ورود به جانویس

۱۰ نوع CTA تاثیرگذار که باید در وب سایت خود داشته باشید!

۱۰ نوع CTA تاثیرگذار که باید در وب سایت خود داشته باشید!
۱۰ نوع CTA تاثیرگذار که باید در وب سایت خود داشته باشید!

هیچ راه حل یکسانی برای کال تو اکشن یا CTA وجود ندارد، به خصوص زمانی که چندین مخاطب در هر زمان وب سایت شما را بررسی می‌کنند.

بازدیدکنندگان، سرنخ‌ها، مشتریان و … به احتمال زیاد از سایت شما بازدید خواهند کرد، بنابراین شما به چندین نوع CTA نیاز دارید تا آن‌ها را برای دستیابی به اهداف مختلف ترغیب کنید. برای کمک به شما برای تبدیل بازدیدکنندگان به سرنخ، سرنخ‌ها به مشتریان و مشتریان به کسانی که شما را ترجیح می‌دهند، فهرستی از CTAها را برای استفاده برای هر مخاطب تهیه کردیم؛ پس در ادامه همراه ما باشید:


۱۰  نوع CTA که بازاریابان باید بدانند!

۱) جمع‌آوری لید

همانطور که قبلا ذکر شد، فراخوان اقدام برای ایجاد سرنخ از وب سایت شما بسیار مهم است. از آن جایی که شما سعی می‌کنید بازدیدکنندگان را از طریق این CTAها به سرنخ تبدیل کنید و می‌خواهید آن‌ها را در هر نقطه‌ای از وب سایت خود با درصد بالایی از بازدیدکنندگان جدید قرار دهید.

بهترین مکان برای CTAهای نسل سرنخ در وبلاگ است. به طور خاص، شما باید یک CTA را در انتهای پست وبلاگ، در نوار کناری و به عنوان یک بنر شناور در گوشه اضافه کنید. CTAهای موفق چشم نواز هستند و ارزش کلیک کردن روی آن را به طور موثری دارند.

به عبارت دیگر، بازدیدکنندگان باید دقیقا بدانند که وقتی به لندینگ پیج که CTA به آن اشاره می‌کند می‌رسند، چه انتظاری داشته باشند.


۲) ارسال فرم

فرض کنید بازدیدکننده شما به لندینگ پیج شما می‌رسد. هنوز دو کار دیگر برای ثبت نام به عنوان call-to-action باید انجام دهند.

بازدیدکننده‌ی وب‌سایت شما هنوز باید یک فرم را پر کند و روی گزینه‌ تایید کلیک کند تا اطلاعات خود را به پایگاه داده مخاطبین شما ارسال شود. در این مرحله، بازدیدکننده شما در آستانه تبدیل شدن به یک لید است، بنابراین نمی‌خواهید با یک گزینه‌ی ارسال ضعیف از شکاف‌ها عبور کند.

در عوض، کپی گزینه‌ی «Submit» خود را با چیزی کاربردی‌تر و خاص تر به پیشنهاد بازاریابی که در مورد تبادل اطلاعات برای آن هستند، مبادله کنید. فرم و گزینه‌ی ضبط CTA در زیر بسیار کاربردی‌تر و جذاب‌تر از یک گزینه‌ی ساده “submit” هستند.


۳) گزینه‌ی Read More

چه در وبلاگ خود، چه در صفحه مطالعه موردی مشتری یا اتاق خبر خود فید محتوا قرار دهید. باید از نمایش کل پست اول در صفحه اصلی خودداری کنید. شما باید با نمایش چند پاراگراف اول محتوای خود و به دنبال آن یک CTA “بیشتر بخوانید” یا همان Read More، بینندگان صفحه اصلی خود را به کلیک بر روی پست‌های جداگانه ترغیب کنید.

علاوه بر اینکه اجازه می‌دهد محتوای بیشتری در فید صفحه اصلی شما نمایش داده شود، گزینه‌های «بیشتر بخوانید» تضمین می‌کنند که پست‌های جذاب شما آماری را که شایسته آن است دریافت می‌کنند.

این به افراد اجازه می‌دهد تا به جای پیمایش در صفحه اصلی، برای خواندن هر پستی کلیک کنند، به عبارتی خود پست با ترافیک خودش و نه صفحه اصلی اعتبار دریافت می‌کند.


۴) کشف محصول یا خدمات

وقتی شخصی در وب سایت شما جستجو و سعی می‌کند در مورد شرکت شما و چیزهایی که ارائه می‌دهد بیاموزد، انجام این کار را تا حد امکان برای او آسان کنید. به هر حال، محصولات و خدمات شما چیزی هستند که کسب و کار شما را سرپا نگه می‌دارند. لازم نیست CTAها تصاویری شیک باشند، متن ساده روی یک گزینه می‌تواند این کار را انجام دهد، تا زمانی که گزینه‌ی در پس زمینه آن به اندازه کافی برجسته باشد.


۵) اشتراک گذاری اجتماعی

یکی از ساده‌ترین انواع فراخوان برای اقدام، نوعی است که شما را تشویق می‌کند تا محتوایی را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. گزینه‌های اشتراک گذاری اجتماعی روشی کم تعهد برای بازدیدکنندگان، سرنخ‌ها و مشتریان برای تعامل با برند شما هستند. بنابراین، مطمئن شوید که آن‌ها را در مکان‌هایی که در وب سایت شما منطقی است، مانند پست‌های وبلاگ و لندینگ پیج قرار دهید.

با این حال، فقط به آن‌ها سیلی نزنید. برای مثال، نمی‌خواهید آن‌ها را در مکان‌هایی قرار دهید که افراد اطلاعات شخصی خود را به شما می‌دهند. بهترین بخش در مورد این نوع CTA این است که سفارشی کردن آن واقعا آسان است.


۶) پرورش دهنده‌ی لید باشید

چه اتفاقی می‌افتد زمانی که شخصی پیشرو می‌شود، ولی کاملا آماده نیست برای محصول یا خدمات شما پول بپردازد؟ شما باید آن‌ها را با نوع دیگری از پیشنهاد جذب کنید که با پیشنهاد محصول شما همسوتر باشد تا یک پیشنهاد بازاریابی قیفی.

برای تبلیغ پیشنهادهایی مانند نمایش محصولات، آزمایش‌های رایگان و قیمت‌های رایگان، باید از یک CTA پرورش‌دهنده سرنخ استفاده کنید. CTA پرورش‌دهنده سرنخ باید در منطقه‌ای باشد که می‌دانید افراد زیادی از آن بازدید می‌کنند.

به عنوان مثال، یک گزینه CTA هوشمند را در یک پست وبلاگ یا به عنوان یک پیشنهاد در پایین صفحه تشکر از یک پیشنهاد بازاریابی دیگر در نظر بگیرید.


۷) بستن فروش

هنگامی که تمام تولید سرنخ و پرورش سرنخ شما انجام شد، باید در نهایت این سرنخ‌ها را به مشتری تبدیل کنید. این نوع CTA بسیار متمرکز بر فروش خواهد بود: شما می‌خواهید مشتریان بالقوه را وادار کنید که محصول یا خدمات شما را همین الان از اینجا بخرند.

باز هم، اگر CTAهای هوشمند دارید، می‌توانید از آن‌ها در انتهای پست‌های وبلاگ استفاده کنید. با این حال، قرار دادن آن‌ها را در صفحات محصول در نظر بگیرید، زیرا ممکن است مشتریان بالقوه بخواهند قبل از شروع به کار، آخرین تحقیق را انجام دهند.


۸) تبلیغات ایونت

اگر رویدادی را برگزار می‌کنید، چه به صورت آنلاین یا حضوری، کاملا واضح است که به افراد برای شرکت در آن نیاز خواهید داشت. از CTA تبلیغاتی رویداد برای افزایش آگاهی از رویداد یا کمک به فروش بلیط استفاده کنید. بهترین بخش در مورد این نوع CTA این است که مکان‌های بی‌پایانی وجود دارد که می‌توانید آن را قرار دهید، بسته به اینکه در کدام بخش از مخاطبان خود می‌خواهید شرکت کنید. برای مشتریان، CTA را در لندینگ پیچ، داشبورد، یا در صفحه‌ای که به آن‌ها رسید ارائه می‌دهید، قرار دهید. برای سرنخ‌ها، این CTA را در نوار کناری وبلاگ نشان دهید.


۹) مطالب مرتبط

هر چه یک بازدیدکننده بیشتر در وب‌سایت شما بماند، احتمال اینکه به سرنخ تبدیل شود بیشتر می‌شود. CTA محتوای مرتبط به بازدیدکنندگان وب سایت امکان می‌دهد تا از یک محتوا به محتوای بعدی در سایت شما بپرند.

به نوبه خود، آن‌ها بیشتر در مورد محصول یا خدمات شما می‌آموزند و احتمالا می‌خواهند خرید کنند. یک CTA محتوای مرتبط را در داخل محتوا قرار دهید، مانند بین بخش‌های یک پست وبلاگ یا در نوار کناری به عنوان لینک.


۱۰) آزمون CTA

مخاطبان عاشق این هستند که خوشحال شوند، و چه چیزی لذت بخش‌تر از یک مسابقه برای آزمایش دانش آن‌ها یا یادگیری بیشتر در مورد خود است؟ همه ما یک مسابقه خوب Buzzfeed را دوست داریم، درست است؟

اگر تصمیم دارید از یک مسابقه یا یک بازی برای تشویق بازدیدکنندگان به ماندن بیشتر در سایت خود استفاده کنید، برای جلب توجه آن‌ها به یک آزمون CTA نیاز دارید. و اگر مسابقه رایگان است، آن را در CTA قرار دهید.

یک CTA مانند تصویر زیر در انتهای وبلاگ یا نوار کناری آن قرار دهید.


جمع‌بندی…

CTAها مسیریابی وب سایت شما را آسان‌تر می‌کنند و می‌توانند به عنوان نقشه راهی عمل کنند که بازدیدکننده را در مسیر تبدیل شدن به سرنخ قرار دهد. با این حال، برای استفاده حداکثری از CTA های خود، باید آن‌ها را جذاب، غیر قابل از دست دادن و ساده کنید.

اکنون که CTAهای مختلف موجود برای سایت خود را می‌شناسید، آماده استفاده از آن‌ها به نفع خود شوید و لذت پیشرفت را برای خود دو چندان کنید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها