ورود به جانویس

الگوریتم رتبه بندی اینستاگرام، برای حمایت از محتواهای اورجینال درحال به روز رسانی می‌باشد.

الگوریتم رتبه بندی اینستاگرام، برای حمایت از محتواهای اورجینال درحال به روز رسانی می‌باشد.
الگوریتم رتبه بندی اینستاگرام، برای حمایت از محتواهای اورجینال درحال به روز رسانی می‌باشد.

الگوریتم رتبه بندی اینستاگرام در حال به روز رسانی‌ست؟! این قضیه احتمالا در مراحل اولیه اجرا، دردسرهایی برای بازنشرکنندگان محتوا در شبکه‌های اجتماعی به وجود خواهد آورد.

آدام موسری، مدیر اینستاگرام، به تازگی در توییتر خود، خبری مبنی بر به روز رسانی الگوریتم رتبه بندی محتواها در اینستاگرام منتشر کرده است. او اعلام کرده که این به روز رسانی برای ایجاد تمرکز بیشتر بر محتواهای اورجینال انجام می‌شود.

موسری می‌گوید:

باید فرقی میان کسی باشد که با سختی فراوان محتوایی تولید کرده، تا کسی که محتوایی را از جایی کپی کرده و آن را به اشتراک گذاشته است. به همین دلیل، ما در تلاشیم تا ارزش محتواهای اورجینال را بالا ببریم؛ به خصوص زمانی که در مقایسه با محتواهای بازنشر شده توسط افراد دیگر قرار می‌گیرند.

آدام موسری
توییت آدام موسری درباره به روز رسانی جدید الگوریتم رتبه بندی اینستاگرام

خب این گفته موسری دقیقا چه معنایی می‌دهد؟

آیا به این معناست که اگر محتوای شخص دیگری را پست کنید جریمه خواهید شد؟

یا به این معناست که اگر محتوایی از یک پلتفرم دیگر بردارید و در اینستاگرام بارگذاری کنید جریمه خواهید شد؟

اگر محتوای شما توسط کاربر دیگری که معروف‌تر است منتشر شود و تعامل بیشتری نسبت به شما ایجاد کند، شما به عنوان نفر دوم شناسایی شده و جریمه می‌شوید؟

این جریان کمی پیچیده هست و به نظر نمی‌آید که خود آقای موسری هم هنوز به اطمینان صد در صد از کاری که قرار است انجام دهند رسیده باشد.

او اینگونه به انبوه سوالی که زیر توییت‌اش نوشته شده بود پاسخ داد:

ویرایش محتوا در پلتفرمی دیگر و بارگذاری آن در اینستاگرام بلامانع است. الگوریتم جدید می‌گوید اگر تو محتوا را ساخته‌ای، پس دیگر مشکلی نیست! می‌توانی آن را در جای دیگری ویرایش کنی و بعد از طریق گالری در اینستاگرام‌ات آپلود کنی.

آدام موسری

همانطور که احتمالا به خاطر دارید، در سال گذشته، اینستاگرام اعلام کرد که محتواهایی که از سایر پلتفرم‌ها در اینستاگرام بازنشر می‌شوند و دارای واتر مارک و لوگوی مشهود هستند، در رتبه بندی‌ها، مقام پایین‌تری خواهند داشت. و همه می‌دانیم که منظور، محتواهای تولید شده در تیک تاک بود! البته هنوز هم طبق همین سیاست، ویدیوها با لوگوی مشخص از یک پلتفرم دیگر در ریلز اینستاگرام جایی ندارند.

تاریخچه پست‌ها و استوری‌های شما یک عامل تعیین کننده است. موسری تاکید می‌کند که: هدف این به روز رسانی، کسانی هستند که محتواهای دیگران را برداشته و از آن‌‌ها به نفع خودشان استفاده می‌کنند. و احتمالا می‌توانیم به کمک تاریخچه فعالیت‌های کاربران، این افراد را شناسایی کنیم.

آدام موسری

بنابراین اگر مطالب زیادی را از حساب‌های دیگران و به نام خودتان، بازنشر می‌کنید، احتمالا شاهد کاهش نرخ دیده شدن پست‌هایتان و تعامل کاربران خواهید بود.

تا به امروز، اشتراک‌گذاری میم‌های پرطرفدار، یک راه ساده برای افزایش تعامل بوده است؛ اما شاید بعد از این به روز رسانی، دیگر اینطور نباشد!

هم‌چنان در حال کار بر روی این به روز رسانی هستیم. تشخیص محتوای اورجینال در میان این همه بازنشر قطعا کار سختی‌ست و ما هم به طور قطع نمی‌توانیم بگوییم که کدام یک اصلی‌ست. اما از روی شواهدی مثل زمان بارگذاری محتوا، و سایر پارامترهای تعیین کننده، می‌توانیم احتمال بدهیم که کدام یک از کاربران تولیدکننده محتواست.

آدام موسری

خب، به نظر می‌آید قرار هست یک تغییر اساسی را تجربه کنیم! هدف این تغییر، کاهش تسلط بازنشرکنندگان محتواها و اعتبار بخشیدن به تولیدکنندگان واقعی‌ست. درحالت ایده‌آل، احتمالا کسانی که محتواهای تکراری دیگران را در صفحه خود پست می‌کنند در اکسپلور کمتر دیده می‌شوند.

اما این سیستم کامل نیست و بدون شک بسیاری از حساب‌ها متضرر تشخیص نادرست الگوریتم جدید اینستاگرام خواهند شد. به عنوان مثال، تکلیف برندهایی که رضایت مشتری‌ها از محصولاتشان را بازنشر می‌کنند چه می‌شود؟ به همین دلیل موسری خاطر نشان می‌کند که همواره در حال تکامل این فرآیند خواهند بود تا بتوانند بهتر تشخیص دهند و کسب و کارها آسیب نبینند.

خلاصه که این طرح هنوز در حال آزمایش و بررسی‌ست و زمانی که اجرایی شود، خواهیم دید که چگونه این به روز رسانی تحول ایجاد می‌کند.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها