ورود به جانویس

۵ نکته برای شخصی‌سازی در اینستاگرام!

۵ نکته برای شخصی‌سازی در اینستاگرام!
۵ نکته برای شخصی‌سازی در اینستاگرام!

چرا باید اینستاگرام خود را شخصی‌سازی کنیم؟ اینستاگرام یک شبکه اجتماعی با پتانسیل بسیار بالاست. نه تنها سرگرم‌کننده است، بلکه می‌تواند آموزشی، اجتماعی و آموزنده نیز باشد. اگر از آن چه در اینستاگرام می‌بینید ناامید یا از آنچه در اینستاگرام ارائه می‌دهد خسته شده‌اید، باید به فکر شخصی‌سازی فید اینستاگرام خود باشید.

در ادامه‌ی‌ این مطلب به شما آموزش می‌دهیم که چگونه در اینستاگرام فید خود را شخصی‌سازی کنید:


۱) فهرست “فالویینگ” خود را دوباره نگاه کنید!

اگر در اینستاگرام فعالیت دارید، احتمالا برخی اکانت‌ها وجود دارد که مورد علاقه‌‌ی شما هستند و آن‌ها را دنبال می‌کنید. همچنین ممکن است محتوایی را که می‌خواهید بعدا مشاهده کنید، سیو یا دوباره ببینید. اما هر چند وقت یکبار لیست افرادی را که دنبال می‌کنید را مرور کنید و پروفایل‌هایی را که دیگر برایتان جالب نیستند را حذف کنید.

اگر یک سال پیش پروفایلی برای شما جالب بود، به این معنی نیست که همچنان جالب است. ممکن است محتوای آن تغییر کرده باشد یا موضوعاتی که پست می‌کند دیگر برایتان مفید نباشد. اگر محتوایی را می‌بینید که خسته‌کننده یا آزاردهنده است، چند گزینه دارید: آنفالو، ریپورت یا هاید کردن آن از فید خود. همچنین می‌توانید انواع محتوایی را که دوست دارید را به «Add to favorites» کنید.


۲) پست‌ها را به صورت زمانی مشاهده کنید:

پست‌ها را به صورت زمانی مشاهده کنید

ممکن است فکر کرده باشید آنچه اینستاگرام به شما نشان می‌دهد از قبل به ترتیب زمانی است، اما همیشه اینطور نیست. یک راه آسان برای اطمینان از اینکه آنچه می‌بینید به روز و به ترتیب زمانی است وجود دارد: تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی لوگوی اینستاگرام در سمت چپ بزنید و Following را انتخاب کنید.پس از آن اینستاگرام فقط پست‌هایی را از حساب‌هایی که دنبال می‌کنید به شما نشان می‌دهد و آن‌ها به ترتیب زمانی خواهند بود.

اگر می‌خواهید فید خود را بیشتر بهینه کنید، به جای انتخاب Favorites ،Following را انتخاب کنید و فقط پست‌هایی را از اکانت‌هایی که مورد علاقه‌‌یتان هستند را مشاهده خواهید کرد.


۳) از گزینه‌ی Hide استفاده کنید!

هر چیزی که در اینستاگرام می‌بینید قابلیتی برای Hide کردن، دارند. هم تبلیغات و هم پست‌های افرادی که دنبال می‌کنید؛ هر کدام از این موارد اگر دیگر برایتان جالب نباشد، می‌توانید به راحتی Hide کنید.

Hide کردن فقط به این معنی است که شما یک نفر را میوت می‌کنید و لزوما او را آنفالو نمی‌کنید. به عبارتی دیگر، اگر استوری شخصی را Hide کنید، همچنان پست‌های او را خواهید دید.

اگر نگران این هستید که وقت خود را در اینستاگرام تلف می‌کنید، ممکن است بخواهید محتوایی را که باعث می‌شود کارتان را به تعویق بیندازید هاید کنید. اینستاگرام از شما می‌خواهد که با ارسال یک یادآوری برای توقف استفاده از برنامه هر چند دقیقه یک بار از رسانه‌های اجتماعی فاصله بگیرید.

همچنین اگر پدر و مادر هستید و نگرانید که نوجوانتان چقدر در شبکه‌های اجتماعی وقت می‌گذراند، می‌توانید تنظیمات نظارت والدین (parental supervision Instagram) را در اینستاگرام نیز فعال کنید.


۴) افراد و محتوا را بلاک کنید!

اگر فید اینستاگرام شما پر از چیزهایی است که احساس خوبی در شما ایجاد نمی‌کند، می‌توانید آن محتوا را بلاک کنید؛ همچنین اگر محتوایی می‌بینید که باعث ناراحتی یا آزار شما می‌شود، می‌توانید آن را ریپورت و در نهایت می‌توانید افرادی را که برای شما پیام‌های اسپم ارسال می‌کنند بلاک کنید.

اگر شخصی را بلاک کنید، او نمی‌تواند با شما تعامل داشته باشد و همچنین نمی‌تواند نام شما را سرچ یا شما را در پستی تگ کند.

همچنین اگر اکانتتان پابلیک است بهترین راه برای شخصی‌ساز این است که اکانت خود را پرایوت کنید.

اگر این کار را انجام دهید، زمانی که شخصی ریکوئست دهد، شما متوجه می‌شوید و می‌توانید تصمیم بگیرید که اکسپت کنید یا نه.


۵) تبلیغاتی را که می‌بینید کنترل کنید!

اگر مدام همان تبلیغات تکراری را مشاهده می‌کنید که در مورد شما صدق نمی‌کنند، می‌توانید آن‌ها را نیز بلاک، میوت یا ریپورت کنید.

وقتی به چیزی در اینستاگرام واکنش نشان می‌دهید، الگوریتم، آن محتوا و همچنین محتوایی را که تشخیص داده است شما دوست ندارید، نشان نمی‌دهد.

با این حال، این فقط یک الگوریتم است، بنابراین اگر واقعا می‌خواهید تبلیغاتی که در اینستاگرام می‌بینید را کنترل کنید، باید به تنظیمات خود بروید و موضوعات تبلیغات را انتخاب کنید.


جمع‌بندی…

در پایان روز، نباید احساس کنید که هر بار که وارد اینستاگرام می‌شوید با پست‌هایی که نمی‌خواهید ببینید یا تبلیغاتی که برایتان جالب نیست بمباران شوید. با چند بهینه‌سازی ساده، می‌توانید تجربه اینستاگرام خود را با شخصی‌سازی فید خود برای پست‌های مرتبط بهبود بخشید.

اگر سوالی داشتید، کامنت بزارید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها