ورود به جانویس

۶ موتور جستجو بهتر از گوگل را بشناسیم!

موتور جستجو
موتور جستجو

شاید تا به‌حال فکر نکرده‌اید که موتورهای جستجوی تخصصی دیگری وجود دارند که می‌توانند برای سرچ بهتر از گوگل باشند. ما در جانویس قصد داریم تا شما را با ۶ تا از بهترین موتورهای جستجو به غیر از گوگل آشنا کنیم تا بتوانید از آنها هم استفاده کنید.

امروزه موتور جستجوی گوگل «Google» بزرگترین موتور جستجو در اینترنت است، اما این بدان معنا نیست که همیشه بهترین نتایج را برای جستجوهایتان به شما بدهد. موتورهای جستجوی معرفی شده در این مقاله، در یافتن دقیق آنچه شما به دنبال آن هستید بهتر از گوگل عمل می‌کنند.

در طول سال‌ها، استفاده از بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) منجر به نتایج ناهنجار در گوگل شده است. شما اغلب متوجه می‌شوید که وب‌سایت‌هایی که بهترین روش‌های سئو را به کار می‌برند، رتبه بالاتری نسبت به وب‌سایت‌هایی دارند که محتوای بهتری دارند. بنابراین همیشه، شما با بالاترین کیفیت، نتایج جستجو را در گوگل دریافت نمی‌کنید. اما اگر نگاهتان را از این موتور جستجو دور کنید، چندین گزینه دیگر برای جستجو در وب وجود دارد که برای یافتن منابع با کیفیت وجود دارد.


Blog Surf .۱ (وب): بهترین وبلاگ‌های نوشته شده را در اینترنت جستجو کنید

موتور جستجو blog surf

برخی از بهترین محتواهای نوشته شده در اینترنت در وبلاگ‌های شخصی و بلاگ‌های نویسندگان بی‌نام و نشان است. اما با توجه به‌نحوه عملکرد سئو، گوگل به ندرت این موارد را در چند صفحه اول خود هنگام جستجو نشان می‌دهد. Blog Surf با بهره‌مندی از حدود ۱۰۰۰ مورد از بهترین وبلاگ‌های نوشته شده توسط افراد، به شما امکان جستجو در لیستی را می‌دهد زیرا این موتور جستجو توانسته نظمی را در حوزه وبلاگ ایجاد کند.

این وب‌سایت از الگوریتم ضد سئو برای اختصاص امتیاز به تمام پست‌های وبلاگ استفاده می‌کند، بنابراین به یک وبلاگ امتیاز واقعی می‌دهد. هنگامی که شما یک عبارت را در این موتور جستجو سرچ می‌کنید، نتایج پست‌ها را بر اساس رتبه‌بندی وبلاگ به شما نشان می‌دهد. شما می‌توانید نتایج خود را بر اساس زمان مطالعه مقاله (کمتر از ۵ دقیقه، ۵-۱۰ دقیقه یا بیش از ۱۰ دقیقه) فیلتر کنید.

Blog Surf همچنین فهرستی از تمام وبلاگ‌هایی که دارد را نیز به شما ارائه می‌دهد و شما می‌توانید آنها را بر اساس دسته‌ها یا تگ‌ها بررسی کنید. همچنین شما می‌توانید رتبه‌بندی وبلاگ و محبوب‌ترین پست‌های یک بلاگ را نیز ببینید تا بدون سرچ مطلبی، بهترین مطالب را برای خواندن پیدا کنید.


۲. Occamm (وب): نتایج جستجو را بر اساس برچسب‌ها اصلاح کنید و خلاصه یا پیش نمایش را دریافت کنید

موتور جستجوoccamm

Occamm در تلاش است تا موتور جستجویی بسازد که مفیدتر از گوگل باشد با این فرض که مردم همیشه نمی‌دانند چه چیزی را باید جستجو کنند. بنابراین وقتی یک کلمه کلیدی را در Occamm جستجو می‌کنید، فهرستی از نتایج را می‌بینید که بسیار شبیه آنچه در گوگل دریافت می‌کنید، است؛ اما در کنار آن، مجموعه‌ای از برچسب‌ها را نیز دریافت می‌کنید که به موضوع سرچ شما مربوط می‌شود.

این برچسب‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا جستجوی خود را با مواردی که جستجو نکرده‌اید اما همچنان به سرچ شما مربوط می‌شوند، اصلاح کنید. شما می‌توانید حداکثر چهار برچسب را انتخاب کنید و Occamm نتایج جستجوی شما را برای ارائه اطلاعاتی که می‌خواستید اما نمی‌دانستید چگونه جستجو کنید، اصلاح می‌کند. هر اصلاح مجموعه جدیدی از برچسب‌ها را ایجاد می‌کند، بنابراین می‌توانید هر بار بهتر به جستجو خود ادامه دهید.

Occamm، همچنین تشخیص مرتبط بودن یا نبودن نتایج جستجو را قبل از کلیک روی لینک آسان می‌کند. هر نتیجه پیش‌نمایش کوتاهی از سرچتان می‌گوید یا متناوباً خلاصه‌ای از صفحه ایجاد شده توسط هوش مصنوعی را ارائه می‌دهد. همچنین شما می‌توانید لینک‌های مربوط به هر سرچ را قبل از کلیک بر روی آن مشاهده کنید. این سایت برای صرفه‌جویی در زمان بسیار مفید است، به‌خصوص اگر نکات، عملگرها و دستورات پیشرفته جستجوی گوگل را نمی‌دانید.


۳. YouCode (وب): بهترین موتور جستجو برای کد و هکرها

موتور جستجو youcode

با YouCode شما یک موتور جستجوی جدید متمرکز بر حریم خصوصی با بسیاری از ویژگی‌های جالب دیگر دارید. YouCode، چیزی است که اخیراً بسیار مورد توجه هکرها و کدنویس‌ها قرار گرفته است زیرا با این موتور جستجو، به‌راحتی تکه‌های کد آنلاین خود را پیدا می‌کنند.

YouCode نتایج کدها را از منابع محبوب برای کدهایی از سایت‌هایی مانند StackOverflow ،Github ،Code Complete و غیره را برجسته می‌کند. پیش‌نمایش پست‌های این سایت‌ها را در نتایج جستجو خواهید دید و پیدا کردن آنچه را که می‌خواهید بسیار آسان‌تر می‌شود. همچنین می‌توانید با باز کردن آن در پنل کناری، پست کامل را بدون خروج از YouCode مشاهده کنید، جایی که می‌توانید کد را نیز کپی کنید.

این دلیل، به‎‌تنهایی دلیل کافی برای استفاده از YouCode به جای موتور جستجوی گوگل (برای جستجوی کد) است، اما امکانات جالب دیگری نیز در این سایت وجود دارد. این وب‌سایت دارای یک دستیار کد هوش مصنوعی، اعتبارسنجی JSON و انتخابگر رنگ برای کدهای هگزا دسیمال است. همچنین بررسی دقیقی از YouCode و اینکه چرا باید گزینه مورد علاقه هکرها باشد، را نیز دارا است.


۴. Studybyte (وب): جستجوی آسان برای محتوای آموزشی

موتور جستجو studybyte

وقتی دانش‌آموزان می‌خواهند در مورد موضوعی بیاموزند، به اطلاعات قابل اعتماد از منابع آموزشی نیاز دارند؛Studybyte جایگزین جالبی برای «Google Scholar» است که لینک‌ها را فقط از مربیان قابل اعتماد پیدا می‌کند.

این سایت کاملاً رایگان است و شما را ردیابی نمی‌کند و داده‌ها را نیز جمع آوری نمی‌کند. با این حال، جستجوهای قبلی شما را در همان رایانه ذخیره می‌کند و می‌توانید آن را در برگه History ببینید. Studybyte از یک الگوریتم جستجوی اختصاصی استفاده می‌کند که فقط محتوای آموزشی را در صفحه نتایج خود رتبه‌بندی می‌کند.


۵. Memegine (وب): جستجوی میم‌ها در Reddit از جمله متن در تصاویر

موتور جستجو memegine

اینترنت میم‌ها را دوست دارد و اگر به‌دنبال میم‌های جدید یا پرطرف‌دار هستید، به‌احتمال زیاد در بسیاری از انجمن‌های مبتنی بر میم در «Reddit» پست می‌شوند. شما می‌توانید در Reddit عناوین پست‌ها یا زیرنویس‌های این میم‌ها را جستجو کنید، اما نمی‌توانید متن مورد استفاده در خود میم را جستجو کنیدو معمولاً این همان چیزی است که شما به خاطر می‌آورید، نه عناوین.

اخیراً Memegine قصد دارد که این مشکل را برطرف کند. این وب‌سایت مخزنی از تمام میم‌های به اشتراک گذاشته شده در subredditهای محبوب است که می‌توانید برای یافتن سریع میم مورد نظر خود در آن جستجو کنید. این تغییرات می‌تواند متن استفاده شده در میم‌ها را بخواند، بنابراین شما نه تنها عناوین پست، بلکه محتوای میم را می‌توانید جستجو کنید. پس فراموش نکنید که Memegine همه این کارها را به‌خوبی انجام می‌دهد.


۶. Needl (ویندوز، macOS): جستجوی Google ،Notion و Slack برای هر فایل یا چت

موتور جستجو needl

در محیط کارامروزی، به یاد آوردن اینکه از کدام برنامه یا سرویس در مورد یک پروژه یا اشتراک‌گذاری یک فایل استفاده می‌کنید، دشوار است. Needl تلاش می‌کند تا سرچ فایل‌ها یا چت‌ها بسیار سریع باشد و از Gmail ،Google Drive ،Google Calendar ،Notion و Slack استفاده می‌کند.

هنگامی که Needl را به حساب‌های خود وصل کردید، چند دقیقه طول می‌کشد تا فایل‌ها و چت‌های شما برای جستجوی کامل متن فهرست شوند. اما پس از آن، نتایج جستجوی سریع و شگفت‌انگیزی را برای هر کلمه کلیدی در همه این خدمات ارائه می‌دهد. برای یک برنامه کاملاً رایگان و بدون هزینه، به‌طور قابل توجهی روان و کارآمد است و رابط کاربری آسانی نیز دارد.

تیم Needl قصد دارد به‌زودی سایر خدمات خود را گسترش دهد و ویژگی‌های بیشتری را عرضه کند.


کلام آخر:

حال که به پایان این مقاله از جانویس رسیده‌ایم، خوب است که بدانید دنیای وب دنیای اطلاعات است. پس با کمک این موتورهای جستجو در سرچ‌هایتان به‌راحتی اطلاعات سریع‌تری را کسب کنید.

لطفاً نظراتتان را در مورد این مقاله با ما به اشتراک بگذارید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها