ورود به جانویس

هر چیزی که باید درباره شلید و ضربه‌ها در Axie Infinity بدانید!

هر چیزی که باید درباره شلید و ضربه‌ها در Axie Infinity بدانید!
هر چیزی که باید درباره شلید و ضربه‌ها در Axie Infinity بدانید!

در ادامه مقاله‌های آموزشی بازی Axie Infinity این بار با آموزش یک مسئله اصلی یعنی فرمول شیلد و ضربه‌ها با شما همراه خواهیم بود.

این مقاله را با محاسبه ضربه‌ها شروع می‌کنیم. محاسبه ضربه‌ها به پنج بخش تقسیم می‌شود که دانستن هر کدام می‌تواند کمک زیادی به شما در بردن مسابقات Arena و در نتیجه داشتن درآمد بیشتر بکند. پس اگر به فکر پیشرفت هستید، بهتر است تا آخر این بخش همراه ما باشید.

۱. سنگ، کاغذ، قیچی

این بخش از ضربه‌ها، که مهم‌ترین آن‌ها نیز به شمار‌ می‌آید، شباهت زیادی به بازی سگ، کاغذ، قیچی خودمان دارد. همان‌ طور سنگ نسبت به قیچی برتری دارد اما کاغذ می‌تواند بر سنگ غلبه کند، برخی از اکسی‌ها در بازی، نسبت به گروهی قوی‌تر و نسبت به گروهی دیگر ضعیف‌تر هستند. این قوی‌تر و ضعیف‌تر بودن به معنی وارد کردن ۱۵ درصد دمیج بیشتر است. برای مثال اگر اکسی پلنت شما به اکسی آکوا حریف حمله کند، با هر ضربه، ۱۵ درصد دمیج بیشتر وارد می‌شود.

عکس زیر به خوبی این مسئله را برای شما توضیح می‌دهد، البته اگر دنبال‌‌کننده مقالات ما باشید، بارها و بارها این عکس‌ را دیده‌اید.

axie-infinity-damage

۲. امتیاز‌های RPS   

امتیاز‌های RPS در واقع امتیاز‌‌هایی هستند که کارت شما علاوه بر دمیج وارد شده به حریف، در اختیارتان می‌گذارد. در ادامه سه کارت با امتیاز‌های RPS را برای شما قرار داده‌ایم.

کارت Ivory Stab

این کارت که مخصوص نژاد Beast است با هر ضربه Critical که به حریف وارد می‌کند، یک انرژی نیز به دست میاورد.

Beast-attacking-plant

کارت Water Sphere

این کارت آکوا، علاوه بر وارد کردن ۱۱۰ دمیج به اکسی‌های تیم حریف، برای دو راند آن‌ها را Chill می‌کند.

برای کسانی که نمی‌دانند، اگر یک اکسی Chill شود، بعد از تمام شدن HPاش نمی‌تواند وارد حالت Last Stand بشود.

aqua-attacking-plant

کارت Patient Hunter

این کارت نژاد Brid در حالت عادی، ۱۴۰ دمیج به اکسی‌ها دیگر وارد می‌کند، اما اگر جون اکسی شما زیر ۵۰ درصد باشد، و شما از این کارت استفاده کنید، اولویت حمله اکسی شما، به اکسی آکوا حریف خواهد بود.

bird-attacking-bird

۳. ضربه‌های Combo

ضربه‌های کمبو، در حقیقت همان ضربه‌های ترکیبی هستند، اگر بخواهیم ساده‌تر برای شما توضیح دهیم، اگر شما دو یا سه کارت مشخص شده را به صورت همزمان استفاده کنید، می‌توانید ضربه‌های بهتری به حریف وارد کنید.

برای مثال، اکسی‌های نژاد Bird دو کارت دارند که اگر با هم استفاده شوند، یکی از آن‌ها ضربه‌های Critical را برای شما گارانتی می‌کند و دیگر بیش از ۲۰۰ دیمج در حالت ضربه Critical به حریف‌های شما وارد می‌کند که به راحتی می‌توانید با همین دو کارت، یکی از اکسی‌های حریف را سر راه خود بردارید.

فرمول دقیق محاسبه ضربه‌های کمبو یا ترکیبی ۵۰۰ / (attack * skill) است؛ که شما به حفظ کردن آن نیاز چندانی نخواهید داشت.

۴. حمله‌‌های هم کلاس

حمله‌های هم کلاس یا Same Class Attacking زمانی رخ می‌دهد که شما با کارت‌های هم کلاس، به اکسی‌های حریف حمله کنید که در این صورت ضربه‌های شما تقریبا با ۱۰ درصد افزایش دمیج وارده شده، همراه خواهند بود.

برای مثال اگر شما با یک کارت آکوا که ۱۱۰ دمیج در حالت عادی وارد می‌کند، به آکسی تیم حریف که از نژاد آکوا است حمله کنید، ضربه شما تقریبا ۱۲۱ دمیج به اکسی حریف وارد می‌کند.

۵. ضربه‌های Critical

این نوع ضربه‌ها به صورت کامل رندوم هستند و به همین دلیل هیچ قاعده و قانونی برای پیشبینی زمان انجام آن‌ها وجود ندارد.

البته همان طور که قبل‌تر گفتیم، نژاد Bird یک کارت دارد که می‌تواند ضربه‌های Critical را برای شما گارانتی کند.

محاسبه شیلد‌ها

شما قبل از اینکه بخواهید اکسی‌های تیم حریف را از بین ببرید، باید اکسی‌های خود را زنده نگه دارید و در این مسیر Shield‌ها می‌توانند کمک زیادی به شما بکنند.

در حالت عادی، همان مقدار شیلدی که روی کارت‌ها نوشته شده است، بر روی اکسی شما اعمال می‌شود اما این شرایط در دو صورت تغییر پیدا می‌کند که در ادامه این حالت‌ها را برای شما توضیح می‌دهیم.

۱. شیلد‌های هم کلاس

شلید‌های هم کلاس یا Same Class Shield شباهت زیادی به ضربه‌های هم کلاس دارد. در صورت استفاده از کارت‌هایی هم نژاد با اکسی خود، تقریبا ۱۰ درصد شیلد بیشتر دریافت می‌کنید. البته اگر شما به صورت همزمان از دو کارت شیلد پلنت، برای اکسی نژاد پلنت خود استفاده کنید، تنها یکی از آن دو کارت با ۱۰ درصد شیلد بیشتر اعمال می‌شود. اگر به خوبی این موضوع را درک نکرده‌اید، به دقت به مثال بعدی توجه کنید.

کارت Hermit ۱۰۰ شیلد و کارت Carrot ۴۰ شیلد روی اکسی شما اعمال می‌کند. حالا اگر شما از این دو کارت به صورت همزمان روی اکسی پلنت خودتان استفاده کنید، در حالت عادی باید ۱۴۰ شیلد اعمال شود، اما کارت دوم به دلیل قانون شیلد‌های هم‌کلاس با ۱۰ درصد شیلد بیشتر اعمال می‌شود و شما در واقع ۱۴۴ شیلد برای محافظ از اکسی پلنت خود در اختیار خواهید داشت.

۲. امتیازات زنجیره‌ای

زمانی که شما در یک راند از کارت‌های یک نژاد برای دو اکسی متفاوت استفاده می‌کنید، باعث می‌شود ۵ الی ۶ درصد شیلد بیشتر روی اکسی‌های شما اعمال شود. برای مثال اگر شما از کارت Carrot برای اکسی شماره یک و از کارت Shiitake برای اکسی شماره دو استفاده کنید، امتیاز زنجیره‌ای دریافت می‌کنید. زیرا هر دو این کارت‌ها مربوط به نژاد Plant هستند.

کلام آخر…

ما در این مقاله، هر چیزی که شما برای یادگیری شیلد و ضربه‌های بازی اکسی اینفینیتی نیاز دارید، به شما آموزش داده‌ایم؛ این نکات می‌توانند کمک زیادی به شما در بردن مسابقه‌های Arena بکند. البته که شما نیاز نخواهید داشت فرمول‌ها را دقیق حفظ کنید، همین که کلّیت این موضوع یادتان باشد، کافیست.

2 دیدگاه

 1. سلام عالی هستید لطفا اموزشی رابطه با نسخه اندروید بدهید
  والان زمان منسبه برا ورود وسرمایه لازم ممنون از راهنماییتون

  1. سلام، خیلی ممنون، نظر لطف شماست.
   با توجه به اینکه ارزش ارزهای دیجیتال به صورت کلی روند صعودی دارند، در حال حاضر زمان مناسبی برای ورود به این بازی هست.
   حتما یک مقاله درباره کار کردن با نسخه اندروید این بازی هم منتشر می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها