ورود به جانویس

هر آنچه راجع به فصل ۱۹ Axie Infinity باید بدانید

هر آنچه راجب فصل جدید Axie Infinity باید بدانید
هر آنچه راجب فصل جدید Axie Infinity باید بدانید

در ادامه مقاله‌های آموزشی بازی‌ محبوب Axie Infinity و با نزدیک‌تر شدن به تاریخ انتشار فصل ۱۹ این بازی، تصمیم گرفته‌ایم به همراه این مقاله، شما را با همه تغییرات فصل جدید اکسی آشنا کنیم. البته توجه داشته باشید که این مطلب مربوط به تغییرات بخش آرنا یا همان PVP بازی می‌باشند و بخش ماجرایی یا PVE همانند فصل‌های قبلی، تغییر زیادی نخواهد داشت.

بهتر است اول از همه با جایزه‌های این فصل شروع کنیم؛ طبق پچ نوت منتشر شده، بیش از ۳۰۰۰ توکن AXS به نفرات برتر فصل جدید Axie Infinity تعلق می‌گیرد. هر توکن AXS در حال حاضر تقریبا ۱۵۰ دلار ارزش دارد، با این حساب ارزش تقریبی جوایز این فصل به نزدیک ۴۵۰۰۰۰ دلار می‌رسد. به سه نفر برتر فصل ۱۹ اکسی به ترتیب ۱۳۵، ۱۳۰ و ۸۲.۵ عدد توکن AXS اهدا خواهد شد. در ادامه می‌تواند لیست کامل جوایز را مشاهده نمایید:

Axie-season19-rewards

بالانس کارت‌‌ها

از جوایز که بگذریم به یکی از بزرگ‌ترین مشکلات پلیرهای این بازی می‌رسیم و آن هم موضوع بالانس نبودن برخی کارت‌هاست. برای کسانی که با این موضوع آشنایی ندارند، باید بگوییم که برخی از کارت‌های بازی بیش از حد قوی و برخی دیگر بیش از حد ضعیف هستند و همین موضوع مدت‌هاست که بازیکن‌های Axie Infinity را عذاب می‌دهد. طبق اطلاعات پچ نوت، موضوع بالانس کردن کارت‌ها قرار است تا حد زیادی این مشکل را برای فصل آینده برطرف کند تا مسابقات در هر سطحی عادلانه‌تر برگزار شوند. همچنین این کار باعث خواهد شد متای کلی بازی تا حد زیادی دست خوش تغییر شود. شما می‌توانید تمامی تغییرات مربوط به کارت‌ها را در عکس زیر مشاهده نمایید.

Axie-season19-cards- balancing

بروزرسانی Critical strikeها

ضربه‌های کاری یا همان Critical strikeها نیز در کنار عدم بالانس کارت‌ها، یکی دیگر از مشکلات همیشگی پلیرها به حساب می‌آید که این موضوع نیز در فصل آینده تا حدی بهبود پیدا خواهد کرد. در حال حاضر بازیکن‌ها از تعداد کم این ضربات در بازی ناراضی هستند؛ اما توسعه‌دهندگان Axie Infinity اعلام کرده‌اند که در مسابقات، پلیرها بیشتر از اکسی‌هایی استفاده می‌کنند که سرعت و HP بیشتری دارند و همین موضوع باعث شده تا احساس کنند تعداد Critical strikeها کم است.

از سوی دیگر، بخشی از بازیکن‌ها به دمیج بیش از حدی که این ضربات وارد می‌کنند، گله‌مند هستند؛ در همین راستا با شروع فصل جدید، Critical strikeها با میزان Morale اکسی ارتباط مستقیم خواهد داشت. یعنی اگر مورال یک اکسی کم باشد، قدرت Critical Strike آن نیز کمتر خواهد بود. اگر شما می‌خواهید مقدار دقیق Critical strike اکسی خود را به دست بیاورید، می‌توانید از فرمول Morale*10+Morale*0.4-18 استفاده کنید.

بروزرسانی فرمول کارت‌های Skill

از آنجایی که Combo شدن کارت‌های Skill نسبت به دیگر کارت‌ها دمیج کمتری وارد می‌کرد، با شروع فصل جدید، فرمول محاسبه دمیج کارت‌های اسکیل در حالت کمبو به فرمول Skill*-.55-12.5 تغییر پیدا خواهد کرد. همین موضوع می‌تواند تا حد زیادی این اختلاف بین کارت‌های Skill و دیگر کارت‌های موجود در بازی را جبران کند.

و در آخر، با شروع فصل جدید MMR همه بازیکن‌ها ۱۲۰۰ خواهد بود.

فصل ۱۹ Axie Infinity در تاریخ ۲۱ دسامبر (۳۰ آ‌ذر) ساعت ۴ عصر به وقت GMT (۷:۳۰ عصر به وقت ایران) در دسترس قرار خواهد گرفت.

سوالات متداول

با شروع فصل ۱۹ اکسی اینفینیتی MMR چند شده؟

MMR همه بازیکن‌ها با شروع فصل ۱۹ بازی، ۱۲۰۰ خواهد بود.

فرمول Critical strike چه تغییری کرده است؟

طبق پچ نوت فصل ۱۹، Critical strikeها بهینه‌تر شدن و از این به بعد با فرمول Morale*10+Morale*0.4-18 محاسبه خواهند شد.

مهم‌ترین تغییرات فصل ۱۹ اکسی اینفینیتی چی بوده؟

بالانس شدن کارت‌ها، تغییر فرمول محاسبه Critical strikeها، بروزرسانی کارت‌های Skill و افزایش جایزه نفرات برتر از مهم‌ترین تغییرات فصل ۱۹ بازی به شمار می‌روند.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها