ورود به جانویس

۴ روش استفاده از هشتگ در تیک تاک

روش پیدا کردن هشتگ در تیک تاک
روش پیدا کردن هشتگ در تیک تاک

هشتگ‌های تیک تاک در مقایسه با سایر پلتفرم‌ها کمی تطبیق پذیرتر هستند.

در سال‌های اخیر تیک تاک (TikTok) تبدیل به‌یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی شده است و یکی از مفیدترین ابزارهای این اپلیکیشن هم برای کاربران و هم برای تولیدکنندگان محتوا، هشتگ‌ها هستند. در TikTok، از هشتگ‌ها برای جستجوی محتوای مورد علاقه کاربران استفاده می‌شود. درست است که هشتگ‌ها بخش بزرگی از رسانه‌های اجتماعی را تشکیل می‌دهند، اما به‌نظر می‌رسد که در تیک تاک آنها مفیدتر عمل می‌کنند.

اکثر هشتگ‌ها در تیک تاک در زیرنویس‌های ویدئویی استفاده می‌شوند. اما چیزی که هشتگ‌هایاین پلتفرم را در میان دیگر رسانه‌های اجتماعی متمایز می‌کند، تعداد راه‌هایی است که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

در این مقاله جانویس، چند راه برای استفاده از هشتگ در تیک تاک را برایتان عنوان کرده‌ایم، پس با ما همراه باشید.


نحوه عملکرد هشتگ‌ها در تیک تاک

قبل از ورود به بخش عملکرد هشتگ‌ها، بهتر است که بدانید آنها چه هستند و عملکرد آنها در دنیای رسانه‌های اجتماعی چیست.

به عبارت دیگر، هشتگ شکلی از ابر داده است که می‌تواند محتوا را برچسب‌گذاری، مشخص کند. در عصر رسانه‌های اجتماعی، هشتگ‌ها بسیار کاربردی شده‌اند. از هشتگ‌ها برای سهولت دسترسی کاربران به موضوعات خاص، به ویژه در برنامه‌هایی مانند TikTok ،Twitter و Instagram استفاده می‌شود.

اما هشتگ‌های TikTok دارای چند ویژگی خاص در مقایسه با برخی از برنامه‌های دیگر هستند. در اینجا به روش‌هایی که می‌توانید از آنها در این پلتفرم استفاده کنید نگاهی می‌اندازیم.


راه‌های استفاده از هشتگ در TikTok

چهار راه اصلی برای استفاده از هشتگ‌های تیک تاک وجود دارد: جستجوی محتوا، افزودن به موارد دلخواه، اشتراک‌گذاری و برچسب گذاری آپلودهای خود.

۱. جستجوی محتوا

رایج‌ترین روش استفاده از هشتگ‌ها فیلتر محتوا است. شما می‌توانید هشتگ را جستجو کنید تا محتوایی را که در آن برچسب گنجانده شده است نمایش دهید.

 1. برای یافتن هشتگ مورد نظر در تیک تاک، ابتدا باید روی نوار جستجو در بالای صفحه اصلی ضربه بزنید.
 2. یا روی برگه دوستان در پایین صفحه ضربه بزنید و از قسمت جستجو در بالای برنامه استفاده کنید.
 3. موضوع مورد نظر خود را تایپ کنید، برای مثال fyp#، تیک تاک موضوعات و هشتگ‌ها را فهرست می‌کند، معمولاً از محبوب‌ترین‌ها تا کم‌طرف‌‌دارترین‌ها.
هشتگ تیک تاک

۲. افزودن هشتگ به موارد دلخواه

یکی دیگر از کارهایی که تیک تاک به کاربرانش اجازه می‌دهد این است که هشتگ‌های مورد علاقه خود را بتوانند برای آینده ذخیره کنند.

 1. هنگامی که برچسب مورد نظر را تایپ کردید، یک نماد نشانک زیر هشتگ و یک دکمه افزودن به موارد دلخواه وجود دارد.
 2. به سادگی هشتگ را به موارد دلخواه خود اضافه کنید و در نمایه شما ذخیره می‌شود.
 3. برای دسترسی به هر چیزی که ذخیره کرده‌اید، مانند هشتگ‌ها، صداها یا افکت‌ها، به نمایه خود بروید و در زیر بایو خود، یک نماد نشانک وجود دارد.
 4. به هشتگ‌ها بروید و در آنجا هر کدام را که ذخیره کرده‌اید پیدا خواهید کرد.
هشتگ در TikTok

تیک تاک احتمالاً از موارد دلخواه شما برای اینکه چه محتوای دیگری را به شما پیشنهاد دهد استفاده می‌کند. بنابراین ذخیره هشتگ‌ها ممکن است محتوای ویدئویی شما را بهبود بخشد.


۳. به اشتراک‌گذاری یک هشتگ

تیک تاک همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا هشتگ‌ها را به اشتراک بگذارید، خواه فقط برای دوستان خود در برنامه یا خواه برای به اشتراک‌گذاری فهرست محتوای هشتگ در پلتفرم دیگری.

 1. هنگامی که در صفحه نتایج هشتگ هستید، یک فلش در گوشه سمت راست بالا وجود دارد، دکمه اشتراک‌گذاری.
 2. روی دکمه اشتراک‌گذاری ضربه بزنید و نحوه اشتراک‌گذاری برچسب را انتخاب کنید.
 3. شما همچنین می‌توانید کد QR را انتخاب کنید که یک کد برای آن هشتگ ایجاد می‌کند و فرآیند اشتراک‌گذاری را آسان‌تر می‌کند.
هشتگ در تیک تاک چگونه است؟

۴. برچسب زدن به محتوای خود

اگر در تیک تاک، محتوا تولید می‌کنید و می‌خواهید آن را فراتر از دنبال‌کنندگان خود گسترش دهید، می‌توانید هشتگ‌ها را به ویدئوهای خود اضافه کنید.

 1. هنگامی که در حال زیرنویس تیک تاک خود هستید، یک ویژگی هشتگ در زیر کادر زیرنویس وجود دارد.
 2. هشتگی را که می‌خواهید استفاده کنید وارد کنید. تیک تاک همچنین تعدادی برچسب مرتبط و برتر را پیشنهاد می‌کند.
 3. هشتگ مورد نظر خود را براساس محتوای ویدئو انتخاب کنید.
هشتگها در تیک تاک

نکاتی برای استفاده از هشتگ در تیک تاک

هنگامی‌که با روش‌های مختلف استفاده از هشتگ در این پلتفرم آشنا شدید، می‌توانید از آنها به دلخواه خود استفاده کنید. اگر می‌خواهید محتوا را جستجو کنید، مهم نیست چقدر خاص باشد، به هر حال، بعید است که به نتایجی که به دنبال آن هستید نرسید.

به‌عنوان مثال، اگر به‌دنبال یک کتاب در یک ژانر خاص هستید، فقط جستجوی bookrecommendation# نتایج بسیار زیادی را برایتان ایجاد می‌کند. اما با محدود کردن آنچه به‌دنبال آن هستید، مانند یک کتاب برای رمز و راز، با هشتگ‌های mysterybookrecommendation# یا mysterybookrec# انتخابتان محدودتر و درنتیجه سریع‌تر می‌شود.

هشتگ های خاص

برای صرفه‌جویی در زمان، به جای گشتن در میان تعداد زیادی محتوا، در هشتگ‌های خود دقیق‌تر عمل کنید. هرچه سرچتان نیچ‌تر باشد، نتایج بهتری خواهید گرفت.

اگر می‌خواهید نتایج خاص و متناسبی داشته باشید، هشتگ‌های محبوبی وجود دارند که باید از آنها اجتناب کنید:

این‌ها برخی از محبوب‌ترین هشتگ‌ها در تیک تاک هستند و با محتوای بسیار کلی شاید به دردتان نخورد.

پس سعی کنید جستجوهای هشتگ و موارد دلخواه را خاص نگه دارید و محتوای مورد نظر خود را بهتر پیدا کنید.

هشتگ‌ها یک ویژگی مهم برای سازندگان محتوا و کاربران در سراسر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی هستند، به‌نظر می‌رسد که تیک تاک بیشترین استفاده را از آنها می‌کند. جستجو، ذخیره یا اشتراک‌گذاری هشتگ‌هایی که به آن‌ها علاقه دارید، محتوا را برای هر فردی مناسب‌تر می‌کند.

اما در حالی که در حال بررسی برچسب‌ها هستید، برای کاربران و سازندگان مهم است که بدانند چگونه می‌توانند زمان صفحه نمایش تیک تاک را هم محدود کنند.

در بیشتر موارد، به خصوص در مورد جستجوی موضوعی خاص، تیک تاک می‌تواند کاملاً سودمند باشد. فقط کافیست که هشتگ‌های درستی انتخاب کنید.ا


هشتگ‌ها، سرچ در تیک تاک را آسان‌تر می‌کنند

اگر در تیک تاک مبتدی هستید، در ابتدا یادگیری همه ویژگی‌های مختلف آن می‌تواند بسیار دلهره‌آور باشد، اما زمانی که در این برنامه مسلط شوید، کار آسانی است. هشتگ‌ها می‌توانند راهی عالی برای کاوش این اپلیکیشن برای کاربران جدید باشند و می‌توانند از علایق شما آگاه شوند.

به‌طورکلی، هشتگ‌ در تیک تاک موارد استفاده متعددی در این برنامه را دارند، یعنی هم برای جستجو، ذخیره یا اشتراک‌گذاری با یک هشتگ خاص. کاوش در هشتگ‌های مختلف سرگرم‌کننده است، بنابراین از آنها به‌درستی استفاده کنید.

تجربه شما از به‌کاربردن هشتگ در تیک تاک چیست؟ لطفاً نظزاتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها