ورود به جانویس

چرا گوشی‌های اپل گران‌تر از گوشی‌های اندرویدی هستند؟

چرا گوشی‌های اپل گران‌تر از گوشی‌های اندرویدی هستند؟
چرا گوشی‌های اپل گران‌تر از گوشی‌های اندرویدی هستند؟

زمانی که بحث خرید و فروش گوشی‌های کمپانی اپل به خصوص در داخل کشور به میان می‌آید، قمیت این محصولات، اولین چیزی است که به ذهن هر کسی می‌رسد. قیمت این گوشی‌ها، در خارج کشور نیز تفاوت‌هایی با دیگر گوشی‌ها، به خصوص گوشی‌های اندرویدی دارد و این اختلاف قیمت وقتی از مرزهای ایران رد می‌شود، بیشتر نیز خواهد شد.

حالا در ادامه می‌خواهیم چند دلیل این تفاوت قیمت را برای شما توضیح دهیم، پس همراه ما باشید.

عملکردی فوق‌العاده در طولانی مدت

فارغ از کسانی که هر ساله گوشی‌هایشان را به نسخه جدید بروزرسانی می‌کنند، بیشتر کاربراهای اپل، از گوشی‌شان برای مدت زمان زیادی استفاده می‌کنند و این موضوع به دلیل حفظ عملکرد فوق‌العاده این گوشی‌ها در طولانی مدت‌ است.

از سوی دیگر اپل به پشتیبانی از گوشی‌هایش در طولانی مدت ادامه می‌دهد و این موضوع چیزی است که گوشی‌های اندرویدی دیده نمی‌شود

برای مثال کاربران آیفون ۸ می‌توانند بدون هیچ مشکلی به نسخه جدید iOS یعنی iOS 16 دسترسی داشته باشند و این درحالی است که کاربران گوشی S8 سامسونگ سال‌هاست که رنگ نسخه جدید اندروید را به خودشان ندیده‌اند. نکته جالب اینجاست که هر دو این گوشی‌ها در یک سال عرضه شده‌اند.

امنیت بیشتر

چه بخواهیم چه نخواهیم، اپل به لطف سیستم‌عامل‌های فوق‌العاده امن‌اش، همیشه گزینه اول کسانی بوده که می‌خواهند نهایت حفاظت را از داده‌های موجود در گوشی همراه‌شان به عمل بیاورند.

همانند مورد قبل، امنیت بیشتر چیزی است که سال‌های سال همراه کاربران آیفون می‌ماند و خبری از قطع آن نخواهد بود. برای مثال همانطور که کمی قبل‌تر گفتیم، کاربران آیفون ۸ می‌توانند گوشی خودشان به آخرین نسخه iOS بروزرسانی کنند و این موضوع یعنی، کاربران آیفون ۸ به همان پروتکل‌های امنیتی دسترسی دارند که کاربران آیفون ۱۴ دسترسی دارند.

عملکرد فوق‌العاده دوربین

با خرید آیفون، شما همیشه یک دوربین حرفه‌ای همراه‌تان خواهد بود. وقتی می‌گوییم یک دوربین حرفه‌ای، بدون اغراق این حرف را می‌زنیم.

اپل هرساله برای بخش دوربین گوشی‌های خودش سنگ تمام می‌گذارد و همین موضوع دلیل گرایش خیلی از مردم به سمت گوشی‌های این کمپانی است.

درست است که دوربین گوشی‌های اندرویدی روی کاغذ قابلیت‌های بیشتری دارند اما آیفون‌ها همیشه انتخاب اول حرفه‌ای‌های حوزه عکاسی بوده است و حتی خیلی از افراد آیفون‌ها را به دوربین‌های DSLR ترجیح می‌دهند.

طراحی فوق‌العاده و کیفیت ساخت بالا

همزمان با عرضه آیفون ۴ بود که کمپانی اپل فارغ از نوآوری‌های دیگه‌اش به واسطه طراحی فوق‌العاده و کیفیت ساخت بالا‌اش بر سر زبان‌ها افتاد. در آن زمان اپل ادعا کرده که برای ساخت پنل پشتی آیفون ۴ از شیشه هلی‌کوپتر استفاده کرده و واقعا هم از لحاظ طراحی و کیفیت، آیفون ۴ حرف نداشت.

از آن زمان تا به امروز فارغ از آیفون ۶، اپل از بهترین مواد اولیه برای ساخت گوشی‌هایش استفاده می‌کند و این موضوع در کنار طراحی جذاب باعث شده تا در زمان کار کردن با این گوشی، نهایت لذت را از در دست گرفتن آن ببرید.

در سال‌‌های اخیر اپل به عرضه گوشی‌های بزرگ روی آورده و این این گوشی‌ها روی کاغذ خیلی بزرگ و سنگین به حساب می‌آید اما زمانی که شما آن‌ها را در دست بگیرید، نظرتان به صورت کامل عوض می‌شود.

اپل، برندی که پول برندش را می‌گیرد

اپل یکی از ارزشمند‌ترین کمپانی‌های دنیاست و باید قبول کنیم که گرفتن پول برند، کاملا یک مسئله عادی به شمار می‌آید.

شما سال‌ها تلاش می‌کنید تا کمپانی‌تان در سطح جهانی معروف شود و سپس به جای فروش کالا، برندتان را می‌فروشید، این دقیقا کاری است که اپل انجام می‌دهد و یکی از دلایل قیمت بالای محصولات این کمپانی در داخل کشور نیز همین موضوع برند است.

به نظر شما چرا محصولات اپل گران‌تر از دیگر برند‌ها است؟ از طریق کامنت‌ها نظرتان را با ما در میان بگذارید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها