ورود به جانویس

جدیدترین ابزارهای اینستاگرام برای همکاری تولیدکنندگان محتوا با برندها

ارائه‌ی ابزارهای جدید توسط اینستاگرام به منظور ایجاد همکاری با برندها و برخی سازندگان
ارائه‌ی ابزارهای جدید توسط اینستاگرام به منظور ایجاد همکاری با برندها و برخی سازندگان

در این مقاله سعی داریم درباره‌ی جدیدترین ابزارهای اینستاگرام برای همکاری تولیدکنندگان محتوا با برندها صحبت کنیم بنابراین با ما همراه باشید تا بتوانید از قابلیت‌های این ابزارها مطلع شوید و برای افزایش درآمد و گسترش کار خود به بهترین شکل استفاده کنید.

شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام در حال آزمایش روی ابزارهایی به منظور ایجاد تبادلات بیشتر و گرفتن پورسانت بین برند‌ها و تولیدکنندگان محتوا می‌باشد؛ در واقع این کمپانی متعلق به فیسبوک در حال بررسی و گسترش نرم‌افزار انحصاری خود که در ژوئن راه اندازی شد، است. ابزار گفته شده به سازندگان این امکان را می‌دهد تا محصولات را پیدا کنند و با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارند؛ در نتیجه بر اساس فروشی که از طریق پست‌های موجود در صفحات خود دارند، پورسانت دریافت نمایند.

عملکرد این ابزارهای ارائه شده توسط اینستاگرام به چه صورت است؟

ویترین دیجیتالی

این ابزار برای سازندگان یک ویترین دیجیتالی به منظور ارائه‌ی محصولات خود یا محصولاتی که به هردلیل در تولید آن شراکت داشته‌اند یا بخشی از سهام آن را به عهده دارند، فراهم می‌آورد. بنابراین به سادگی می‌توانند تولیداتشان را در پروفایل خود در گزینه‌ی نمایش فروشگاه اضافه نمایند و از فروش آن مشمول کمیسیون شوند. علاوه‌ بر‌ این‌ها اینستاگرام در حال بررسی روی قابلیت دیگری تحت عنوان محتوای مارک‌دار (Branded Content Partnership) می‌باشد که طی راه‌اندازی این ویژگی به سازندگان اجازه می‌دهد تا توسط برندها شناسایی شوند؛ بنابراین سازندگان قادر هستند تا برندهای مورد‌علاقه‌ی خودشان را به لیستی تحت عنوان «فهرست مارک‌های تجاری» اضافه نمایند تا در هنگامی که کمپانی قصد همکاری با سازنده‌ای را داشته باشد، شما در اولویت لیست آن‌ها قرار بگیرید که موجب گسترش کار و افزایش شهرت شما می‌شود.

ایجاد پوشه‌ی جدید در DM

لازم به ذکر است بدانید که اینستاگرام یک پوشه‌ی جدید در DM (دایرکت) در نظر گرفته که به طور انحصاری عهده‌دار ارسال پیام‌های مشارکتی می‌باشد. به عبارتی دیگر این پوشه در واقع صندوقچه‌ای به منظور نگهداری پیام‌های ارسال شده از سمت سازندگان برای برندها است تا درخواست آن‌ها با گذشت زمان از بین نرود و همچنان فرصت معرفی و همکاری را داشته باشند؛ همچنین عملکرد آن به گونه‌ای است که پیام‌های مشارکت از این پوشه خارج شده و در اولویت قرار می‌گیرد. بدین ترتیب فرصت خوبی برای مشارکت بین سازندگان و برندها ایجاد می‌شود که در نتیجه این همکاری مزایا و قابلیت‌های فراوانی نه تنها برای اینستاگرام بلکه برای هر دو طرف معامله به ارمغان می‌آورد.

ایجاد فیلتر از دیگر قابلیت‌های پوشه‌ی جدید

از دیگر ویژگی‌های این پوشه ایجاد فیلترهایی با توجه به نیاز برندها می‌باشد؛ بدین ترتیب برندها می‌توانند با توجه به شرایط خود محدودیت‌هایی را برای درخواست کنندگان اعمال نمایند؛ در نتیجه سبب شده تا سازنده‌ی منحصر به فرد کمپین خود را پیدا کنند همچنین می توانند با تهیه‌ی فهرست کوتاهی از سازندگان متعدد خود و افرادی که مدیریت کمپین‌ها را به عهده دارند، سازمان‌دهی کنند.

شایان به ذکر است که کسب‌وکارها می‌توانند برای تبلیغات Reels درست نماید. علاوه بر این اینستاگرام با ارائه‌ی مجوزهایی به سازندگان اجازه می‌دهد تا برندها را قادر به ایجاد تبلیغات محتوا از هر یک از پست‌ها، استوری‌ها و حتی سازنده‌ها کنند.

به طورکلی این ابزارهای مشارکت به منظور رشد و ارتقای برندها طراحی شده است و در واقع می توان گفت اجرای بخشی از تعهد اینستاگرام به تولیدکنندگان محتوایی که با برندها همکاری می‌کنند، برای کسب درآمد از این شبکه‌ی اجتماعی محسوب می‌شود. از این‌ رو اگر درآمدی از شراکت به دست می‌آورید یا هزینه‌ای را بابت تبلیغات دریافت می‌کنید و یا حتی بابت جذب مخاطب و حمایت آن‌ها، از اینستاگرام پاداش می‌گیرید، مشمول این تعهد خواهید شد.

ضمن اینکه اینستاگرام در بلاگ خود این موضوع را پست کرد که ابزارهای گفته شده همچنان در دست بررسی و آزمایش‌های مختلفی می‌باشند تا در آینده‌ای نه چندان دور بتوانند قابلیت‌های بیشتری را پشتیبانی کنند و در دسترس تمامی سازندگان قرار گیرند. همچنین لازم است بدانید که اینستاگرام یکی از چندین پلتفرم دیجیتالی است که هدف اصلی آن سهولت در کار برندها با سازندگان می‌باشد از این رو اتفاقی دور از ذهن نیست.

دیگر پلتفرم‌های مشابه با عملکرد اینستاگرام

در ادامه قصد داریم دو پلتفرم دیجیتالی دیگر را معرفی کنیم که برای گسترش و ارتقای برند خود آزادی انتخاب بیشتری داشته باشید.

  1. شبکه‌ی اجتماعی Tik Tok که با ایجاد بازارهایی برای سازندگان، به بازاریابان اجازه می‌دهند با کشف شخصیت‌های معروف این نرم‌افزار کمپین‌های موفقیت‌آمیزی را راه‌اندازی کنند که در نتیجه به رشد و ارتقای برند شما کمک شایانی می‌کند.
  2. شبکه‌ی اجتماعی Pinterest با ارائه‌ی قابلیت‌های فراوان توانسته به مشارکت بیشتر بین سازندگان و برندها کمک کند.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها