ورود به جانویس

۱۱ بازی NFT در سال ۲۰۲۲ که باید آن‌ها را تجربه کنید  

این روزها NFTها سروصدای بسیاری در دنیا به‌پاکرده­‌اند. با همه‌­گیر شدن بازی­‌های NFT ممکن است کنجکاو باشید که وارد این بازی­‌ها شوید. اگر یک گیمر هستید و روی NFTها سرمایه­‌گزاری کرده­‌اید، می‌توانید از طریق این بازی‌­ها هم خود را سرگرم کنید و هم کسب درآمد داشته باشید.

همه بازی‌­های NFT یکسان ساخته نمی‌شوند. ما در این مقاله به شما نحوه عمل‌کرد و بهترین بازی­‌های NFT درسال ۲۰۲۲ را معرفی می‌کنیم.

بازی‌هایNFT  چگونه کار می‌کنند؟

بازی‌های NFT ترکیبی از طراحی سنتی بازی‌ها و مکانیزم غیرسنتی هستند که معمولا هم روی NFTها تمرکز دارند.

این بازی‌ها از NFTها نه‌تنها در مکانیزم بازی بلکه در قوانین‌ومقررات بازی نیز استفاده کرده‌اند.

به عنوان مثال شما وقتی مواردی را در بازی به‌دست می‌آورید ممکن است که NFTهایی باشند که شما می‌توانید آن‌ها را با بازیکن‌های دیگر تعویض کنید.

علاوه بر آن شما می‌توانید بازی‌های NFT را بیابید که می‌توانید از طریق آن‌ها کسب درآمد کنید.

این بازی‌ها این امکان‌ را به شما می‌دهند که علاوه‌ بر سرگرم شدن بتوانید کسب درآمد هم داشته باشید.

با این حال بیش‌تر آن‌ها نیاز به سرمایه اولیه دارند که شما باید قبل از وارد شدن در آن‌ها یک سرمایه اولیه قرار دهید.

بهترین بازی های NFT در سال ۲۰۲۲

همان‌طور که قبلا ذکر شد بازی‌های NFT مشابه‌هم نیستند و در سبک‌ها و ژانرهای متفاوتی ساخته می‌شوند.

به همین دلیل انتخاب یک ژانر به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

علاوه‌بر این باید توجه کنید که برخی از بازی‌های NFT برای کسب درآمد هستند برخی دیگر فقط جنبه سرگرمی دارند؛ بنابراین تصمیم با شما است که کدام بازی را انتخاب می‌کنید.

برای کمک به انتخاب راحت‌تر ما در این پست تعدادی از بهترین بازی‌های NFT در سال ۲۰۲۲ را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. Axie Infinity

Axie Infinity یکی از برترین بازی‌های NFT است که روزانه ۲.۸ میلیون بازیکن فعال دارد. این بازی برای کسب درآمد به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا توکن‌های AXS را از طریق بازی به دست آورند؛ سپس بازیکنان می‌توانند از این توکن‌ها در بازی استفاده کنند.

بازیکنان با خرید سه حیوان خانگی دیجیتالی به نام Axies شروع می‌کنند و آن‌ها را بزرگ می‌کنند تا در نهایت نسل‌هایی از این موجودات‌ را ایجاد کنند. هر Axie اثر ژنتیکی خود‌ را بر فرزندان خود به‌جا می‌گذارد و ویژگی‌ها، ضعف‌ها و نقاط قوت خود را منتقل می‌کند. در حالت ایده‌آل، بازیکنان باید سعی‌کنند یک نژاد کم‌یاب از Axies با منحصربه‌فردترین ویژگی‌ها ایجاد کنند تا قیمت مناسبی برای آن‌ها در بازارهای Ethereum NFT به‌دست آورند؛ جایی که موجودات می‌توانند معامله شوند.

طبق وب‌سایت Axie Infinity، گران‌ترین اکسی که تا به حال فروخته شده، ۸۲۰۰۰۰ دلار بوده است. علاوه‌بر این، ۳.۶ میلیارد دلار معاملات در بازار داخلی‌ آن‌ها انجام شده است.

۲. Alien Worlds

یکی‌دیگر از بازی‌های NFT  بازی Alien Worlds است که بیش از ۱.۱ میلیون بازیکن دارد.

این بازی به شما این امکان‌را می دهد تا توکن‌های Trilium (TLM) بدست بیاورید.

در این بازی NFT که بر پایه متاورس است، بازیکنان می‌توانند به مأموریت‌های مختلف بروند و NFTهای زیادی کشف کنند.

بازیکنان می‌توانند برای استخراج Trilium و یا مبارزه با بازیکن‌های دیگر از این NFTها استفاده کنند.

۳. Gods Unchained

Gods Unchained یک بازی در سبک معامله کارت است که به بازیکنان این اجازه را می‌دهد از طریق آن کسب درآمد داشته باشند. این بازی رایگان به بازیکنان مالکیت کامل بر آیتم‌های درون خود را می‌دهد؛ به این معنی که آن‌ها آزاد هستند کارت‌های خود را هر طور که می‌خواهند بفروشند، معامله کنند یا استفاده کنند. بازیکنان جدید در ابتدا ۱۴۰ کارت رایگان دریافت می‌کنند تا بتوانند در مورد نحوه انجام بازی اطلاعات کسب کنند.

هر کارت دارای قدرت‌های منحصر‌به‌فردی است و بر اساس فاکتور‌های مختلفی دسته‌بندی می‌شوند. برخی از کارت‌ها به شما امکان را می‌دهند تا موجودات را احضار کنید، به دیگران سلامتی بدهید، کارت‌های اضافی بدست آورید و بسیاری موارد دیگر. بازیکنان می‌توانند کارت‌ها را با خرید آن‌ها از بازیکنان دیگر یا با برنده شدن در بازی‌های PVP جمع‌آوری کنند.

در مسابقات PVP، زمانی می‌توانید برنده شوید که ابتدا جان حریف خود را به صفر برسانید. سپس به ازای هر برد، امتیاز و تجربه دریافت می‌کنید. هنگامی که نوار تجربه پر شد، می‌توانید یک بسته کارت جدید دریافت کنید و به مرحله بعدی بروید.

۴. The Sandbox

Sandbox یک پلتفرم NFT مبتنی بر جامعه است که بسیار شبیه Minecraft است؛ زیرا به‌جای بازی، بیش‌تر یک پلتفرم سازنده است.

با The Sandbox، بازیکنان یا سازندگان می‌توانند از بازی‌هایی که ایجاد می‌کنند درآمد کسب کنند و دارایی‌هایی را که طراحی می‌کنند به بازار عرضه کنند.

توکن این پلتفرم SAND نام دارد که می‌توان برای خرید آیتم‌های درون بازی در بازار استفاده از آن استفاده کرد.

بازیکنان هم‌چنین می‌توانند قطعه‌ای از املاک دیجیتالی در Metaverse The Sandbox به نام «زمین» بخرند و آن را با بازی‌ها و دارایی‌هایی که دارند پر کنند تا تجربیات منحصر‌به‌فردی بسازند. متاورس این بازی از ۱۶۶۴۶۴ زمین تشکیل شده است که بازیکنان می‌توانند از آن برای میزبانی بازی‌ها، ساخت مسکن یا توسعه تجربه‌های چند‌نفره استفاده کنند.

۵. Splinterlands

همانند عنوان Gods Unchained، بازی Splinterlands یک بازی کارتی NFT است که به بازیکنان اجازه می‌دهد در حین بازی درآمد کسب کنند و گیم‌پلی جذابی دارد. تفاوت اصلی این بازی با گادز آنچیند این است که برای شروع بازی باید بسته کارت خود را خریداری کنید. هر کارت دارای قدرت‌ها و توانایی‌های متفاوت هست.

شما می‌توانید کارت‌هایی را پیدا کنید که به شما امکان را می‌دهند تا سلامتی را بازیابی کنید، آسیب مضاعف وارد کنید، سرعت‌ بازی را کاهش دهید و بسیاری موارد دیگر.

بازیکنان می‌توانند کارت‌های خود را با هرکسی مبادله کنند یا آن‌ها را به بازیکنان دیگر اجاره دهند. آن‌ها هم‌چنین می‌توانند کارت‌های مختلف را برای کسب سطوح ترکیب کنند یا حتی کارت‌ها را به ارز دیجیتال تبدیل کنند.

کارت‌های Splinterlands هم‌چنین با پلتفرم‌های بازار رسمنی مانند Monster Market، PeakMonsters و Open Sea سازگار هستند؛ بنابراین می‌توانید روی پلتفرم‌های متعددی آنها را بفروشید.

در Splinterlands، شما این فرصت را دارید که با شرکت در مسابقات و بازی‌های رتبه‌بندی شده جوایز زیادی کسب کنید. بازیکنان هم‌چنین می‌توانند برای کسب این جوایز که ممکن است معجون‌های جادویی، بسته‌های کارت، کارت‌های کلکسیونی و کریستال‌های انرژی تاریک باشند، به مأموریت‌ها بروند. کریستال‌ها به عنوان یک ارز دیجیتال عمل می‌کنند که می‌توان آن را معامله کرد یا برای خرید در فروشگاه استفاده کرد.

۶. Sorare

Sorare یک بازی کارتی فوتبال فانتزی است که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا ترکیب و استراتژی بسازند. بازیکنان می‌توانند با استفاده از کارت‌های معاملاتی که نشان دهنده بازیکنان حرفه‌ای فوتبال است، در مسابقات هفتگی با بازیکنان دیگر رقابت کنند. امتیازات شما بر اساس رویدادهای واقعی زندگی این فوتبالیست‌ها رقم می‌خورد.

کارت‌ها به چهار دسته مختلف تقسیم می‌شوند که هرکدام ارزش و قیمت مخصوص خود را دارند.

بازیکنان صاحب این کارت‌های NFT هستند تا بتوانند آن‌ها را با سایر بازیکنان معامله کنند یا در بازار آزاد بفروشند.

بازی Sorare رایگان است و بازیکنان هنگام ثبت‌نام یک بسته شروع رایگان دریافت می‌کنند؛ سپس می‌توانند در حین بازی کارت‌های بیش‌تری کسب کنند. با این‌حال، شما باید منحصر‌به‌فردترین کارت‌های بازی را جمع‌آوری کنید تا بتوانید به مرحله بعد صعود کنید.

۷. The Walking Dead: Empires

برای طرفداران بازی‌های بقا، این بازی چند‌نفره در دنیای سریال تلویزیونی موفق The Walking Dead جریان دارد.

بازیکنان می‌توانند با مبارزه با واکرها، رقابت با رقبا، ساخت خانه‌های جدید و یافتن منابع برای بقا با دیگران متحد شوند. تقریباً مانند برنامه تلویزیونی، بازیکنان می‌توانند تسلط خود را در دنیای بازی نشان دهند و جامعه ای متشکل از متحدان را رهبری کنند.

وقتی بازیکنان در این بازی صاحب زمین هستند و فعالیت زیادی در قلمرو آن‌ها وجود دارد (چه خرید و فروش یا جنگ و کشتار) پاداش بیش‌تری کسب می‌کنند. این بدان معنا است که بازیکنان باید یک پایگاه قوی بسازند که بازماندگان، رقبا و واکرها را به طور یکسان جذب کند. شما می‌توانید بازیکنان دیگر را دعوت کنید تا در زمین خود مستقر شوند، سپس می‌توانید با هم برای بقا زمین و پایگاه خود را توسعه دهید.

۸. Dogami

Dogami بازی است که به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا حیوان خانگی خود را داشته باشند و آن را پرورش دهند.

NFTهای Dogami در بیش از ۳۰۰ نژاد مختلف وجود دارند که هر کدام دارای ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد خود هستند؛ درست مانند سگ‌های واقعی.

این سگ‌ها در چهار دسته ارزش‌گذاری شده‌اند. بازیکنان می‌توانند در چالش‌ها رقابت کنند و توکن‌های DOGA، واحد پول محلی Petaverse را به دست آورند. توکن‌های DOGA را می‌توان برای خرید لباس برای کمد لباس دیجیتال، پرورش Dogami، خرید مواد مصرفی و رزرو بلیط رویداد استفاده کرد. نسل اول Dogami در ۲۲ فوریه ۲۰۲۲ عرضه شد و از آن زمان به فروش رسیده است.

۹. The Parallel

یکی از بهترین بازی‌های اجتماعی دنیای NFTها، The Parallel است که به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا دور هم جمع شوند و جهانی از فرصت‌های بی‌نهایت را توسعه دهند. در این عنوان، Runes بلوک ساختمانی را تشکیل می‌دهد و برای توسعه عناصر بازی NFT به نام Paragons ضروری است. آن‌ها هم‌چنین بر عناصر مختلف بازی مانند ویژگی‌ها، قدرت، بازدهی کسب درآمد و انرژی رونیک تأثیر می‌گذارند. خاک، سنگ، چوب، لاستیک، پلاستیک، کریستال، فلز، نگین، انیکسیوس، کریپتون، پیتیوم و پارانیم انواع مختلف مواد موجود در این بازی به ترتیب ارزش هستند.

The Parallel دارای بخش‌های زیادی که از سری Rune Hunter شروع می‌شوند. این سری بازی سه قسمتی دارای سه بازی منحصر‌به‌فرد برای معرفی خط داستانی متاورس و مکانیسم‌های بازی برای کسب درآمد آن است. Ascension بخش دیگری است که از بازی سریال بازی مرکب نتفلیکس الهام گرفته شده است و دارای ۱۰ بازیکن است که باید یک مسیر مرگبار با موانع را پشت سر بگذارند و در مقابل غولی بزرگ قرار بگیرند و از تله‌های پنهان فرار کنند.

۱۰. Illuvium

Illuvium یک بازی اکتشافی جهان‌باز است که درآن بازیکنان می‌توانند در هفت منظره بیگانه خارق‌العاده سفر کنند و موجودات غیرعادی را که با آنها روبه‌رو می شوند از پای در بیاورند. این موجودات که Illuvials نامیده می‌شوند، دارای توانایی‌های منحصر‌به‌فردی هستند که می‌توان آن‌ها را با آموزش ارتقا داد. بازیکنان می‌توانند این ایلوویال‌ها را به همراه سایر اقلام NFT و مواد کشاورزی در بازار بفروشند یا معامله کنند.

در حال حاضر این بازی، این بازی برای کسب درآمد در نسخه بتا است و دارای گرافیک خیره‌کننده‌ای است که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا رمز ارزها را در توکن‌های ILV کسب کنند. این توکن‌ها به عنوان جوایز درون بازی هنگام انجام بازی، شرکت در مسابقات و رویدادها، تکمیل مأموریت‌های PVE و باز کردن قفل دستاوردهای ویژه به دست می‌آیند. بازیکنان می‌توانند در حالی که بازیکنان دیگر در این مسابقات شرط‌بندی می‌کنند، در ورزشگاه لویاتان آرنا برای اثبات مهارت خود با بازیکنان دیگر مبارزه کنند.

۱۱. Star Atlas

Star Atlas یک بازی استراتژیک کاوش فضایی است که در آن بازیکنان با سفینه فضایی پیشرفته خود در فضا پرواز می‌کنند و با راه‌اندازی امکانات معدنی ثروت خود را به دست می‌آورند. شما می‌توانید شهرهای معدنی را که مناطق غنی از منابع هستند و به عنوان مرکز فعالیت اقتصادی عمل می‌کنند، کاوش کنید و منابع خود را در بازار بخرید یا بفروشید. هدف به دست آوردن POLIS است؛ نشانه حاکمیت اطلس ستاره، که به شما اجازه می‌دهد در مورد قوانین و سرنوشت متاورس این بازی صحبت کنید.

بازیکنان می‌توانند به هر یک از سه جناح درون بازی بپیوندند: منطقه ONI، کنسرسیومی از گونه‌های بیگانه؛ Ustur Sector، مجموعه‌ای از اندرویدهای حساس؛ قلمرو MUD، سرزمینی که توسط نوع بشر اداره می‌شود. شما هم‌چنین می‌توانید آواتارهای سفارشی، خدمه و کشتی‌های ستاره‌ای را در حین کاوش در جهان بازی بسازید. در حالی که قابلیت‌های اصلی بازی در حال حاضر در دسترس هستند، Star Atlas تا اواخر سال ۲۰۲۲ به طور کامل راه‌اندازی نخواهد شد.

شما چه بازی را برای کسب درآمد از طریق NFTها انتخاب خواهید کرد؟

همان‌طور که می‌بینید، گزینه‌های زیادی در مورد بازی‌های NFT وجود دارد؛ چه شما از آن دسته افرادی باشید که به بازی‌های مانند MIincecraft و ساخت‌وساز علاقه دارید و چه دوست دارید هیولاهای غیرعادی مانند Pokemon را شکارکنید، یک بازی مخصوص شما وجود دارد. علاوه بر این، در حالی که بسیاری از بازی‌هایی که در بالا فهرست کرده‌ایم از قبل به خوبی تثبیت شده‌اند، برخی دیگر قرار است در سال ۲۰۲۲ به طور کامل منتشر شوند. بنابراین همه گزینه‌هایی را که دارید بررسی کنید و بهترین گزینه را پیدا کنید. در واقع، شما باید بازی را انتخاب کنید که با ترجیحات و سلیقه شما مطابقت دارد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها