ورود به جانویس

همه چیز درباره افزایش ترافیک به صورت ارگانیک با SEO

همه چیز درباره افزایش ترافیک به صورت ارگانیک
همه چیز درباره افزایش ترافیک به صورت ارگانیک

مدیران کسب و کار همیشه به دنبال آن هستند که ترافیک خود را افزایش دهند تا در نهایت فروش بیشتری داشته باشند. برخی از این افراد تصور می‌کنند که تنها راه افزایش ترافیک به تبلیغات و هزینه‌های گزاف ختم می‌شود. از این رو تنها به دنبال روش‌هایی هستند تا هزینه‌ای را پرداخت کنند و در مقابل افزایش ترافیک مورد نظر را داشته باشند. نکته مهمی که وجود دارد آن است که این تفکر ریشه درستی ندارد و بدون هزینه هم می‌توان به هدف مورد نظر دسترسی پیدا کرد.

استفاده از استراتژی سئو برای افزایش ترافیک ارگانیک شرکت‌های تجارت الکترونیک می‌تواند بسیار مؤثر باشد. شاید این گونه به نظر برسد که این کار ساده است اما در واقعیت این گونه نیست. نکات زیادی وجود دارد که باید رعایت شود تا استراتژی سئو کامل شود. چرا که این کار می‌تواند باعث موفقیت یا شکست کسب‌وکار شود. در ادامه این مقاله بیشتر درباره افزایش ترافیک و فروش ارگانیک صحبت می‌کنیم. اگر شما هم در این شرایط هستید که به این اطلاعات نیاز دارید تا به رشد کسب و کار خود کمک کنید در ادامه با ما باشید.

ترافیک ارگانیک

افزایش ترافیک ارگانیک وب سایت به چه معنا است؟

زمانی که کاربران در موتور جستجو به دنبال موضوعی می‌گردند، لیستی از نتایج ظاهر می‌شود. این نتایج می‌تواند بر اساس رتبه بندی یا تبلیغات باشد. وب سایت‌هایی که بر اساس تبلیغات باشند کلمه AD در کنار آنها نوشته شده و بقیه وب سایت‌ها به صورت ارگانیک، ترافیکی را کسب کردند.

 به بیانی دیگر اصطلاح ترافیک ارگانیک همان بازدید از یک وب سایت است که بدون تبلیغات پولی به دست آمده باشد. نکته مهم آن است که ترافیک ارگانیک مهم‌ترین نوع ترافیک است که از ترافیک خریداری شده هم ارزش بیشتری دارد.

چرا افزایش ترافیک ارگانیک وب سایت اهمیت زیادی دارد؟

اکثر مدیران کسب و کار به دنبال افزایش ترافیک به صورت ارگانیک هستند. دلیل آن هم واضح هست به این دلیل که این کار باعث می‌شود برخی از کاربران به مشتری تبدیل شوند و در نهایت کسب و کار با افزایش فروش روبرو شود.

از طرفی دیگر افزایش ترافیک با خود اعتماد را هم بالا می‌برد. چرا که هر چقدر ترافیک افزایش پیدا کند اعتماد نسبت به وب سایت بیشتر می‌شود. از آنجایی هم که کاربران به وب سایت‌هایی که با روش ارگانیک به نتایج بهتری رسیدند توجه بیشتری می‌کنند. پس ترافیک ارگانیک می‌تواند اهمیت بیشتری را کسب کند و مدیران بیشتر به دنبال به روز کردن آن باشند.

روش‌های افزایش ترافیک ارگانیک وب سایت

برای اینکه یک کسب و کار فروش بیشتری داشته باشد قطعاً باید اقدامات اصولی را برای وب‌سایت خود انجام دهد. در ادامه به چند اقدام مهم در خصوص افزایش ترافیک به صورت ارگانیک می‌پردازیم. توجه داشته باشید که اگر تمامی این موارد را به کار بگیرید بی شک نتایج بسیار مثبتی را دریافت می‌کنید.

۱- ایجاد بلاگ منظم برای فروشگاه آنلاین یا سایت

اگر در سایت خود وبلاگی ندارید حتماً یک وبلاگ ایجاد کنید و مطالبی را به صورت منظم در آن منتشر کنید. وبلاگ نویسی یک روش بسیار مؤثر برای جذب مخاطب است. در نهایت با جذب مخاطب می‌توان کاربر را به مشتری تبدیل کرد و فروش را افزایش داد.

از طرفی با پیوند دادن وبلاگ به فروشگاه آنلاین، گوگل سایت شما را معتبرتر می‌شمارد. ازاین‌رو رفته‌رفته می‌توان رتبه بهتری را در گوگل کسب کرد.

توجه داشته باشید محتوایی را خلق کنید که مخاطب به آن نیاز دارد. در غیر این صورت نمی‌توانید مخاطب را به سمت وبلاگ خود جذب کنید و با افزایش ترافیک ارگانیک روبرو شوید. به همین خاطر است که تاکید می‌شود درباره کلمه کلیدی مورد نظر تحقیقاتی را انجام دهید و سپس آن را هدف خود قرار دهید.

دقت داشته باشید که برای به دست آوردن رتبه بندی ارگانیک در موتورهای جستجو یک کلمه کلیدی خاص و پرطرفدار را انتخاب کنید و سپس برای آن محتوای باکیفیت خلق کنید.

افزایش ترافیک سایت

۲- قرار دادن کلمه کلیدی در عنوان صفحه

عنوان صفحه در افزایش ترافیک ارگانیک نقش مهمی را دارد زیرا گوگل بر حسب آن جستجو را انجام می‌دهد. عنوان خوب می‌تواند کمک کند که در نتایج گوگل بهتر دیده شوید و هم چنین مخاطب راحت‌تر جذب شود. چرا که عنوان جذاب می‌تواند کاربر را تشویق کند تا بر روی سایت کلیک کند.

از این رو تاکید می‌شود که در هنگام انتخاب عنوان از اصطلاحاتی استفاده کنید که کاربر را بتواند جذب کند. انتخاب عنوان جذاب، اصولی دارد که می‌بایست رعایت شود.

۳- استفاده از کلمات کلیدی طولانی

شاید شما هم تصور کنید که به کار بردن کلمات کلیدی پراستفاده می‌تواند باعث بهبود سئو شما شود. در صورتی که این طرز تفکر چندان صحیح نیست چرا که اصول دیگری جایگزین آن شده‌اند. به بیانی دیگر استفاده مداوم از کلمات کلیدی رایج نمی‌تواند به افزایش ترافیک کمک کند.

به منظور افزایش ترافیک ارگانیک می‌بایست از کلمات کلیدی استفاده کنید که مختص کسب و کار شما باشد. به عبارتی دیگر می‌بایست کلماتی را به عنوان کلمات کلیدی استفاده کنید که با آنها زیاد سرو کار دارید. با برگزیدن کلمه کلیدی طولانی و مناسب، گوگل بعد از مدتی به شما رتبه‌ای را خواهد داد و هم چنین سایت شما را با آن کلمه کلیدی می‌شناسد. این امر باعث می‌شود که مشتریان و هم چنین کاربران جدید بتوانند به راحتی سایت شما را پیدا کنند.

به یاد داشته باشید که ابزارهای زیادی هستند که می‌توانند در انتخاب کلمه کلیدی به شما کمک کنند. برخی از این ابزارها توییتر سرچ، گوگل کیورد هستند که در یافتن کلید واژه مناسب می‌توانند به شما کمک کنند. برای اینکه بتوانید بهترین کلیدواژه را انتخاب کنید بهتر است که از ابزارهای متعددی کمک بگیرید تا بهترین کلمه کلیدی را برای وب سایتتان انتخاب کنید.

۴- آنالیز و توجه به مخاطبان

با آنالیز مخاطبان و هم چنین توجه کردن به نظرات و سلیقه آنها می‌توانید ترافیک سایت خود را افزایش دهید. شاید این سؤال در ذهنتان نقش ببندد که چطور این کار ممکن است. قطعاً می‌دانید که بهینه سازی موتورهای جستجو به تنهایی کارساز نیست و باید در کنار آن اقدامات دیگری هم انجام شود که هدف نهایی پدید آید.

آنالیز مخاطبان به این معنا است که نیاز آنها را تشخیص دهید و مناسب با نیاز و سلیقه آنها محتوا تولید کنید. محتوای تولید شده اگر برای مخاطب یا کاربر جذاب باشد قطعاً آن را به اشتراک می‌گذارد. همین امر سبب می‌شود که به‌مرورزمان ترافیک سایت افزایش پیدا کند.

۵- استفاده از تصاویر سئو فرندلی

استفاده از تصاویر باکیفیت خیلی از اصول بسیار مهم در داشتن یک وب سایت تجارت الکترونیک است. از طرفی استفاده کردن از تصاویر تکراری گر چه هیچ فایده‌ای ندارد بلکه می‌تواند شما را هم به سمت پایین بکشاند. تصاویر استفاده شده در متن می‌بایست در کیفیت بالا و به صورت کاملاً یونیک باشند. البته به این نکته هم توجه کنید که کیفیت تصاویر با زمان بارگذاری وب سایت تداخل نداشته باشد.

مورد دیگری که در خصوص عکس‌های داخل وب سایت دارای اهمیت است در خصوص تگ alt است. برای زمان‌هایی که اینترنت ضعیف است و عکس به نمایش گذاشته نمی‌شود بهتر است که از تگ alt استفاده کنیم.

افزایش ترافیک با SEO

۶- استفاده از پیوند داخلی

پیوند داخلی همان لینک داخلی است که در متن به کار برده می‌شود. با استفاده از لینک داخلی می‌توان کاربر را به صفحه دیگری هدایت کرد. هدایت شدن به صفحه‌ای دیگر سبب می‌شود که کاربر مدت زمان بیشتری را در وب سایت سپری کند. این کار می‌تواند به بهبود سئو سایت کمک کند و در نهایت وب سایت رتبه بهتری را از گوگل دریافت کند. این کار می‌تواند خیلی با ارزش باشد چرا که باعث رسیدن به هدف مورد نظر می‌شود.

۷- حضور در شبکه‌های اجتماعی

حضور در شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین، توییتر و فیسبوک می‌تواند باعث بهتر دیده شدن شود. از طرفی شما می‌توانید که محتواهای خاص و منحصر به فرد خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. قطعاً تعدادی افرادی هستند که بر روی لینک به اشتراک گذاشته شده کلیک می‌کنند و بازدید از سایت شما را بالا می‌برند. فراموش نکنید که این گزینه را برای محتواهای خود فعال کنید تا کاربران هم بتوانند آن را با دوستانشان در شبکه‌های اجتماعی مختلف به اشتراک بگذارند. اگر این کار را انجام دهید به‌مرورزمان متوجه افزایش ترافیک وب‌سایت می‌شوید.

۸- اهمیت به تجربه کاربری

اگر توجه کرده باشید سایت‌هایی که طراحی کاربر پسندی دارند بیشتر این اشتیاق را در شما پدید می‌آورند که در آن کاوش کنید و ماندگار باشید. به همین دلیل است که تاکید می‌شود سایت خود را به گونه‌ای طراحی کنید که کاربر با آن ارتباط زیادی را برقرار کند. به بیانی دیگر تجربه کاربری بر روی سئو سایت تأثیر بسیار زیادی را می‌گذارد و فواید متعددی دارد. هرچقدر طراحی سایت جذاب‌تر باشد کاربر مدت زمان بیشتری را در سایت می‌ماند. توجه داشته باشید که سایت خود را تا حد ممکن به صورت بصری طراحی کنید تا مخاطب زمانی که در سایت قرار می‌گیرد اشتیاق به جستجوی بیشتری داشته باشد.

۹- توضیحات متا

از آنجایی که توضیحات متا بعد از لینک وب سایت در نتایج موتور جستجو نشان داده می‌شود از اهمیت زیادی برخوردار است. در واقع مخاطب با استفاده از توضیحات متا ترغیب می‌شود که بر روی لینک کلیک کند. به همین خاطر توضیحات قرار گرفته می‌بایست در عین جذاب بودن دارای کلمه کلیدی هم باشد. اگر توضیحات متا به صورت اصولی نوشته شود قطعاً کاربر بلافاصله به سایت هدایت می‌شود.

۱۰- لینک سازی

لینک سازی یکی از استراتژی‌های بسیار مهم سئو است که فواید زیادی دارد. در واقع موتورهای جستجو به قدری هوشمند هستند که به راحتی می‌توانند محتوای لینک سازی شده را تشخیص دهند و از کیفیت آنها آگاه شوند. به همین دلیل کیفیت از کمیت ارزش بیشتری دارد. به طور قطع می‌توان گفت که لینک سازی می‌تواند باعث افزایش ترافیک و سپس افزایش درآمد شود.

این روش جز قابل‌اعتمادترین روش‌های است که می‌توان برای افزایش ترافیک وب سایت به کار برد. البته باید دفت داشته باشید که لینک سازی را درست انجام دهید چرا که کوچک‌ترین اشتباه می‌تواند آثار مخربی را در پی داشته باشد. به این دلیل که لینک سازی مخرب سبب ایجاد سئوی کلاه سیاه می‌شود و بر روی رتبه بندی گوگل تأثیر منفی می‌گذارد.

۱۱- URL مناسب

موتورهای جستجو به قدری هوشمند هستند که به راحتی URLهای دارای کلمه کلیدی را پیدا می‌کنند. از طرفی آنها به URLهایی که دارای کلمه کلیدی هستند توجه زیادی می‌کنند و ارزش زیادی قائل‌اند. از این رو برای اینکه موتورهای جستجو به سایت شما اهمیت دهند می‌بایست از URLهای مناسب استفاده کنید. اگر URL را با صفحه مورد نظر تطابق دهید و در آن از کلمه کلیدی استفاده کنید بی شک نتیجه خوبی را دریافت خواهید کرد و ترافیک سایت خود را افزایش می‌دهید.

افزایش ترافیک سایت

۱۲- توجه کردن به داده‌ها و معیارها

استفاده از داده‌ها و معیارها می‌تواند نتایج بسیار مثبتی را داشته باشد. داده‌ها نشان می‌دهند که کاربران با سرچ چه کلمه‌ای وارد وب سایت شدند. به طور مثال گوگل آنالیتیکس یکی از این ابزارهایی است که داده‌های خوبی را به شما نشان می‌دهد. با استفاده از این ابزار می‌توانید محتوایتان را دقیقاً برای مخاطبان خود تنظیم کنید. البته ابزارهای دیگری هم هستند که داده و معیارهای خوبی را تهیه می‌کند. به هر صورت می‌بایست با این ابزارها آشنا شوید و با کمک آنها داده‌هایی را استخراج کنید. به این صورت راحت‌تر می‌توانید نقشه راه خود را مشخص کنید و ترافیک سایت را به صورت ارگانیک افزایش دهید.

سخن نهایی

افزایش ترافیک سایت به صورت ارگانیک اصلاً کار ساده‌ای نیست و در کنار داشتن دانش به زمان زیادی هم نیاز دارد. روش‌هایی هستند که می‌توان با کمک آنها رتبه سایت رو بهبود بخشید و در نهایت باعث افزایش ترافیک شد. برخی از این روش‌ها عبارت‌اند از تولید محتوای طولانی، توجه داده‌ها و معیارها و … که در این مقاله به صورت کامل به آنها پرداختیم. تولید محتوای یونیک و طولانی یکی از روش‌هایی است که بسیار مورد اهمیت است و می‌تواند شما را به هدف مورد نظر نزدیک کند. البته اگر در کنار تولید محتوا به نکات گفته شده در مقاله هم توجه کنید بی شک نتایج خوبی را به دست می اورید.

از آنجایی که امروزه اهمیت سایت‌ها چندین برابر شده است کاربران هم بیشتر با آنها سروکار دارند. پس فرصت خوبی فراهم شده است تا خودتان را در معرض دید قرار دهید. اگر قصد دارید ترافیک سایت خود را به بهترین مقدار ممکن افزایش دهید بهتر است از افراد متخصص در این حوزه استفاده کنید. بدین صورت در بازه زمانی مشخص به هدف خود دسترسی پیدا می‌کنید و در نهایت با افزایش ترافیک، افزایش درآمد هم خواهید داشت. امیدواریم از مطالب گفته شده در این مقاله استفاده کافی را برده باشید و راه خود را برای رسیدن به موفقیت مشخص کرده باشید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها