ورود به جانویس

آیا لازم هست تمام درخواست‌ها در لینکدین را قبول کنیم؟

آیا لازم هست تمام درخواست‌ها در لینکدین را قبول کنیم؟
آیا لازم هست تمام درخواست‌ها در لینکدین را قبول کنیم؟

«قبول تمام درخواست‌ها در لینکدین خوب است یا بد؟!»

این سوالی‌ست که ممکن است ذهن بسیاری از کاربران این پلتفرم را به خود مشغول کرده باشد. بسیاری هم‌چنان با این مسئله مشکل دارند که درخواست چه کسانی را قبول کنند و چه معیارهایی برای قبول درخواست‌ها داشته باشند. با ما همراه باشید تا نظر لینکدین در اینباره را متوجه شوید و نتایج یک نظرسنجی کوچک را هم ببینید.

با قبول تمام درخواست‌ها در لینکدین، ممکن است در نظر کاربران، یک حساب کاربری تقلبی و فیک به نظر برسید و به عنوان ربات شناسایی شوید؛ از طرف دیگر، قبول درخواست افراد گوناگون باعث می‌شود که دایره مخاطبان شما گسترش پیدا کند و بتوانید پست‌های خود را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهید. با این تفاسیر پس چه کنیم؟!

آیا شما تمام درخواست‌ها در لینکدین‌تان را قبول می‌کنید؟

سوالی که اخیرا از مخاطبان سایت SMT در لینکدین پرسیده شده این است که: «آیا شما تمام درخواست‌های لینکدین‌تان را قبول می‌کنید؟». نتایج این نظرسنجی که بیش از ۵ هزار نفر در آن شرکت کرده‌اند به قرار زیر است:

نظرسنجی سایت SMT درباره اینکه آیا کاربران تمام درخواست‌ها در لینکدین را قبول می‌کنند یا خیر

همانطور که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید، عموم مخاطبانی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، تمام درخواست‌ها در لینکدین را قبول نمی‌کنند. اما با این حال، بسیاری از افراد تمام درخواست‌ها را قبول می‌کنند و یا در کامنت‌ها اینطور نوشته‌اند که تصورشان این است که اینکار می‌تواند به گسترش دایره مخاطبان‌شان در لینکدین کمک کند. (برای مشاهده کامنت‌ها می‌توانید به آدرس لینکدین سایت SMT مراجعه کنید.)

صاحبان لینکدین پیشنهاد می‌کنند که بهتر است درخواست افرادی را در لینکدین قبول کنید که با کار و حرفه آن‌ها آشنا هستید و همینطور کسانی که کارشان را در زمینه مورد نظر قبول دارید.

اینکار نسبتا گستره‌ی مخاطبان شما را محدود می‌کند. حال آنکه می‌توانستید با قبول درخواست همه افراد در لینکدین، تعداد اتصالات خود را به ۵۰۰+ و حتی بیشتر برسانید! اما با انجام این روش، راه‌های ارتباطی خود را تنها در اختیار افرادی قرار می‌دهید که می‌شناسید و یا از لحاظ حرفه‌ای قبول دارید. و خطر آن کمتر از آن است که افراد سودجو اطلاعات تماس و راه‌های ارتباطی با شما را در اختیار داشته باشند. (اگر مایلید اطلاعات بیشتری درباره قابلیت‌های لینکدین و نحوه محدودسازی دسترسی افراد به اطلاعات شخصی‌تان را بدانید، مقاله ۱۱ قابلیت لینکدین که از آن‌ها خبر ندارید را مطالعه بفرمایید.)

سال گذشته، گروهی از هکرها شناسایی شدند که کار آن‌ها فروش اطلاعات شخصی بالغ بر ۵۰۰ میلیون کاربر لینکدین بوده است! اما آن‌ها چطور به این اطلاعات دست پیدا کردند؟ دسترسی به مشخصات افرادی که اطلاعات شخصی و راه‌های ارتباطی خود را برای ایجاد یک صفحه شخصی کامل‌تر در لینکدین قرار می‌داند و برای داشتن مخاطبان بیشتر، تمام درخواست‌های اتصال را قبول می‌کردند راحت‌تر بوده است.

بنابراین دلایلی برای نگرانی و احتیاط وجود خواهد داشت. از طرف دیگر، برخی از کامنت‌های کاربران در نظرسنجی انجام شده نشان می‌دهد که پذیرش همه درخواست‌ها می‌تواند نتیجه‌ی معکوس داشته باشد. این اتفاق می‌تواند زمانی رخ دهد که جمع گسترده‌ای از مخاطبان شما با پست‌هایی که بارگذاری می‌کنید تعامل نداشته باشند.

اگر هر کاربر لینکدین را فارغ از تخصص و زمینه کاری، به جمع مخاطبان‌تان اضافه کنید، ممکن است دسترسی به پست‌های بعدی شما به مرور زمان کاهش پیدا کند؛ چرا که افراد زیادی در اتصالات شما هستند که با محتوایی که تولید می‌کنید ارتباط برقرار نمی‌کنند و الگوریتم لینکدین اینطور برداشت می‌کند که هیچ‌کس مایل نیست آنچه را که شما به نمایش می‌گذارید ببیند و محتوای شما برای مخاطبان‌تان جذاب نیست.

و یا بدتر از آن‌! آن‌ها ممکن است شما را میوت کنند که این خود تاثیر منفی درمورد پست‌های شما خواهد داشت.

اینطور به نظر می رسد نمایش محتوای بارگذاری شده به تعداد محدودی کاربر که با این پست‌ها ارتباط برقرار می‌کنند، مطمئن‌تر هست از نمایش پست‌ها به تعداد بسیاری از افراد که هیچ عکس العملی نسبت به آن‌ها نخواهند داشت!

با این وجود، افراد مختلف نظرات متفاوتی در اینباره ارائه کرده‌اند که هرکدام از دریچه‌ای متفاوتی به این مسئله نگاه می‌کنند. این شما هستید که باید تمام جنبه‌ها را بررسی کنید تا بتوانید در نهایت تصمیم درستی بگیرید.

امیدواریم مقاله «آیا لازم هست تمام درخواست‌ها در لینکدین را قبول کنیم؟»، اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار داده باشد. اگر شما هم نظر یا تجربه‌ای در اینباره دارید که می‌تواند برای بقیه افراد مفید باشد، حتما آن را با ما به اشتراک بگذارید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها