ورود به جانویس

عادت‌های مهم زندگی افراد موفق؛ کلیشه‌ای نباشیم!

عادت‌های مهم زندگی افراد موفق
عادت‌های مهم زندگی افراد موفق

عادت‌های مهم زندگی افراد موفق شاید گزینه سرچ خیلی از ما باشد، وقتی که می‌خواهیم از وقت و روزهایمان نهایت استفاده را ببریم، اما گاهی نمی‌دانیم چطور!؟

این بار می‌خواهیم پایمان را از کلیشه‌های عادی، که کتاب بخوانید، صبح زود بیدار شوید و… بیرون بگذاریم و موارد جدیدی را بررسی کنیم که شاید در کمتر مقاله دیگری آمده باشند. پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. 😊

۱- همان اول صبح لیست کارهایتان را بنویسید

یا در پایان روز قبل و یا آغاز روز جدید، فرقی نمی‌کند. تنها باید لیستی از کارهایتان داشته باشید. هر کار ریز و درشتی که به ذهنتان می‌رسد را یادداشت کنید و سپس آن‌ها را بر اساس اولویت، دسته‌بندی کنید.

نیکول مونوز، نیکول مونوز مشاور

وای خواهش می‌کنم بهانه زمان را نیاورید، مطمئن باشید ۱۵ دقیقه‌ای که برای این کار زمان می‌گذارید، در طول روزتان جبران می‌شود، فقط مراقب باشید مثل من، قهوه‌تان روی کاغذها نریزد! 😉

عادت‌های مهم زندگی افراد موفق

۲- مشکلاتتان را به اشتراک بگذارید

شاید بخاطر فرهنگ هر منطقه‌ای باشد که ما به آن عادت کرده‌ایم،‌ اما خیلی کار خوبی هست که مشکلاتتان را با آدم‌های مختلف به اشتراک بگذارید. این کار ایده‌ها و پیشنهادات گوناگونی به شما می‌دهد.

با هر کسی که گوش می‌دهد در مورد آن صحبت کنید. وقتی فردی در یک زمینه تخصصی ندارد، می‌تواند از جنبه‌های مختلف به آن مسئله فکر کند، بنابراین می‌تواند گزینه‌هایی را پیشنهاد دهد که شمای متخصص به فکرتان هم نمی‌رسید!

آرون شوارتز

۳- صادق باشید

صداقت همیشه جواب می‌دهد،‌ حتی اگر جواب ندهد هم حداقل وجدان آدم راحت می‌شود.

پس سعی نکنید روابطتان را بر اساس دروغ پایه‌گذاری کنید. ایجاد یک رابطه سالم (چه کاری چه عاطفی یا هر جنبه دیگری) بر اساس اعتماد، خیلی بهتر است دورنگی‌های این روزهاست.

ماریو پیشف، DevriX

۴- ورزش کنید

دویدن بر اساس یک برنامه منظم به من کمک کرد تا بتوانم ذهنم را خالی کنم و روی چیزهایی تمرکز کنم که واقعا ارزش تمرکز دارند. البته ترشح اندروفین هم که جای خود را دارد!

مایکل اورتو، ChannelApe

اگر می‌خواهید دویدن را شروع کنید مطمئنم که مقاله چگونه دویدن را به‌سادگی شروع کنیم؟به شما کمک می‌کند. 😊

۵- غذاهای سالم بخورید

درگیری‌های روزمره و ساعت‌های کاری طولانی به ما وقتی نمی‌دهد که نگران سلامتی خود باشیم. ما در اولین فرصت یک‌سری غذاهای فرآوری‌شده و ناسالم برمیداریم و سعی می‌کنیم به خودمان انرژی دهیم، اما این غذاها نه‌تنها انرژی بدن را می‌گیرند و ما را زودتر خسته می‌کنند، بلکه در طولانی‌مدت ما را مریض هم می‌کنند. از روزی که به این مسئله پی بردم سعی می‌کنم غذاهای سالم را با خود از خانه بیاورم.

Colbey Pfund, LFNT Distribution

عادت‌های مهم زندگی افراد موفق

۶- پیگیری کنید!

من به پیگیری هر برخوردی در زندگی حرفه‌ای خود اعتقاد راسخی دارم، فرقی نمی‌کند که طرف مقابلم سرمایه‌گذار باشد، مشکل و دردسر معمولی پیش آمده باشد یا هر چیز دیگر! اما وقتی من که یک طرف ماجرا هستم پیش‌قدم می‌شوم و برای حل موضوع اقدامی می‌کنم، موضوع رو به پیشرفت می‌رود.

سید بلخی، WPBeginner

۷- مدیتیشن کنید

حتی برای ۵ دقیقه هم که شده مدیتیشن کنید. دقیقا همان زمانی که فشار کاری زیاد شده است و دیگر نمی‌دانید که چگونه مسائل را کنترل کنید. یک استراحت کوتاه مدت به خودتان بدهید و بگذارید مدیتیشن ذهنتان را خالی کند.

Zach Binder, Bell + Ivy

۸- رها کنید

خیلی از مشکلات آنقدر که به نظر می‌رسد مهم نیستند،‌ آنقدر ارزش ندارند که برایشان وقت بگذارید. مسائل را سخت نگیرید. مثلا یک مدت این تمرین ساده را انجام دهید.

اگر موضوعی یک ماه است که آسیبی به شما وارد نکرده، پس دیگر حتی زحمت فکر کردن در این باره را هم به خودتان ندهید. کم‌کم یاد می‌گیرید که این مسائل درد و رنج‌های مهم زندگی نیستند. 🙂

Solomon Thimothy، OneIMS

۹- برای چیزهایی که مهم هستند وقت بگذارید

درست برعکس مورد قبل، حالا مسائل مهم را پیدا کنید و برای آن‌ها وقت بگذارید. اگر راهکارهای مدیریت زمان را نمی‌دانید پس بهتر است سری به سایت‌های مختلف بزنید و اطلاعاتتان را افزایش دهید. یا راهکارهای مدیریت زمان و روز را یاد بگیرید تا به بهترین نحو روزتان را مدیریت کنید.

Stephanie Wells, Formidable Forms

۱۰- روی مهارت‌هایتان وقت بگذارید

چه در زمینه نرم‌افزارهای کامپیوتر مهارت داشته باشید، چه خیاطی و نقاشی و یا هر مهارت دیگری! دنیا هر روز رو به رشد است و اگر شما اطلاعاتتان را به‌روز نکنید یک پله از جهان عقب خواهید بود، در حالیکه می‌توانستید بهترین باشید.

سرنیتی گیبون، NAACP

۱۱- با خودتان صحبت کنید

تکنیک‌های بسیاری برای موفقیت وجود دارد، اما یکی از راه‌هایی که اخیرا ثابت شده تاثیر فراوانی در ایجاد مانتراهای مثبت دارد، صحبت کردن با خودتان در آینه است.

جارد آچیسون، WPForms

۱۲- افراد را در اولویت قرار دهید

ارتباط داشتن با افراد مختلف خیلی خوب است و عالیست که بتوانید به آن‌ها کمک کنید، اما باید بدانید در شغل و حرفه‌ای که شما دارید کدام افراد در اولویت هستند و برقراری ارتباط به شما هم کمک می‌کند. واقع‌نگر باشید و با افراد بر اساس اولویتشان وقت بگذرانید.

بریتنی هوداک، سخنران

۱۳- با افرادی که تحسینشان می‌کنید ارتباط برقرار کنید

همیشه می‌گفتند کاری کنید که اسطوره‌هایتان تبدیل به رقیب‌هایتان شوند.

شاید یکی از بهترین قدم‌هایی که بتوانید در این زمینه بردارید برقراری ارتباط با آن‌هاست. انگیزه، اعتماد به نفس و قدرت آن‌ها همیشه جای تحسین دارد و مطمئنا به شما هم کمک می‌کند.

کریس کریستوف، MonsterInsights

این مطالب از کجا آمده‌اند؟

این موارد توسط شورای کارآفرین جوان (YEC) ارائه شده است، سازمانی که متشکل از موفق‌ترین کارآفرینان جوان جهان است. اعضای YEC تقریبا از هر صنعتی نماینده‌ای دارند و هر ساله میلیاردها دلار درآمد ایجاد می‌کنند و ده‌ها هزار شغل ایجاد کرده است.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها