ورود به جانویس

۱۲ نکته سئو محلی یا Local SEO

سئو محلی
سئو محلی

به عنوان یک کسب‌وکار کوچک، رتبه‌بندی کلمات کلیدی ممکن است دشوار باشد. با توجه به کسب‌وکارهای بزرگتر و با منابع بیشتر، به نظر می‌رسد که رسیدن به رتبه‌های بالا در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) کمی دشوار باشد.

شاید فکر کنید که کسب‌وکارهای کوچک چگونه می‌توانند در SERP، رتبه بالایی داشته باشند؟ خوشبختانه، با استفاده از سئوی محلی «local SEO»، شانس زیادی برای این‌کار وجود دارد.

سئوی محلی هرگز به اندازه زمان حالا برای مشاغل کوچک مهم نبوده است. فقط در نظر بگیرید که جستجوهای تلفن همراه با سؤال‌های «از کجا بخرم + نزدیک من» از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ بیش از ۲۰۰ درصد رشد داشته است.

علاوه‌براین، اخیراً یک مطالعه نشان داده است که ۶۹ درصد از ترافیک دیجیتال ارگانیک و محلی است. این عدد، به این معنی است که کسب‌وکار کوچک شما استراتژی‌های SEO ارگانیک محلی را باید بیشتر از قبل انجام دهد.

این مقاله، راهنمای سئوی محلی را برای مشاغل کوچک معرفی می‌کند و ۱۲ نکته مهم برای سئو محلی و ابزارهایی که برای این‌کار را نیاز دارید را آموزش می‌دهد.


سئوی محلی برای مشاغل کوچک چیست؟

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)، فرآیند بهبود وب‌سایت برای افزایش شانس دیده شدنتان در هنگام جستجوی عبارات مرتبط با کسب و کارتان است. سئوی محلی یک سرمایه‌گذاری مشابه سئو است اما با تمرکز بر روی اصطلاحات کلیدواژه محلی.

هدف از سئوی محلی این است که ترافیک محلی را به سمت وب‌سایت خود هدایت کنید، ترافیکی که احتمال تبدیل آن بیشتر است، چه به‌صورت آنلاین و چه آفلاین.


چرا سئوی محلی برای مشاغل کوچک مهم است؟

با اعتماد بیشتر افراد به اطلاعات آنلاین برای خرید آفلاین، سئوی محلی برای مشاغل کوچک هرگز به اندازه این زمان، بااهمیت نبوده است. یک مطالعه نشان داد که ۷۸ درصد از جستجوهای محلی در تلفن همراه به خرید آفلاین منجر می‌شود.

دلیل دیگر برای بهینه‌سازی وب‌سایت خود برای سئوی محلی این است که شامل فرصتی برای ایجاد وب‌سایتتان به عنوان یک مرجع و آموزش مخاطبان هدف، در مورد محصولات و خدمات است.

تلاش‌های سئوی محلی شما نباید حول محور افزایش فروش متمرکز شود. همچنین شما می‌توانید از استراتژی‌های سئوی محلی برای هدایت ترافیک به وب‌سایت خود با هدف اطلاع رسانی یا آموزش استفاده کنید.


۱۲ نکته سئو محلی برای مشاغل کوچک

بسیاری از نکات سئوی محلی را می‌توان در عرض چند دقیقه پیاده‌سازی کرد، در حالی که برخی دیگر زمان بیشتری می‌خواهد. با این حال، هر یک از نکات زیر می‌تواند سود زیادی برای کسب‌و‌کار محلی شما، چه آنلاین و چه آفلاین داشته باشد.

۱. Google My Business را بهینه کنید.

Google My Business یک فهرست کسب‌وکار است که متعلق به شرکت Google است و توسط آن اداره می‌شود. هدف از این پلتفرم ارائه دقیق‌ترین اطلاعات تجاری برای مشاغل محلی به کسانی است که سرچ می‌کنند.

با در نظر گرفتن این موضوع، اکثر کسب‌و‌کارها در طی یک سال یا بیشتر از این زمان، پس از شروع کسب‌و‌کار خود، فهرستی از Google My Business خواهند داشت. هنگامی که گوگل از طریق ربات‌های خزنده از کسب‌و‌کار شما مطلع می‌شود، این کار به طور خودکار انجام می‌شود.

با این حال، مشکل فهرست خودکار این است که اطلاعات ممکن است کامل یا دقیق نباشد. فقط زمانی که لیست خود را اعلام می‌کنید، می‌توانید بیشترین بهره را از این پلتفرم ببرید.

اگر به دلایل بیشتری برای اعلام یا ایجاد فهرست خود نیاز دارید، در نظر بگیرید که کسب‌و‌کارهایی با ۴ ستاره یا بیشتر در Google My Business حدود ۱۱ درصد از کسب‌و‌کارهایی که کمتر از ۴ ستاره دارند، در مرتبه بالاتری هستند و به‌عنوان یک کسب‌وکار کوچک، نمی‌توانید از پس آن برآیید.

اگر به دنبال این سؤال هستید که چگونه می‌توانید فهرست Google My Business را به طور کامل بهینه کنید؟ در اینجا چند مرحله ضروری برای شروع وجود دارد که می٬توانید به کار ببرید:

 1. فهرست «Google My Business» خود را اعلام یا ایجاد کنید.
 2. اطلاعات نمایه را کامل کنید و فهرست خود را منتشر کنید.
 3. عکس‌هاو ویدئوهای کسب‌وکار و پیشنهاداتتان را به نمایه خود اضافه کنید.
 4. به رتبه‌بندی‌ها و بررسی‌ها به‌صورت حرفه‌ای و به‌موقع پاسخ دهید.
سئوی محلی چیست؟

مهم است که اطلاعات کسب‌وکارتان دقیق و به‌روز باشد و حتماً به‌روزرسانی‌ها را حداقل ماهانه انجام دهید. نظارت هفتگی فهرست شما برای موفقیت لازم است.


۲. همه Business Directories را اعلام کنید.

زمانی که در مورد دایرکتوریهای تجاری صحبت می‌کنیم، باید مطمئن شوید که تمامی آدرس شبکه‌های اجتماعی خود را در همه دایرکتوری‌های تجاری درج می‌کنید. محبوب‌ترین‌ها عبارتند از Google My Business که در بالا ذکر شد و Yelp.

ممکن است فکر کنید که نمایه کسب و کار Google برای ایجاد ترافیک، چه آنلاین و چه آفلاین، کافی است. با این حال، در نظر بگیرید که صفحه Yelp در ۵ نتیجه برتر برای ۹۲ درصد از جستارهای جستجو که شامل یک شهر و دسته‌بندی تجاری هستند، وجود دارد.

قرار گرفتن شما در لیست ۵ نتیجه برتر گوگل به معنای این است که ۵ نتیجه برتر در SERP‌ها، ۸۰ درصد از کلیک‌ها را در صفحه اول گوگل تشکیل می‌دهند. اولین نتیجه ارگانیک به تنهایی تقریباً ۴۰ درصد را تشکیل می‌دهد.

شما نمی‌توانید تا جایی که ممکن است کسب‌و‌کار خود را در همه فهرست‌ها اعلام کنید.

خوشبختانه، دایرکتوری‌های کسب‌و‌کار، اعلام لیست‌های شما را آسان می‌کند. برای مثال، برای اعلام صفحه کسب‌و‌کار Yelp خود، می‌توانید این فرآیند را با تأیید اطلاعات کسب‌و‌کار خود شروع کنید.

سئو محلی و yelp

در حالی‌که Google و Yelp دو سایت بزرگ هستند، فهرست‌های تجاری دیگری که باید در نظر گرفته شوند فیس‌بوک، بینگ، یاهو و صفحات زرد هستند.


۳. یک بررسی با سئو محلی انجام دهید.

اکنون که بر روی فهرست‌های کسب‌و‌کار مستقر شده‌اید، زمان آن است که چشم انداز آن را نیز درک کنید. این به شما این امکان را می‌دهد تا ببینید رقبای شما چه کارهایی می‌کنند تا شما نیز بتوانید همان پیشرفت‌هارا در وب‌سایت خود انجام دهید.

نتایج در صفحه اول SERP‌ها بیشترین فروش را ایجاد می‌کند. از این گذشته، سه رتبه اول گوگل به تنهایی ۶۶.۵ درصد از کلیک روی سرپ‌ها را تشکیل می‌دهند!

همان‌طور که بررسی خود را شروع می‌کنید، ابتدا ابزارها و تحلیلگرهای رایگانی مانند SEO Analyzer را در نظر بگیرید. این ابزارها به شما یک نمای کلی از وضعیت فعلی وب‌سایت و کارهایی که می‌توانید برای بهینه سازی انجام دهید، ارائه می‌دهند.

نقش سئو محلی

در مراحل بعد، از کلمات کلیدی مورد نظر خود استفاده کنید (که در بخش بعدی به آنها عمل خواهید کرد)، و وب‌سایت خود را با پنج مورد برتر هر SERP مقایسه کنید. انواع محتوا، ساختار وب‌سایت، عناصر صفحه و تراکم کلمات کلیدی را در نظر بگیرید.

توصیه می‌کنیم صفحه اکسلی از یافته‌های خود داشته باشید تا به راحتی تغییرات خود را ردیابی و اجرا کنید.


۴. کلمات کلیدی محلی را هدف خود قرار دهید.

به عنوان یک کسب‌و‌کار کوچک، هدف‌گذاری کلمات کلیدی می‌تواند کمی سخت به‌نظر برسد. می‌دانید که وقتی کلمات کلیدی با سرچ بالا را هدف قرار می‌دهید، کمی دشوارتر از کلمات کلیدی با سرچ کمتر است. زیرا به‌عنوان یک کسب‌وکار محلی، در مورد هدف‌یابی کلمات کلیدی واقعاً برتری دارید. تغییرات عبارت جستجوی «نزدیک من» تنها در چند سال ۱۵۰ درصد (مثلاً «اکنون نزدیک من») به ۹۰۰ درصد (مثلاً «امروز/امشب نزدیک من») افزایش یافته است.

این بدان معنی است که هدف قرار دادن ترکیبی از کلمات کلیدی با حجم بالا و محلی می‌تواند به نفع شما باشد.

به طور مثال،

فرض کنید شما صاحب یک گل فروشی محلی هستید. وب‌سایت شما به طور طبیعی حاوی کلمات کلیدی پرحجمی است، مانند «گل‌فروشی»، «گل‌فروشی» و «گل برای فروش».

سئو محلی برای گل فروشی

به‌عنوان‌مثال، وب‌سایت خود را برای هر نمونه از «گل برای فروش» جستجو کنید. شما باید مراقب پرکردن کلمات کلیدی باشید، اما مراقب باشید که بیشتر این موارد را به اصطلاحات محلی خاص‌تر، مانند:

 • «گل برای فروش در [شهر یا کد پستی]»
 • «[شهر یا کد پستی] گل برای فروش»
 • «گل برای فروش [شهر یا کد پستی]»

لازم نیست فقط شهر و کد پستی خاص خود را هدف قرار دهید. مناطقی را در ۱۶ یا ۲۴ کیلومتری کسب و کار خود در نظر بگیرید و آن کلمات کلیدی محلی را نیز هدف خود قرار دهید. اگر در یک شهر کوچکتر خارج از شهر و یا بزرگتر در کنار مترو زندگی می کنید، این تمرین خوب است.


۵. تشویق (و پاداش) نظرات مشتریان

آخرین باری که از یک رستوران بازدید کردید یا بدون تحقیق در مورد رتبه‌بندی‌ها و نظرات، کالایی را خریداری کردید، چه زمانی بود؟ اگر شما مانند ۸۲ درصد از مصرف کنندگان هستید که یک جستجوی محلی آنلاین انجام می‌دهند، پاسخ هرگز این نیست.

نظرات مشتریان نقطه کلیدی برای موفقیت در کسب و کار شما هستند. این امر به ویژه برای مشاغل جدید و کوچک نیز صادق است.

چگونه می‌توانید نظرات مشتریان آنلاین را به دست آورید؟

ابتدا مطمئن شوید که مکانی برای نظرات مشتریان وجود دارد. اگر نمایه «Google My Business» و فهرست کسب‌وکار Yelp خود را اعلام کرده‌اید، شروع خوبی دارید.

مرحله دوم، به مشتریانی که نظرات خود را ارسال می‌کنند، انگیزه دهید. چه به صورت شفاهی و چه علامت‌گذاری شده در رسیدهای فروشگاه، به عبارت دیگر؛ به مشتریان اطلاع دهید که برای رتبه‌بندی و بررسی خود تخفیف یا کالایی رایگان دریافت خواهند کرد.

با این حال، کار به همین جا ختم نمی‌شود. شما باید به همه نظرات منفی و مثبت پاسخ دهید. این کار به شما فرصتی می‌دهد تا با مشتریان خود درگیر شوید و همچنین می‌تواند اعتماد را در بین کسانی که هنوز از برند شما خرید نکرده‌اند القا کند.


۶. محتوای محلی ایجاد کنید

در نکات ذکر شده در پاراگراف‌های بالا، در مورد هدف قرار دادن کلمات کلیدی محلی و در عین حال اجتناب از پر کردن کلمات کلیدی صحبت کردیم. بهترین راه برای انجام این کار، ایجاد محتوای محلی برای وب‌سایت یا وبلاگ وب‌سایت خود است.

محتوای محلی می‌تواند یک پست وبلاگ، یک خبر یا یک صفحه وب ثابت باشد. می‌توانید از این انواع محتوا برای برجسته کردن رویدادهای محلی (گذشته و آینده)، پیشنهادات محلی، جمع‌بندی کسب‌وکارهای محلی (به عنوان مثال، کسب‌وکارهای محلی که مکمل کسب‌وکار شما هستند، اما با شما رقابت نمی‌کنند)، یا حتی برای آموزش عموم در مورد محصول یا خدمات خود استفاده کنید.

هرچه محتوای طبیعی‌تری در وب‌سایت خود داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید کلمات کلیدی محلی را هدف قرار دهید. همچنین این کار می‌تواند به شما کمک کند تا به عنوان یک متخصص در این زمینه شناخته شوید، که برای صاحبان مشاغل کوچک در رقابت با مشاغل بزرگ، بسیار مهم است.

در ادامه با مثال یک فروشگاه گل، این موضوع را برایتان شرح خواهیم داد. در اینجا چند ایده محتوایی وجود دارد که به طور طبیعی هم مخاطب و هم کلمات کلیدی را هدف قرار می‌دهد:

 • پست وبلاگ: X# [وضعیت شما] گل برای تزئین در تمام طول سال
 • صفحه وب استاتیک: پیشنهادات گل محلی ما [محله شما]
 • صفحه وب استاتیک: [محله شما] پیشنهادات گل باغ
 • پست وبلاگ: [محله شما] رویدادهای گل برای [فصل/سال]

۷. یک استراتژی بک لینک محلی را اجرا کنید

بک‌لینک، یک لینک به وب‌سایت شما از یک سایت دیگر است. بسته به کیفیت وب‌سایت‌های شخص ثالث و تعداد لینک‌های وب‌سایت شما، این استراتژی می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر اعتبار وب‌سایت شما داشته باشد.

اتوریتی یک موضوع مهم و حیاتی در تعیین رتبه وب‌سایت در SERPها است. چگونه این را بدانیم؟ در نظر بگیرید که نتیجه شماره ۱ در گوگل به طور متوسط ​​۳.۸ برابر بیشتر از موقعیت‌های شماره ۲ تا ۱۰ بک‌لینک دارد.

چگونه یک وب‌سایت کسب و کار کوچک می‌تواند شروع به ساخت پروفایل بک‌لینک خود کند باید چند نکته را در نظر گرفت:

 • نوشتن پست مهمان برای وب‌سایت‌های مرتبط و با کیفیت در صنعت شما
 • درگیر شدن در ارتباط با اینفلوئنسرها
 • شرکت در تبلیغات لینک
 • «گوش دادن» برای ذکر نام تجاری
 • نوشتن محتوای قابل اشتراک‌گذاری

صحبت از محتوای قابل اشتراک‌گذاری، کلید هر استراتژی موفقیت آمیز بک لینک، محتوای با کیفیت و نسبتاً طولانی است. پس، مشخص است که محتوای طولانی ۷۷.۲ درصد بیشتر از مقالات کوتاه بک لینک دریافت می‌کند.

پس به خاطر داشته باشید به خاطر داشتن محتوای طولانی، پست را نامرتبط و بی‌ارزش تولید نکنید.


۸.   وب‌سایتان را سازگار با موبایل درست کنید

با در نظر گرفتن ۸۲ درصد از خریداران گوشی‌های هوشمند، جستجوهای «نزدیک من» را انجام می‌دهند، شما نمی‌توانید یک سایت سازگار با موبایل (Mobile-Friendly) نداشته باشید.

کار سخت، جذب ترافیک به سایت شما نیست، بلکه در عوض نگه داشتن آن به محض ورود است. اگر سایت شما سازگار با موبایل نیست، جستجوگران محلی به سرعت سایت شما را ترک می‌کنند و به جای آن یکی از رقیبانتان را در نظر می‌گیرند.

سایت سازگار با موبایل چیست؟ چهار عنصر اساسی که هر سایت سازگار با موبایل باید شامل آن باشد عبارتند از:

 • نمایش صفحه واکنشگرا
 • فونت‌های قابل خواندن
 • قالب بندی متن مناسب
 • نمایش رسانه بهینه شده

فراتر از یک وب‌سایت سازگار با موبایل، شما باید محتوای سازگار با موبایل نیز تولید کنید. خبر خوب در مورد محتوای سازگار با موبایل این است که برای خوانندگان دسکتاپ نیز قابل مشاهده است.

چنین محتوایی از چه چیزی تشکیل شده است؟

 • پاراگراف‌های کوتاه
 • فضای سفید
 • عنوان‌های فرعی
 • خلاصه
 • تصاویر
 • لیست‌ها
 • یک ظاهر طراحی‌شده (به عنوان مثال، پررنگ، مورب)

اگر توسعه دهنده وب نیستید، ایده ایجاد یک وب‌سایت سازگار با موبایل می‌تواند برایتان کمی سخت باشد. خبر خوب این است که اکثر پلتفرم‌های وب‌سایت عناصر سازگار با موبایل را در مضامین و پوشش‌های خود گنجانده‌اند. به‌عنوان مثالی از این گزینه‌ها، «responsive» را مد نظر داشته باشید.


۹. بهینه سازی ساختار صفحه

سئوی محلی برای کسب و کار فراتر از فهرست‌ها و محتواهای تجاری است. عنصری که اغلب نادیده گرفته می‌شود، ساختار صفحه است.

ساختار صفحه شامل برچسب‌های عنوان، هدرها، توضیحات متا و URL است. هنگامی که به درستی استفاده می‌شود، می‌تواند محتوای شما را بیشتر کند و رتبه شما را در SERPها بهبود بخشد.

شاید از خود می‌پرسید که این عناصر چقدر می‌توانند بر رتبه‌بندی شما تأثیر بگذارند. در نظر داشته باشید با به کارگیری عناصری که ممکن است رقبای شما در وب‌سایتشان نداشته باشند، می‌توانید جلوتر از آنها باشید.

کدام عناصر ساختار صفحه بیشتر توسط مشاغل کوچک نادیده گرفته می‌شود؟

در اینجا مقدار درصدی از صاحبان مشاغل کوچک که از ویژگی‌های کلیدی سئو زیر استفاده می‌کنند را آورده‌ایم:

 • ۹۹ درصد: Title tag
 • ۸۸ درصد: Robots.txt
 • ۷۳ درصد: Sitemap.xml
 • ۷۲ درصد: Meta description
 • ۶۸ درصد :H1
 • ۴۴ درصد :Schema.org

شما می‌توانید به راحتی تگ عنوان، توضیحات متا و H1 را آدرس دهی کنید. با این حال، robots.txt ،sitemap.xml، و schema.org نیز جای خود را در یک وب‌سایت با ساختار مناسب دارند.


۱۰. در شبکه‌های اجتماعی مشارکت کنید

رسانه‌های اجتماعی فقط برای برندهای بزرگ و اینفلوئنسرها نیستند. یک صفحه تجاری محلی نیز می‌تواند با استفاده از رسانه‌های اجتماعی از این فرصت بهره‌مند شود.

به طور خاص، یک صفحه کسب‌وکار محلی می‌تواند مکانی عالی برای به روز نگه داشتن مشتریان در مورد آخرین فروش‌ها، رویدادها و تغییرات (به عنوان مثال، ساعات کار) باشد. این به این دلیل است که حتی با وجود داشتن یک وب‌سایت، اکانت رسانه‌های اجتماعی بیشتر شبیه نسخه «زنده» کسب‌وکار شما خواهد بود.

شاید کاربران فیس‌بوک بیشتر از صفحات تجاری محلی سود ببرند. به هر حال، از کاربران فیس‌بوک در تمام کشورهای جهان مورد بررسی قرار گرفته‌اند که حداقل هفته‌ای یک بار از صفحه یک کسب‌و‌کار محلی بازدید می‌کنند. با این حال، سایر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تیک تاک نیز می‌توانند به کسب‌وکار شما برتری دهند.

چند نمونه از مزایای حفظ نمایه‌های رسانه‌های اجتماعی برای کسب‌وکار کوچک شما شامل ایجاد رابطه، ردیابی و تحلیل ترند، و تجارت اجتماعی است.

در اینجا نحوه مشارکت کسب‌وکارهای کوچک در رسانه‌های اجتماعی آمده است:

 1. بر اساس ویژگی‌ها و مخاطبان هدف، تصمیم بگیرید که کدام پلتفرم برای کسب و کار شما مناسب است.
 2. محتوای با کیفیت را به طور منظم ارسال کنید.
 3. از ابزارهای زمان‌بندی و اتوماسیون برای آزمایش و بهبود تعامل استفاده کنید.
 4. در رویدادها و گردهمایی‌های محلی شرکت کنید.
 5. خرید آنلاین محصولات و خدمات خود را برای مشتریان آسان کنید.

بسته به کسب‌وکار و مخاطبان هدف، رسانه‌های اجتماعی ممکن است درصد زیادی از فروش و ترافیک شما را تشکیل دهند. فراموش نکنید؛ حضور قوی در رسانه‌های اجتماعی برای مشاغل کوچک ضروری است.


۱۱. در رویدادهای تجاری محلی شرکت کنید

شاید تعجب کنید اگر که بدانید می‌توانید کارهای آفلاین زیادی برای بهبود سئوی محلی وب سایت خود انجام دهید. ۴۸ درصد از بازاریابان حداقل ۲۰ درصد از بودجه بازاریابی خود را در رویدادهای زنده سرمایه‌گذاری می‌کنند.

شرکت در رویدادهای تجاری محلی، به ویژه آنهایی که حضور قوی در رسانه‌های اجتماعی دارند، می‌تواند از چند جهت به رشد کسب‌وکار شما کمک کند و این فرصتی برای بازاریابی کسب‌وکار شما هستند. همچنین راهی آسان برای شناخت مخاطبان و جامعه‌ای هستند که به آنها خدمت می‌کنید. احتمال بازگشتی نیز در چنین رویدادهایی وجود دارد.

به‌عنوان یک کسب‌وکار کوچک، این قابلیت را دارید که میزبان رویداد یا حامی مالی خود باشید و به رویدادهای اجتماعی بزرگ‌تر بپیوندید. رویدادی که خودتان میزبان آن هستید احتمالاً بازدهی بیشتری را به همراه خواهد داشت، اما یک رویداد اجتماعی ممکن است برای بودجه های کمتر، موقعیتی ایده‌آل باشد.


۱۲. در تبلیغات گوگل با کلمات کلیدی محلی سرمایه‌گذاری کنید

کسب‌وکار کوچک معمولاً به معنای بودجه کم است. این مسأله مهم است که عاقلانه در رشد تجارت آنلاین خود سرمایه‌گذاری کنید. فقط باید بدانید کجا شرط‌های خود را پوشش دهید. برای اکثر مشاغل، تبلیغات گوگل مکان خوبی برای شروع است.

Google Ads یک پلتفرم تبلیغاتی پولی است که به شما این امکان را می‌دهد در مکان‌های برجسته در SERP ظاهر شوید.

سئو محلی

ممکن است فکر کنید که هرگز نمی‌توانید با کسب‌وکارهای بزرگ رقابت کنید. یکی از این راه‌ها این است که با هدف قرار دادن کلمات کلیدی محلی و مخاطبان محلی، وضعیت محلی خود را برجسته کنید.

برای مثال، به‌جای هدف قرار دادن «گل‌های فروش»، «گل‌های فروش در [شهر یا کد پستی شما]» را هدف قرار دهید.

چگونه می‌توانیم بفهمیم که این کار موفقیت آمیز خواهد بود؟

بر اساس آمارها، ۷۲ درصد از کاربران رایانه یا تبلت و ۶۷ درصد از کاربران گوشی‌های هوشمند تبلیغاتی را می‌خواهند که مطابق با شهر یا کد پستی آنها سفارشی شود. کاربران می‌خواهند گزینه‌های محلی را پیدا کنند، بنابراین آنچه را که می‌خواهند به آنها بدهید.

درست است که شروع با Google Ads می تواند کمی دلهره آور باشد، اما خوشبختانه، شما این گزینه را دارید که در یک آژانس تبلیغاتی سرمایه‌گذاری کنید تا به شما در راه‌اندازی و مدیریت حساب و کلمات کلیدی کمک کند.

اگر هم می‌خواهید به تنهایی این کار را انجام دهید، این مراحل ضروری را دنبال کنید:

 1. تحقیق کلمات کلیدی: این کار شامل کلمات کلیدی است که می‌خواهید مورد هدف قرار دهید اما همچنین کلمات کلیدی را که می‌خواهید از کمپین‌های خود حذف کنید (کلمات کلیدی منفی) را شامل می‌شود.
 2. تصمیم بگیرید که گروه‌های تبلیغاتی خود را چگونه می‌سازید: گروه‌های تبلیغاتی، کمپین‌های تبلیغاتی هستند که بر اساس یک عنصر مشترک گروه‌بندی می‌شوند، مانند مخاطبان هدف، کلمه کلیدی هدف یا حتی مکان. تصمیم بگیرید که گروه‌های شما چگونه تجزیه می‌شوند تا بتوانید شروع به ایجاد کمپین‌های خود کنید.
 3. اولین کمپین خود را ایجاد کنید: کمپین یک پله بالاتر از گروه‌های تبلیغاتی است، زیرا مخاطبان هدف بیشتری را در بر می‌گیرد. برای مثال، می‌توانید کمپین «گل‌های عروسی» داشته باشید که شامل گروه‌های تبلیغاتی مانند «گل‌های عروسی در شهرتان» و «گل‌های عروسی در محله‌تان» است. اینجاست که شما اهداف و تنظیمات در سطح کمپین را تعیین می‌کنید.
 4. اولین تبلیغ خود را ایجاد کنید: Google Ads دارای چندین نوع تبلیغات است. یک تبلیغ متنی مکان خوبی برای شروع است، اگرچه گروه‌های تبلیغاتی شما می‌توانند انواع مختلفی از تبلیغات را داشته باشند و مهم است که آنچه را برای مخاطبان شما مفید است آزمایش کنید.
 5. نظارت مستمر و اصلاح کمپین‌ها، برای موفقیت ضروری است.

نتیجه گیری: سئوی محلی برای مشاغل کوچک

به عنوان یک صاحب کسب‌وکار کوچک، می‌دانید که برای رشد فروش خود به کار سخت و فداکاری نیاز است. همین امر را می‌توان در مورد سئوی محلی نیز گفت. همانطور که می‌دانید سئو نیاز به زمان و صبر دارد، اما می‌تواند در دراز مدت نتیجه دهد.

با ۱۲ نکته سئو محلی که در بالا ذکر شد، حتی کوچکترین کسب‌وکارها نیز می‌توانند سود ببرند. از تحقیقات کلمات کلیدی گرفته تا بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و همچنین تبلیغات پولی، برای شروع می‌توانید تغییرات را از امروز آغاز کنید تا در آینده مزایای آن را مشاهده کنید.

حالا نوبت شماست که بگویید، کدام یک از این نکات سئو محلی برای مشاغل کوچک را ابتدا اجرا می‌کنید؟

سوالات متداول

به عنوان یک کسب و کار کوچک، آیا باید آژانسی برای کمک به سئوی محلی خود داشته باشم؟

به عنوان یک کسب و کار کوچک، بودجه می تواند یک محدودیت باشد. در حالی که خودتان می توانید تغییرات زیادی ایجاد کنید، یک آژانس مشاوره می تواند مشاوره و منابع ارزشمندی را ارائه دهد.

سئوی محلی چگونه به رشد کسب و کارهای کوچک کمک می کند؟

از آنجایی که هدف جستجوی محلی همان چیزی است که هست، سئوی محلی می تواند برای کسب و کارهای کوچک یک موهبت باشد. این می تواند شما را در نقشه (یا SERP ها، همانطور که اتفاق می افتد) برای کلمات کلیدی که ممکن است هرگز برای آنها در مقیاس بزرگ تری رتبه بندی نکرده باشید قرار دهد.

یک کسب و کار کوچک چقدر باید برای سئوی محلی بپردازد؟

میزان سرمایه گذاری شما بسته به اینکه چه چیزی برای کسب و کارتان معنادار و ارزشمند است، متفاوت خواهد بود. اگر مجبور به سرمایه گذاری هستید، توصیه می کنم این کار را در دو مکان انجام دهید: 1) در یک آژانس مشاوره SEO و 2) در تبلیغات پولی.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها