ورود به جانویس

۱۵ اینفلوئنسر کریپتو که باید بشناسید

کریپتوکارنسی بیش از یک کلمه‌کلیدی برای متخصصان فناوری و تجارت تبدیل شده است. این در حالی است که این تکنولوژی جذاب از سال ۲۰۰۹ وجود داشته است و فقط در چند سال اخیر مورد دیده شدن قرار گرفته است.

فناوری بلاک‌چین و تلاش برای ایجاد ارزهای دیجیتال از دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ وجود داشته است. در واقع، یکی از اولین تلاش‌ها برای ایجاد یک ارز دیجیتال در دهه ۱۹۹۰ با DigiCash انجام شد.

سال ۲۰۰۹ با ایجاد بیت‌کوین، اولین ارز رمزنگاری شده در تمام دنیا خلق شد و اکنون هر ماه شاهد تولد بسیاری از رمز‌ارز مختلف هستیم.

امروزه ما بیش از ۱۰۰۰۰ رمز‌ارز مختلف داریم که ارزش کل آنها ۱.۷ تریلیون دلار برآورد شده است. برخی از ارزهای دیجیتال برتر، با میلیاردها دلار سرمایه در بازار عبارتند از: بیت‌کوین، اتریوم، تتر، بایننس‌کوین و دوج‌کوین.

به‌تازگی، یک ارز دیجیتال جدید در این ماه منتشر شده است. این ارز دیجیتال جدید که «X-TOKEN» نام دارد و در زنجیره‌هوشمند بایننس کار می‌کند، برای سرمایه‌گذاران و معامله‌گرانی که در حال حاضر به رایانه دسترسی ندارند، ارائه می‌شود. با افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال، تعداد زیادی از افراد در تلاش هستند تا وارد عمل شوند. در حالی که ما اخبار و مقالاتی داریم که توضیح می‌دهند کریپتو چیست، چگونه کار می‌کند، و آخرین روندهای بازار را توضیح می‌دهند، ممکن است بینش ارزشمندی در مورد صنعت کریپتو را ارائه ندهند. خوشبختانه، رهبران‌فکری و پیشگامان ارزهای دیجیتال از اینترنت و فضای مجازی استفاده کرده‌اند تا بینش‌ها و دیدگاه‌های بازار را با مخاطبان به‌صورت جهانی به اشتراک بگذارند و به سرمایه‌گذاران و کسانی که قصد دارند به جامعه کریپتو بپیوندند کمک می‌کنند تا از همه چیز در حوزه کریپتو استفاده کنند.


۱۵ اینفلوئنسر کریپتو محبوب که باید در رسانه‌های اجتماعی دنبال کنید:

رمز‌ارز‌هایی مانند بیت‌کوین و دوج‌کوین اخیراً به دلایلی بسیاری محبوب شده‌اند. از سرمایه‌گذارانی که کریپتو را پول اصلی آینده می‌دانند و افرادی که ایده کنترل و پردازش غیرمتمرکز را دوست دارند و حتی می‌پرستند گرفته تا افرادی که فناوری کریپتو را دوست دارند، هیچ کمبودی برای کسانی که در این صنعت مشغول هستند، نمی‌یابیم.

با وجود تعداد زیادی از رهبران‌فکری رمزارز که از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مختلف برای به اشتراک گذاشتن بینش خود استفاده می‌کنند، محدود کردن فهرست به تنها ۱۵ مورد دشوار بود. ما موفق شدیم این کار را با تمرکز نه تنها بر تعداد فالوورهای آنها، بلکه بر نحوه انجام آن انجام دهیم. آن‌ها از پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی برای ترویج دیدگاهی جامع از صنعت بلاک‌چین استفاده کرده‌اند.

ما رهبران‌فکری را که در پلتفرم‌هایی مانند توییتر و یوتیوب هستند انتخاب کرده‌ایم و همچنین تعدادی از وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های رمزنگاری را برای کسانی که می‌خواهند نگاهی عمیق‌تر به این صنعت داشته باشند، در فهرست قرار داده‌ایم. ما همچنین کمی از تعریف سنتی اینفلوئنسر منحرف شده‌ایم که شامل افرادی می‌شود که اگرچه خودشان اینفلوئنسر نیستند، اما در صنعت مورد احترام و توجه هستند.


۱. Vitalik Buterin – @VitalikButerin

اینفلوئنسر کریپتو - Vitalik Buterin

چه کسی بهتر از ویتالیک بوترین؛ یکی از بنیان‌گذاران اصلی اتریوم و یکی از جوان‌ترین میلیاردرهای کریپتو در جهان، در اول هر فهرست اینفلوئنسرهای رمز‌ارز‌ها. بوترین که به‌خاطر معروفیتش در اتریوم شناخته می‌شود، به عنوان نویسنده و توسعه‌دهنده در جامعه بیت‌کوین نیز مشارکت داشته است. او همچنین یکی از بنیان‌گذاران مجله بیت‌کوین است، وب سایتی که در لیست ما نیز گنجانده شده است.

او در حال حاضر حدود ۱.۹ میلیون دنبال کننده در توییتر دارد و در آن فعالیت می‌کند. در توییتر، می‌توانید او را در حال به اشتراک گذاشتن نظرات روشن‌گرانه درباره رمز‌ارز‌ها و بلاک چین بیابید. در این پلتفرم، او نظرات، مقالات و سایر منابع ارزشمندی را در مورد کریپتو به اشتراک می‌گذارد که به‌ویژه برای هر کسی که به دنبال درک بهتری از نحوه کار کریپتو و بلاک‌چین است مفید است.


۲. Roger Ver – @rogerkver

اینفلوئنسر کریپتو - Roger Ver

راجر ور که با نام «Bitcoin Jesus» شناخته می‌شود، یکی از اولین مروجین بیت‌کوین در سال ۲۰۱۱ بود. او یکی از اولین پذیرندگان فناوری بلاک‌چین بود و مبالغ زیادی را برای استارت‌آپ‌های مرتبط با رمز‌ارز‌ها از جمله بیت‌کوین، ریپل و کراکن سرمایه‌گذاری کرده است. او همچنین به عنوان یکی از اولین کارآفرینانی شناخته می‌شود که شروع به پذیرش رمزارز به عنوان نوعی پرداخت کرد.

او در توییتر تقریباً ۷۲۰۰۰۰ فالوور دارد و صفحه او منبع ارزشمندی از آخرین اخبار و اطلاعات در مورد بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال، از جمله مسائل پیرامون بیت‌کوین و بیت‌کوین کش، ملاحظات اخلاقی و حتی خرده‌های گاه‌به‌گاه دنیوی شده است. از مردی که مسیح بیت‌کوین نام دارد چه انتظار دیگری می‌توان داشت؟


۳. Andreas M. Antonopoulos – @aantop

اینفلوئنسر کریپتو - Andreas M. Antonopoulos

آندریاس آنتونوپولوس یک کارآفرین فن‌آوری یونانی-بریتانیایی است که به عنوان مدافع بیت‌کوین و بلاک‌چین نیز شناخته شده است. او همچنین نویسنده‌ای است که کتاب‌هایی نوشته است که به توضیح بیت‌کوین و صنعت بلا‌ چین کمک می کند؛ مانند تسلط بر بیت‌کوین: باز کردن قفل ارزهای دیجیتال، تسلط بر اتریوم و پول اینترنتی.

او در پلتفرم‌های مختلف اجتماعی و دیجیتال فعال است. او علاوه بر داشتن یک حساب توییتر با بیش از ۶۰۰۰۰۰ فالوور، یک کانال محبوب یوتیوب به نام aantonop را نیز راه‌اندازی دارد که در آن ویدیوهایی درباره بیت‌کوین، بلاک‌چین، رمز‌ارز‌های بنیادین و … منتشر می‌‌کند. این ویدیوها نگاهی عمیق به این صنعت به شما می‌دهند و آن‌ها را به یک نقطه پرش عالی برای مبتدیانی تبدیل می‌کند که می‌خواهند درک بهتری از بلاک‌چین و کریپتو و نحوه کار آن‌ها داشته باشند. او همچنین در این کانال مصاحبه‌ها، پرسش‌و‌پاسخ و پخش‌زنده‌های زیادی را به اشتراک می‌گذارد. او در وب‌سایت خود کارگاه‌ها و منابع دیگری را ارائه می‌دهد که به تقویت علم شما در این حوزه کمک می‌کند. به‌غیر از همه این پلتفرم‌ها، آنتونوپولوس دو پادکست معروف نیز دارد، پادکست Unscrypted و پادکست Speaking of Bitcoin.


۴. Tim Draper – @TimDraper

اینفلوئنسر کریپتو - Tim Draper

تیم دریپر، سرمایه‌دار برجسته و بنیان‌گذار شرکت سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر Draper Fisher Jurvetson و دانشگاه Draper است. او همچنین در Skype، Tesla، SpaceX، Twitter و Coinbase سرمایه‌گذاری کلانی کرده است. دلیل اصلی معروفیت تیم، پیش‌بینی‌های قیمت بیت‌کوین و همچنین حمایت همه‌جانبه‌اش از این ارز دیجیتال خاص است.

دریپر در حساب توییتر خود که حدود ۱۸۵۰۰۰ دنبال کننده دارد، بینش خود را در مورد بیت‌کوین، کریپتو و فرصت‌های ارزهای دیجیتال به اشتراک می‌گذارد.


۵. Charlie Lee – @SatoshiLite

اینفلوئنسر کریپتو - Charlie Lee

بنیان‌گذار لایت‌کوین و مدیر سابق مهندسی کوین‌بیس‌ است. چارلی لی نزدیک به یک میلیون دنبال کننده در توییتر دارد که او را به یکی از محبوب‌ترین رهبران‌فکری و مقامات ارزهای دیجیتال تبدیل می‌کند. لی در حساب توییتر خود، آخرین اخبار لایت‌کوین، مطالب بنیادی این ارز و همچنین آخرین مقالات مرتبط با کریپتو را به اشتراک می‌گذارد. او گاهی اوقات میم‌ها و کمیک استریپ‌هایی را به اشتراک می‌گذارد که اخبار و مسائل مربوط به رمزارزها را به شیوه‌ای جذاب و طنزآمیزتر ترسیم می‌کند.

لی یکی از معتبرترین منابع اطلاعاتی در مورد کریپتو و نحوه عملکرد آن است. او اخیراً به عنوان یکی از هیئت مدیره BTCS شناخته شده است.


۶. Anthony Pompliano – @Apompliano

اینفلوئنسر کریپتو - Anthony Pompliano

آنتونی پمپلیانو یکی از فعال‌ترین اینفلوئنسرهای رمز‌ارزها در بسیاری از پلتفرم‌ها است؛ نه فقط در توییتر، جایی که بیش از ۹۳۰۰۰۰ دنبال کننده دارد. او به عنوان یکی از حامیان پیشگام بیت‌کوین شناخته می‌شود و موسس و شریک یک صندوق تامینی است که در فناوری بلاک‌چین و دارایی‌های دیجیتال فعالیت می‌کند.

او همچنین یک کانال یوتیوب به نام Anthony Pompliano دارد که در آن ویدئوهایی در مورد بیت‌کوین و بحث‌های مربوط به بلاک‌چین، پادکست‌ها، مصاحبه‌ها و توضیحاتی در مورد تجارت، فناوری و امور مالی قرار می‌دهد. Pompliano همچنین یک خبرنامه به نام The Pomp Letter دارد که یک به‌صورت روزانه است و تحلیل‌های خود را در مورد صنایع مختلف از جمله دارایی‌های مالی و دیجیتال به اشتراک می‌گذارد.


۷. Erik Voorhees – @ErikVoorhees

اینفلوئنسر کریپتو - Erik Voorhees

Voorhees که به عنوان بنیان‌گذار و مدیر عامل ShapeShift، یکی از پیشروترین پلتفرم‌های مبادلات رمز‌ارز‌ها در جهان شناخته می‌شود. او همچنین یکی از بنیان‌گذاران Coinapult، کیف‌پول بیت‌کوین است. با تجربه‌ای که در زمینه‌ی بیت‌کوین و کریپتو دارد، او به عنوان یکی از صداهای پیشرو در زمینه کارآفرینی بیت‌کوین و بلاک‌چین شناخته می‌شود. او به طور فعال بینش خود را در توییتر با ۴۸۰۰۰۰ دنبال کننده خود به اشتراک می‌گذارد. او همچنین در Medium فعالیت می‌کند و در آنجا مقالاتی درباره بیت‌کوین و ShapeShift می‌نویسد.


۸. Tone Vays – @ToneVays

اینفلوئنسر کریپتو - Tone Vays

Tone Vays که مدافع آزادی اقتصادی از طریق فناوری کریپتو است، یک طرفدار بلاک‌چین و مشاور مالی است که کانال‌های زیادی را در چندین پلتفرم آنلاین از جمله اینستاگرام، یوتیوب و وب‌سایت خود ToneVays.com اداراه می‌کند. به عنوان یک سازنده محتوا مستقل، کانال یوتیوب او حاوی انواع ویدیوهایی است که به بیت‌کوین می پردازد؛ از جمله تجارت بیت‌کوین، قانون بیت‌کوین و اخبار آن.

او در توییتر نیز فعال است و تقریباً ۲۴۰۰۰۰ دنبال کننده در این پلتفرم دارد. جایی که او به‌روز‌رسانی‌ها، پیش‌بینی‌ها و درس‌های زندگی بیت‌کوین را در زمینه بلاک‌چین و رمزارز ارائه می‌دهد.


۹. John McAfee – @officialmcafee

اینفلوئنسر کریپتو - John McAfee

بله، او همان کسی است که نرم‌افزار معروف امنیت سایبری، آنتی‌ویروس McAfee را پیشگام و عرضه کرد. جان مک‌آفی زمان بسیاری است که وارد حوزه رمز‌ارز‌ها شده است و در توییتر آمده است تا تجزیه و تحلیل خود را در مورد صنعت کریپتو و میزبان تحولات آن ارائه دهد. در پلتفرم رسانه‌های اجتماعی مخصوصا توییتر، جایی که او ۱ میلیون دنبال کننده دارد، می‌توانید به‌روزرسانی‌ها و نظرات او را در مورد موضوعات مختلف از جمله رمزارز بیابید. او گه‌گاه بخشهایی از پند‌های روزمره و همچنین برخی از تفسیرهای طنز را پست می‌کند.


۱۰. Ivan on Tech – @IvanOnTech

اینفلوئنسر کریپتو - Ivan on Tech

Ivan Liljeqvist که با نام Ivan on Tech نیز شناخته می‌شود، یک تولیدکننده محتوا در سوئد است که در فناوری بلاک‌چین نیز تخصص دارد. او در چندین پلتفرم آنلاین مانند اینستاگرام و فیس‌بوک فعال است. او در توییتر ۲۶۸۰۰۰ فالوور دارد که با آنها نظرات طنزآمیز در زمینه کریپتو و به‌روزرسانی‌های مربوط به بیت‌کوین و اتریوم را با آنها به اشتراک می‌گذارد. او همچنین یک کانال یوتیوب به نام Ivan on Tech دارد که در آن ویدیوهایی را در مورد مصاحبه‌ها، تحلیل‌ها، مناظره‌ها و گفتگوهای زنده مربوط به رمزارز‌ها آپلود می‌کند.


۱۱. CryptoBrekkie – @BVBTC

اینفلوئنسر کریپتو - CryptoBrekkie

CryptoBrekkie که با نام Brekkie von Bitcoin نیز شناخته می‌شود، یک هنرمند دیجیتال بیت‌کوین است که به‌خاطر آثار هنری منحصربه‌فرد و تجربی خود در حوزه رمز‌ارز‌ها شهرت دارد. او همچنین یک کانال یوتیوب دارد که در آن ویدیوهایی از هنر‌های دیجیتالی خود منتشر می‌کند.


۱۲. Dan Held – @danheld

اینفلوئنسر کریپتو - Dan Held

هلد یک کارآفرین بیت‌کوین است و در حال حاضر مدیر بازاریابی در Kraken است. او در توییتر فعال است، جایی که همه مسائل بیت‌کوین را شرح می‌دهد و کریپتو را در دسترس‌تر می‌کند. او در این پلتفرم تقریباً ۲۵۷۰۰۰ دنبال کننده دارد. او خبرنامه Substack و وب‌سایت خود را اداره می‌کند و در Medium درباره بیت‌کوین و کراکن نیز می‌نویسد.


۱۳. Layah Heilpern – @LayahHeilpern

اینفلوئنسر کریپتو - Layah Heilpern

Heilpern یک اینفلوئنسر رمز‌ارز‌ها و مستقر در بریتانیا است که در مورد مسائل و به‌روزرسانی‌های کریپتو و بیت‌کوین می‌نویسد. او کانال یوتیوب خود و همچنین وب‌سایتی دارد که محتوای مرتبط با ارز‌های دیجیتال را ارائه می‌دهد. او در توییتر نزدیک به ۱۰۰۰۰۰ دنبال کننده دارد.


۱۴. Kenn Bosak – @KennethBosak

اینفلوئنسر کریپتو - Kenn Bosak

Bosak رمزارزها و NFTها را برای عموم قابل دسترسی‌تر می‌کند. او از سال ۲۰۱۵ یک بیت‌کوینر است و اکنون در حوزه NFT سرمایه گذاری کرده است. او یک وب‌سایت شخصی دارد که در آن درباره‌ی NFT‌ها محتوا ارائه می‌دهد. همچنین صاحب یک کانال YouTube است که در آن ویدیوهایی از پادکست‌ها و NFT‌ها را میزبانی می‌کند.

اگر دوست دارید درباره‌ی NFTها بیشتر بدانید پیشنهاد از این لینک اطلاعات بیشتری کسب کنید.


۱۵. Ben Horowitz – @bhorowitz

اینفلوئنسر کریپتو - Ben Horowitz

بن هورویتز یکی از بنیان‌گذاران و شریک Andreessen Horowitz، یک سرمایه‌گذار و نویسنده است که به عنوان یک تحلیل‌گر ارزهای دیجیتال نیز شناخته می‌شود. در توییتر، جایی که او بیش از ۵۰۰۰۰۰ دنبال کننده دارد، در مورد تجارت، امور مالی و فناوری صحبت می‌کند و هر‌ازگاهی مسائل مربوط به کریپتو و بیت‌کوین را پوشش نیز می‌دهد.


برترین وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها در زمینه رمز‌ارز‌ها

افراد به‌تنهایی منابع ارزشمندی برای اطلاعات و به‌روزرسانی در مورد فناوری رمز‌ارزها و بلاک‌چین نیستند. در اینجا، ما برخی از برجسته‌ترین وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها را به اشتراک می‌گذاریم که اطلاعات به‌روز در مورد همه حوزه‌های بلاک‌چین و رمزارز‌ها، از به‌روزرسانی‌ها گرفته تا مسائل جاری ارائه می‌دهند.


Bitcoin Magazine

مجله بیت‌کوین که یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین منابع اخبار در مورد بیت‌کوین و فناوری بلاک‌چین محسوب می‌شود، تجزیه‌و‌تحلیل، تحقیق و منابع ارزشمند مربوط به رمزارز‌ها و بیت‌کوین را به مخاطبان در سطح جهانی ارائه کرده است. این موضوع مجله بیت‌کوین را به عنوان مرکزی تثبیت کرده است که در آن رهبران‌فکری گرد هم می‌آیند تا مطالب جذاب و به‌روزی را در صنعت کریپتو را به اشتراک بگذارند.

یکی از ویژگی‌های خوب در مورد این وب‌سایت، جدای از ارائه آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها، این است که به شما امکان می‌دهد بیت‌کوین خریداری کنید. به لطف مشارکت با Simplex شما به‌راحتی می‌توانید هر مقدار بیت‌کوینی که مد‌نظر دارید خریداری کنید. همچنین راهی برای کسب بیت‌کوین از طریق بازی در اختیار شما قرار می‌دهد. این مجله آخرین اخبار در مورد تجارت، فرهنگ و رویدادها را در زمینه رمزارزها نیز به اشتراک می‌گذارد.

CoinDesk

CoinDesk که به عنوان یکی از وب‌سایت‌های پیشرو در زمینه فناوری کریپتو و بلاک‌چین، با بیش از ۱۰ میلیون بازدید کننده منحصر‌به‌فرد شناخته می‌شود. این وب‌سایت دارای منابع متنوعی برای افراد تازه‌کار و حرفه‌ای ارائه می‌دهد. علاوه بر اخبار، پادکست‌ها و آموزش‌هایی را نیز ارائه می‌کند که به عنوان مقدمه‌ای عالی برای موضوعاتی مانند بیت‌کوین، بلاک‌چین، اتریوم و تجارت کریپتو عمل می‌کنند. همچنین تحلیل‌های فنی و اخبار و به‌روز‌رسانی‌های استخراج بیت‌کوین را پوشش می دهد.

Cointelegraph

در حالی که کوین‌تلگراف نسبتا تازه‌کار است، به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از وب‌سایت‌های پیشرو در زمینه ارزهای دیجیتال، فناوری بلاک‌چین، برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز و … است. این وب‌سایت اخباری را در حوزه تعدادی از ارزهای دیجیتال از جمله بیت‌کوین، ریپل، اتریوم، لایت‌کوین و آلت‌کوین‌های دیگر ارائه می‌دهد. همچنین زنجیره بلوکی، تجارت و فناوری و همچنین سیاست‌ها و مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال را نیز پوشش می‌دهد. نکته جالب در مورد Cointelegraph این است که یک برنامه تلفن همراه نیز دارد که می‌توان آن را در اپ‌استور یا از طریق Google Play دانلود کرد.

Bitcoin News

بیت‌کوین نیوز یک مرکز برای همه چیز و هر موضوعی است که مربوط به بیت‌کوین است؛ زیرا آخرین اخبار و به‌روز رسانی‌ها را به‌طور کامل و دقیق ارائه می‌دهد. جدا از اخبار سیاست، مقررات ارزهای دیجیتال و نکات و بررسی‌های گاه‌به‌گاه که قابل مشاهده است، می‌توانید بازی‌های بیت‌کوین و خرید بیت‌کوین را نیز در سایت انجام دهید. همچنین دارای یک انجمن بیت‌کوین است که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا با جامعه علاقه‌مندان این حوزه آشنا شوند و معاشرت کنند.

U.Today

U.Today یک منبع عالی برای اخبار و به‌روزرسانی‌های مربوط به بلاک‌چین و رمزارز‌ها است. همچنین تجزیه‌و‌تحلیل قیمت ارزهای معروف مانند بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، ترون، و EOS و همچنین راهنمای استخراج، کیف‌پول، ربات‌های تجاری و موارد دیگر را نیز پوشش می‌‌دهد.

سایت‌های دیگری که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد نیز به ترتیب زیر است:

به غیر از وبلاگ‌ها و وب‌سایت ها، می‌توانید به سایت‌های صرافی‌های معروف و سرمایه‌گذاری نیز نگاه کنید. وبلاگ‌های این سایت‌ها را نیز اجرا بررسی کنید، چرا که می‌توانید منابع اطلاعاتی (راهنماها، پادکست‌ها و موارد دیگر) معتبری و به‌روزرسانی‌های بازار را ببینید و استفاده کنید. برای منابع بیشتر می‌توانید به سایت‌های زیر مراجعه‌کنید:


آینده دارایی‌های دیجیتال در حال حاضر اینجاست و حضور خود را در زندگی روزمره ما حک کرده است. اما این‌که آیا جایگزین دارایی‌های سنتی خواهد شد یا نه، مشخص نیست و باید تماشا کرد.

همان‌طور که کریپتو به رشد خود ادامه می‌دهد موارد استفاده از آن، سرمایه‌گذاران، حامیان و حتی مخالفان نیز افزایش می‌یابد. این حوزه بسیار محبوب شده است و بسیاری را برای پیوستن و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال ترغیب می‌کند؛ اما سنگی بزرگی برای ورود وجود دارد که مانع از ورود بسیاری از افراد به این حوزه می‌شود و آن کمبود دانش است.

انبوهی از مقالات، راهنماها و بررسی‌ها وجود دارد که تقریباً تمام جنبه‌های قابل‌تصور را در مورد فناوری کریپتو و بلاک‌چین پوشش می‌دهند و به آنها فضای بازتر و در نتیجه به‌ظاهر در دسترس‌تر می‌دهند.

با این‌حال، بر اساس نظرسنجی انجام‌شده توسط گلدمن ساکس، ۵۱ درصد از پاسخ‌دهندگان از کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه اذعان داشتند که فقدان دانش در مورد دارایی‌های دیجیتال به‌عنوان بزرگ‌ترین مانع برای ورود به این حوزه برای آن‌ها است.

نگرانی‌های امنیتی، به‌ویژه نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی داده‌ها، ۳۶ درصد این نظرسنجی را در بر می‌گرفت. سایر موانع شامل مقررات دولتی، مشکل داشتن با خود فناوری و عادات قوی مربوط به پول نقد فیزیکی است.

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید، چه از مدت‌ها پیش مدافع کریپتو باشید یا یک تازه‌کار، این است که خود را با دانش به‌روز در مورد فناوری کریپتو و بلاک‌چین مسلح کنید تا از بازی جلوتر بمانید.

مانند هر تلاش مالی و سرمایه‌گذاری دیگری، جستجو و تحقیق می‌تواند پول بیشتری برای شما به ارمغان بیاورد یا باعث از دست دادن پول شما شود. این یک قمار است که ممکن است ارزش آن را داشته باشد، به‌خصوص اگر به دنبال رشد دارایی‌های خود هستید و به دانش و بینش کافی از برخی از رهبران‌فکری صنعت مجهز شده‌اید.

آیا تا به حال سعی کرده اید وارد حوزه رمز‌ارز‌ها شوید؟ روی کدام ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کردید و کدام یک از این رهبر ‌فکری بر تصمیمات شما تأثیر گذاشته‌اند؟

سوالات متداول

بهترین تحلیل‌گر کریپتو کیست؟

بهترین تحلیل‌گران ارزهای دیجیتال Anthony Pompliano و Alessio Rastani هستند. آنتونی یکی از محبوب‌ترین و نمادین‌ترین تحلیل‌گران ارزهای دیجیتال است. السیو مدیر‌اجرایی Leadingtrader و یک تحلیل‌گر ارز‌های دیجیتال است.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری در سال 2022 چیست؟

بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری عبارتند از: بیت‌کوین (BTC)، بیت‌کوین کش (BCH)، لایت‌کوین (LTC)، اتریوم (ETH)، بایننس‌کوین (BNB)، ترون (TRX) و چین‌لینک (LINK).

رمز ارز شماره یک چیست؟

بیت کوین ارز دیجیتال اصلی است و در سال 2022 گزینه شماره یک برای سرمایه‌گذاران باقی می‌ماند. این ارز دیجیتال سرمنشأ تمام ارز‌های دیگر است. بیت‌کوین در حال حاضر بیش از 40000 دلار برای هر واحد قیمت دارد.

تفاوت بین کریپتو و بیت‌کوین چیست؟

تفاوت کریپتو و بیت‌کوین در این است که بیت‌کوین نوعی ارز دیجیتال است و کریپتو به تمام ارزهای دیجیتال اطلاق می‌شود. بیت‌کوین بر خلاف ارزهای دولتی توسط مقامات غیرمتمرکز کنترل می‌شود. رمزارز به فناوری‌ای اشاره دارد که انجام تراکنش‌های مالی مختلف را تسهیل می‌کند.

آیا اتریوم از بیت‌کوین پیشی خواهد گرفت؟

به گفته یکی از بنیان‌گذاران شرکت نرم‌افزاری بلاک‌چین Edge & Node، اتریوم احتمالاً در آینده از بیت‌کوین پیشی خواهد گرفت، زیرا اتریوم بهتر نوآوری و علاقه توسعه‌دهندگان را به خود جلب می‌کند. هر سرمایه‌گذار ارز دیجیتال باید سرمایه‌ای را مخصوص نگه‌داری طولانی مدت اتریوم و بیت‌کوین اختصاص دهد.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها