ورود به جانویس

۴ روش برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام در سال ۲۰۲۲

۴ روش برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام در سال ۲۰۲۲
۴ روش برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام در سال ۲۰۲۲

استوری، یکی از تاکتیک‌های اصلی برای ساختن یک اجتماع در اینستاگرام می‌باشد؛ با قابلیت‌های بسیار متنوع و جذاب. و البته، افزایش بازدید استوری می‌تواند یک سکوی پرش باشد به سوی موفقیت در کسب و کاری که دارید!

استوری‌ها بسیار محبوب هستند و شاید این یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های شما باشد تا در میان این همه محتوا و هیاهو، میخ خود را محکم به زمین بکوبید!

خوشبختانه، اینستاگرام آنقدر راهنما، دستورالعمل و الگوریتم‌های مشخصی دارد که تنها با افزایش اطلاعات‌تان و داشتن یک استراتژی خوب، می‌توانید به راحتی به اهداف‌تان برسید.

آماده یک پرش بزرگ هستید؟

پس این مقاله را بخوانید. در اینجا ۴ روش برای افزایش بازدید استوری‌ها به شما معرفی می‌کنیم. نکات مهمی که می‌تواند ویو استوری شما را بالا ببرد.

۱: اولین استوری خود را با یک استیکر یا یک باکس خفن شروع کنید.

یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای افزایش ویو استوری‌ها، اضافه کردن استیکرهایی‌ست که کاربران را تشویق به مشارکت می‌کند؛ مثل باکس نظرسنجی، emoji slider یا همان ایموجی لغزنده و باکس سوال.

استفاده از باکس‌ها در استوری می‌تواند باعث افزایش تعامل کاربران با محتوای شما شود.

اما فهمیدن این مطلب کار سختی نبود! نکته اینجاست که سعی کنید استوری‌های خود را با چنین استیکرهایی شروع کنید. اینکار باعث می‌شود که یک تعامل سریع و بی‌درنگ برای استوری‌های خود ایجاد کنید و با یک شاخص اصلی در الگوریتم جدید اینستاگرام پیش بروید.

۲: تا مُهر استوری‌های روزتون خشک نشده، یک استوری برای آخر روز بگذارید.

این نکته توسط تیم Later Blog آزموده شده. Later Blog به این نتیجه رسیده که گذاشتن یک استوری پایانی در ساعات ۲۲-۲۳ شب، درست زمانی که حداقل چند ساعتی از زمان استوری‌های قبلی‌تان می‌گذرد، کمک می‌کند تا بازدید استوری‌های قبلی شما افزایش پیدا کند.

علت این امر هنوز برای این تیم مشخص نشده، اما امتحان آن ضرری ندارد! آن‌ها از گفته خود مطمئن هستند؛ پس ارزش تست کردن دارد.

تیم شبکه‌های اجتماعی Later Blog، این آزمایش را در فاصله‌های زمانی متفاوت انجام دادند تا ببینند این مورد پارامتر موثری بوده است یا خیر.

خب نتیجه؟ نتیجه اینکه زمان پارامتر خیلی تاثیرگذاری نبوده.

با انجام آزمایش در فاصله‌های زمانی دیگر، ما با مورد غیر عادی برخورد نکردیم.

Lindsay Ashcraft عضو تیم شبکه‌های اجتماعی Later Blog

۳: محتوای اورجینال و خاص خودتان را در استوری‌ها به اشتراک بگذارید تا باعث افزایش بازدید استوری شما شود.

ممکن به نظر یک تاکتیک قدیمی بازاریابی باشد، اما داشتن محتوای منحصر به فرد، یک راه واقعی برای افزایش بازدید استوری می‌باشد. مخصوصا اگر محتوای شما، موضوعی را پوشش دهد که برای کاربران جذاب یا مفید باشد.

به عنوان نمونه، برندها می‌توانند تخفیف‌های ویژه ۲۴ ساعتی را در استوری‌ها اعلام کنند که تحت شرایط ویژه‌ای به کاربران داده می‌شود (مثلا عکس قبل و بعد مصرف محصول‌تان را برای شما ارسال کنند.). یا سازندگان و اینفلوئنسرها می‌توانند یک داستان شخصی، یک آموزش و یا یک دیدگاه که قبلا هرگز به اشتراک نگذاشته‌اند را در استوری‌ها قرار دهند.

نمونه‌ای از استوری‌های یک پیج دکوراسیون

ماهیت کوتاه مدت استوری اینستاگرام برای ایجاد هیجان و شور در کاربران بسیار مفید است. مخصوصا اگر استوری‌های پشت سرهم شما، بتوانند کاربر را تشویق کنند تا برای دانستن ادامه مطلب، بقیه استوری‌ها را نیز دنبال کند.

راستی؛ اگر دوست دارید درباره محتوای اورجینال در اینستاگرام مطالب بیشتری بدانید، مقاله «الگوریتم رتبه‌بندی اینستاگرام، برای حمایت از محتواهای اورجینال در حال به روز رسانی می‌باشد.» می‌تواند برای‌تان مفید باشد.

۴: توانایی‌های کلوز فرندز اینستاگرام را دست کم نگیرید!

کلوز فرندز؟ کسب و کار؟ به نظر نمی‌آید که در یک مسیر باشند.. بریم ببینیم:

این قابلیت اینستاگرام که بیشتر جنبه خصوصی کردن ماجرایی که قرار است به اشتراک بگذارید را دارد، می‌تواند در پیج کاری‌تان هم تاثیر به سزایی بر روی بازدید استوری‌های‌تان داشته باشد. چطوری؟

ممکن است تا به حال به این موضوع دقت کرده باشید که استوری‌های کلوز فرندز، همیشه در ردیف اول استوری‌های‌تان نمایش داده می‌شوند. درواقع، الگوریتم اینستاگرام اینگونه طراحی شده تا استوری‌های کلوز فرندز را در الویت تماشا برای کاربرانی که انتخاب شده‌اند قرار ‌دهد.

منطقا اضافه کردن هزاران مشتری به لیست کلوز فرندزها استراتژی تاثیرگذار و جالبی برای بلند مدت نیست. اما راه بسیار خوبی‌ست تا اطلاعات خاص، به روز رسانی‌ها و مطالبی که برای اعضای ویژه جامعه‌تان مهم است را در اختیارشان قرار دهید. به عنوان نمونه، برای برندها، کلوز فرندز می‌تواند شامل نمایندگی‌ها، اینفلوئنسرها و مشتریان ثابت باشد.

خب در این مقاله سعی کردیم چند نکته کلیدی برای افزایش ویو استوری اینستاگرام را به شما معرفی کنیم. شما چه تجربه‌ای در اینباره داشته‌اید؟ آیا این روش‌ها را امتحان کرده‌اید؟ راهکارهای بیشتری می‌دانید؟ می‌توانید با نوشتن دیدگاه‌تان، اطلاعات بیشتری به این مقاله اضافه کنید تا برای سایر کاربران نیز مفید باشد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها