ورود به جانویس

امن‌ترین و بهترین پیام‌رسان‌های سال ۲۰۲۲!

بهترین و امن‌ترین پیام‌رسان‌های سال ۲۰۲۲!
بهترین و امن‌ترین پیام‌رسان‌های سال ۲۰۲۲!

امن نگه‌ داشتن اطلاعات یک مسئله‌ی مهم در پیام‌رسان‌هاست! همه‌ی ما اطاعاتی داریم که می‌خواهیم تا حد قابل قبولی از آن‌ها محافظت کنیم. برنامه‌های پیام‌رسانی فوری رمزگذاری‌ شده، خصوصی و ایمن نگه‌داشتن چت‌ها، تماس‌ها و ویدیوهای شما را ساده‌تر و آسان‌تر می‌کنند.

برنامه‌های پیام‌رسان از زمان انتشارشان در گوشی‌های هوشمند اندرویدی رایج بوده‌اند، اما در حالی که تعدادی از برنامه‌ها با حفظ حریم خصوصی در دسترس هستند، تعداد از پیام‌رسان‌ها با ویژگی چت رمزگذاری‌ شده نیز وجود دارند. هدف این دسته از پیام‌رسان‌ها محافظت بهتر از کاربران در دنیای اینترنتی است که در آن شرکت‌های بازاریابی تلاش می‌کنند نه تنها کاربران را ردیابی کنند بلکه پیام‌های آن‌ها را نیز بخوانند.

علاوه بر این، پیام‌های خصوصی به طور سنتی شامل کپی‌هایی از جلسات چت شما می‌باشند که روی سرورهای شرکت ذخیره می‌شوند، که می‌تواند با یک حمله هک موفقیت‌آمیز به صورت آنلاین منتشر شوند.

پیام‌های فوری رمزگذاری شده با اطمینان از اینکه فقط شخصی که پیام‌های خود را برایش ارسال می‌کنید، می‌تواند واقعا آن‌ها را بخواند، حریم خصوصی و امنیت را تضمین می‌کند.

نرم‌افزار رمزگذاری قدرتمند که در برنامه‌های پیام‌رسان تعبیه شده است به این معنی است که هر شخص ثالثی که آن پیام‌ها را رهگیری کند، قادر به خواندن آن‌ها نخواهد بود.

با محبوبیت روز افزون گوشی‌های اندرویدی، اپلیکیشن‌های رمزگذاری شده به طور گسترده‌ای محبوب شده‌اند. در ادامه‌ی این مطلب ما ۴ تا از بهترین برنامه‌های پیام‌رسانی فوری رمزگذاری‌ شده را معرفی خواهیم کرد:


۱) Signal

Signal امن‌ترین و بهترین پیام‌رسان‌ها

سیگنال به طور گسترده دارای استاندارد طلایی برنامه‌های پیام‌رسانی رمزگذاری شده، می‌باشد، به این دلیل که موتور رمزگذاری آن منبع باز است و برای هر کسی قابل بازرسی است. این مسئله هک کردن را آسان‌تر نمی‌کند، اما به این معنی است که چشم‌های بیشتری وجود دارند که به استحکام روش‌های رمزگذاری نگاه می‌کنند.

علاوه بر رمزگذاری پیشرو در صنعت که در این اپلیکیشن ارائه می‌شود، خود برنامه از نظر بصری و ظاهری نسبتا ساده و اساسی است. همچنین از چت گروهی، ارسال فایل‌ها و عکس‌ها علاوه بر متن پشتیبانی می‌کند، بنابراین تمامی نیازهای اساسی یک کاربر را به خوبی تحت پوشش قرار می‌دهد.

اگر بخواهید سیگنال می‌تواند جایگزین برنامه پیش‌فرض پیامک باشد، اما متن‌های پیامک اصلی رمزگذاری نمی‌شوند؛ پس هر دو شخصی که می‌خواهند ویژگی رمزگذاری به درستی کار کند باید سیگنال را نصب داشته باشند. در غیر این صورت پیام‌ها رمزگذاری نمی‌شوند. به طور کلی با استفاده از این برنامه می‌توانید کنترل کافی بر هر دو انتهای مکالمه داشته باشید.

این برنامه همچنین شامل چندین ویژگی مفید دیگر در کنار امنیت شدید است، مانند تماس ویدیویی، که پس از یک دوره زمانی مشخص ناپدید می‌شوند. این ویژگی برای آن دسته از مکالمه‌هایی که نمی‌خواهید ضبط بمانند بسیار مناسب است.


۲) Telegram

Telegram امن‌ترین و بهترین پیام‌رسان‌ها

چت‌های خود را ایمن قفل نگه دارید!  تلگرام تقریبا به اندازه سیگنال مورد احترام است، ولی روش‌های رمزگذاری آن منبع باز نیستند؛ بنابراین توسط کارشناسان امنیتی شخص ثالث به خوبی مورد بررسی قرار نگرفته‌اند اما این برنامه دارای رابط نرم‌افزاری خوبی می‌باشد.

نکته‌ی دیگری که در مورد تلگرام باید بدانید این است که رمزگذاری انتها به انتها به طور پیش فرض فعال نیست، بنابراین قبل از اینکه کسی به چت و اطلاعات شما دسترسی پیدا کند، مطمئن شوید که حالت Secret فعال است.

جدای از این مسائل، تلگرام در بیشتر زمینه‌ها دارای ویژگی‌هایی مانند پشتیبانی از چت و ناپدید شدن پیام‌ها (پیام‌هایی که برایشان زمان انقضا در نظر گرفته شده است) می‌باشد. همچنین می‌توانید چت‌های گروهی را داشته باشید، تماس‌های ویدیویی و موارد دیگر برقرار کنید.

اگر به تمام زنگ‌ها و سوت‌های یک پیام‌رسان فوری، مانند استیکرها، ویس‌ها و حتی نرم‌افزارهای اولیه برای ویرایش عکس و ویدیو نیاز دارید، تلگرام یک انتخاب محکم است. فقط فعال کردن حالت Secret را برای داشتن ایمن‌ترین پیام‌ها فراموش نکنید.


۳) Threema

Threema بهترین پیام‌رسان‌ها

یک برنامه پیام‌رسان خصوصی ایمن فوق العاده!

Threema یکی دیگر از برنامه‌های پیام‌رسان ایمن است که هدف آن دور نگه داشتن اطلاعات شما از دست شرکت‌ها و دولت‌ها است. برنامه he را می‌توان به صورت ناشناس استفاده کرد. نه تنها پیام‌ها، بلکه تماس‌های تلفنی نیز می‌توانند به طور ایمن رمزگذاری شوند.

در حالی که اتصالات ایمن پایه اصلی بسیاری از پیام رسان‌ها هستند، Threema با اطمینان از اینکه هیچ جزئیات تماسی در سرورهای آن‌ها ذخیره نمی‌شود و هر گونه داده پیام رسانی که از طریق این اپلیکیشن می‌رود بلافاصله پس از ارسال حذف می‌شود. به عبارتی دیگر که فایل‌های محلی به جای باز بودن روی سرورهای شخص ثالث که در آن اطلاعات توسط هکرها یا آژانس‌های جمع‌آوری داده‌ها رهگیری می‌شوند، روی تلفن شما باقی می‌مانند.

با وجود تمام ملاحظات امنیتی، Threema هنوز یک برنامه پیام‌رسانی کاملا کاربردی است که به شما امکان می‌دهد تصاویر، فایل‌ها، ویدیوها و لوکیشن‌های موردنظر خود را ارسال کنید، همچنین گروه ایجاد کنید و نظرسنجی را در بین کاربران تنظیم کنید.

برای ورود به این اپلیکیشن به ایمیل یا سایر اطلاعات قابل شناسایی شخصی نیست و این امر باعث کاهش داد‌ه‌های مورد نیاز برای سواستفاده از آن‌ها می‌شود. در مجموع، Threema یک تجربه بسیار امن با در نظر گرفتن امنیت و ناشناس بودن ارائه می‌دهد.


۴) Silence

Silence

Silence ساده و بی‌حاشیه بر پایه‌ی ایمن نگه داشتن پیام‌های شما تمرکز می‌کند، با ملاحظات دیگر مانند تگ‌های حیوانات متحرک تا حدودی در لیست اولویت‌ها قرار دارد. به جای پروتکل‌های چت که از طریق وب کار می‌کنند، مستقیما با SMS و MMS سروکار دارد.

این در واقع یک اسپین آف از سیگنال است و از همان روش‌های رمزگذاری منبع باز و فوق‌ ایمن استفاده می‌کند. همچنین به طور مرتب توسط کارشناسان امنیتی در معرض دید عموم بررسی می‌شود تا مطمئن شوند که کد توسط هر سازمان دولتی که می‌خواهد کرک یا باز نشده باشد. اگر می خواهید، می‌توانید از Silence و Signal با هم استفاده کنید.

بنابراین شما از تمام مزایای پیامک/ام ام اس، مانند امکان استفاده از آن بدون Wi-Fi و همچنین تمام معایب، مانند پشتیبانی محدود از چت گروهی و عدم تماس تصویری، بهره مند می‌شوید. همانطور که از SMS/MMS استفاده می‌کنید، شبکه تلفن شما می‌تواند تشخیص دهد که به چه کسی پیام می‌فرستید، حتی اگر به لطف رمزگذاری اعمال شده نتواند بگوید چه چیزی گفته می‌شود.

برای اطمینان از اینکه همه چیز همانطور که باید ایمن است، باید یک پسورد منحصر به فرد برای قفل برنامه در نظر بگیرید. علاوه بر این، برای آرامش بیشتر، مانع از تصویربرداری از ارتباطات شما در انتها می‌شود.

جمع‌بندی…

در این مطلب ۴ تا از برنامه‌های پیام‌رسان رمزگذاری شده‌ی ایمن را معرفی و ویژگی‌هایشان را گفتیم.

شما پیام‌رسان رمزگذاری شده و ایمن دیگری می‌شناسید؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها