ورود به جانویس

بهترین تعداد هشتگ برای پست‌های اینستاگرام!

در اینستاگرام باید از چند هشتگ استفاده کنیم؟
در اینستاگرام باید از چند هشتگ استفاده کنیم؟

آیا افزودن هشتگ‌های بیشتر به پست‌های اینستاگرام کمک می‌کند تا افراد بیشتری را جذب کنیم؟ یا ۳ تا ۵ هشتگ در هر پست کافیست؟

به طور کلی یکی از مهم‌ترین مراحل ایجاد اعتماد در یک رابطه، ثبات است و احتمالا کسی باید این مسئله را به اینستاگرام بگوید چرا که صاحبان اینستاگرام، اخیرا همه چیز را به هم ریخته‌اند. اینستاگرام اخیرا توصیه کرده‌ است کسانی که اکانت اینستاگرامشان به صورت Creators است، بهتر است از ۳ تا ۵ هشتگ در هر پست استفاده کنند.

اکانت‌های Creators  در پست‌هایشان بهتر است از ۳ تا ۵ هشتگ استفاده کنند.

تکرار می‌کنم: ۳ تا ۵ هشتگ!!!!

هر چند به نظر می‌رسد این یک نکته بی‌ضرر است اما شنیدن این مسئله از پلتفرمی که امکان گذاشتن ۳۰ هشتگ را فراهم کرده است، برای کاربران گیج کننده می‌باشد.

این توصیه‌ی اینستاگرام برای کاربران سوال‌های زیادی به وجود آورده است:

این یک آزمایش بود؟ آیا می‌خواهید ما را فریب ‌دهید؟ اگر ۳ تا ۵ مقداری است که شما واقعا می‌خواهید ما استفاده کنیم … چرا در وهله اول به ما آزادی استفاده از ۳۰ هشتگ را دادید؟ اعتماد کردن سخت است و حقیقت ممکن است مانند شن از میان انگشتان ما در یک لحظه بریزد.

در ادامه آزمایشی انجام می‌دهیم تا ببینیم کدام یک درست است:

۵ هشتگ بهینه است یا ۳۰؟

فرضیه: ۳ تا ۵ هشتگ به اندازه ۳۰ تا باعث افزایش بازدید در اینستاگرام می‌شود؟

اینستاگرام برای کاربران خود این امکان را فراهم کرده است تا در کپشن هر پست حداکثر ۳۰ هشتگ را وارد کند. اما در حال حاضر این پلتفرم اعلام کرده که برای افزایش بازدید در اینستاگرام باید هشتگ و تگ‌های خود را به ۳ تا ۵ عدد محدود کنید. در نتیجه باید پست‌های متفاوتی را بررسی کنیم تا ببینیم کدام یک نتیجه‌ی بهتری در بر خواهد داشت.

روش انجام این آزمایش

برای اینکه مطمئن شوم حجم خوبی از داده‌ را برای این آزمایش دارم، تصمیم گرفتم از یک حساب اینستاگرام محبوب مرتبط با عروسی استفاده کنم! این اکانت بیش از ۱۰۰۰۰ فالوور دارد و من فکر کردم که پست کردن محتوا‌هایی که شباهت بسیاری دارند؛ برای مخاطب غیرعادی به نظر نمی‌رسد.

من عکس‌ها را تا حد امکان مشابه نگه می‌دارم و کپشن‌های خود را کوتاه و شیرین می‌نویسم تا از درگیر شدن فالوورها با یک عکس فوق‌العاده شگفت‌انگیز یا متن فوق‌العاده شوخ، جلوگیری کنم.

این ماه ۲۰ عکس گذاشتم. ۱۰ مورد از این پست‌ها شامل ۳۰ هشتگ بود و برای ۱۰ پست دیگر، خودم را به ۳ تا ۵ هشتگ محدود کردم.

همچنین برای اطمینان از هشتگ‌ها از وب‌سایت Display Purposes استفاده کردم که فهرستی از محبوب‌ترین برچسب‌ها را در مورد یک موضوع خاص ارائه می‌دهد.

استفاده از سایت Display Purposes برای پیدا کردن محبوب‌ترین هشتگ‌ها

برای ۳ تا ۵ هشتگ در پست، من با دل و جرات عمل کردم و قلبم معمولا می‌گفت: “تنها عبارت عروسی و دو چیز واضح دیگر را تگ کنم.” بنابراین، کدام روش برتر بود: استفاده از ۳۰ هشتگ یا کم‌تر؟

نتیجه‌گیری

مطمئن باشید که هشتگ‌های زیاد برای شما کارایی ندارد. پس به خودتون زحمت اضافه کردن ۳۰ هشتگ را ندهید! به قسمت Insights اینستاگرام بروید و میزان بازدید و بازدهی هر پست را بررسی کنید، متوجه شدم که پست من با بیشترین بازدید به ۹۴۳ نفر و با کمترین بازدید به ۲۵۷ نفر رسیده است.

با استفاده از Insights اینستاگرام تعداد بازدید‌های هر پست را بررسی کنید

جالب است بدانید پست‌های ردیف بالا فقط سه هشتگ داشتند: #weddingday، #wedding و #weddingdecor.

و دومین پست برتر تنها دارای چهار هشتگ بود: weddingday، #bride، #elope و #elopement.

با این حال، همانطور که پایین‌تر می‌رفتم، به طور منظم پست‌هایی با تعداد زیادی هشتگ و پست‌هایی با تعداد محدودی از هشتگ‌های محبوب را بررسی می‌کردم. در نهایت همه داده‌هایی را که به دست آوردم در یک جدول قرار دادم تا بفهمم میانگین دسترسی برای هر سبک پست چقدر است. نتیجه گیری؟ پست‌هایی که هشتگ‌های کمتری داشتند به طور متوسط ​​بهتر از پست‌هایی با ۳۰ هشتگ عمل کردند.

آنالیز تعداد هشتگ‌ برای پست‌های اینستاگرام

در این آزمایش بسیار کوچک، بسیار خاص و کاملا مرتبط با عروسی، این دستیابی بسیار بزرگتر نیست … فقط ۱۵٪.! اما هنوز به نظر می‌رسد که به حداکثر رساندن هشتگ‌های خود، در بهترین حالت، اتلاف وقت است و در بدترین حالت، ممکن است به افزایش بازدید پیچ شما آسیب برساند.

این نتیجه‌گیری به چه معناست؟

طبق معمول، این آزمایش مطمئنا قطعی نیست و اگر شما این مسیر را تست کنید ممکن است نتیجه چیز دیگری باشد، اما از این آزمایش نتیجه‌های زیر بدست می‌آید:

داشتن چند هشتگ ایده خوبی است…

در مقایسه با پست‌های قبلی این اکانت که از هشتگ استفاده نمی‌کردند، این پست‌ها مخاطبان بیشتری را درگیر کردند. بنابراین قرار دادن حداقل یک هشتگ در پست شما ارزش دارد.

استفاده از ۳ تا ۵ هشتگ خاص و ثابت مطمئنا به هیچ چیز آسیب نمی‌رساند و حتی فرصتی را برای دستیابی به چند مخاطب بالقوه مختلف فراهم می‌کند. پس چیزی برای از دست دادن وجود ندارد!

اما برای ۳۰ تا  خود را به زحمت نیندازید…

نمی‌دانم می‌توانم با اطمینان بگویم که ۳ تا ۵ هشتگ بهترین عدد برای استفاده در اینستاگرام می‌باشد یا خیر. اما چیزی که می‌توانم بگویم این است که هشتگ‌های بیشتر لزوما مساوی با افزایش مخاطب نمی‌باشد.

افزایش تعداد هشتگ‌های من به ۳۰ عدد هیچ تاثیر مثبتی روی پست‌ها نداشت. به جای اینکه کپشن خود را با برچسب‌ها پر کنید، احتمالا بهتر است از آن فضا برای ذکر حساب‌های دیگر، ایجاد یک گفتگو یا نشان دادن حس طنز درخشانی استفاده کنید.

تعامل بالا از محتوای عالی ناشی می شود، نه تعداد هشتگ‌ها!

با توجه به تعداد فالوورهایی که این اکانت دارد، تعامل در اینجا در واقع بسیار کم بود. تصور من این است که به این دلیل بوده است که جزئیات زیادی را در کپشن‌ها نیاورده‌ام و لزوما برای تقویت تعامل از روش‌های دیگر استفاده نکرده‌ام. (به عنوان مثال، پرسیدن سؤال (Call to Action)، ترکیب محتوای تولید شده توسط کاربر، اظهار نظر در مورد پست‌های اکانت‌های دیگر و …

نکته این است: درگیر کردن کاربران کار ساده‌ای نیست و نمی‌توان با یافتن ترکیبی عالی از هشتگ‌ها، پست‌ها را در ذهن کاربران ماندگار کرد و تنها نیاز به زمان و مراقبت دارد.

جمع بندی…

در آخر با توجه به توصیه‌های اینستاگرام و مطالبی که در بالا گفتیم، برای درج ۳۰ هشتگ خودتان را خسته نکنید. به ۳ تا ۵ هشتگ اکتفا کنید چرا که عملکرد بهتری دارد!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها