ورود به جانویس

راهنما کامل بازی Axie Infinity

راهنما کامل بازی Axie Infinity
راهنما کامل بازی Axie Infinity

چند هفته پیش بود که یک مقاله با عنوان “با بازی Axie Infinity ارز دیجیتال استخراج کن” برای شما منتشر کردیم؛ اگر شما هم با خواندن آن مقاله به بازی Axie Infinity علاقه‌مند شدید و می‌خواهید که این بازی را به صورت حرفه‌ای شروع کنید، بهتر است به هیچ عنوان این مقاله را از دست ندهید.

همان طور که گفتیم این بازی بر پایه بلاک‌چین ساخته شده است و شما در ازای برد‌های خود در Axie Infinity توکن‌های SLP دریافت می‌کنید که نوعی ارز دیجیتال هستند و به راحتی می‌توانید آن‌ها را در صرافی‌های معتبر به فروش برسانید.

در ادامه با آموزش تمامی مفاهیم پایه این بازی همراه شما خواهیم بود.

اکسی‌ها در بازی Axie Infinity

اکسی‌ها همان شخصیت‌های اصلی بازی Axie Infinity هستند و شما برای شروع این بازی نیاز دارید که حداقل سه اکسی خریداری کنید. شما برای خرید این اکسی‌ها باید نزدیک به ۲۰ میلیون تومان اتریوم به بازی پرداخت کنید.

در زمان نوشته شدن این مقاله تنها ۹ اکسی در بازی وجود دارد که شما ۶ عدد از آن‌ها را می‌توانید به صورت مستقیم از فروشگاه بازی خریداری کنید؛ اما ۳ اکسی دیگر در کلاس سری (Secret Class) قرار دارند و شما تنها می‌توانید این اکسی‌ها را از طریق تولید مثل (Breed) در بازی به دست بیاورید.

هر اکسی در مقابل گروهی از اکسی‌های دیگر قوی‌تر و در مقابل گروهی دیگر ضعیف‌تر است. عکس زیر به خوبی دسته‌بندی اکسی‌ها را به شما نشان می‌دهد.

اکسی‌ها اکسی‌ها در بازی Axie Infinityدر بازی Axie Infinity

بخش‌های بدن و ویژگی‌ها

همه اکسی‌ها بخش‌های بدن و ویژگی‌های یکسانی دارند اما قدرت و عدد این بخش‌ها و ویژگی‌ها، تفاوت بین اکسی‌ها را رقم می‌زند.

Health: این ویژگی به معنی جون یا خون اکسی شماست و نشان می‌دهد که شخصیت شما چقدر دیگر می‌تواند در مقابل ضربه‌های تیم حریف مقاومت کند.

Morale: مورال نشان‌دهنده قدرت ضربات نهایی اکسی شماست به خصوص وقتی که Health اکسی به شدت کاهش یافته است.

Skill: اسکیل یا مهارت نشان می‌دهد که قدرت اکسی شما در استفاده همزمان از چند کارت چقدر می‌باشد.

Speed: این ویژگی نشان‌دهنده سرعت اکسی است. هرچه این سرعت بالاتر باشد شانس حریف شما برای وارد کردن ضربه‌های محکم بسیار کمتر می‌شود.

هر اکسی شش عضو بدن دارد که چهار عضو اصلی یعنی پشت، شاخ، دهان و دم در قدرت‌های اکسی تاثیر دارند و دو بخش دیگر یعنی گوش و چشم تنها اعضای تزیینی شخصیت شما هستند.

کارت‌ها

قبل از شروع هر مسابقه به شما کارت‌هایی داده می‌شود که هر کدام قدرت و خاصیت متفاوتی دارند. شما باید از این کارت‌ها برای شکست دادن حریف خود استفاده کنید.

توجه داشته باشید که کارت‌هایی که شما در هر مسابقه دریافت خواهید کرد، با مسابقه قبلی فرق می‌کند؛ توضیح هر کارت نیز زیر آن نوشته شده است.

Buff و Debuff

باف و دی‌باف به معنی تغییراتی است که اکسی شما در حین مبارزه با آن روبه‌رو می‌شود. حالا اگر این تغییرات مثبت باشند با نام Buff شناخته می‌شوند و Debuff دقیقا برعکس این مجارا است.

در حال حاضر ۳ باف و ۱۳ دی‌باف در بازی وجود داره که در ادامه آن‌ها برای شما توضیح می‌دهیم.

باف‌ها

 • Attack Up: قدرت حمله بعدی شما را ۲۰ درصد افزایش می‌دهد.
 • Morale Up: قدرت Morale شما را ۲۰ درصد برای راند بعدی افزایش می‌دهد.
 • Speed Up: سرعت شما را ۲۰ درصد برای راند بعدی افزایش می‌دهد.

دی‌باف

 • Aroma: در حمله بعدی نقاط حساس اکسی شما، هدف اصلی خواهند بود
 • Attack Down: قدرت حمله شما را ۲۰ درصد کاهش می‌دهد.
 • Chill: اکسی شما نمی‌تواند در راند بعدی حضور داشته باشد.
 • Fear: هر اکسی که دچار این دی‌باف شود، راند بعدی نمی‌تواند حضور داشته باشد.
 • Fragile: قدرت شیلد برای راند بعد نصف می‌شود. یعنی ضربات حریف روی شما دو برابر اثر خواهند داشت.
 • Jinx: اکسی شما نمی‌تواند در راند بعد ضربات نهایی و محکم به حریف وارد کند.
 • Lethal: ضربه بعدی به اکسی شما، یک ضربه کاری خواهد بود و جون زیادی از آن می‌گیرد.
 • Morale Down: قدرت Morale اکسی شما ۲۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.
 • Poison: تا وقتی که اثر این Debuff باقی بماند، اکسی شما با هر کردم ۲ واحد از HP خود را از دست می‌دهد.
 • Sleep: در حمله بعدی رقیب شما خبری از Shield نخواهد بود
 • Speed Down: سرعت اکسی شما برای حمله بعدی ۲۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.
 • Stench: اکسی شما برای حمله بعدی تمرکز کافی نخواهد داشت.
 • Stun: این Debuff چیزی شبیه به Sleep است.

Breed یا تولید مثل

قابلیت Breed همان قابلیت تولید مثل در اکسی‌هاست این قابلیت تا حد زیادی از بازی Pokemon گرفته شده است.

هر اکسی حداکثر می‌تواند ۷ بار در Breed شرکت کند و شما برای هر بار برید کردن باید SLP بپردازید. این مقدار با هر بار تولید مثل افزایش پیدا می‌کند.

مثلا شما در Breed اول باید ۱۵۰ و در Breed آخر باید ۳۱۵۰ توکن SLP بپردازید.
البته توجه داشته باشید که برخی از اکسی‌ها تنها از طریق برید کردن به دست می‌آید و شما نمی‌توانید آن‌ها را به صورت مستقیم از فروشگاه بازی خریداری کنید.

حالت داستانی

بعد از آشنایی کامل با اکسی‌ها، میرسیم به قسمتی که شما می‌توانید از طریق آن کسب درآمد کنید. حالت‌های مبازره بازی Axie Infinity به دو دسته داستانی و آرنا تبدیل می‌شود؛ البته حالت داستانی با نام Player Vs Environment (PVE) نیز شناخته می‌شود. در این قسمت‌ همان طور که از اسم‌اش پیداست، شما باید در دنیای داستانی اکسی‌ها به مبارزه بپردازید. در هر روز شما می‌توانید حداکثر ۱۰۰ عدد SLP به دست بیاورید.

حالت آرنا

حالت آرنا یا Arena Mode قسمتی از مبارزات اکسی اینفینیتی است که شما در آن به جای روبه‌رو شدن با داستان و هوش مصنوعی بازی، باید با بازیکن‌های دیگر مبازره کنید. در این قسمت مبارزه‌ها بر اساس MMR انجام می‌شوند؛ یعنی شما با بازیکن‌های دیگری که MMR آن‌ها نزدیک به شماست مبارزه می‌کنید.

در Arena Mode که با نام Player Vs Player (PVP) نیز شناخته می‌شود، شما بسته به MMR فعلی‌تان، در ازای هر برد بین ۱ تا ۱۲ عدد SLP دریافت می‌کنید. در صورت مساوی شدن نیز سیستم بازی به صورت خودکار SLPها را بین دو بازیکن تقسیم می‌کند.

خیالتان راحت باشد شما با باخت در مبازره‌ها SLP از دست نخواهید داد اما این باخت‌ها روی MMR شما تاثیر منفی می‌گذارند.

انرژی

شما با هر بار شرکت در یکی از مسابقات بخش PVE یا PVP یکی از انرژی‌های خود را از دست می‌دهید. اگر انرژی‌های شما تمام شود، شما هنوز هم می‌توانید در مسابقات شرکت کنید فقط دیگر در ازای برد یا مساوی به شما XP یا SLP تعلق نخواهد گرفت.

در مورد تعداد‌ انرژی‌های شما باید بگوییم که این مقدار بسته به تعداد اکسی‌های شما متغیر است و جای نگرانی نیست؛ این انرژی‌ها بعد از ۲۴ ساعت دوباره برمی‌گردند.

Quest

Quest بخش دیگری از بازی‌ است که شما می‌توانید از طریق آن SLP به دست بیاورید. این بخش در واقع همان چالش‌هایی هستند که شما می‌توانید با انجام دادن آن‌ها SLP اضافه به دست بیاورید.

Questها به سه بخش روزانه، ماهانه و ویژه تقسیم می‌شوند؛ در زمان نوشته شدن این مقاله تنها بخش چالش‌های روزانه در دسترس است و دو بخش دیگر هنوز به صورت کامل وارد بازی نشده‌اند.

سیستم مبارزه

سیستم کلی مبارزات در هر دو حالت مختلف بازی یکسان است، در هر راند به شما تعداد کارت داده می‌شود که شما با کمک آن‌ها باید اکسی‌های حریف خود را نابود کنید. همانطور که قبل‌تر گفتیم، کارت‌هایی که در هر مسابقه به شما داده می‌شود با مسابقه‌های دیگر، متفاوت است. پس باید به توضیحات زیر هر کارت توجه کنید.

توجه داشته باشید که هر کارت به انرژی برای اجرا شده نیاز دارد پس مواظب باشید که از کارت‌های خود چگونه استفاده می‌کنید.

کلام آخر

این مقاله تمام چیزهایی بود که شما برای شروع Axie Infinity به آن دارید. برای نکته آخر بهتر است که هر بار قبل از شروع مبارزه با توجه به اکسی‌ها و کارت‌هایی که در اختیار شما قرار گرفته، یک استراتژی تعیین کنید تا در طول مبارزه به مشکل برنخورید.

2 دیدگاه

 1. سلام عرضی داشتم تمام توضیحات رو نوشتین ولی نگفتین کجا این بازی ها رو دانلود کنیم و چه جوری ثبت نام کنیم.

  1. سلام، همه نسخه‌های بازی از سایت axieinfinite.com قابل دانلود هستند؛ برای ثبت‌نام هم می‌توانید از همین سایت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها