ورود به جانویس

چگونه روی پلی‌استیشن ۵ پارتی بسازید

چگونه روی پلی‌استشین ۵، پارتی بسازید
چگونه روی پلی‌استشین ۵، پارتی بسازید

بخش زیادی از کیف و حال بازی‌ها، وابسته به تجربه دسته جمعی آن‌هاست و قطعا صبحت کردن در حین بازی لذت همه چیز را چند برابر می‌کند. امروزه خیلی از بازی‌ها سیستم گفت و گوی اختصاصی خودشان را در اختیار پلیرها قرار می‌دهند، که در اکثر مواقع تعریفی از لحاظ کیفیت و رسایی صدا ندارد. از سوی دیگر اگر شما به همراه دو دوست دیگرتان، وارد یک گروه پنج نفره شوید؛ برای مثال بخواهید بازی Rainbow Six Siege را تجربه کنید؛ اگر بخواهید برای گفت و گو دست به دامن سیستم چت صوتی اختصاصی بازی شوید، بقیه اعضای گروه نیز، صدای شما را می‌شوند و این موضوع ممکن است برای آن‌ها خوش‌آیند نباشد.

دقیقا همین جاست که راه‌های دیگر ارتباطی مانند دیسکورد و پارتی‌های پلی‌استیشن به داد شما می‌رسند. استفاده از دیسکورد که آسان است؛ فقط کافیست این اپلیکیشن را روی کنسول یا سیستم خود نصب کنید، یک شبکه برای خود و دوستانتان بسازید و سپس هر زمان که می‌خواهید در ارتباط باشید، وارد این شبکه شوید.

پارتی‌های پلی‌استیشن، شاید تنها پارتی‌هایی باشند که خیلی از ما امکان تجربه آن‌ها را داشته باشیم؛ اگر شما هم دوست دارید طریقه ساخت و استفاده از این قابلیت پلی‌استیشن را یاد بگیرید، بهتر است تا آخر این مقاله همراه ما بمانید.

پارتی پلی‌استیشن چیست؟

اگر بخواهیم به زبان ساده توضیح دهیم، پارتی پلی‌استیشن چیزی شبیه به دیسکورد است؛ این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا با دوستان خود به صورت صوتی در ارتباط باشید؛ حتی اگر بازی که در حال تجربه آن هستید، سیستم چت صوتی نداشته باشد.

علاوه بر این، پارتی پلی‌استیشن یک سیستم مستقل است؛ یعنی شما و دوستانتان حتی اگر در حال تجربه یک بازی یکسان هم نباشید، همچنان می‌توانید به صبحت کردن ادامه دهید.

از سوی دیگر اگر شما یک پارتی روی پلی‌استیشن ۵ بسازید، کاربرهای پلی‌استیشن ۴ نیز می‌توانند وارد این پارتی شوند؛ برعکس این موضوع نیز امکان‌پذیر است.

چگونه پارتی بسازید

پارتی‌های پلی‌استیشن به دو دسته باز و بسته تقسیم می‌شوند. اگر پارتی شما باز باشد، تمامی کسانی که در لیست دوستان‌ شما قرار دارند، می‌توانند بدون هیچ محدودیتی وارد پارتی شوند؛ اما اگر پارتی بسته باشد، تنها با گرفتن دعوت‌نامه، امکان ورود به پارتی، وجود خواهد داشت.

برای ساختن یک پارتی باز، از راهنمای زیر استفاده کنید.

۱. دکمه PS روی کنترلر پلی‌استیشن را فشار دهید و بعد از باز شدن کنترل سنتر، وارد بخش Game Base شوید.

۲. از منو پاپ آپ باز شده، تب Parties را انتخاب کنید.

۳. سپس یک پنجره کوچک برای شما باز می‌شود و در ادامه روی دکمه Start Party کلیک کنید.

۴. گزینه Open Party را انتخاب کنید.

۵. سپس می‌توانید از بخش Invite Players دوستانتان را دعوت کنید اما اگر فعلا نمی‌خواهید دوستانتان را دعوت کنید، می‌توانید از این بخش عبور کنید. امکان دعوت دوستان، بعدا هم در دسترس شما خواهد بود.

۶. حالا روی گزینه Start Party کلیک کنید.

تبریک؛ شما یک پارتی باز ساختید.

اما اگر دوست ندارید، یک پارتی بی در و پیکر داشته باشید و نمی‌خواهید هر کسی، حتی دوستان بدون اجازه وارد پارتی شوند، می‌توانید به کمک روشی که در ادامه به شما یاد می‌دهیم، یک پارتی بسته بسازید.

۱. دکمه PS روی کنترلر پلی‌استیشن را فشار دهید و بعد از باز شدن کنترل سنتر، وارد بخش Game Base شوید.

۲. از منو پاپ آپ باز شده، تب Parties را انتخاب کنید.

۳. سپس یک پنجره کوچک برای شما باز می‌شود و در ادامه روی دکمه Start Party کلیک کنید.

۴. گزینه Close Party را انتخاب کنید.

۵. در ادامه روی گزینه Create New Group کلیک کنید.

۶. حالا باید دوستانتان را به پارتی بسته‌ای که ساخته‌ای دعوت کنید، البته همانند پارتی‌های باز، در ادامه نیز امکان دعوت دوستان وجود دارد با این تفاوت که آن‌ها تا زمانی که دعوتنامه‌ای از سمت شما دریافت نکنند، نمی‌توانند وارد پارتی شما شوند.

کلام آخر..

امیداوریم که این آموزش شما را از شر چت صوتی بازی‌ها خلاص کرده باشد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها