ورود به جانویس

از مشکلات نابینایان با ایموجی‌ها در اینستاگرام آگاهید؟

از مشکلات نابینایان با ایموجی‌ها در اینستاگرام آگاهید؟
از مشکلات نابینایان با ایموجی‌ها در اینستاگرام آگاهید؟

استفاده از ایموجی در کپشن پست‌ها به نظر ایده جالبی می‌آید، آیا ایموجی‌ها نظر مخاطبان را جلب می‌کنند؟ چقدر استفاده از ایموجی در اینستاگرام مهم است؟ قبل از استفاده از شکلک‌ها به چه مواردی باید توجه داشت؟مشکلات نابینایان با ایموجی در اینستاگرام چیست؟

برای افراد کم‌بینا یا نابینا، که به کمک تکنولوژی‌های مختلف مثل: متن‌خوان‌ها یا ابزارهایی که متن را به خط بریل تبدیل می‌کنند، تشخیص ایموجی‌ها در اینستاگرام کار مشکلی می‌باشد. چه راهکارهایی برای این قشر از جامعه وجود دارد تا راحت‌تر از محیط اینستاگرام استفاده کنند؟

طبق گزارشات سازمان بهداشت جهانی (who)، ۲.۲ میلیارد نفر درجهان دچار اختلالات بینایی یا نابینا هستند. این تعداد، آمار بالایی‌ست؛ پس برای کسانی که هدفشان دردسترس بودن پست‌ها برای همه افراد جامعه می‌باشد، توجه به مشکلات این قشر در تشخیص ایموجی‌ها اهمیت پیدا می‌کند.

۳ روش عالی برای رفع مشکلات نابینایان با ایموجی‌ها در اینستاگرام

استفاده از ایموجی یکی از بهترین روش‌ها برای بیان احساسات نویسنده و انتقال آن به مخاطبان می‌باشد. پس استفاده از آن‌ها در کپشن یا هر متن دیگری که قرار است نظر مخاطبان بیشتری را جلب کند، لازم است.

اما صرفا داشتن یک سری مخاطب خاص، کافی نیست؛ برای اینکه افراد دارای محدودیت بینایی، نیز بتوانند با شما ارتباط برقرار کرده و پست‌های شما را درک کنند، بهتر است نحوه استفاده، بهترین جای ایموجی در کپشن و بهترین زمان استفاده از آن را بدانید. اینجا ۳ نکته برای کمک به شما وجود دارد:

۱- به تعداد متعادل از ایموجی‌ها استفاده کنید.

برای یک کاربر ساده، خواندن یک متن با ایموجی یا بدون داشتن ایموجی، چندان تفاوتی ندارد و او به راحتی می‌تواند متن را بخواند و به کمک شکلک‌ها احساسات نویسنده را هم درک کند؛ اما برای کسی که با یک متن‌خوان کار می‌کند، اوضاع متفاوت می‌شود. متن‌خوان معمولا ایموجی‌ها را نیز توصیف می‌کند تا نابینایان از هر آنچه که در کپشن وجود دارد مطلع شوند، اما این زمان زیادی می‌گیرد و حوصله سر بر است!

این جمله را بخوانید:

و در نهایت با افتخار بلند شد و دختر خود را تشویق کرد. 👏😊😎

خب؛ حالا این جمله را بخوانید:

و در نهایت با افتخار بلند شد و دختر خود را تشویق کرد. شکلک تشویق کردن، شکلک لبخند، شکلک کسی که عینک آفتابی دارد!!

۲- توضیحات ایموجی‌ها را بررسی کنید.

بعضی ایموجی‌ها به آن معنایی که ما از آن‌ها استفاده می‌کنیم نیستند، یا برخی دیگر، در پلتفرم‌ها و سیستم‌های گوناگون، به صورت متفاوتی تعریف شده‌اند و معنای یکسانی ندارند. پس بهتر است قبل از استفاده، از کاربردها و توصیفاتی که دارند مطلع شویم. یکی از بهترین سایت‌ها که شرح هر شکلک را به همراه ظاهر و توصیف‌های مختلف آن در سیستم‌های متفاوت ارائه کرده است، سایت emojipedia.org می‌باشد. این سایت یک منبع عالی برای بررسی معانی یک ایموجی است.

۳- تا جایی که ممکن است از ایموجی‌ها در انتهای کپشن خود استفاده کنید.

متن‌خوان‌ها هر کجا که ایموجی قرار گرفته باشد، آن را ترجمه می‌کنند و این ممکن است باعث پرت شدن حواس فرد نابینا شود و درک مطلب را برای او دشوار کند. استفاده از ایموجی در انتهای کپشن، لطمه‌ای به متن شما نمی‌زند؛ با افزودن ایموجی در انتهای کپشن، درک متن را برای همه مخاطبانتان-که نابینایان نیز شامل آن‌ها می‌شوند-آسان خواهید کرد.

اینستاگرام با داشتن بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان یکی از مهم‌ترین پلتفرم‌ها برای افراد می‌باشد و قابل درک است که تولیدکنندگان محتوا تمایل دارند پست‌هایشان جزء پر بازدیدترین مطالب باشند؛ با این حال، ایجاد محتوای قابل دسترس برای همه افراد، باید از الویت‌های اصلی کاربران اینستاگرام باشد؛ چرا که محتوای فراگیر به این معنی‌ست، که افراد بیشتری می‌توانند به آن دسترسی داشته و از آن استفاده کنند، که این امر می‌تواند منجر به تعامل بیشتر، دنبال‌کنندگان جدید و به طور کلی تجربه بهتر برای همه در اینستاگرام باشد.

منبع : later.com

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها