ورود به جانویس

پیچ و خم‌های بخش آرنا بازی Axie Infinity

پیچ و خم‌های بخش آرنا بازی Axie Infinity
پیچ و خم‌های بخش آرنا بازی Axie Infinity

چند ماه پیش بود که با انتشار فصل ۱۸ام بازی آکسی اینفینتی، تغییرات زیادی داخل این بازی به‌خصوص سیستم کسب درآمد یا همان SLP ایجاد شد. تا قبل از فصل ۱۸، شما می‌توانستید به صورت روزانه ۱۰۰ عدد توکن SLP از طریق بخش Adventure (PVE) بازی به دست بیاورید. اما در حال حاضر این مقدار نصف شده و شما نمی‌توانید روزانه بیش از ۵۰ عدد اس‌ال‌پی از طریق این بخش به دست بیاورید.

برخلاف بخش ادونچر، میزان SLP دریافتی در مبارزه‌ با دیگر پلیرها در بخش آرنا افزایش چشمگیری داشت. به همین دلیل خیلی از بازیکن‌های آکسی، به بخش Arena روی آوردند. پس اگر شما هم می‌خواهید در این بخش موفق باشید، بهتر است تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

۱. از برتری آکسی خود استفاده کنید

همان طور که در مقاله‌های قبلی گفتیم، در بازی، ۹ نژار از آکسی‌ها وجود دارد که در این بین، برخی از نژاد‌ها نسبت به گروه دیگر قوی‌تر و نسبت به گروهی دیگر ضعیف‌تر هستند. برای درک بهتر این موضوع، می‌توانید از عکس زیر استفاده کنید.

Axie-Infinity-class-weakness-and-strengths

پس بهتر است این عکس را تا حد امکان به حافظه خود بسپارید و در مسابقه‌ها، از برتری آکسی‌های خود نبست به آکسی‌های حریف استفاده کنید.

۲. خوب ترکیب بچینید

همان طور که اگر سرمربی باشگاه پاریس سن ژرمن از مسی در دفاع و از راموس در نوک پیکان حمله استفاده کند، نه‌تنها نمی‌تواند از پتانسیل بالای این بازیکن‌ها بهره ببرد بلکه باعث صدمه رسیدن و باختن تیم می‌شود؛ پس شما هم باید از هر آکسی در جایگاه مخصوص به خودش استفاده کنید.

برای مثال، بهترین ترکیب برای بخش آرنا، استفاده از یک ترکیب خطی است و توجه داشته باشید که اکسی Plant یا Defender خودتان را نوک این پیکان قرار دهید.

در این ترکیبت، تمامی ضربه‌های حریف به اکسی پلنت شما متمرکز می‌شود و از سوی دیگر اکسی‌های Attacker، می‌توانند به کار خود که ضربه زدن به تیم حریف است، تا جای امکان ادامه دهد.

۳. از کمبوها استفاده کنید

قطعا می‌دانید که برخی‌های کارت‌ها قابلیت کمبو یا ترکیب شدن را دارند. برخی از این کارت‌ها معمولا بعد از کمبو شدن، دمیج بیشتری به حریف وارد می‌کنند. گروهی دیگر از کارت‌ها باعث می‌شود که شما یک انرژی اضافه دریافت کنید.

نمونه این کارت‌ها در بازی Axie Infinity زیاد است و برای هر اکسی نیز متفاوت خواهد بود. پس توجه داشته باشید که اگر این کارت‌ها دارید، هوشمندانه و به‌موقع از آن‌ها استفاده کنید.

برخی از کارت‌هایی که قابلیت کمبو شدن دارند، برای انجام شدن به هیچ انرژیی نیاز ندارند؛ این هم یکی دیگر از خوبی‌های این سبک از کارت‌ها به شمار می‌رود.

۴. از رد دادن نترسید

منظور از رد دادن، این است که شما در یک راند هیچ حرکتی انجام ندهید. این کار اگر در زمان درستی انجام شود، می‌تواند دست بالا را در اختیار شما قرار دهد.

برای مثال، در شروع مسابقه، یکی از تاکتیک‌ها این است که هیچ حرکتی انجام ندهید و از هیچ کارتی استفاده نکنید؛ این موضوع باعث می‌شود که شما در شروع راند بعد چهار انرژی و حریف شما تنها دو انرژی داشته باشد.

یا اگر برای آکسی اتکر خود تنها یک کارت دارید، و این کارت از قضا قابلیت کمبو شدن نیز دارد، می‌توانید با رد دادن، در راندهای بعد، کارت‌هایی بیشتری برای کمبو کردن در اختیار داشته باشید.

۵. حواستان به دزد‌های انرژی باشد

همان طور که به دست آوردن انرژی اضافه می‌تواند به شما در بردن مسابقه کمک زیادی کند، از دست آن هم می‌تواند ضربه‌های سنگینی به شما بزند.

پس با شروع مسابقه، بهتر است نگاهی به کارت‌های حریف داشته باشید و اگر یکی از کارت‌های دزد انرژی در بین آن‌ها بود، در طول بازی حسابی حواستان به این کارت‌ها باشد.

یا اگر برعکس، آکسی‌های شما این کارت‌ها را داشته باشند که چه بهتر؛ شما می‌توانید با استفاده از کارت‌ها در مواقع مناسب، به خصوص راند‌های آخر، حسابی رقیب خود را نقره‌ داغ کنید.

عکس تعداد از این کارت‌ها را در ادامه برای شما قرار داده‌ایم، که می‌توانید از آن استفاده کنید.

Energy-steal-cards-in-Axie-Infinity-

۶. ‌آکسی‌های حریف را بررسی کنید

حتما می‌دانید که با کلیک کردن روی اکسی‌های حریف، می‌توانید کارت‌های آن اکسی را مشاهده کنید، سعی داشته باشید که این کار را همیشه در ابتدای شروع مسابقه انجام دهید. برسی کارت‌های حریف باعث می‌شود شما بتوانید مطابق با توانایی‌های ‌آکسی‌های حریف، ستراتژی خود را تغییر دهید.

برای مثال اگر در ابتدای مسابقه متوجه شدید که آکسی‌های حریف، کارت حمله به سریع‌ترین آکسی شما را دارند، بهتر است به جای رد دادن دست اول، از کارت‌هایی که Shield زیادی دارند، برای محافظت از سریع‌ترین اکسی خود استفاده کنید.

۷. از Buffها و Dibuff خبر داشته باشید

باف‌ها و دی‌باف‌ها می‌توانند کمک زیادی در جریان بازی به شما بکنند. اگر بخواهیم به صورت خلاصه برای شما توضیح دهیم، باف‌ها به معنی تغییرات مثبت و دی‌باف‌ها به معنی تغییراتی منفی است که در جریان بازی، روی اکسی شما اعمال می‌شود.

در مقاله راهنما کامل بازی Axie Infinity به صورت کامل تمامی این موارد را برای شما توضیح داده‌ایم که در صورت نیاز می‌توانید آن را مطالعه کنید.

۸. حواستان به فرمول و مکانیک ضربه‌ها باشد

ممکن است شما نیازی نداشته باشید که در طول مسابقه، فرمول تمامی ضربه‌ها را به یاد داشته باشید اما بهتر است با برخی از مکانیک‌های ضربات آشنا باشید.

برای مثال وقتی که آکسی شما روی حالت Last Stand قرار می‌گیرد؛ بعد از انجام یک حرکت از بین می‌رود، پس اگر می‌خواهید با یک آکسی که در حالت لست استند قرار دارد حرکتی انجام دهید، بهتر است از بیش از یک کارت استفاده نکنید. در غیر این صورت انرژی‌ها و کا‌رت‌های خود را سوخت کرده‌اید.

کلام آخر…

تمامی موارد بالا می‌توانند به شما در بهتر شدن و بالا بردن رنک خود در بخش Arena بازی حسابی کمک کند؛ پس اگر به دنبا پیشرفت کردن و صد البته افزایش درآمد هستید، بهتر است از این موارد در مبارزات خود نهایت استفاده را ببرید.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها