ورود به جانویس

۱۰ ترفند برای افزایش عمر باتری آیفون

افزایش عمر شارژر آیفون
افزایش عمر شارژر آیفون

اگر باتری گوشی موبایل شما در زمانی که به آن نیاز دارید، تمام شود؛ می‌تواند در برخی از مواقع کمی ناگوار باشد. با فناوری‌های امروزی و صدها برنامه و ویژگی که استفاده می‌کنیم، فشار بیشتری بر باتری وارد می‌شود.

برای جلوگیری از کوتاه‌شدن عمر باتری، راهکارهایی وجود دارد که ما به آن‌ها نیاز داریم، اما برخی از آن‌ها غیرضروری هستند.

در این مقاله ما ۱۰ ترفند برای افزایش عمر باتری آیفون را آورده‌ایم که می‌توانید عمر باتری خود را قبل از اینکه نیاز به وصل‌کردن آن داشته باشید طولانی‌تر کنید و تا دوسال از خراب‌شدن آن جلوگیری کنید.


۱. به روز رسانی خودکار برنامه را غیرفعال کنید.

به روز نگه‌داشتن برنامه‌های گوشی شما مهم است، به خصوص به این دلیل که به شما این امکان را می‌دهد از جدیدترین عملکردهای آن و افزایش امنیت، در کنار آن استفاده کنید. اما همیشه زمان بهتری برای به‌روزرسانی آن‌ها وجود دارد و این زمانی است که از تلفن خود استفاده نمی‌کنید، زیرا فرآیندهای مانند به‌روزرسانی برنامه‌ها، باعث افزایش عمر باتری گوشی شما خواهد شد.

علاوه بر این، زمانی که فایل‌ها و به‌روزرسانی‌های اضافی برای برنامه‌های شما غیرفعال می‌شود، بنابراین کنترل هزینه آن برای شما بسیار راحت‌تر خواهد بود.

برای غیرفعال کردن به‌روزرسانی خودکار، به صورت زیر عمل کنید:

 Settings App Store > Disable “App Update” and “Automatic Downloads

10 ترفند برای افزایش عمر باتری

۲. از حالت کم مصرف استفاده کنید.

حالت کم مصرف کردن گوشی به معنای واقعی کلمه نجات باتری شماست، زیرا تمام فرآیندهای پس‌زمینه را خاموش می‌کند و سایر کارهای تخلیه شارژ باتری مانند انیمیشن‌های خاص را خاموش می‌کند. همچنین روشنایی صفحه نمایش گوشی را تنظیم می‌کند تا عمر باتری شما افزایش یابد. اگرچه این ممکن است برای برخی که هنوز می خواهند نوتیفیکیشن‌های خاصی را دریافت کنند، زیاد خوشایند نباشد.

این ویژگی زمانی که باتری شما به ۲۰ درصد برسد به طور خودکار فعال می‌شود و زمانی که به ۸۰ درصد برسد غیرفعال می‌شود.

برای فعال کردن آن به صورت دستی، کافی است به Settings Battery بروید و سپس Low Power Mode را فعال کنید.

10 ترفند برای افزایش عمر باتری

۳. تنظیمات روشنایی را تنظیم کنید.

این ترفند یک ویژگی مفید است، اما انجام آن به صورت دستی کمی سخت است. هر بار که تلفن خود را برمی‌دارید و برای چند ثانیه روشن می‌ماند که واقعاً به آن نیاز ندارید. این چند ثانیه در طول روز جمع می‌شود و غیرفعال کردن آن به شما کمک می‌کند تا عمر باتری خود را افزایش دهید.

برای غیرفعال کردن این عملکرد، به این روش عمل کنید:

Settings” > Tap on “Display & Brightness” > Turn off “Raise to Wake”

توجه داشته باشید که در صورت روشن بودن دکمه کنار آن رنگ سبز نشان داده می‌شود.

10 ترفند برای افزایش عمر باتری

۴. از Still Wallpaper و Disable Motion استفاده کنید.

داشتن یک کاغذ دیواری سه بعدی یا زنده در تلفن شما بسیار جالب است اما ضرر زیادی به باتری شما وارد می‌کند. شما باید آن را با یک کاغذ دیواری ساده غیرمتحرک تغییر دهید. رنگ کاغذ دیواری انتخابی شما نیز بر مصرف باتری تأثیر می‌گذارد زیرا هر چه روشن‌تر باشد، انرژی بیشتری مصرف می‌کند. بنابراین، یک کاغذ دیواری مشکی یا حداقل تیره رنگ به افزایش عمر باتری گوشی شما کمک می کند.

10 ترفند برای افزایش عمر باتری

برای تغییر آن، به روش زیر عمل کنید:

Settings Wallpaper > Choose a New Wallpaper > Choose stills (non-moving wallpaper)

این شامل جلوه‌های حرکتی یا انیمیشن‌های خاص در حین انتقال صفحه و باز کردن برنامه‌ها می‌شود، غیرفعال کردن این ویژگی‌ها نیز کمک خواهد کرد.

برای خاموش کردن جلوه های حرکتی، به Settings > Accessibility > Motion > Reduce Motion بروید.

10 ترفند برای افزایش عمر باتری

۵. گزینه «Optimized Battery Charging» را فعال کنید.

ترفند پنجم به افزایش عمر باتری شما در طولانی مدت کمک می‌کند. توان بهینه باتری‌های لیتیوم یونی که گوشی شما استفاده می‌کند باید بین ۳۰ تا ۸۰ درصد حفظ شود. اگر از آن عبور کنید، به باتری شما فشار وارد می کند و ظرفیت کلی و عمر باتری آن را کاهش می‌دهد.

بسیاری از ما گوشی‌های خود را در پایان روز شارژ می‌کنیم، یعنی در طول خواب و باید اعتراف کنید، احتمالا چندین بار گوشی خود را تا صبح در حال شارژ رها کرده‌اید. این کار اصلاً خوب نیست زیرا به باتری شما فشار وارد می‌کند.

شارژ باتری بهینه شده باید با یک روتین مطابقت کند و تا زمانی که به آن نیاز نداشته باشید، از ۸۰ درصد بیشتر شارژ نمی‌شود. بنابراین لازم نیست نگران شارژ بیش از حد در خواب عمیق خود باشید.

برای فعال کردن این ویژگی، کافیست به «Settings > Battery > Battery Health > Optimized Battery Charging» را فعال کنید.

10 ترفند برای افزایش عمر باتری

۶. ردیابی موقعیت مکانی را غیرفعال کنید.

برخی از برنامه‌ها نیاز به فعال کردن ردیابی موقعیت مکانی شما دارند که واقعاً ضروری نیست. بنابراین، غیرفعال کردن این ویژگی عمر باتری شما را حفظ می‌کند و همچنین از حریم خصوصی شما محافظت می‌کند. به هر حال، برنامه شما نیازی ندارد که بداند شب ها به باشگاه می‌روید یا آخر هفته‌ها به خرید می‌روید.

برای غیرفعال کردن آن به Settings > Accessibility > Motion > Reduce Motion بروید، سپس برنامه‌هایی را که غیرفعال شدند را انتخاب کنید، زیرا همه به آن نیاز ندارند اما برخی برنامه‌ها موقعیت مکانی شما را دوست دارند.

10 ترفند برای افزایش عمر باتری

۷. Mail Background Refresh را غیرفعال کنید.

ویژگی رفرش‌کردن خودکار ایمیل می‌تواند مفید باشد، اما اگر فردی هستید که به آن نیاز ندارید، خاموش کردن آن برای کاهش مصرف انرژی گزینه دیگری برای افزایش عمر باتری شماست.

ایمیل‌ها با این ویژگی از سرور به دستگاه شما ارسال می‌شوند، اما می‌توانید ایمیل‌ها را به صورت دستی رفرش کنید یا زمان‌بندی منظمی برای انجام این کار تنظیم کنید.

10 ترفند برای افزایش عمر باتری

برای غیرفعال کردن این ویژگی، به Settings > Mail App بروید (در مورد من Gmail است) و این برنامه را غیرفعال کنید.

این ترفند عمدتاً به برنامه ای که استفاده می‌کنید بستگی دارد، بنابراین مطمئن شوید که آن را در قسمت تنظیمات جستجو کرده و سپس رفرش برنامه را غیرفعال کنید.


۸. برنامه‌های ناخواسته را حذف کنید.

چندین برنامه وجود دارد که بدون اینکه شما بدانید در پس زمینه اجرا می‌شوند. فیس بوک، اسنپ چت و دیگر پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی رایج‌ترین این برنامه‌ها هستند و با هم، روی باتری شما فشار زیادی وارد می‌کنند. حتی برنامه‌هایی مانند Music و Photos فرآیندهای پس‌زمینه‌ای را انجام می‌دهند که باتری شما را ذره ذره خالی می‌کنند.

برخی از برنامه‌هایی که حاوی ابزارهای تبلیغاتی مزاحم هستند به گونه‌ای طراحی شده‌اند که مسبب کوتاه‌شدن عمر باتری می‌شوند و برخی حتی پنهان می‌شوند و خلاص شدن از شر آنها برای شما سخت است.

برای بررسی برنامه‌های اینچنینی که باتری شما را خالی می‌کنند، کافی است به Settings Battery Check for apps that consume your battery the most را که بیشترین مصرف باتری شما را دارند، بروید. حتی زمانی که از آنها استفاده نمی‌کنید، بروید. برای حل این مشکل، فقط می توانید آیفون خود را ریستارت کنید. دکمه های Side و Volume Up را فشار داده و نگه دارید، سپس “Slide to Power Off” را بزنید.

10 ترفند برای افزایش عمر باتری

۹. زمانی که باتری شما تا درصد مشخصی شارژ می‌شود، مطلع شوید.

اگر از شارژ بهینه باتری خوشتان نمی‌آید، این یک روش جایگزین است. با این ویژگی انعطاف‌پذیری بیشتری دارید، به خصوص اگر قرار است خارج از روال خود گوشیتان را شارژ کنید. نگه داشتن سطح باتری آیفون در سطح انرژی سالم به کاهش تخریب کمک می‌کند و باتری گوشی شما را برای مدت طولانی تری حفظ می‌کند.

این ویژگی مانع از شارژ شدن گوشی شما نمی‌شود، اما با کمک میانبر خودکار آیفون، هنگامی که باتری شما به ۸۵٪ برسد به شما هشدار می‌دهد. بنابراین می توانید آن را از برق بکشید.

یکی از چیزهایی که لازم است اضافه کنیم؛ این است که اگر آیفون شما جدید است، ابتدا باید برنامه Home را که در آیفون شما تعبیه شده است فعال کنید. در غیر این صورت، برنامه Shortcuts ممکن است اصلاً نمایش داده نشود، حتی زمانی که آن را جستجو می‌کنید. زمانی که این کار را انجام دادید:

برنامه Shortcuts را باز کنید سپس به Automation بروید. در گوشه بالا سمت راست روی علامت مثبت ضربه بزنید. سپس بر روی Create Personal Automation ضربه بزنید.

سپس به این صورت Battery Level” > configure the setting to “Rises Above xx%” > and tap the “Next” ضربه بزنید.

روی Add Action ضربه بزنید و سپس «Show Notification» را جستجو کنید. پس از انجام این کار، به سادگی “Hello World” را ویرایش کنید تا چیزی مانند «شارژر را از برق بکشید» عمل کند.

10 ترفند برای افزایش عمر باتری

این گام مهمی است زیرا اگر گوشی خود را همیشه تا ۱۰۰ درصد شارژ نگه دارید، در طول شب، باتری آیفونتان سریع‌تر تحلیل خواهید رفت.


۱۰. نوتیفیکیشن‌ها را خاموش کنید.

ما چندین برنامه را نصب می‌کنیم که اغلب از آنها استفاده نمی‌کنیم و به مرور زمان جمع می‌شوند و این برنامه‌ها با اعلان‌هایی همراه می‌شوند که ممکن است گاهی آزاردهنده باشند. ممکن است این یک بازی باشد که مدام به شما یادآوری می‌کند که وارد شوید، یا سایر برنامه‌های هرزنامه که شما را تشویق می‌کنند پول بیشتری خرج کنید. خاموش کردن این اعلان ها به حفظ باتری شما کمک می کند.

10 ترفند برای افزایش عمر باتری

جدای از این دلیل واضح، نوتیفیکیشن‎‌های شبکه‌های اجتماعی عامل اصلی حواس پرتی هستند که مانع از بهره‌وری شما می‌شوند. غیرفعال کردن چنین اعلان‌هایی به شما کمک می‌کند تا بر روی اهداف خود تمرکز کنید و کار را بدون حواس‌پرتی به پایان برسانید، مگر اینکه مربوط به کارتان باشد.

برای غیرفعال کردن اعلان‌ها، Settings > Notifications > Choose an app > Tap “Allow Notifications” toggle to turn off whichever app you deem unnecessary ضربه بزنید تا هر برنامه‌ای را که غیرضروری می‌دانید خاموش کنید.


کلام آخر

پیروی از این ترفندها مطمئناً باعث صرفه‌جویی و حفظ عمر باتری آیفون شما و کاهش تخریب آن می‌شود و بلافاصله متوجه تفاوت در مصرف برق گوشی خود خواهید شد.

نظر شما چیست؟ آیا شما روش دیگری برای حفظ باتری گوشی آیفونتان می‎‌دانید؟

لطفاً نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

نسرین نیک‌نژاد

من نسرین هستم.
ورزشکاری که عاشق نوشتن هست و یا نویسنده‌ای که عاشق ورزش کردن.

به هرحال به دنیای پر از دویدن و نوشتن من خوش آمدید.❤❤❤

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته‌بندی‌ها