ورود به جانویس

۱۱ روش جدید تیک‌تاک برای جذب فالور بیشتر در سال ۲۰۲۱

11 روش جدید ارائه شده در تیک‌تاک برای جذب فالور بیشتر در سال 2021
11 روش جدید ارائه شده در تیک‌تاک برای جذب فالور بیشتر در سال 2021

پلتفرم تیک‌تاک یکی از جدیدترین رسانه‌های اجتماعی می‌باشد که به شما اجازه می‌دهد تا با ایجاد محتواهای ویدیویی کوتاه و جذاب، بتوانید بازدید برند خود را افزایش دهید؛ با این حال برخی از افراد که به تازگی در این پلتفرم مشغول به فعالیت هستند، اعلام کرده‌اند که برای جذب فالورها در این نرم‌افزار زیاد زمان زیادی باید از عضویت آن‌ها بگذرد.

در این مقاله ما سعی داریم ۱۱ روش کاربردی که سبب افزایش فالور و بازدید شما در نرم افزار تیک‌تاک شده است را بررسی کنیم. پس همراه ما باشید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن بیشترین بازدهی را برای برند و کسب‌وکار خو داشته باشید.

۱. مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید:

اولین قدم برای افزایش فالور در هر شبکه‌ی اجتماعی این است مخاطب محتواهای خود را بشناسید و متناسب با روحیات آن‌ها به ایجاد محتوا بپردازید.

برای شناخت مخاطبان خود، تیک‌تاک چند راهکار را ارائه کرده است:

ابتدا باید نگاهی به رقبا و اینفلوئنسرهای مشهور در صنعت خود داشته باشید و با بررسی مداوم صفحات آن‌ها می توانید محتواهای مطابق با سلیقه‌ی مخاطبین را پیدا کنید و حتی از تماشای آن‌ها برای تولید محتوای خود ایده بگیرید.

در مرحله‌ی محتواهای منتشر شده‌ی خود را در سایر پلتفرم‌ها بررسی کنید و چنان‌چه مورد توجه کاربران قرار گرفته بود، از نتایج و ایده‌های آن‌ها در محتواهای خود نیز استفاده کنید. این راهکار به شما کمک می‌کند تا وقت خود را صرف تولید محتوایی مطابق با کاربران خود نمایید. در نهایت همه‌ی این کارها موجب می‌شوند تا یک پاسخ درست برای این سوال داشته باشید: آن‌ها (مخاطبان) چه چیزی را دوست دارند در پلتفرم جذابی مانند تیک تاک ببینند؟

ما در تلاشیم تا راهکارهای مناسبی را معرفی کنیم تا کاربران بتوانند از این پلتفرم بیشترین بازدید را دریافت کنند؛ با این حال به خاطر داشته باشید که این کارها همه آزمون و خطاست؛ بنابراین باید ویدیوهای متفاوتی را منتشر کنید تا بالاخره از سلیقه‌ی مخاطبان خود مطلع شوید. اکنون سعی برشناخت مخاطبین خود داشته باشید تا با کمترین میزان ریسک به تولید محتوا بپردازید.

۲. به ترندها توجه کنید:

اگر پیش‌تر پلتفرم تیک‌تاک را بررسی کرده باشید، متوجه خواهید شد که ترندها نقش مهمی در این نرم افزار دارند؛ بنابراین متوجه خواهید شد که در یک بازه‌ی زمانی تمامی محتواهای ویدیویی از سناریوی یکسانی پیروی می‌کنند؛ لازم به ذکر است بدانید که محتوایی ترند شده از محبوبیت بالایی برخوردار است پس تلاش کنید محتواهای خود را با موضوعات محبوب منتشر سازید. با این وجود مهم است که از محتوای ترند شده‌ی، مرتبط با کسب‌وکارتان استفاده کنید.

به ترندها توجه کنید

مورد بعد بررسی هشتگ‌های مرتبط با برندتان است که برای شناخت آن‌ها ابتدا به سایر محتواهای خود در دیگر پلتفرم‌ها رجوع کنید یا رقبای خود را زیر نظر بگیرید. در نهایت هر دو راهکار سبب افزایش بازدید شما خواهد شد که در ادامه‌ی مقاله توضیحاتی کامل‌تر را خواهیم داد. به عنوان مثال در بالا دو هشتگ پرطرفدار مانند #GymTok و #Learn How را مشاهده می‌کنیم که برای باشگاه‌های بدنسازی، برندهای تناسب اندام و ویدیوهای آموزشی و گام به گام مناسب است.

۳. در تیک‌تاک یک چالش را ایجاد کنید:

تیک‌تاک بیشتر به خاطر چالش‌های ویدیویی مختلف مشهور است که به صورت رقص یا بازی طراحی می‌شوند. با گشتن در صفحات مختلف چالش مرتبط با کسب‌وکار خود را پیدا کنید یا با اندکی خلاقیت چالش منحصر به فرد خود را بسازید.

MoonPie کاری مشابه را انجام داده است؛ بدین ترتیب خود را با یک ویدیو تحت عنوان چالش MoonPieChallenge برای اولین بار در تیک‌تاک معرفی نموده که سروصدای زیادی را نیز به پا کرد و به یکی از محبوب‌ترین ویدیوهای آپلود شده در تیک‌تاک تبدیل شد.

۴. استفاده از هشتگ‌های مناسب:

دقیقا مانند سایر پلتفرم‌ها از جمله توییتر، اینستاگرام و بسیاری دیگر از رسانه‌های اجتماعی، هشتگ‌ها به کاربران کمک می‌کنند تا به سادگی محتوای شما را پیدا کنند؛ بنابراین این موضوع بسیار حائز اهمیت است که هشتگ مناسب برند و محتوای خود انتخاب کنید.

متوجه شده‌ایم که برخی از کاربران تمام هشتگ‌های محبوب و پرطرفدار را در محتوای خود استفاده می‌کنند؛ با این حال ما توصیه می‌کنیم که این کار را نکنید مگر آن که هشتگ محبوب با محتویات پست شما واقعا مطابقت داشته باشد در غیر صورت یک اسپم به نظر می‌رسد. در عوض به شما پیشنهاد می‌دهیم که هنگام نوشتن کپشن خود هشتگ‌های مختلف را سرچ کنید تا از میزان بازدید آن‌ها مطلع شوید همچنین خاطر نکنید که هشتگ‌های پربازدید Foryou یا fyp را حتما درج کنید چون این‌ها به معنی تلاش برای ورود به صفحه‌ی شما است هر چند تا کنون اطلاعاتی مبنی بر تایید تاثیر این هشتگ‌ها دردسترس نیست اما با این حال به افزایش دامنه‌ی دسترسی محتوای شما کمک می‌کند.

استفاده از هشتگ‌های مناسب

۵. ویدیوهای خود را در زمان‌های مناسب منتشر کنید:

مهم است که بهترین زمان برای منتشر کردن پست‌های خود را پیدا کنید و حتما به آن زمان‌ها مقید باشید. می‌توانید این اطلاعات را با مراجعه به ابزارهای کسب‌وکار مانند Analytics که انحصاری خود تیک‌تاک است و یا افراد متخصص در زمینه‌ی تجزیه و تحلیل مارکتینگ بیابید.

برای بهره‌مندی از این ابزار روی دستگاه خود تنها کافی است که تب فالور را باز نمایید و به سمت پایین اسکرول کنید سپس می‌توانید ببینید که دنبال کننده‌های شما در چه روزها و حتی زمان‌هایی فعالیت دارند و پس از این حتما در زمان‌های محبوب فالورها به منتشر کردن محتوای خود بپردازید تا بیشترین بازدهی را داشته باشید.

ویدیوهای خود را در زمان‌های مناسب منتشر کنید

علاوه بر این می‌توانید زمان‌های انتشار هر ویدیو را یادداشت کنید و باتوجه به نتایج آن‌ها بهترین زمان انتشار ویدیوها را برای برند خود انتخاب نمایید که می‌توان گفت ایده‌ی جذابی است.

۶. اگر کاربر برند شما را در محتوایی استفاده کرد، حتما آن را منتشر سازید:

این موضوع بسیار حائز اهمیت است که اگر کاربران به نام تجاری شما در محتوایی اشاره کرده‌اند یا ویدیویی را مرتبط با صنعت و کسب‌و کار خود پیدا کرده‌اید، حتما آن‌ها را در صفحه‌ی خود منتشر کنید؛ شایان ذکر است که ابتدا باید از کاربر اصلی اجازه بگیرید و سازنده‌ی اصلی را در کپشن تگ کنید.

به عنوان مثال برند thesill که فروشگاهی در زمینه‌ی فروش آنلاین گل و گیاه می باشد، محتوایی را از یک کاربر در حال بازگشایی سفارش خود می‌باشد، منتشر کرده است. این یک راهکار عالی برای کاربران شماست تا از رضایت و خدمات شما مطلع شوند.

۷. با اینفلوئنسرهای تیک‌تاک همکاری کنید:

اینفلوئنسر مارکتینگ یک تاکتیک عالی در اینستاگرام است که در تیک‌تاک هم حسابی رونق گرفته است؛ بنابراین کار با کاربران مشهور یا اینفلوئنسرها سبب می‌شود تا کسب‌وکار و برند شما معرفی شود که همین موضوع سبب شده تا در زمان کوتاهی تعداد زیادی از دنبال کننده‌ی این افراد شما را فالو کنند.

به عنوان مثال یک فرد مشهور در تیک‌تاک با نام کت استیکلر را می‌بینیم که طی یک ویدیو قصد حمایت از برند مراقبت پوستی با نام Beekman 1802 را دارد که راهی عالی برای دیده شدن این برند بوده؛ زیرا هر فردی که کت را دنبال کند این ویدیو را می‌بیند و در اکثر مواقع هم به دنبال کردن برند معرفی شده، می‌پردازد و از آن خرید می‌کند.

به خاطر داشته باشید که همکاری با اینفلوئنسرها هزینه‌های خاص خود را دارد پس با توجه به بودجه‌ای که برای تبلیغات کسب‌وکار خود در نظر گرفته‌اید، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

۸. ویدیوهای موجود در تیک‌تاک خود را در سایر پلتفرم‌ها نیز منتشر کنید:

چنان‌چه در سایر شبکه‌های اجتماعی پروفایلی دارید، به منظور اطلاع کاربران از اکانت خود و ایجاد تعاملات بیشتر با فالورها ویدیوهای خود را در سایر پلتفرم‌ها بازنشر دهید؛ دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و یوتیوب نسخه‌های انحصاری دارند که به منظور انتشار ویدیوهای کوتاه می‌باشد. حتی در برخی از پلتفرم‌ها مانند اینستاگرام و توئیتر امکان آپلود ویدیوهای تیک‌تاک با همان لوگو و دسته‌بندی وجود دارد.

۹. از قابلیت‌های تیک‌تاک برای جذب مخاطبان استفاده کنید:

یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار تبادل با سایر ویدیوها می‌باشد که این تعامل از طریق لایک، کامنت و سایر صورت می‌گیرد.

قابلیت Stitching به شما اجازه می‌دهد تا ویدیوهای خود را در ادامه‌ی ویدیوهای دیگر کاربران بیاورید که سبب شده تا نظر خود را بیان کنید یا یکی از محتواهایتان را به یک ویدیوی عالی متصل کنید.

قابلیت Dueting ویدیوی شما را در کنار ویدیوی دیگر کاربران قرار می‌دهد تا بتوانید به ویدیوی ایجاد شده نظر بدهید یا محتوای خود را تکمیل کنید.

در نهایت حتما ویدیوهای دوتایی داشته باشید که بیش از حد به برند شما مرتبط باشند؛ در غیر این صورت، فقط ویدیوهایی که توجه مخاطب برند شما را جلب کرده، لایک کنید و نظر بدهید.

۱۰. در پایان در ویدیوهای خود از CTAها استفاده کنید:

استفاده از CTA (Call to Action) به شما اجازه می‌دهد تا با مخاطبین خود تعامل داشته باشید؛ بنابراین به هنگام ایجاد پست حتما از سوال‌هایی که سبب افزایش تعامل کاربران با شما می‌شود، استفاده کنید. به عنوان مثال: برای تماشای قسمت دوم ما را دنبال کنید.

در پایان ویدیوهای خود از CTAها استفاده کنید

۱۱. تبلیغات تیک‌تاک را امتحان کنید:

آخر نکته این است که مقداری از بودجه‌ی خود را برای هزینه‌ی تبلیغات ویدیوهای تیک‌تاکی کنار بگذارید که آزمایش کردن این قابلیت خالی از لطف نیست. با این حال بهترین زمان استفاده از این راهکار زمانی است که ابتدای کار شما است و تازه در این پلتفرم قصد فعالیت دارید؛ زیرا به معرفی سریع شما کمک شایانی می‌کند.

چند نوع مختلف برای تبلیغات وجود دارد اما بهترین گزینه خرید برند می‌باشد؛ با این حال تمامی این تبلیغات مستلزم وجود محتوای ویدیویی شما می‌باشد پس تمام تمرکز خود را روی ایجاد یک محتوای کاملا مرتبط با برند و کسب‌وکار خود بگذارید که بتواند مخاطبان را به تماشای شما علاقه‌مند کند.

در نهایت امروزه می‌توانید از طریق تیک‌تاک دنبال کنندگان بیشتری را دریافت کنید؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که از این تاکتیک‌ها در تولید محتواهای خود استفاده کنید و حتما نکات مهم در ویدیوهای سایر برندها را یادداشت کنید تا بتوانید از آن‌ها ایده بگیرید. شایان ذکر است تیک‌تاک می‌تواند راهی عالی برای معرفی برند شما و درآمدزایی باشد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها