ورود به جانویس

۷ ایده برگزاری لایو اینستاگرام

۷ ایده برگزاری لایو اینستاگرام
۷ ایده برگزاری لایو اینستاگرام

آیا تمایل به برگزاری لایو در اینستاگرام دارید، اما ایده‌ی مناسبی برای موضوع لایوهاتون و نحوه برگزاری آن پیدا نمی‌کنید؟ نمی‌دانید که چطور یک لایو پر مخاطب داشته باشید؟ پس با ما همراه باشید تا با ۷ ایده برگزاری لایو اینستاگرام آشنا شوید.

ما در این مقاله سعی داریم تا بهترین و موثرترین راهکارهای برگزاری لایو، که افراد مشهور با فالوورهای بالا از آن‌ها استفاده می‌کنند را معرفی کنیم. این روش‌ها به شما کمک می‌کنند تا از یک ابزار کم‌هزینه اینستاگرام، بیشترین استفاده را برای جذب فالوور و برگزاری لایوهای سودمند داشته باشید.

۱. همکاری با اینفلوئنسرها

در ابتدا لازم است به‌طور مختصر تعریف کنیم، اینفلوئنسر کیست و چه ویژگی‌هایی دارد. اینفلوئنسر اصطلاحا به فردی گفته می‌شود، که در شبکه‌های اجتماعی، دارای شهرت می‌باشد و درباره یک یا چند موضوع خاص اطلاعات و امکاناتی را در اختیار مردم قرار می‌دهد. همانطور که پیداست، یک اینفوئنسر باید آگاهی کافی حول یک موضوع داشته و از توانایی تاثیرگذاری بالایی برخوردار باشد.

همکاری با اینفلوئنسرهای مرتبط در زمینه کاری خود در لایو اینستاگرام

هیچ روش تبلیغاتی بهتر از مصاحبه با فردی که در زمینه مرتبط با کار شما فعالیت دارد و در میان فالوورها دارای محبوبیت و اعتماد است، نمی‌باشد. یکی از بهترین بسترها برای گپ و گفت با اینفلوئنسرها، لایو اینستاگرام می‌باشد، به کمک لایو اینستاگرام می‌توانید افراد بیشتری را با کار خود آشنا کرده و سبب جلب اعتماد آن‌ها شوید.

۲. برگزاری لایو در مناسبت‌‌های خاص

هیچ زمانی بهتر از برگزاری لایو در یک مناسبت خاص و مرتبط نیست. به عنوان نمونه: درحال دریافت جایزه از بزرگترین مراسم‌های جهان هستید؟! پس این بهترین زمان برای پخش لایو زنده مراسم است. در یک کنفرانس یا یک میزگرد هستید که موضوعات برای مخاطبانتان جذاب است؟ این هم یک زمان مناسب برای گذاشتن لایو می‌باشد. یا شاید میخواهید یک مراسم جمع‌آوری کمک مالی یا یک مهمانی برای کارکنان شرکت ترتیب دهید، در اینصورت فرصت خوبی پیدا کرده‌اید تا جنبه‌ی انسان دوستانه، سرگرم‌کننده و روابط با کارکنان خود را به مخاطبان نشان دهید.

۳. کارگاه آموزشی برگزار کنید

لایو اینستاگرام یک موقعیت عالی برای برگزاری کارگاه آموزشی‌ست؛ مخاطبان شما محدود به یک مکان جغرافیایی نیستند و هرشخص از هرجای دنیا قادر به شرکت در کارگاه شماست، درعین حال امکان پرسش و پاسخ در همان زمان نیز فراهم است. برای مثال، جان مایر، گیتاریست مشهوری‌ست که مسترکلاس‌های خود را به‌صورت لایو در اینستاگرام برگزار می‌کند. در ایران هم به عنوان مثال شهاب صادقی به آموزش گیتار، نواب ابراهیمی به آموزش آشپزی و صدف بیوتی به آموزش آرایش در لایو اینستاگرام می‌پردازند.

در لایو اینستاگرام کارگاه آموزشی برگزار کنید

برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی، نیازی نیست که حتما در یک کار خبره باشید، همین که حرفی برای گفتن دارید که برای فالورهایتان مفید است، لایو پرمخاطبی خواهید داشت.

۴. جلسه پرسش و پاسخ

یک راه عالی برای شروع تعامل با مخاطبان و افزایش فعالیت‌های بعدی آن‌ها در پیج شما، پاسخ دادن به سوالات آن‌هاست؛ به ویژه اگر در این جلسه، رهبران شرکت نیز جهت مشارکت حضور داشته باشند.

حتما قبل از برگزاری لایو، مخاطبان خود را از برگزاری پرسش و پاسخ در این جلسه آگاه کنید، تا مخاطبان شما هم از محتوای لایو تا حدودی با خبر شوند و هم سوالاتی که ذهنشان رادرگیر کرده آماده کنند.

۵. گپ و گفت با یک همکار

یک فرصت ویژه برای نشان دادن روابط دوستانه شرکت شما با همکاران و فعالان در زمینه کاریتان، برگزاری لایو با آن‌هاست. به کمک اینگونه لایوها، مخاطبان از نحوه برخورد شرکت با همکاران آگاه می‌شوند و چه بهتر است که درهمین فرصت از کارمندان خود، بابت زحماتی که می‌کشند قدردانی کنید.

لازم نیست گفت‌وگویی سرسختانه مانند‌ مصاحبه با رئیس جمهورها داشته باشید! فقط کافی‌ست آن‌‌ها را بنشانید و درباره کارهای روزمره، آب‌وهوا و علایق کاریشان صحبت کنید.

۶. گفت‌وگو با مشتری در لایو اینستاگرام

برای معرفی و تبلیغ برند خود، لازم نیست حتما با اینفلوئنسرها یا افراد کارکشته در این صنعت مصاحبه داشته باشید؛ گاهی نظر یک مشتری معمولی درباره خدمات شما، تاثیر بسیار زیادی بر مخاطبانتان می‌گذارد؛ و درعین حال مشکلات و هزینه‌های دعوت از اینفلوئنسرها را هم ندارد.

کسب‌وکار شما ترتیب دادن یک برنامه‌های غذایی برای رسیدن به تناسب اندام است؟ با مشتری‌هایی که برنماه رژیم غذایی شما را دنبال کردند و نتیجه گرفتند مصاحبه کنید.

آیا شما مدیریت امورمالی را به افراد آموزش می‌دهید؟ با شخصی که طبق آموزش‌های شما توانسته تمام بدهی‌های خود را پرداخت کند و شب‌ها خوابی بدون استرس داشته باشد صحبت کنید!

این‌ها فقط چند نمونه ساده هستند. به‌طورکلی اگر مشتری تجربه مثبتی با کسب و کار شما دارد، او کاندیدای کاملی برای مصاحبه در لایو اینستاگرام خواهد بود.

۷. اظهار نظر در مسائل مرتبط

این بخش از مقاله، تقریبا داداش مورد شماره ۲ هست :)

یک ایده برگزاری لایو اینستاگرام، اظهار نظر درباره مسائل مختلفی‌ست که به نوعی مرتبط با کار شما هستند. در اینجا پیشنهاد می‌کنیم که درباره هر رویدادی می‌توانید و حرفی برای گفتن دارید، لایو برگزار کنید و نظر شخصی‌تان را به مخاطبانتان بگویید.

برای مثال، درباره مطلبی که یک رهبر برجسته درحوزه کاری شما ارائه کرده، یا کتابی که به تازگی در این زمینه مطالعه کرده‌اید یا فیلمی که دیده‌اید، برای فالوورها لایو بگذارید.

فقط مطمئن شوید قرار نیست حرف‌هایی که می‌زنید باعث اخراج شما شوند!

برگزاری لایو، امکان مفید و کاربردی‌ست که اینستاگرام در اختیار شما قرار داده، پس از آن به بهترین وجه ممکن استفاده کنید. برای موفقیت بیشتر و جذب فالوور، همواره در تلاش باشید تا تعامل مخاطبان خود را بالا ببرید و پیوسته عملکردشان را بسنجید.

منبع: hootsuite.com

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها