ورود به جانویس

چگونه یک نفر را در تلگرام بلاک کنیم؟

چگونه یک نفر را در تلگرام بلاک کنیم؟
چگونه یک نفر را در تلگرام بلاک کنیم؟

تلگرام یک برنامه رایگان است که به افراد امکان می‌دهد پیام ارسال کنند، تجارت خود را در گروه‌ها و چت‌ها، بازاریابی کنند یا فقط یک مکالمه خصوصی داشته باشند. اما هر کسی که شماره شما را داشته باشد می‌تواند در تلگرام با شما تماس بگیرد. افراد همچنین در صورت یافتن نام کاربری عمومی شما (آیدی) می‌توانند به شما پیام دهند. این مسئله می‌تواند کمی آزار دهنده باشد. خوشبختانه، این برنامه به کاربران خود این امکان را می‌دهد که هر گونه مخاطب ناخواسته را بلاک کنند. به عبارتی دیگر می‌توانید هر کاربری را در تلگرام بلاک کنید و از شر مزاحمت‌ها خلاص شوید.

در ادامه‌ی این مطلب روش‌هایی را برای بلاک کردن کاربران در تلگرام از دستگاه‌های اندروید، iOS و دسکتاپ آموزش می‌دهیم:

چگونه یک نفر را در تلگرام بلاک کنیم؟

بلاک کردن شخصی در تلگرام آسان است، اما مراحل بسته به دستگاه شما ممکن است متفاوت باشد. می توانید این کار را در دستگاه‌های اندروید، iOS و دسکتاپ خود انجام دهید. برای بلاک کردن یک نفر در تلگرام مراحل زیر را انجام دهید:


در دستگاه‌های Android

دستگاه‌های اندرویدی به دلیل رابط کاربری ساده و ویژگی‌های متعدد خود شناخته شده‌اند. اگر گوشی اندرویدی دارید، می‌توانید با انجام مراحل زیر، فردی را به آسانی در تلگرام بلاک کنید:

بلاک کردن یک نفر در تلگرام در در دستگاه‌های Android
 1. برنامه تلگرام خود را در دستگاه اندرویدی خود باز کنید؛ می‌تواند تلفن همراه، تبلت یا حتی یک کروم بوک باشد.
 2. از چت‌ها، مخاطب مورد نظر را انتخاب کنید. می‌توانید به پایین اسکرول یا با استفاده از نوار جستجو آن‌ها را پیدا کنید. سپس چت را باز کنید.
 3. روی نام کاربری فرد بزنید تا منوی جدیدی باز شود. در این منو نام کاربری، شماره موبایل و گروه‌های متقابل آن‌ها را که شما بخشی از آن‌ها هستید نشان می‌دهد.
 4. در گوشه سمت راست بالا، سه نقطه عمودی را مشاهده خواهید کرد. روی آن‌ها بزنید. سپس یک منوی کشویی برایتان باز می‌شود.
 5. حال Block User را انتخاب و سپس تایید کنید.

راه دیگری برای بلاک کردن مخاطبین در دستگاه اندرویدی جستجوی اتصالات است. اما این یکی فقط در صورتی مفید است که مخاطب را در دستگاه خود ذخیره کرده باشید.


در دستگاه‌های iPhone

رابط کاربری تلگرام در دستگاه iOS با اندروید متفاوت است. به همین دلیل است که ممکن است لازم باشد چند مرحله مختلف را برای بلاک کردن شخصی در تلگرام در آیفون دنبال کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

بلاک کردن یک شخص در دستگاه‌های iPhone
 1. تلگرام خود را در هر دستگاه iOS باز کنید.
 2. صفحه چت‌ها پس از لود شدن ظاهر می‌شود. این بخش تمام پیام‌های کاربران و گروه‌ها را نگه می‌دارد.
 3. فردی را که می خواهید بلاک کنید انتخاب و با این کار چت آن‌ها باز می‌شود. اگر مخاطب در لیست شما است، روی آیکون مخاطبین در پایین سمت چپ بزنید. لیستی که مشاهده می‌کنید، تمام مخاطبین گوشی شما را که در تلگرام در دسترس هستند، نگه می‌دارد.
 4. روی تصویر نمایش داده شده در گوشه سمت راست بالای چت بزنید.
 5. با انتخاب آیکون نمایش اطلاعات، پروفایل باز می‌شود. برای دسترسی به منوی جدید روی More بزنید.
 6. از آن جا، Block را انتخاب کنید. آیفون از شما می‌خواهد تا تایید کنید که کاربر را بلاک کند یا خیر.

پس از انجام این کار، کاربر از اکانت تلگرام شما بلاک می‌شود و دسترسی به پروفایل شما را از دست می‌دهد. همچنین شما نمی‌توانید برای آن‌ها پیام ارسال کنید مگر اینکه افرادی که بلاک کرده‌اید را رفع بلاک کنید.

همچنین امکان جستجوی مخاطب در قسمت چت و استفاده از مراحل ذکر شده در بالا برای بلاک کردن آن‌ها وجود دارد. اگر کاربر خاصی به لیست مخاطبین شما اضافه نشده باشد، مفید است. تلگرام همچنین به کاربران این امکان را می‌دهد که به محض ارسال پیام، شخص جدیدی را بلاک کنند.


در دسکتاپ

مانند بسیاری از برنامه‌های پیام رسان دیگر، تلگرام نیز در دسکتاپ قابل دسترسی است. ممکن است برای دسترسی به تلگرام دسکتاپ در برخی از مناطق جهان به یک VPN با کیفیت نیاز داشته باشید. در اینجا مراحل بلاک کردن یک کاربر تلگرام در دسکتاپ ویندوز شما آمده است:

۱) برنامه دسکتاپ تلگرام خود را باز کنید.

۲) در سمت چپ، تمام مخاطبین شما نمایش داده می‌شود. به پایین اسکرول کنید یا کاربر مورد نظر را جستجو کنید.

۳) فردی را که می خواهید بلاک کنید انتخاب و چت او را باز کنید.

۴) در کادر چت، سه نقطه عمودی را در گوشه سمت راست بالای صفحه مشاهده خواهید کرد. برای باز کردن آن‌ها کلیک کنید. یک منوی کشویی با گزینه‌های مختلف ظاهر می‌شود.

بلاک کردن در تلگرام در دسکتاپ

۵) Block User را انتخاب کنید و دسترسی آن‌ها از پیام رسانی، تماس یا مشاهده تصویر پروفایل شما لغو می‌شود.

بلاک کردن در تلگرام در دسکتاپ

به طور مشابه، در macOS (کامپیوترهای اپل)، کاربران می‌توانند با باز کردن وب‌سایت و یافتن مخاطبی که می‌خواهند بلاک کنند، مخاطبین را از طریق برنامه تلگرام بلاک کنند. روی نام مخاطب بزنید و سپس More را انتخاب کنید. به پایین اسکرول تا Block را ببینید و آن را انتخاب کنید.


اگر یک کاربر تلگرام را بلاک کنید چه اتفاقی می‌افتد؟

در مقایسه با WhatsApp، تلگرام یک برنامه نسبتا عمومی است و بر اساس این مفهوم کار می‌کند که افراد و گروه‌های اطراف شما می‌توانند با شما تماس بگیرند، اگر به ویژگی People Nearby اجازه دهید.  تلگرام چندین ویژگی مفید دارد، اما ممکن است کمی هم خسته کننده باشد. وقتی شخصی را در تلگرام بلاک می‌کنید، موارد زیر رخ می دهد:


پیام‌های ارسال نشده!

کاربر دیگر نمی‌تواند از طریق پیام با شما در ارتباط باشد. پیام‌ها ارسال نمی‌شوند و به کاربر طرف دیگر اطلاع داده نمی‌شود که شما آن‌ها را بلاک کرده‌اید. همه پیام‌های تحویل‌نشده با یک تیک باقی می‌مانند.


تماسی وجود نخواهد داشت!

از افرادی که در لیست بلاک خود هستند تماسی دریافت نخواهید کرد. تلفن در انتهای آن‌ها زنگ می‌زند، اما شما تماس را دریافت نخواهید کرد. همچنین اگر بخواهند با شما تماس بگیرند هیچ نوتیفیکیشنی دریافت نخواهید کرد.


آخرین بازدید را نشان داده نمی‌شود!

تلگرام با گزینه آخرین مشاهده خودکار عرضه می‌شود. این امکان وجود دارد که آخرین بازدید خود را در تلگرام خاموش کنید، بنابراین کاربر نمی‌تواند ببیند که قبلا چه زمانی در این اپلیکیشن آنلاین بوده‌اید. کاربران بلاک شده همچنین وقتی آنلاین می‌شوید، لست‌سین شما را نمی‌بینند.


عکس پروفایلی وجود نخواهد داشت!

اگر بخواهید کاربری را بلاک کنید، تلگرام از حریم خصوصی شما مراقبت می‌کند. علاوه بر بلاک کردن تماس‌ها، پیام‌ها و لست‌سین، قابلیت مشاهده تصاویر شما را نیز حذف می‌کند. وقتی شخصی را در تلگرام بلاک می‌کنید، عکس پروفایل شما دیگر برای او قابل مشاهده نیست.


جمع‌بندی..

تلگرام خود را ایمن نگه دارید! تلگرام یک اپلیکیشن عمومی است که به افراد مناطق مختلف اجازه می‌دهد با هم ارتباط برقرار کنند. این ممکن است برای برخی از کاربران کمی ناامید کننده باشد.

امکان بلاک کردن مخاطبین در تلگرام وجود دارد. می‌توانید با بلاک کردن یک مخاطب، مراحل مناسب را برای لغو دسترسی پروفابل خود انجام دهید. همانطور که گفتیم وقتی شخصی را بلاک می‌کنید، تلگرام دسترسی او به پیام شما را لغو می‌کند. حتی تماس‌ها از طریق تلگرام ارسال نمی‌شوند. به علاوه، بلاک کردن عکس پروفایل شما را نیز از آن مخاطب پنهان می‌کند.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها