ورود به جانویس

چگونه یک عکس را از پست‌های آلبومی حذف کنیم؟

چگونه یک عکس را از پست‌های آلبومی حذف کنیم؟
چگونه یک عکس را از پست‌های آلبومی حذف کنیم؟

اگر اشتباهی در پست‌های آلبومی خود دیدید لازم نیست آن را پاک کنید. در ادامه‌‌ی این مطلب به شما یاد می‌دهیم که چگونه در ۵ مرحله‌ی ساده یک عکس را از پست آلبومی خود پاک کنید:

آیا چیزی بدتر از یافتن اشتباهی در پست اینستاگرامی وجود دارد که ساعت‌ها برای تکمیل آن صرف کرده‌اید؟ احتمالا، اما احساس بسیار بدی دارد. خوشبختانه برای ما، شما اکنون می‌توانید یک عکس را از یک پست آلبومی اینستاگرام بدون حذف کل پست، پاک کنید:

این خبر بسیار خوبی می‌باشد؛ چرا که پست‌های آلبومی ۳ برابر بیشتر از پست‌های معمولی باعث درگیر شدن کاربران می‌شود. پس این مسئله که شما می‌خواهید مطمئن شوید که پست آلبومی بی نقصی را آپلود می‌کنید، امری بسیار طبیعی می‌باشد.


آیا می‌توانیم یک عکس را پس از پست کردن از پست آلبومی اینستاگرام پاک کنیم؟

بله، می توانید! اگر چه همیشه اینطور نبود. اینستاگرام برای اولین بار این ویژگی را در نوامبر ۲۰۲۱ معرفی کرد و باعث شد مدیران شبکه‌های اجتماعی در همه جا نفس راحتی بکشند. آدام موسری، رئیس IG، خود این موضوع را از طریق اینستاگرام اعلام کرد.

اما در این باره یک باگ وجود دارد: شما هنوز نمی‌توانید یک عکس را از پست آلبومی  اینستاگرام که تنها با دو عکس دارد، حذف کنید.

آیا می‌خواهید یک تصویر را از یک پست آلبومی با سه یا چند عکس حذف کنید؟ شما نمی‌توانید یک پست آلبومی منتشر شده را به یک پست IG سنتی تبدیل کنید؛ به عبارت دیگر، باید دو یا چند تصویر باقی مانده باشد.


چگونه یک عکس را از پست آلبومی منتشر شده در اینستاگرام حذف کنیم؟

به عنوان مثال، فرض کنید می‌خواهیم این بچه گاو شایان ستایش را از چرخ فلک اینستاگرام خودم حذف کنیم، کافیست مراحل زیر را طی کنید:

مرحله ۱: پست آلبومی را که می‌خواهید عکس را از آن حذف کنید، پیدا کرده و روی نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه بزنید.

مرحله ۲: در منویی که برایتان نشان داده می‌شود Edit را انتخاب کنید.

چگونه یک عکس را از پست آلبومی منتشر شده در اینستاگرام حذف کنیم؟ (مرحله‌ی اول و دوم)

مرحله ۳: در گوشه سمت چپ بالای پست آلبومی خود، نماد سطل زباله ظاهر می‌شود. برای حذف عکس روی آن نماد بزنید.

چگونه یک عکس را از پست آلبومی منتشر شده در اینستاگرام حذف کنیم؟ (مرحله‌ی سوم)

مرحله ۴: اینستاگرام از شما می‌پرسد که آیا مطمئن هستید و می‌خواهید تصویر را حذف کنید. روی Delete بزنید عکس مورد نظرتان حذف شود اما توجه داشته باشید که تا ۳۰ روز پس از حذف تصویر همچنان می‌توانید آن را بازیابی کنید.

چگونه یک عکس را از پست آلبومی منتشر شده در اینستاگرام حذف کنیم؟ (مرحله‌ی چهارم)

مرحله ۵: روی Done در گوشه بالا سمت راست بزنید تا ادیت انجام شده، ذخیره شود.


چگونه یک عکس حذف شده را به پست آلبومی اینستاگرام بازگردانیم؟

در ۵ مرحله‌ی ساده می‌توانید عکسی که پاک کرده‌اید را برگردانیم.

مرحله ۱: به پروفایل خود بروید و روی سه خط افقی در گوشه بالا سمت راست بزنید. از آن جا، یک منو ظاهر می‌شود. activity را انتخاب کنید.

مرحله ۲: به پایین بروید تا گزینه Recently Deleted را ببینید و روی آن بزنید.

مرحله ۳: هر عکس یا ویدیویی که در ۳۰ روز گذشته حذف کرده‌اید ظاهر می‌شود. عکسی را که می‌خواهید بازیابی، پیدا و آن را انتخاب کنید.

مرحله ۴: در منوی پاپ آپ گزینه Restore را بزنید.

مرحله ۵: اینستاگرام از شما می‌پرسد که آیا مطمئن هستید که می‌خواهید این عمل را انجام دهید. یک بار دیگر روی Restore بزنید.

چگونه یک عکس حذف شده را به پست آلبومی اینستاگرام بازگردانیم؟

جمع‌بندی…

در حالی که حذف محتوایی از پست‌های آلبومی اینستاگرام نسبتا آسان است اما این عمل حرفه‌ای نیست و همانطور که هر سلبریتی مدرن می‌داند، اسکرین‌شات‌ها برای همیشه باقی می‌مانند. اگر می‌توانید، سعی کنید تعداد اشتباهاتی که مرتکب می‌شوید و عکس هایی که حذف می‌کنید را با برنامه ریزی یک استراتژی بازاریابی جامع رسانه‌های اجتماعی محدود کنید. می‌توانید به راحتی همه پست‌های برنامه‌ریزی‌شده خود را قبل از انتشار در نمای تقویم بصری بررسی کنید. اگر استراتژی برای اینستاگرام خود یا برندتان ندارید پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی “چرا استراتژی تولید محتوا در اینستاگرام مهم است؟ + ۷ قدم برای تهیه آن” را بخوانید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها