. بیایید صادق باشیم: دریافت نظرات با چیزی‌هایی مانند ایموجی آتش یا ۱۰۰ ها ایموجی برای کاربر آزاردهنده است.

درست است که تعامل با کاربران یکی از راه‌های پیشرفت در این اپلیکیشن است اما باید دقت کنید که این تعاملات واقعی باشند. برای جلب توجه در اینستاگرام فقط باید از روش‌های معتبر استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر کار هنرمند دیگری را دوست دارید، به او بگویید از چه چیزی بیشتر لذت می‌برید و بازخورد مفیدی را به او بدهید.


۴) ارسال مطالب نامناسب

با توجه به اینکه فضای اینترنت بسیار بزرگ شده است، نظارت بر محتوای نامناسب چالش برانگیز است، به خصوص برای والدین این کار در سایت‌های رسانه‌های اجتماعی پیچیده‌تر شده است.

شبکه‌هایی مانند اینستاگرام مسئول مراقبت از کاربران خود هستند و انتشار محتوایی که اینستاگرام نامناسب می‌داند ممکن است برایتان دردسر ایجاد کند.

به عنوان مثال موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • به اشتراک‌گذاری محتوایی که خشونت را ترویج می‌کند.
  • پست‌های صریح جنسی
  • محتوایی که تبعیض قائل شود یا تبعیض را ترویج کند، علیه دیگران.

هنگامی که محتوای پست شما نامناسب تشخیص داده شود، اگر تخلف شما به اندازه کافی بد در نظر گرفته شود، اینستاگرام ممکن است حساب شما را به طور کامل مسدود کند.


۵) نداشتن فالوور واقعی

هر کسی که برای مدت طولانی از اینستاگرام استفاده کرده باشد، می‌داند که اکانت‌های ربات چقدر آزاردهنده هستند؛ اما اگر پلتفرم فکر نمی‌کند که فالوورهای شما واقعی هستند، ممکن است به علت این امر اخطاری دریافت کنید. بنابراین، حتی اگر شما این‌ها را نمی‌خواستید، عدم برخورد با چنین فالوورهایی می‌تواند برایتان دردسر ایجاد کند.

اگر توسط اکانتی دنبال می‌شوید که فکر می‌کنید ربات است، باید در اسرع وقت آن را بلاک و ریپورت کنید. به طور مشابه، باید از خرید فالوور خودداری کنید. مطمئن باشید با خرید فالوور حتما دچار شادوبن می‌شوید؛ پس با این کار تنها پول خود را هدر داده‌اید.

به جای تلاش برای «هک کردن» الگوریتم‌های اینستاگرام، بهتر است روی تولید محتوا تمرکز کنید که برای دیگران ارزش دارد. با گذشت زمان، مخاطبانی را جذب خواهید کرد که واقعا به کاری که انجام می‌دهید اهمیت می‌دهند.


۶) استفاده از هشتگ‌های ممنوعه خاص

برخی از هشتگ‌هایی که استفاده از آن‌ها توصیه نمی‌شود بسیار واضح هستند. مثلا استفاده از کلمات تحقیرآمیز، گروه‌هایی که به دنبال آسیب رساندن به دیگران هستند و … خودداری کنید. با این حال، ممکن است برای استفاده از یک هشتگ اینستاگرام که حتی نمی‌دانستید ممنوع شده است، شادوبن شوید.

اینستاگرام چندین هشتگ را که برای یک کاربر معمولی که بی‌ضرر به نظر می‌رسد را ممنوع کرده است. سه مورد از این موارد عبارتند از:

  • #iphoneography
  • #kansas (yes, you read that right)
  • #workflow

قبل از استفاده از هشتگ‌ها در اینستاگرام، توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از شادوبن حتما آن‌ها را بررسی کنید.


۷) استفاده از برخی برنامه‌های شخص ثالث

اینستاگرام بسیار کاربر پسند است، اما چندین برنامه با این برنامه ادغام شده‌اند و می‌توانند زمان آنلاین شما را حتی بیشتر ساده‌تر کنند. با این حال، ممکن است ناآگاهانه با استفاده از برخی از آن‌ها خود را shadowbane کرده باشید.

اگر از برنامه‌های شخص ثالثی استفاده می‌کنید که با اینستاگرام همکاری نمی‌کنند یا برنامه‌هایی که با دستورالعمل‌های آن همخوانی ندارند، ممکن است شادوبن شوید. اطمینان حاصل کنید که هر ابزاری که استفاده می‌کنید با دستورالعمل‌های اینستاگرام سازگار است و دسترسی به ابزارهایی را که سازگار نیستند لغو کنید.


جمع‌بندی

حال معنای Shadowband شدن در اینستاگرام را می‌دانید. رشد در پلتفرم اینستاگرام نسبت به اواسط دهه ۲۰۱۰ دشوارتر است و استفاده از تاکتیک‌های قدیمی احتمالا باعث شادوبن در این اپلیکیشن می‌شوند. اجتناب از بسیاری از راه‌های فهرست شده ما برای Shadowband در اینستاگرام آسان است. مثلا به دقت از هشتگ‌ها استفاده کنید.

در این مقاله تمامی مواردی که باعث شادوبن شدن شما در اینستاگرام می‌شود را بررسی کردیم. پس سعی کنید برای پیشرفت به جای استفاده از روش‌های گفته شده روی تولید محتوای پیج‌تان دقت کنید. همچنین باید روی ایجاد ارتباطات واقعی تمرکز کنید که در طول زمان نتیجه خواهند داد.

اگر در اینستاگرام شادوبن شده‌اید تجربه‌ی خود را با ما به اشتراک بگذارید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها