ورود به جانویس

چگونه هشتگ‌های ترند توییتر را پیدا کنیم؟

هشتگ های توییتر
هشتگ های توییتر

آیا تا به حال از هشتگ‌های توییتر استفاده کرده‌اید؟

اگر نه، باید بگوییم که هشتگ‌های توییتر روشی خارق‌العاده برای ایجاد ارتباط و افزایش مخاطب در این پلتفرم است. در واقع، شما می‌توانید بهترین توییت‌ها را بنویسید، اما اگر از هشتگ‌های مناسب استفاده نکنید، ممکن است به آن چیزی که انتظارش را داشتید نرسید.

در این مقاله جانویس، ما قصد داریم هر آنچه را که باید در مورد هشتگ‌های توییتر بدانید، دلایل استفاده از هشتگ‌ها، ترندهای توییتر چیست و چگونه از هشتگ‌های توییتر برای رشد برند خود استفاده کنید، به اشتراک بگذاریم.


هشتگ‌های توییتر چیست؟

هشتگ یک کلمه یا عبارت (بدون فاصله) است که قبل از یک کلمه با نماد هش (#) قرار می‌گیرد. هشتگ‌ها به کاربران در پلتفرم‌های اجتماعی کمک می‌کنند تا محتوایی در مورد یک موضوع خاص را به راحتی پیدا کنند. برای مثال، اگر می‌خواهید محتوایی درباره اینفلوئنسر مارکتینگ ببینید، عبارت «InfluencerMarketing#» را جستجو کنید.

هشتگ‌ها در سال ۲۰۰۷ در توییتر شروع به کار کردند و پای آنها از آن زمان به بعد به بقیه پلتفرم‌های اجتماعی باز شد.

برای اطمینان از اینکه هشتگ‌های شما برای کسانی که از هر صفحه‎‌خوانی استفاده می‌کنند قابل دسترسی باشد، سعی کنید حتماً هر کلمه اول هشتگ خود را با حروف بزرگ بنویسید.

درست است که این یک روش مرسوم نیست، اما می‌تواند برای افرادی که برای خواندن محتوا به صفحه‌خوان‌ها وابسته هستند، بسیار مفید باشد. به عبارت دیگر از هشتگ «AccessibilityIsAwesome#» به جای «accessibilityiswesome#» استفاده کنید.


چرا باید از هشتگ‌های توییتر استفاده کنیم؟

اینکه چرا باید از هشتگ‌ها در رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید، دلایل مختلفی دارد. به خصوص اگر یک اینفلوئنسر یا دیجیتال مارکتر هستید. برای فهم بهتر این موضوع، بیایید نگاهی به پنج روش مفید استفاده از هشتگ‌های توییتر نگاهی بیاندازیم.

۱. در توییتر بهتر دیده شوید

هشتگ‌ها محتوای شما را به راحتی قابل سرچ و دسته بندی می‌کنند. این کار باعث می‌شود که مخاطبان هدف شما (افرادی که شما را جستجو می‌کنند) محتوای شما را آسان‌تر پیدا کنند زیرا کاربران توییتر با هشتگ‌ها آشنا هستند و مرتباً روی هشتگ‌هایی که در این پلتفرم می‌بینند کلیک می‌کنند.

در واقع، آنها می‌خواهند بفهمند که چه محتوای دیگری در مورد موضوع مورد نظرشان موجود است. اگر می‌خواهید افراد بیشتری محتوای شما را بینند، هشتگ‌های توییتر نحوه رسیدن به این هدف است.

۲. تحقیق آسان‌تر

از آنجایی که هشتگ‌ها قابل جستجو هستند، منابع عالی برای تحقیق هستند. درست است که می‌توانید به‌جای هشتگ، یک عبارت را جستجو کنید، اما باید بدانید که وقتی یک هشتگ حاوی عبارت وجود دارد، محتوا راحت‌تر دیده می‌شود.

۳. یک گروه جامع بسازید

هشتگ‌های توییتر همچنین می‌توانند به شما در ایجاد یک جامعه در این پلتفرم کمک کنند زیرا مردم می‌توانند با اشتراک‌گذاری محتوای خود با یک هشتگ، جامعه بزرگی از این موضوع را پیدا کنند.

۴. طنز را اضافه کنید

هشتگ‌ها می‌توانند به عنوان کلیدی استفاده شوند تا به شما درباز شدن درهای برندتان در جامعه کمک کنند. در ادامه یک نمونه از حساب توییتر با این روش آورده شده است.

هشتگ های توییتر

۵. بهبود CTR

هشتگ‌های توییتر می‌توانند نرخ کلیک شما را بهبود بخشند. در واقع، توییت‌هایی که دارای هشتگ هستند، دو برابر بیشتر از توییت‌هایی که بدون هشتگ هستند، مخاطبان را درگیر می‌کنند.


هشتگ پرطرف‌دار در توییتر چیست (و چگونه آنها را پیدا کنیم)؟

اکنون که درک بهتری از هشتگ‌های توییتر و اهمیت آن‌ها پی برید، وقت آن رسیده است که در مورد هشتگ‌های پرطرف‌دار و روش پیدا کردن بهترین هشتگ‌های توییتر برای نیازهای خود صحبت کنیم.

هشتگ‌های پرطرف‌دار، هشتگ‌هایی هستند که در فضای مجازی به سرعت منتشر می‌شوند.اگر از رایانه خود به توییتر دسترسی دارید، می‌توانید هشتگ‌های پرطرف‌دار را در سمت راست صفحه در زیر هدر «چه اتفاقی می‌افتد» بیابید.

هشتگ پر طرفدار در توییتر

برای یافتن هشتگ‌های پرطرف‌دار در توییتر، به تب Explore بروید. سپس عناوین مختلفی مانند For You ،COVID-19 Trending ،News ،Sports و Entertainment را خواهید دید.

روی کلمه Trending کلیک کنید. سپس هشتگ‌های پرطرف‌داری را می‌بینید که تا حد زیادی شخصی‌سازی شده‌اند، بنابراین آنچه در هشتگ‌های پرطرف‌دار خود می‌بینید ممکن است با آنچه دوست شما می‌بیند متفاوت باشد.

جدا از «What’s happening» و تب سرچ، می‌توانید هشتگ‌های پرطرف‌دار را در توییتر با استفاده از برنامه‌های شخص ثالث مانند Hashtags.org ،Hashtagify.me ،Trendsmap و موارد دیگر پیدا کنید.


نحوه استفاده از هشتگ‌های توییتر

استفاده از هشتگ‌های توییتر کاری آسان است. کافیست فقط یک نماد هش (#) را در مقابل یک کلمه یا عبارت اضافه کنید و تمام. استفاده بهتر از آنها برای رشد برند می‌تواند کمی سخت‌تر باشد. البته با دانستن چند نکته شاید هم زیاد سخت نباشد.

برای استفاده بهتر، بهتر است به جای استفاده از هشتگ‌ها فقط به دلیل ترند بودن، هشتگ‌هایی را انتخاب کنید که برای شما و برندتان تفاوت بزرگی را ایجاد کند.

قبل از اینکه به روش‌هایی که باید از هشتگ‌ها در توییتر استفاده کنید بپردازیم، بیایید دستورالعمل‌هایی را برای استفاده از آنها بیان کنیم.

 • هشتگ‌های خود را از نظر خوانایی و نوشتاری آسان‌تر کنید
 • در هر توییت فقط از یک یا دو هشتگ مرتبط استفاده کنید
 • تحقیق کنید تا مطمئن شوید از هشتگ‌های موجود به درستی استفاده می‌کنید
 • هشتگی را که قبلاً برای استفاده دیگری محبوب است،به کار نبرید
 • از هشتگ‌هایی استفاده کنید که به صورت ارگانیک در توییت شما قرار می‌گیرند
 • به کاربران اطلاع دهید که چگونه از هشتگ شما استفاده کنند (و دلیلی برای آنها ارائه دهید)
 • برای افزایش دسترسی کاربران، حرف اول هر کلمه را بزرگ بنویسید
 • از CAPS LOCK استفاده نکنید (مگر اینکه هشتگ مخفف باشد)
 • از اینفلوئنسرها استفاده کنید تا به شما کمک کنند تا هشتگ خود را مشاهده کنید

کلید واژه‌ها

اگر با سئو آشنایی دارید، احتمالاً می‌دانید که هشتگ‌ها اساساً کلمات کلیدی هستند. به این ترتیب که آنها از همان دستورالعمل‌هایی پیروی می‌کنند که کلمات کلیدی در محتواهای دیگر تبعیت می‌کنند (یوتیوب، وبلاگ و غیره).

پس هشتگ‌هایی را انتخاب کنید که با توییت و برند شما مرتبط باشد.


رویدادها

اگر رویدادی را تبلیغ می‌کنید، آن را به هشتگ تبدیل کنید! بله درست است، حتی اگر رویداد شما به بزرگی اسکار نباشد. در واقع رویدادهای کوچک هم علاقه‌مندانی دارد تا اطلاعات مربوط به رویداد را پیدا کنند و با بقیه افراد طرفدار آن رویداد، تعامل داشته باشند.

حتی می‌توانید در حین برگزاری رویداد از هشتگ استفاده کنید و شرکت‌کنندگان را تشویق کنید تا رویداد را به صورت زنده توییت کنند تا نه تنها ایده‌هایی را که از این واقعه بیرون می‌آید به اشتراک بگذارند، بلکه کمی FOMO (ترس از دست دادن) را برای کسانی که حضور ندارند، از بین می‌برید.

علاوه بر رویدادها، روش‌های دیگری بر اساس زمان یا مناسبت‌ها برای استفاده از هشتگ‌ها وجود دارد. در واقع، هر روز از هفته هشتگ معمول خود را دارد:

 • MotivationMonday#
 • TransformationTuesday#
 • WisdomWednesday#
 • ThrowbackThursday#
 • FeelGoodFriday#
 • ShoutoutSaturday#
 • SundayFunday#

هر روز از هفته حداقل ۲۰ هشتگ دارد که افراد زیادی را به خود جلب می‌کند. نکته مهم در مورد این نوع هشتگ‌ها این است که می‌توانید محتوای رسانه‌های اجتماعی خود را از قبل برنامه‌ریزی و زمان‌بندی کنید.


نام تجاری

هشتگ‌های توییتر برای برندسازی عالی هستند و به سادگی در مقابل نام برند یا نام محصولتان قرار می‌گیرند. حتی شما می‌توانید کمپین‌های هشتگ‌دار را برای جمع‌آوری محتوای تولید شده توسط کاربران ایجاد کنید تا آگاهی از برند و مشارکت اجتماعی را افزایش دهید.

با این حال، قبل از ایجاد و استفاده از یک هشتگ برای برندتان، باید مطمئن شوید که شخص دیگری از آن استفاده نمی‌کند. اگر فقط چند توییت با هشتگ وجود دارد، ادامه دهید اما اگر صدها یا هزاران توییت با آن هشتگ وجود دارد، بهتر است چیز دیگری را انتخاب کنید.


مکان‌ها

کسب‌وکارهایی که در یک مکان خاص حضور دارند، قطعاً باید از هشتگ‌های مخصوص آن مکان استفاده کنند. این روش یک راه عالی برای جذب مخاطبان محلی هستند و تعامل بیشتری را با قرار گرفتن در معرض دیده شدن، ایجاد می‌کند.

حتی اگر کسب‌وکاری دارید که مکان مشخصی ندارد، باز هم می‌توانید مکان‌های خاصی که در اطرافتان قرار دارد را با استفاده از هشتگ‌ها قرار دهید.


چت‌ها

از هشتگ‌ها می‌توان برای چت کردن در توییتر نیز استفاده کرد. چت‌های پر طرف‌دار توییتر عبارتند از BlogElevated# و SmallBizChat#. با کمک این هشتگ‌ها می‌توانید با دیگران چت کنید. چت‌های توییتر راهی عالی برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر و ایجاد جامعه بزرگتری از کاربران در این پلتفرم است.


مناسبت‌ها

مناسبت‌ها راه دیگری برای استفاده بهتر از هشتگ‌های توییتر هستند. جشن‌های بزرگی مانند کریسمس، عید و ماه رمضان وجود دارند که طرف‌داران زیادی دارند.

البته اگر می‌خواهید ازاین روزها به درستی استفاده کنید، بهتر است که ربطی به برند شما هم داشته باشند. به عنوان مثال، نام تجاری مواد شوینده ظرفشویی Cascade می‌تواند در روز NoDirtyDishesDay# محتوا ایجاد کند.

هشتگ ترند در توییتر

ترندها

ما قبلاً در مورد هشتگ های پرطرف‌دار صحبت کرده‌ایم، اما چیزی که نگفتیم این است که چگونه از هشتگ‌های ترند برای بازاریابی استفاده کنیم. در وهله اول، مهم است که بدانید که مجبور نیستید از هشتگ پرطرف‌دار استفاده کنید. زیرا درست مانند پر کردن یک محتوا با تعداد زیادی کلمات کلیدی، اگر دائماً با هشتگ‌های پرطرف‌دار، محتوای نامرتبط ایجاد کنید، مردم دیگر به برند شما اعتماد نمی‌کنند و شما را اسپم می‌بینند.

برای اینکه یک بار دیگر ببینیم چگونه این کار توسط یک برند به خوبی انجام می‌شود، به برند Wendy’s مراجعه می‌کنیم. در بازی Animal Crossing: New Horizons در مارس ۲۰۲۰، Wendy’s از هشتگ ACNH# برای به اشتراک گذاشتن محتوای خود با کمک این بازی محبوب استفاده کرد.

هشتگ ترند توییتر

همچنین می‌توانید از هشتگ‌های روزانه که قبلاً به آنها اشاره کردیم به جای هشتگ‌های پرطر‌ف‌دار که کمی ریسکی هستند، استفاده کنید.


علل

طبق نظرسنجی انجام شده توسط سایت «Sprout Social»، هفتاد درصد از کاربران معتقدند که برندها باید در مورد مسائل اجتماعی واکنش نشان دهند. برند Ben & Jerry’s به طور مرتب از رسانه‌های اجتماعی و هشتگ‌ها برای صحبت علیه اتفاقات اجتماعی، به ویژه عدالت نژادی، استفاده می‌کند.

در اینجا یک مثال از نحوه استفاده این برند از هشتگ‌ها برای تبلیغ اهداف مورد علاقه خود آورده‌ایم:

هشتگ های اجتماعی در توییتر

ریتوییت

هشتگ‌های ریتوییت برای تبلیغ توییت‌ها و نشر بیشتر آنها استفاده می‌شود. ریتوییت، ارسال مجدد یک توییت است که وقتی توییتی را ریتوییت می‌کنید، با تمام فالوورهای شما به اشتراک گذاشته می‌شود. شما می‌توانید توییت‌های خود یا دیگران را بازتوییت کنید.

گاهی اوقات کاربران توییتر عبارت «RT» را در ابتدای یک توییت قرار می‌دهند تا به فالوورهای خود نشان دهند که توییت متعلق به شخص دیگری است، اما این کار خیلی هم ضروری نیست زیرا توییتر خودش نشان می‌دهد که یک توییت مجدداً ریتوییت شده است.

اکانت ریتوییت، اکانتی است که توییت‌های جالبی را در مورد یک موضوع خاص انتخاب می کند و سپس آن توییت‌ها را ریتوییت می‌کند. بسیاری از مردم اکانت‌های ریتوییت را دنبال می‌کنند زیرا ترجیح می‌دهند آن را در هشتگ‌ها و حساب‌ها جستجو نکنند.

برای اینکه توییت‌های خود را در حساب ریتوییت قرار دهید، باید یا حساب ریتوییت را در توییت تگ کنید یا از هشتگ پیشنهادی آن‌ها استفاده کنید تا محتوای شما دیده شود و احتمالاً بازتوییت شود.


مسائل اجتماعی

حتی اگر در مورد موضوعات عمومی مانند #بازاریابی، #تجارت الکترونیک یا #B2B پست می‌گذارید، همچنان مهم است که هشتگ‌ها را در پست‌های خود قرار دهید. همان‌طور که اشاره کردیم، هشتگ‌ها به افراد علاقه‌مند کمک می ‌کند تا محتوای شما را راحت‌تر پیدا کنند و سطح دسترسی و همچنین آگاهی از برند را افزایش دهند.

هشتگ های توییتر

هشتگ‌های توییتر را به استراتژی بازاریابی خود پیوند دهید

هنگامی که از هشتگ‌های توییتر به روش درست استفاده می‌کنید، می‌توانید به طور بهتری، افرادی همفکر با خودتان را پیدا کنید.

فراموش نکنید با استفاده از روش درست نوشتن هشتگ توییتر، به خوبی می‌توانید برندتان را رشد دهید. پس بهرقبای خود نگاهی بیندازید تا ببینید در توییتر چه می‌کنند تا بتوانید، بهتر از آنها عمل کنید.

امیدوارم این مقاله به شما در استفاده درست از هشتگ‌های توییتر کمک زیادی کرده باشد. لطفاً نظرات خود را در مورد این مقاله با ما و دوستانتان به اشتراک بگذارید.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هشتگ‌های توییتر، خواندن این مقاله جستجوی پیشرفته توییتر + ۲۰ کاربرد آن در بازاریابی را پیشنهاد می‌کنیم.

سوالات متداول

هشتگ شماره 1 در توییتر چیست؟

این موضوعات پرطرف‌دار در توییتر هستند، البته در کشور هند Raina Darshan SHIVIN X MOHIT CHAUHAN Dhoni

ترندهای قدیمی در توییتر را چگونه می بینید؟

برای مشاهده ترندهای قدیمی در توییتر، از Trackmyhashtag دیدن کنید و روی «داده‌های تاریخی» آن کلیک کنید. شما در ابتدا باید فرمی را با عبارت جستجوی خود پر کنید و داده‌های تاریخی از طریق ایمیل ارسال می‌شود.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها