ورود به جانویس

آموزش دانلود عکس، ویدیو و ریلز از اینستاگرام

آموزش دانلود عکس، ویدیو و ریلز از اینستاگرام
آموزش دانلود عکس، ویدیو و ریلز از اینستاگرام

چگونگی دانلود عکس، ویدیو و ریلز از اینستاگرام یکی از دغدغه‌های کاربران! اینستاگرام، این اپلیکشن محبوب پر از محتواهای خوب و به دردبخور می‌باشد که دسترسی همیشگی به آن‌ها به یکی از چالش‌های کاربران تبدیل شده‌است. حقیقتا از بعضی محتواها به راحتی نمی‌توان گذشت و بالاخره دوست داریم آن‌ها را به گونه‌ای برای خودمان نگه داریم.

در این مقاله تصمیم گرفتم به شما آموزش دهم چگونه می‌توانید از اینستاگرام محتوای دلخواه‌تون رو دانلود کنید و خبره‌ی این کار شوید:

بهترین راه، استفاده از سایت‌های دانلود عکس، ویدیو و ریلز از اینستاگرام

ساده‌ترین و بهترین راه دانلود محتوا از اینستاگرام استفاده از سایت‌های دانلود می‌باشد. در ادامه چند مورد از معتبرترین سایت‌ها را به شما معرفی می‌کنم:

۱) سایت AloInstagram:

استفاده از این سایت مثل آب خوردن میمونه!

پستی که می‌خواهید آن را دانلود کنید را باز کرده و بالای پست، سمت راست، روی سه نقطه بزنید. در نیم صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود Link را انتخاب کنید. حال لینک این پست کپی شده‌است. وارد سایت AloInstagram شوید. این سایت طراحی جالبی دارد. برای دانلود هر محتوایی ابتدا باید نوع (استوری، ویدیو، عکس یا IGTV) آن را مشخص کنید.

نحوه‌ی دانلود عکس، فیلم و IGTV از AloInstagram:

اگر محتوای شما به صورت عکس یا فیلم بود روی گزینه‌ی Download Instagram Video and Photo بزنید و اگر محتوا به صورت IGTV بود گزینه‌ی Download Instagram IGTV را انتخاب کنید.

برای دانلود محتواهایی که به صورت عکس، فیلم و IGTV هستند، لینک را در باکس مشخص شده کپی کنید و گزینه‌ی Search را بزنید. سپس فایل مورد نظر به شما نشان داده می‌شود. حال گزینه‌ی Download را انتخاب کنید و از محتوای دانلود شده لذت ببرید.

نحوه‌ی دانلود استوری از AloInstagram:

پس از ورود به سایت اگر محتوای مورد نظر به صورت استوری بود روی گزینه‌ی Download Instagram Stories بزنید. سپس آیدی پیج را با علامت @ وارد کنید. اکنون می‌توانید تمام استوری‌های پیج را ببینید و آن‌ها را دانلود کنید.

۱) سایت AloInstagram:

۲) سایت iGram:

ابتدا پستی که می‌خواهید آن را دانلود کنید را باز کرده و بالای پست، سمت راست، روی سه نقطه بزنید. در نیم صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود Link را انتخاب کنید. حال لینک این پست کپی شده‌است. وارد سایت iGram شوید. در کادر وسط صفحه لینک را کپی کنید و گزینه‌ی Download را بزنید. به همین راحتی شما به محتوای دلخواه‌تان رسیدید!

۲) سایت iGram:

۳) سایت Toolzu:

همانطور که گفتیم لینک پست مورد نظرتان را کپی کنید. سپس وارد سایت Toolzu شوید و آن را در کادر مشخص شده Paste کنید و در آخر گزینه‌ی Download را انتخاب کنید. اکنون محتوای شما در حال دانلود می‌باشد.

۳) سایت Toolzu:

اگر اندرویدی هستید این اپلیکیشن‌ها برای شماست!

۱) نرم افزار Easy downloader

دانلود محتوا از اینستاگرام با Easy downloader کار آسانی است. ابتدا برنامه را نصب و دانلود کنید. سپس آیکون اینستاگرام را انتخاب کنید تا این اپلیکیشن برایتان باز شود. لینک پستی را که می‌خواهید آن را دانلود کنید در باکس این نرم‌افزار Paste کنید و گزینه‌ی دانلود را بزنید. تمام! حال پست مورد نظر در حال دانلود است.


۲) نرم‌افزار InstDown

با دانلود و نصب اپلیکیشن InstDown می‌توانید به صورت رایگان عکس‌، ویدیو یا ریلز با کیفیت اصلی دانلود کنید.


۳) نرم‌افزار iGetter

برنامه iGetter for Instagram در Android یک برنامه بسیار متمرکز است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند به راحتی هر عکس یا ویدیویی را از این شبکه اجتماعی محبوب دانلود کنند.


معرفی نرم‌افزار دانلود از اینستاگرام برای iOS

۱) نرم‌افزار Grab

با استفاده از نرم‌افزار Grab می‌توانید محتوای دلخواهتان را از اینستاگرام دانلود کنید. اما عیب بزرگ برنامه‌ی Grab این است که تبلیغات درون برنامه‌ای دارد.


۲) نرم‌افزار InstaSaver

با نرم‌افزار InstaSaver می‌توانید به راحتی از اینستاگرام فیلم و عکس دانلود کنید. همچنین با این برنامه می‌توانید محتوای مورد نظر را دانلود و دوباره منتشر کنید. (Repost)


دانلود عکس و فیلم از اینستاگرام با کامپیوتر

همانطور که می‌دانید تمامی سایت‌هایی که در بالا معرفی کردیم، در اینجا نیز کاربرد دارند.

۱) مرورگر Torch

مرورگر Torch را دانلود و نصب کنید و به راحتی محتوای دلخواه‌تان را از همین‌جا دانلود کنید و لذت ببرید.


۲) دانلود با استفاده از Inspect Element

برای استفاده از این روش، کافیست روی پست مورد نظرکلیک راست کنید و در منوی کوچکی که برایتان باز می‌شود گزینه‌ی Inspect را انتخاب کنید. در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود آیکونی که شبیه نشانه‌گر موس است را انتخاب کنید و روی پست مورد نظر کلیک کنید. بعد از کلیک روی تصویر، کدی حاوی لینک تصویر نمایان میشود. میتوانید این لینک را کپی کنید یا در پنجره جدیدی باز کنید.


دانلود عکس، ویدیو و ریلز از اینستاگرام با استفاده از ربات تلگرام

می‌توان گفت استفاده از ربات تلگرام آسان‌ترین روش ممکن برای دانلود عکس، ویدیو و ریلز از اینستاگرام می‌باشد. در ادامه روش استفاده از این ربات را آموزش می‌دهیم:

ابتدا در قسمت سرچ تلگرام عبارت Instasava_bot@ را سرچ کنید. از بین پیشنهادات Instasave را انتخاب کنید. در صفحه‌ی جدیدی که برایتان باز می‌شود، START را بزنید. پس از انتخاب این ربات از شما می‌خواهد زبان مورد نظرتان را انتخاب کنید. سپس کافیست لینک کپی شده‌ی محتوای مورد‌ نظرتان را در قسمت Paste ،Message و ارسال کنید. پس از چند ثانیه فایل مورد نظرتان ارسال می‌شود و حال شما به محتوای‌ دلخواهتان رسیده‌اید.

دانلود عکس، ویدیو و ریلز از اینستاگرام با استفاده از ربات تلگرام

محتوای دلخواه را در اینستاگرام و تلگرام ذخیره کنید!

اگر نمی‌خواهید از راه‌هایی که در بالا گفتیم استفاده کنید تنها این ۴ راه باقی می‌ماند:

  • اسکرین شات
  • اسکرین ریکورد
  • ذخیره در اینستاگرام
  • ذخیره در تلگرام

۱) اسکرین شات تنها برای عکس‌ها

اسکرین شات گرفتن ساده‌ترین راهی می‌باشد که ممکن است به ذهن هر شخص برسد. اما از اسکرین شات تنها می‌توانید برای عکس‌ها استفاده کنید. از معایب آن می‌توان به کیفیت بسیار پایین عکس‌ها نسبت به عکس اصلی اشاره کرد.


۲) اسکرین ریکورد برای ویدیو‌ها

اکثر موبایل‌ها گزینه‌ای تحت عنوان Screen recorder دارند. با استفاده از این گزینه می‌توانید ویدیو‌ی مورد نظر خود را ضبط کنید.


۳) ذخیره در اینستاگرام

اینستاگرام قابلیتی دارد که می‌توانید محتواهای دلخواهتان را در خود اینستاگرام ذخیره کنید. با استفاده از این روش می‌توانید از پر شدن حافظه‌ی موبایل‌تان جلوگیری کنید. اما اگر صاحب محتوا آن را از صفحه‌ی خود پاک کند شما دیگر به عکس یا ویدیویی که ذخیره کرده‌اید، دسترسی نخواهید داشت.


۴) ذخیره در تلگرام

برای استفاده از این روش کافیست لینک پست مورد نظرتان را کپی کنید و در قسمت Save Messages تلگرام Paste کنید. حال مانند دیگر فایل‌هایی که در تلگرام برایتان ارسال می‌شود می‌توانید آن را دانلود کنید.


در آخر

در این مقاله تمام راه‌های ممکن برای دانلود محتوا از اینستاگرام را آموزش دادیم. شما برای دانلود محتوا از اینستاگرام از کدام روش استفاده می‌کنید؟

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها