ورود به جانویس

شادوبن اینستاگرام چیست و چگونه می‌توان از آن خارج شد؟

شادوبن اینستاگرام چیست و چگونه می‌توان از آن خارج شد؟
شادوبن اینستاگرام چیست و چگونه می‌توان از آن خارج شد؟

اینستاگرام محدودیتی تحت عنوان شادوبن اینستاگرام به اپلیکیشن خود اضافه کرده‌است. این محدودیت بیشتر گریبان گیر صاحبان پیج‌های بیزینسی و اینفلوئنسرها می‌باشد. کاری که شادوبن اینستاگرام انجام می‌دهد این است که ‌پیج‌هایی که قوانین اینستاگرام را به بازی گرفته‌اند را محدود می‌کند و نرخ تعامل را کاهش می‌دهد. اما در این بین این ویژگی باعث ضرر برخی از کسب‌وکارهای آنلاین شده‌است.

در ادامه‌ی مقاله شما را با این محدودیت اینستاگرام آشنا خواهیم کرد و روش‌هایی برای فرار از شادوبن را به شما آموزش می‌دهیم:

شادوبن اینستاگرام چیست؟

می‌توان گفت این ویژگی بسیار مفید است چرا که تا چند ماه گذشته پیج‌های فیک زیادی در اینستاگرام دیده می‌شد که به لطف محدودیت ایجاد شده این دسته از پیج‌ها از بین رفته‌اند.

با توجه به گزارش‌های داده شده، برخی از پیج‌هایی که فالوور زیادی دارند، با ریزش فالوور مواجه شده‌اند. در ابتدا دلیل این امر نامشخص بود. کمی بعد یکی از کاربران اینستاگرام متوجه شد پست‌های پیجش را که با هشتگ‌های خاص منتشر می‌کند، در بخش جست‌وجو هشتگ‌ها نمایش داده نمی‌شوند و همین مسئله باعث کاهش نرخ تعامل پیج او شده‌است.

زمانی که یک پیج در وضعیت شادوبن قرار می‌گیرد علاوه بر اینکه پست‌های پیج در بخش هشتگ‌ها نمایش داده نمی‌شوند، به قسمتExplorer  نیز راه پیدا نمی‌کنند. در نتیجه کسانی که این پیج را فالو ندارند به محتوای آن نیز دسترسی پیدا نمی‌کنند و همین امر باعث کاهش نرخ تعامل در پیج‌ها می‌شود. پیج‌هایی که افزایش فالوور برایشان اهمیت دارد بهتر است دقت کنند تا در تله‌ی شادوبن نیوفتند.

از کجا بفهمیم در اینستاگرام شادوبن شده‌ایم؟

به طور کلی می‌توان گفت ابزار خاصی برای این که بفهمیم در اینستاگرام شادوبن شده‌ایم یا نه وجود ندارد. اما یک سایت با عنوان سایت تشخیص شادوبن اینستاگرام وجود دارد که می‌توان گفت کارایی لازم را ندارد. برای تشخیص این امر بهتر است مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا در پیج خود یک پست منتشر و در کپشن این پست از هشتگ‌های کم طرفدار استفاده کنید. سپس توسط یک اکانت دیگر  یکی هشتگ‌ها را جست‌وجو کنید. اگر پست شما در هشتگ‌ها وجود داشت پس پیج شما هیچ مشکلی ندارد. اما اگر پست خود را در هشتگ‌ها ندیدید پس به احتمال زیاد با شادوبن اینستاگرام مواجه شده‌اید.

چگونه از شادوبن اینستاگرام خارج شویم؟

اگر گیر تله‌ی شادوبن اینستاگرام افتادید و موارد گفته شده برایتان پیش آمده، با کمک یکی از راه‌های زیر از شادوبن اینستاگرام خارج شوید.

۱) تغییر پیج از حالت بیزینسی به شخصی برای خارج شدن از شادوبن اینستاگرام

به گفته‌ی یکی از کاربران اینستاگرام که این مشکل برایش پیش آمده، می‌توانید با تغییر حالت پیجتان از بیزینسی یا Creator به حالت شخصی یا Personal پیج خود را از شادوبن نجات دهید. این راه‌حل تضمین شده‌ای نمی‌باشد اما امتحان این روش ضرری ندارد.

۲) خروج اکانت مورد نظر از دیگر دستگاه‌هایی که به اکانت اینستاگرام وارد شده‌اند!

از دیگر روش‌هایی که برای خارج شدن از شادوبن استفاده می‌شود، لاگ اوت شدن اکانت از دیگر دستگاه‌ها می‌باشد. به این معنا اگر با چند دستگاه به یک اکانت لاگ‌این شده‌اید و این اکانت شادوبن  شده‌است، پیشنهاد می‌شود از دیگر دستگاه‌ها لاگ اوت شوید و با این اکانت فقط در یک دستگاه لاگ‌این باشید. این روش‌ هم مانند روش قبل تضمین شده نمی‌باشد و توسط برخی از کاربران ارائه شده‌است.

۳) در پیچ فعالیت نکنید تا از شادوبن خارج شوید!

این روش بیشتر جنبه‌ی پیشگیری دارد و با دو روش قبل متفاوت می‌باشد. اگر پیجتان گرفتار شادوبن شده‌است، مدتی در آن فعالیت نداشته باشید. این کار امکان تخلف دوباره و تمدید شادوبن را کاهش می‌دهد. با این روش می‌توانید زودتر به روال عادی پیجتان برگردید.

چه عواملی باعث می‌شود در اینستاگرام شادوبن شویم؟

می‌توان گفت رعایت نکردن قوانین اینستاگرام می‌تواند عامل اصلی شادوبن شدن باشد. در نتیجه اولین و بهترین کار برای اینکه دچار شادوبن اینستاگرام نشویم این است که قوانین اینستاگرام را رعایت کنیم.

۱) فالو و آنفالو کردن بیش از حد

از مهم‌ترین عواملی که اکانت‌ها شادوبن می‌شوند این است که اکانت مورد نظر فالو و آنفالو بیش از حد انجام می‌دهد. چرا این مسئله باعث شادوبن می‌شود؟ اینستاگرام معتقد است که تعاملات اجتماعی باید در بستر واقعی صورت بگیرد. در نتیجه زمانی که شما فالو و آنفالو زیادی انجام می‌دهید، تعداد این اکشن‌ها در اینستاگرام زیاد می‌شود. این کار به عنوان فعالیت اسپم شناخته می‌شود و از سوی اینستاگرام به وسیله‌ی شادوبن جریمه‌ خواهید شد.

۲) مثل ربات نباشیم

لایک و کامنت بیش از حد سبب می‌شود تا اینستاگرام فکر کند که شما ربات هستید و در نتیجه اکانت شما را به وسیله‌ی شادوبن محدود می‌کند. پس سعی کنید بیش از حد لایک نکنید و کامنت نگذارید زیرا در این صورت این کار شما به عنوان فعالیت اسپم شناخته می‌شود.

۳) برای در امان ماندن از شادوبن اینستاگرام، تگ‌ها را فراموش نکنید

در تگ پست‌های خود زیاده‌روی نکنید. اینستاگرام این اجازه را به شما نمی‌دهد که در هر پست بیشتر از ۲۰ نفر را تگ کنید. چرا که بر این باور است این کار برای گرفتن لایک و کامنت بیشتر است. برخی از کاربران به حساب خودشان الگوریتم اینستاگرام را دور می‌زنند و باقی افراد را در کامنت تگ می‌کنند و اما اینستاگرام این فعالیت را اسپم شناسایی می‌کند و پیج شما دچار شادوبن می‌شود.

۴) برای جلوگیری از شادوبن اینستاگرام بیشتر از ۳۰ هشتگ استفاده نکنید.

در اینستاگرام هشتگ‌ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند و همانطور که می‌دانید از هشتگ‌ها برای بیشتر دیده شدن پست‌ها استفاده می‌شود. همچنین کاربران اینستا با استفاده از هشتگ‌ها به پست‌های مورد علاقه‌شان دسترسی پیدا می‌کنند. پس بهتر است سعی کنید از هشتگ‌های زیاد و نامرتبط با پستتان دوری کنید. استفاده بیش از ۳۰ هشتگ در یک پست توصیه نمی‌شود.

۵) برای فرار از شادوبن اینستاگرام دایرکت را فراموش نکنید

سعی کنید برای جلوگیری از شادوبن شدن اینستاگرام، یک پست را در یک زمان مشخص برای افراد کمی ارسال کنید. اگر یک پست را در یک زمان مشخص برای بیش از ۱۵ نفر ارسال کنید با خطایی از سوی اینستاگرام مواجه خواهید شد. چرا که اینستاگرام ارسال یک پست را در یک زمان مشخص برای تعداد زیادی از افراد را یک فعالیت تبلیغاتی اسپم می‌داند و ممکن است پیج شما گرفتار شادوبن شود. برای ارسال پستتان برای افراد بیشتر سعی کنید گروه تشکیل دهید و در گروه پستتان بفرستید.

۶) از ابزارهای‌ تغییر IP کمتر استفاده کنید

اگر برای استفاده از اینستاگرام مرتب از ابزار‌های تغییر IP استفاده می‌کنید، منتظر شادوبن اینستاگرام باشید. زمانی که شما از IPهای متفاوت استفاده می‌کنید موقعیت مکانی شما نیز تغییر می‌کند و اینستاگرام وصل شدن به سرور‌های مکانی مختلف را امری غیرقانونی می‌داند. در نتیجه استفاده طولانی مدت از IPهای متفاوت امکان بلاک و یا شادوبن شدن پیجتان را افزایش می‌دهد.

به طوری کلی همانطور که گفته شد سعی کنید تا قوانین اینستاگرام را رعایت کنید تا این اپلیکیشن محبوب شما را جریمه نکند.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها